Duben 2007

Gabrielův dotaz na neustávající rýmu u jeho dcery Gabriely a pocit jakési zdi mezi nimi

30. dubna 2007 v 10:00 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Odpověď:

Vážený pane Gabrieli,
posílám odpověď týkající se vašeho vztahu s dcerou Gabrielou.
Vaše duše se setkaly v 18. století v Indii. Dále jsou následují informace pomocí automatického písma:
" Tyto duše se setkaly jako mladí lidé. Gabriel- chlapec, Gabriela dívka.Vyrůstala jako dítě v bohaté společnosti, která hájila čistotu jejich rasy. Chlapec přijel do těchto míst jako cestovatel. Zamilovali se, ale tamější společnost jej nechtěla mezi sebe přijmout. Rodiče chtěli tomuto sňatku zabránit, proto dceru tajně odvezli ze severu země na jižní pobřeží k příbuzným. Báli se, že dcera neuposlechne jejich zákaz stýkat se s chlapcem. Jinak mu ublížit nechtěli. Dívka mu v myšlenkách vyčítala, že nevyvinul žádné úsilí, aby ji našel. Utekla a vydala se na zapřenou domů. Cesta jí trvala asi rok, musela se skrývat a než přijela, chlapec již odcestoval. NEMOHLA VYDÝCHAT JEHO ZRADU. V tomto životě se s touto duší setkala opět a vydává ze sebe zhmotněné výčitky, vydýchává touto cestou uložené negace."
Při čištění automatickou kresbou jsem dostala svolení čistit i auru otce energií zákona odpuštění. Přerušila jsem karmický kanál - cestu, kterou neustále probíhala výměna energií z minulého života. Negace jsou u dcery uloženy v nadvědomí a odtud odcházejí. V současnosti je nadvědomí zanešeno mnohem víc než v minulosti. Z nadvědomí odcházejí hlavou - nosem. Přehrada mezi vámi byla vybudována z její nedůvěry a obav ze zrady. I toto bylo čištěno a odbouráváno.
Musíte budovat znovu důvěru, ne však přes hračky a jiné hmotné věci, ale přes city a pocity, vždy dodržet to, co si slíbíte a ujednáte.
Potřebuje hodně duhové energie čili energii čaker. Určitě o tom něco víte.
Na stránkách na blogu tomu budou věnovány brzy články. Zatím bych jí dodávala tuto energii úplně přirozenou cestou:
1. čakra červená- doplněk oblečení, něco červeného k jídlu- jahoda, paprika atd. 2. čakra- oranžová, 3. - žlutá , 4. - růžová - zelená, 5.čakra- světlá modrá, 6.čakra- tmavá modrá, do 7. nebudemezasahovat, tu jí pomohou doplnit její ochránci.
Tak bych to po dnech střídala a ani by nevěděla, že probíhá nějaké léčení. Dávejte jí také na hraní kamínky těchto barev, které očistíte vždy od cizích energií, než jí je dáte. Přeji Vám zlepšení ve vztazích, ve zdraví, ať se Vám všem daří. Ráda se dovím, jak vývoj pokračuje.M.


Paní Marie,
já Vám velmi děkuji za Vaši pomoc k mé rodině, budu se snažit napravit některé chyby, které jsem udělal, nemohu říci, že odstraním všechny, ale pokusím se o to.
Přeji i Vám krásný den a já se po nějaké době znovu ozvu.Gabriel

Pozvánka od Medvěda

29. dubna 2007 v 22:48 | Marie Blankytná |  Spřátelené stránky
Seminář: Projekt Atlantida - 2012
Na tomto projektu se intenzivně pracuje už celá tisíciletí. Říká se mu různými Jmény, která svou Energií vyjadřují jeho části - mnozí z Vás ho znají například jako Projekt Země, jehož náplní je pozvednout Energetické vibrace planety Země. Poslední desetiletí výrazně zesílil efekt dlouhodobé práce na Projektu, počet Lidských Bytostí pracujících a podílejících se na tomto projektu výrazně stoupl a výsledky jsou čím dál zřetelnější a hmatatelnější. Čas nastává. Stojí před námi poslední, velmi důležitá Bitva tohoto období.
Drazí přátelé, Lidské Bytosti
Většina z Vás, kterým tuto pozvánku nyní píšu, jste Bytosti, se kterými jsem se osobně setkal, kterých si na základě tohoto setkání velmi vážím a které vnímám jako Mistry jednotlivých konkrétních Učení. S některými z Vás jsem byl dosud pouze v písemném kontaktu.
Zvu Vás nyní na Učení Luisy Muratori, 60leté italské vědmy a kontaktistky, kterou jsme, spolu s jejím partnerem Alfredem Ruckstuhlem, měli možnost blízce poznat při téměř dvouletém soužití s nimi při našem dlouhodobém pobytu v toskánském pohoří v Itálii.
Luisa Muratori:
- Je Bytost, pracující na Projektu velmi intenzivně a na plný úvazek.
- Je Aktivátor Energetických Proudění a Klíčník mnoha Brán
- Je Montér - cestuje pracovně na konkrétní místa na světě a se svým partnerem "profukuje kanály a promazává dveřní panty důležitých energetických uzlů" - rok 2007 je rokem aktivace Německa, Polska a Česka (to samozřejmě neznamená, že tyto země nejsou aktivní - jde o specifickou operaci)
- Dělá konference, kurzy a semináře už mnoho let v Itálii, Švýcarsku, Španělsku a na Ibize.
- Její přátelé pro ni vytvořili tuto stránku: http://www.starsymbol.it/flash_present.html
Luisa přijede do Česka poprvé v květnu letošního roku v rámci aktivační cesty konané přes Německo a Polsko za doprovodu svého partnera a spolupracovníka, Alfreda Ruckstuhla (původem ze Švýcarska) .
Je mnoho lidí po celé Zemi, kteří tuto důležitou Práci dělají. Je čas sjednotit Síly a na některých konkrétních Operacích soustředit společný Záměr. Pro mne dosud nejsilnější Prací byla operace Titicaca.
V úterý 8. května 2007 budeme s Luisou pracovat v Praze. Ke zdaru této operace je zapotřebí určitého minimálního množství Vědomé energie. Obracím se tímto na Vás s výzvou k účasti na této operaci. Této práci předchází - pro sjednocení Myšlenky - setkání a následný seminář s Luisou konaný v sobotu, 5. května 2007 u nás, na Kubasově chalupě na Sudislavi. (příjezd v pátek večer nebo v sobotu ráno do 10:00)
Luisa říká: "Rok 2007 je rokem otevírání Bran!"
Fredy říká: "Tento rok je velmi náročný na objem a intenzitu Práce, zároveň je rokem Velkého obratu. Až toto dílo bude úspěšně dokonáno, začneme si i užívat a radovat se z jeho Plodů."
Společně se shodují: "Vše začíná v České republice."
(Fredy a Luisa jsou již na cestě) Celé dění bude samozřejmě tlumočeno.
Děkuji této posvátné chvíli, kdy prostory a dimenze se otevírají.
Dejte mi, prosím, zprávu o Vašem rozhodnutí
Buďte zdrávi
Michal Kubasa, Pokojný bojovník Všehomíra
ORGANIZAČNÍ SHRNUTÍ:
Kdy a kde:
1) Seminář: Projekt Atlantida - 2012
5. května 2007
Kubasova chalupa
562 01 Sudislav nad Orlicí č.p.11
(podhůří Orlických hor)
Tel: 736 510 394
(příjezd v pátek večer nebo v sobotu ráno do 10:00, odjezd v sobotu večer nebo v neděli ráno)
V případě pátečního příjezdu - či nedělního odjezdu - je ubytování dle kapacity v meditační místnosti či v půdních prostorách, popřípadě ve vlastních stanech (spacák a karimatku s sebou)
Příspěvek na seminář:
500 Kč za osobu (v ceně je strava)
Prosím, účast potvrďte telefonicky 736 510 394 (stačí sms)
V případě zájmu dělá Luisa "Codice genetico" - Dešifrování genetického kódu. (každý z nás přichází na tuto planetu se svým úkolem - více na semináři) Cena: 40 EUR (1200 Kč )
2)Operace Praha - 8. května
Místo konání: Praha
Na setkání s Vámi a na společnou práci se těší Michal a Monika Kubasovi

Dotaz Zdenky na příčinu její alergie

29. dubna 2007 v 10:07 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory

Vážená paní Blankytná,
dovoluji si Vás znovu oslovit, protože vím, že byste pomocí Vašich pomocníků mohla znát odpověď.
Příroda se nám probudila a začala kvést. Tím i mě nastal problém, spustila se u mě alergie na nějaký pyl.
Nikdy jsem nebyla na vyšetření, zatím mi pomáhají prášky. Neberu je pravidelně, ale až tehdy, když cítím, že už to nevydržím.
Vím,že alergie, je alergie na něco. Jestli se vám podaří zjistit co je to za příčinu, jestli z tohoto života nebo z minulých životů a na co, budu vám velmi vděčná.
Budu-li moci v tomto případě s tím něco udělat, budu se snažit o nápravu.
Nikomu neslibuji, že se napravím, že to dokáži, ale aspoň budu vědět co pro to mohu udělat.
Předem Vám moc děkuji.
Zdenka
Odpověď:
Milá Zdeničko,
k alergickým projevům jsem našla 1 minulý život.
Žila jste se svou současnou maminkou jako její dcera někde v Číně. Otec zemřel velmi brzy, musely jste se postarat o sebe samy. Pracovaly jste na čajové plantáži. Tato titěrná a vysilující práce se Vám doslova zhnusila - nenáviděla jste ji. Když Vám bylo nejhůře a nemohla jste tuto nechuť přemoci, uchylovala jste se ke lsti. Začala jste se bránit úporným kašlem. Matka měla o Vás strach, protože si myslela, že máte chorobu svého otce. Protože tento stav trval dlouho, začala jste mít projevy spojené s kašlem a dýcháním opravdu.
Spojily a propojily se do nemoci některé aspekty- barva zelená a černá, vůně , která se line při sušení čaje.
Byla jste potom už také alergická na projevy své matky .
Na jaře, při zvyšující se intenzitě sluníčka byste neměla tyto věci spojovat , nemít na sobě ani zelenou aničernou barvu, neměla byste ani pít ani zelený ani černý čaj z lístků čajovníku.
Myslím si, že v tom případě ani nepoužívat olej čajovníku. Toto dodržovat, dokud se sluníčko nepřehoupne do stabilního letního počasí.
Asi by bylo dobré v meditaci si to pročistit, odpustit si promyšlenou lež, která se vrátila jako nemoc a poprosit o odpuštění maminku, aspoň meditačně.
Přeji pěkný zbytek neděle M.

Sen Nikoly o svatbě

28. dubna 2007 v 9:45 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad

Dobrý den,
jmenuji se Nikola a jsem kamarádka od Terezi a zdál se mi takový divný sen ktery bych poprosila jestly byste mi ho mohla visvětlit.

SEN:
V kamarádčiným domě jsem byla ve svatebních šatech a držela jsem se ze svým ženichem za ruku ale do tvaře jsem mu neviděla,pak jsme běželi po schodech a na leve ruce jsem měla prstýnek snubní ale on ho měl na pravé nastavili jsme ruce a ukázali to takovým starším lidem .Běželi jsme dal a když jsem byla před tím domem tak jsem byla oblečená v normálním tričku a kalhotech,ale svatební auto tam stálo bylo velké bez střechy a uvnitř byly zabalené velké pytle ale nevím co obsahovaly.Pak jsem stála a nevím v čem to bylo ale v těch pytlech byly bonbony a já je přebírala bylo jich tam strašně moc spíše spousty.Stála jsem tam a vedle mě muj otec,a jak jsem to tak přebýrala volala na mě moje mamka která bohužel mezi námi už není a u našeho domu když jsem tam doběhla jsem ji viděla uplně do tvaře a stala vedle naše sousedka která štipala dřívý a ja k ní přistoupila a ukázala mi ruku a tu mela nařizlou a zavázanou obvazy trochu přesto šla vidět krev ale ne moc.Tohle je vše co se mi zdála děkuji za odpověd,naschledanou.
Odpověď:
Zdravím obě kamarádky a posílám sen Nikoly.
" V tomto snu je několik varujících momentů. Svatba se ženichem, kterého nezná- cizí člověk, prstýnky na opačných rukou, to je znamením nějakého neúspěchu.
Přítomnost mrtvé matky- její duše potřebuje pomoc, přímluvu, modlitby. Její duše nemá klid, nedokázala odejít, je přivtělená u tatínka.
Sladkosti, které se tam objevily- potřebuje "osladit" svoje bytí modlitbami, přímluvami. Tyto " sladkosti " jí mohou zajistit dcera s otcem tím ,že se budou modlit a prosit, aby její duši bylo možno odejít do Světla.
Ráda z toho očistce odejde, ale nemá schody, po nichž by kráčela. K tomu potřebuje přímluvné modlitby
.Pěknou neděli přeje M.

Sen Jitčiny maminky o šplhání po laně

27. dubna 2007 v 11:37 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad

Dobrý den,

chtěla jsem vás opět poprosit o výklad snu, ale který se zdál mojí mamce.

Zdálo se jí, že na okraji města byla na dětském hřišti, kde šplhala po laně.Na hřišti se pohybovalo plno lidí i malých dětí.Nahoře se jí lano zasukovalo, dolů jí pomohl člověk, kterého neznala.Jak slezla z lana za pomoci neznámého člověka, čekal na ni muž, kterého nemá vůbec v oblibě, a ukázal jí čápy, kteří byli blízko hřiště(vedle), kde jim na čápy dala příspěvek(peníze)

Prosím vyložila byste mi tento sen?Moc vám děkuji

S pozdravem Jitulís
Odpověď:
Milá Jitko, zdravím Vás obě.
" Tento sen se týká nějaké změny,nějaké orientace v životě, na kterou ještě není zralá. Týká se to cesty duchovní. Dosud si hrála na pískovišti - měla stejné smýšlení jako velká většina lidí.
Dala se jiným směrem- šplhala po laně, opustila " bezpečnou cestu ".
Nové cestě moc nevěřila.
Nevíra - suk na laně, přes nějž se nedokázala přenést. Byla ráda, že se mohla vrátit mezi stejně smýšlející lidi. I tam si našla, jak být užitečná - příspěvek na čápy.
Na duchovní cestě by neměla spěchat, bojí se nových směrů, nových myšlenek, bojí se opustit staré, vyjeté koleje.
I tam zatím může být prospěšná - charita.
Pěknou neděli Vám přeje M.

Anniny problémy s čakrami

26. dubna 2007 v 14:31 | Marie Blankytná |  Dotazy a názoryMiláMária,
mém 59 rokov. Doposial som sa sústredila len na výchovu detí a starostlivos´t o rodinu. V poslednej dobe neviem prísť na to čo sa odo mňa očakáva. Vychádza mi karta Velkňaźka, a ako päťka som asi priradená k Velkňazovi.´Tahá ma to k mystike a anjelským duchom. Moje ťaźkosti sa objavili v zablokovaní 1, 3, 4 čakre. Mám zvýšeny krvný tlak, beriem lieky a moje sny sprevádzajú deti ktoré drźím v náručí alebo mláďatá zvierat ktorým pomáham pred nebezpećenstvom indián ktorý z alobalu vystrihoval rôzne obrazce alebo domy ktoré niekto opravuje.kyvadlo úžasne reaguje na moje dotazy. Rada by som vedela či to nesúvisí s mojím predchádzajúcim životom alebo karmou Oblubujem fialovú farbu a . Som blíženkyńa.
Ďakujem za radu Anna
Odpověď:
Milá paní Anno,
zdravím Vás na Slovensko a přeji pěknou neděli.
Myslím si, že uvedené problémy se zablokováním čaker souvisí s problémem, který je nastíněný i ve Vašem snu.Je to problém uvěznění v určitém čase. Je pryč čas, kdy jste svoji lásku přenášela na své děti. Tento čas je už minulostí a člověk nemůže být ve vzpomínkách na minulost. Náš život jde dál, je potřeba najít si novou náplň a tomuto věnovat svůj cit lásky. Přečkat dobu než zase přijdou vnoučata- další generace, která bude naši lásku přijímat.
Jako kdyby se Vám čas zastavil, máte málo funkční čakry, které blokujete svým špatným přístupem, energie, které se řádně nevyměňují, nekolují, by se mohly změnit na zatrpklost , to znamená jiný chod srdce, jiná energie, negativní energie = zvýšený krevní tlak.
V myšlenkách projděte dobu výchovy dětí, uvědomte si, zda jste víc dávala než přijímala a uvědomte si, že chcete volně dýchat i dál, teď, když jsou děti dospělé. Jestli jste nezanedbávala své srdcemalým příjmem jejich lásky pro sebe. Sebe musíme milovat stejně jako ostatní. Nestačí vše dávat jim, musíme umět brát si i pro sebe.
Ten indián ve snu by mohl znamenat několik věcí.Zase návrat do dětství Vašich dětí, kdy si takto hrávaly, nebo je to příslib dobrodružství a příslib nové životní náplně, nebo jste mohla svými citlivými smysly zachytit soustředění indiánů - jejich čelných představitelů na jezeře Titicaca v Peru, v době jarní rovnodennosti. Tisíce lidí celého světa se v meditaci zapojilo do budování nových Mostů porozumění pro příchod nového času světla nejen pro Ameriku, ale pro celou planetu.
Fialová barva má mnoho významů, čistá fialová barva je i barvou duchovní. Asi pro Vás nastala doba, kdy máte čas sama pro sebea vaše činnost se může ubírat i jinými směry než dosud. Jestli cítíte nutkání setkávat se s jiným světem, než je ten náš reálný, kupte si nějakou knížku od Doreen Virtue a uvidíte, zda Vás osloví. Prozatím byste měla uskutečňovat srovnání čaker, třeba v meditaci prodýcháváním.Potřebujete dostat do těla všechny energie duhy a to jsou barvy čaker.
Pěkný den Vám přeje M.

Meditace k čištění čaker

26. dubna 2007 v 12:00 | Marie Blankytná |  Meditace
Provádíme ji buď v tureckém sedu nebo si lehneme, páteř má být rovná.
 • soustředíme se na dýchání, výdech má být delší než vdech
 • poprosíme archanděla Rafaela o pomoc formou čistící pěny a smaragdově zeleného světla
 • představujeme si nad hlavou 7. čakru jako otevřený trychtýř vzhůru, při nádechu přijímáme jím čistící pěnu, kterou protáhneme všemi čakrami směrem dolů
 • při výdechu toutéž drahou zpět
 • jakmile se nám ve 3. oku objeví zelené světlo, protahujeme tuto čakru tak dlouho, až je čisté a jasné
 • po skončení poděkujeme všem vysokým duchovním energiím za jejich pomoc, odpojíme se a vrátíme se do bdělého stavu.

Čištění čaker čistící pěnou varianta 2

25. dubna 2007 v 23:20 | Marie Blankytná |  Meditace
Další varianta čištění našich čaker spočívá v tom, že čistíme vždy jenom jednu čakru.
 • opět buď turecký sed nebo leh, soustředíme se na dýchání, aby výdech byl delší než nádech
 • prosba k archandělu Rafaelovi o pomoc prostřednictvím čistící pěny a smaragdově zeleného světla
 • s nádechem vedeme čistící pěnu z trychtýře v 7. čakře do čakry šesté
 • s výdechem stejnou cestou zpět a pracujeme tak dlouho, až se objeví ve třetím oku zelené světlo
 • prodýcháváme zelené světlo tak dlouho, až je čisté a jasné (žádné tmavší šmouhy)
 • pak začneme s čištěním čakry 5. tak, že s nádechem vedeme čistící pěnu z trychtýře v 7. čakře přes vyčištěnou čakru 6. až do čakry páté
 • s výdechem zpět až do 7. čakry a zase stejným způsobem čistíme tak dlouho, až vidíme ve třetím oku jasné čisté zelené světlo
 • tímto způsobem pak čistíme postupně všechny čakry až po čakru první - na obrázku není tak zřetelná, všimněte si, že trychtýř je rozšířený směrem dolů.
 • poděkujeme všem vysokým duchovním energiím za pomoc při této práci, odpojíme se a vrátíme se do bdělého stavu.

Lenčin sen o modrém dopisu

25. dubna 2007 v 14:13 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
Milá Marie,
děkuji Vám za pomoc při mém tápání,moc si toho vážím a přemýšlím nad Vašimi slovy.Dnes se mi zdál sen,pokud Vás tím moc neobtěžuji tak bych Vám ho napsala:Byla jsem doma,byl se mnou v místnosti ještě nějaký cizí muž,najednou zvoní zvonek u dveří .Stála tam pošťačka donesla mi dopis,chtěla podpis,jako o přebrání.Ten dopis měl bledě modrou obálku,byl z Austrálie,posílala ho nějaká žena,děkovala mi za pomoc,kterou jsem ji poskytla přes internet,ale jakou to nevím.Měla jsem z toho radost,i když jsem se divila a přemýšlela komu jsem mohla a čím pomoci.Ráda bych se dozvěděla poslání tohoto snu,pokud budete mít chvíli času,děkuji předem Lenka
Odpověď:
" Lenka má v paměti stále nějakou neblahou událost, která zasáhla její rodinu. Zvonění domovního zvonku a doporučený dopis, u kterého bylo nutno podepsat příjem, to je posel nepříjenmých zpráv.
Modrá barva má několik kladných i negativních významů, záleží vždy na odstínu. Ve spojitosti s tímto snem by to mohlo znamenat pevné zdraví, zlepšení zdraví, které při dobré vůli pomůže zažehnat nebo vyřešit nepříjemnosti.-
Austrálie - cizina - cizinec- může to být cizí člověk, který podá pomocnou ruku k urovnání nepříjemností.
Pěkný den přeje M.

Co bychom měli vědět o čakrách

24. dubna 2007 v 0:00 | Marie Blankytná |  Zdraví
Čakry jsou energetická centra, která slouží jak příjmu , tak výdeji energie. Jejich úkolem je převádět energii z Vesmíru, ze Země a z našeho prostředí (ze stravy, ze vztahů s ostatními lidmi) do formy použitelné pro lidské tělo. Čakru si můžeme představit jako trychtýř, jehož rozšířený konec má u normálně rozvinuté čakry průměr asi 15 cm a jehož zúžený konec je obrácený k tělu
Naše zdraví závisí na správné funkci čaker, protože každá čakra má vazbu na fyzické tělo a ovládá určité fyziologické procesy. Aby mohly čakry správně plnit svoji funkci, měly by být řádně rozvinuté, otáčet se ve správném směru a neměly by být blokované negativní energií. I nevhodné emoce například strach mohou vyvolávat blokády na čakrách. Počátky blokád v systému energií mohou vzniknout už u nenarozeného dítěte, pokud matka dítě nechce nebo žije trvale ve stresu. Naopak láskyplné očekávání dítěte zásobuje jeho systém energií frekvencemi, při kterých se cítí bezpečně a dobře.
Člověk má ve svém energetickém těle velké množství čaker. Na centrální ose těla je sedm tak zvaných hlavních čaker, které jsou rozhodující pro všechny nejdůležitější funkce lidského těla, duše i ducha.
1. čakra zvaná múládhára neboli kostrční
Je umístěna na hrázi a souvisí s celkovou vitalitou člověka, protože je jedním z hlavních dodavatelů energie.Když je tato čakra otevřená a funguje harmonicky, projevuje se to u člověka pocitem sebeúcty a sebejistoty.
Při dominanci této čakry dbá člověk především na uspokojování svých vlastních fyzických potřeb, trvá na určitých představách a žádostech, reaguje podrážděně a hněvivě, až agresivně. Země je pro takového člověka místem, které musí být ovládáno a vykořisťováno, což je postoj většiny nyní žijících lidí a je to symptom poruchy v této čakře.
Při nedostatečné funkci této čakry ( je zablokovaná nebo málo vyvinutá) je tělesná konstituce takového člověka velmi slabá a člověk má málo duševní i tělesné síly.
Z hlediska fyzického těla má tato čakra vztah ke konečníku, reprodukčním orgánům a nohám. Pokud její funkce není v rovnováze, mohou nás obtěžovat záněty vaječníků či prostaty, oběhové potíže v nohách a hemeroidy.
Barva této čakry je červená.
K aktivaci této čakry je vhodná monotónní hudba přírodních národů, chození po zemi bez obuvi a červené polodrahokamy přikládané na oblast této čakry nebo nošené na těle.
Za účelem obnovení rovnováhy v této čakře je vhodné věnovat se fyzickému cvičení, je jedno, který druh si vyberete, může to být i tanec, plavání, návštěva fitcentra a podobně. K nápravě této čakry stačí i zahradničení. Vynikající je jóga, protože ta uzdravuje a uvádí do rovnováhy všechny čakry .
Jak poznáme, že máme v auře na místě této čakry poškozenou auru neboli "díru", kudy nám může unikat naše životně důležitá energie?
Naše aura je při každé výměně negativních energií mezi vámi a ostatními lidmi lehce zranitelná. Pokud někdo během hádky zaměří na vás celý proud negativní emoční energie, začnou se tvořit ve vašem biopoli díry ( teoreticky jich může vzniknout až sedm ) podle počtu zasažených čaker. Ale stejně nebezpečné jsou negativní energie, které vytváří jedinec sám, například myšlenky závisti nebo nenávisti, těmi si poškozuje vlastní biopole sám! Proto je tak důležité naučit se hlídat svoje myšlenky a emoce.
Při vzniku díry v místě první čakry máte znenadání pocit, že jste nepříjemní, vypočítaví a začnete přijímat rozhodnutí bez řádného rozmyšlení a máte pocit únavy jak duševní, tak tělesné.
Pokud chcete posílit energii této čakry stravou, vybírejte jídlo podle barvy, aby bylo v souladu s barvou této čakry.Začleňte do svého jídelníčku ovoce a zeleninu s červenou slupkou či dužinou jako jsou červená jablka, třešně, ředkvičky, rajčata, červené papriky a podobně. Protože se jedná o čakru základní, mělo by se více jíst také proteinů - maso, ryby, drůbež, luštěniny.
Funkci této čakry lze podpořit pomocí vůní, a sice patří sem cedr, myrha, pačuli, vonné svíčky, kadidlo a používejte koupelové oleje.
Napojení upírů na tuto čakru - nastává v případě, když potřebují hodně cizí energie. Tato energetická šňůra vzniká přirozeně mezi dětmi a jejich rodiči, když se o ně starají a pomáhají jim přežít.
2. čakra zvaná sváthišthána neboli sakrální
Je umístěna v podbřišku a jejím úkolem je absorbovat z potravy její vitální energii. Jestliže tato čakra funguje správně harmonicky, je člověk zdravý, je vůči jiným lidem otevřený a přirozený, trpělivý, vytrvalý a má šanci dožít se vysokého věku. Energii z této čakry čerpá sex a tvůrčí činnost.
Při nedostatečné funkci této čakry - což může mít původ v nedostatku něžnosti a tělesné blízkosti v raném dětství - může v dospělosti vzniknout sexuální chladnost, nedostatek sebeúcty a neprůchodnost emocí.
Při disharmonické funkci této čakryvzniká nejistota a napětí ve vztahu k druhému pohlaví, cítění je hrubé a je zde tendence upřednostňovat uspokojování vlastních sexuálních tužeb až hypersexualita.
Z hlediska fyzického těla má tato čakra vztah k nadledvinkám, ledvinám, močovému měchýři a vaječníkům.
Barva této čakry je oranžová.
K aktivaci slouží oranžové polodrahokamy a krásná, emotivní hudba. Ke zklidnění a harmonizaci je vhodný zpěv ptáků, zvuk tekoucí vody v přírodě a doma zurčení pokojového vodotrysku.
Vůně, které podporují tuto čakru, jsou santalové dřevo, růže a jasmín.
Potraviny, které přinášejí podporu této čakře, jsou všechno oranžové ovoce a zelenina jako mrkev, mandarinky, pomeranče, tykev atd.
Únik energie z této čakry může být chybně diagnostikován jako deprese. Díry mohou vyvolávat až chorobnou žárlivost nebo chorobnou citovou závislost. V krajním případě se z těchto lidí mohou stát extrémisté a teroristé.
Napojení upírů na tuto čakru nastává u lidí, kteří intenzivně spoléhají na vaši emoční podporu a u těch, kteří se o vás zajímají pouze z hlediska sexuálního a neberou vás jako plnohodnotného člověka.
3. čakra manipúra neboli čakra solar-plexu
Je umístěna nad pupkem v oblasti sleziny a představuje naše slunce - naše centrum síly. Ovládá schopnost jednat energickým způsobem a být aktivní.Touto čakrou vnímáme vibrace ostatních lidí a jestliže se setkáme s negativními energiemi, cítíme v tomto místě nebezpečí a čakra se stáhne za účelem sebeobrany před těmito nevhodnými energiemi.
Pokud je třetí čakra otevřená a harmonicky fungující, zažíváme pocity míru, harmonie se sebou i s životem. Jednání takového člověka je v souladu se zákony Vesmíru a dotyčný je plný síly a jasu. Jas, který tohoto člověka obklopuje, ho chrání před negativními energiemi z okolí.
.
Při jednostranném vlivu nebo chybné funkci této čakry se stává z takového člověka tyran, který chce všechno ovládat podle svých názorů. Člověk se stává podrážděným a chamtivým.
Při nedostatečné funkci této čakry se člověk často cítí poraženecky, bez odvahy a všude vidí překážky.
V oblasti fyzického tělaovlivňuje tato čakra játra, slezinu a celou zažívací soustavu. Nevyvážená činnost může vést ke žlučovým kamenům, špatnému zažívání a vředům.
Její barva je jasná sluneční žlutá a k čištění se hodí všechny žluté polodrahokamy, zvláště jantar vyrovnává trávicí systém a čistí a posiluje játra.
Z vůní zvláště levandulový olej uklidňuje a uvolňuje hyperaktivní třetí čakru a pomáhá při zpracovávání nahromaděných emocí.
Třetí čakru můžeme oživovat ohnivými rytmy a pokud potřebuje harmonizaci, tak můžeme použít každou uvolňující hudbu.
Potraviny na posilu činnosti třetí čakry - jezte hodně žlutých potravin jako jsou banány, žlutá paprika, žluté melouny, zrna kukuřice, pšenice, ovsa či pohanky. Protože je čakra spojená s ohněm, je třeba jíst více látek, které uvolňují hodně energie, např. složené cukry obsažené v celých zrnech.
Díry v této čakře způsobují, že máte strach ze všeho a ze všech, vyhýbáte se zodpovědnosti za své zdraví a za svou práci. Vůči lidem cítíte nedůvěru a dokonce nenávist.
Energetický upír na této čakře se napojil na vaši elektrárnu a vy ho dotujete. Je to obdobná situace jako při napojení na vaši první čakru s tím rozdílem, že tentokrát chce sdílet s vámi i vaši osobnost.
Čtvrtá čakra anáhata neboli čakra srdce
Je umístěna uprostřed hrudi a je střediskem emocionálních dějů. Je centrem opravdové, ničím nepodmíněné lásky, soucitu , odpouštění, přátelskosti a vyrovnanosti.
Jestliže tato čakra není v rovnovážném stavu a je v ní příliš mnoho energie, takový člověk je velmi odsuzující, kritizující, vyzývavý, náladový, používá peněz, aby mohl manipulovat s lidmi, má sevřené napětí mezi rameny až k lopatkám. Sexuální rovina je láska s podmínkami - kdybys mě opravdu miloval, udělal bys… - budu tě milovat, když ….
Příliš málo energie v srdeční čakře - lituje sám sebe, strach ze svobody, samoty, opuštěnosti může být i cynický, nenávistný a zlomyslný.
Tato čakra udržuje a reguluje tělesné biorytmy, je spojena se srdcem, plícemi a celým dýchacím ústrojím.Její nesprávná funkce může být příčinou onemocnění srdce, dýchacích potíží a vysokého krevního tlaku.
Barva této čakry je krásná zelená nebo růžová.
K oživení této čakry lze použít něžnou růžovou barvu křemene, který obklopí duši láskyplnými vibracemi, jež léčí všechny rány srdce, vzniklé hrubostí a tvrdostí. Je možné použít i smaragd, který je kamenem všeobjímající lásky. Obzvlášť jsou vhodné růžové květy a tiché procházky v přírodě.
Z vůní je nejlepší růžový olej, jehož jemné a láskyplné vibrace hojí rány našeho srdce.Rovněž meduňka je vhodná pro svou příjemnou vůni.
Každá povznášející klasická hudba je vhodná pro harmonizaci této čakry.

Pokračování materiálu o čakrách

23. dubna 2007 v 23:55 | Marie Blankytná |  Zdraví
Kdo má potíže se čtvrtou čakrou, tomu pomohou dechová cvičení a zapište se do cvičení jógy.
Potraviny pro posílení činnosti této čakry -zaměřte se na zelenou zeleninu a ovoce jako jsou zelená jablka, brokolice, cuketa, zelená paprika, špenát, hlávkový salát atd.
Díry v této čakře způsobují, že se z vás stává necitlivý, krutý a cynický člověk a trpíte roztěkaností a úzkostí. Pěstujete neužitečné diskuze a hádky a nedělá vám potíže někoho zranit a s velkým potěšením krutě žertovat.
Čtvrtá čakra je čakrou lásky. Jestliže k někomu cítíte lásku nebo hluboké, upřímné city a on totéž k vám, vytvoříte přes toto centrum pevné energetické spojení.
Pátá čakra višuddha neboli krční čakra
Je umístěna v krku a je centrem vyjadřovacích schopností, komunikace, inspirace a estetiky. Vytváří spojení spodních čaker s čakrami hlavy a slouží jako most mezi naším myšlením a cítěním. Přes tuto čakru vyjadřujeme všechno, co je v nás- náš smích i pláč, naše pocity lásky i strachu a vzteku, naše přání, myšlenky a názory. Tato čakra je také spojena s pocitem viny.
Při harmonické funkci a plné otevřenosti krční čakry vyjadřujeme otevřeně a bez obav svoje pocity a myšlenky, což se projevuje v přímosti našeho jednání. Máme ale také dar umět naslouchat druhým srdcem a s vnitřním porozuměním. Naše řeč je jasná, srozumitelná a hlas je plný a zní příjemně. Nenecháváme se příliš ovlivňovat druhými lidmi, ale naopak si zachováváme svoje přesvědčení a nezávislost. Jsme otevřeni pro vnímání jemnohmotných dimenzí a po cestě životem kráčíme s důvěrou.
Při disharmonické funkci krční čakry je porušeno porozumění mezi tělem a hlavou, což se projevuje v zadržování emocí a ztížené možnosti jejich vyjádření, řeč je neuhlazená, hrubá, hlas silný, ale slova nemají hlubší obsah. Lidé se zablokovanou energií krční čakry nemají přístup k chápání vyšších dimenzí, v náboženství upadají do fanatizmu, vyznačují se hádavostí, arogancí, agresivitou, zaujatostí, nepřizpůsobivostí. V duchovní rovině jim schází úcta a pokora k Bohu a Božím zákonům.
Nedostatečná funkce páté čakry se projevuje plachostí, tichostí, uzavřeností, pokud dotyčný má projevit něco ze svého nitra, má knedlík v krku a jeho hlas zní stísněně, trpí komplexy méněcennosti všeho druhu. Člověk je vůči ostatním nejistý, obává se jejich soudu a upadá do nejrůznějších těžkostí. Pokud člověk během svého života tuto čakru nerozvíjí, upadá do jakési ztuhlosti, protože rámec jeho života je velmi úzký, protože za jedinou realitu považuje vnější materiální svět a nemá přístup k poselstvím jemnohmotných světů včetně své duše.
S pátou čakrou jsou spojeny následující orgány: štítná žláza, oblast krku, spodní čelist, uši, hlasové ústrojí, hrtan, hltan, horní část plic, průdušky. Špatná funkce této čakry vede k onemocnění štítné žlázy, zánětům v krku, náchylnosti k nachlazení a potížím s krční páteří.
Barva energie krční čakry je blankytně modrá. Tato barva dává klid a otvírá člověka duchovní inspiraci.
Čištění a aktivace krční čakry se nejlépe provádí v přírodě, kdy modrá barva nebeské klenby bez mráčků vyvolává rezonanci energie v této čakře. Rovněž zrcadlení krásné modré oblohy na vodní hladině působí na city člověka osvobozujícím dojmem.
Hudba a zpěv, které jsou bohaté na vyšší harmonické tóny, zpěv sakrální a meditativní mají výrazné kladné účinky na tuto čakru
Z polodrahokamů je nejvhodnější akvamarín, jehož barva připomíná barvu bezmračného nebe. Jeho vibrace pomáhají otevřít duši pro nesobeckou lásku, léčivou sílu, čistotu a vizionářské schopnosti.
Vůně šalvěje vysílá léčivé vlny do oblasti řeči a uvolňuje zatuhliny v krční čakře, aby naše řeč byla zvučná a harmonická. Rovněž vůně eukalyptového oleje působí velmi příznivě v této oblasti.
Potrava na harmonizaci krční čakry by měla obsahovat ovoce a zeleninu fialové barvy, jako jsou borůvky, fíky, rozinky, švestky, sušené švestky, modrá kukuřice, červená řepa, fialové houby atd.
Díry v krční čakře způsobují, že ze všech svých nezdarů obviňujeme minulost a druhé lidi. Dokážeme naslouchat jen sami sobě a ani si neuvědomujeme, že jsme se izolovali od ostatních lidí.
6. čakra nazývaná ádžňá neboli čelní, též třetí oko
Je umístěna nad kořenem nosu ve středu mezi obočím uvnitř hlavy. Je to sídlo vyšších duchovních sil, paměti a vůle. Vývojem našeho vědomí a postupným otevíráním této čakry můžeme ve spojení s otevřenou čakrou srdeční vysílat léčivé energie a uzdravovat na dálku.
Znakem harmonicky fungující a částečně otevřené šesté čakry jsou dobré duševní schopnosti, bystrý rozum i komplexní pohled při určitém vědeckém bádání. Člověk je otevřený mystickým pravdám a mnohé souvislosti chápe intuitivně. U stále většího množství lidí se začínají vyvíjet určité schopnosti šesté čakry jako je jasnovidění nebo jasnocítění. Jak se více otevírá tato čakra, začíná člověk vnímat svět úplně jiným způsobem. Zcela překoná hranice svého racionálního rozumu. Jeho intuice a vnitřní vidění mu otevírá cestu ke všem jemnějším rovinám skutečnosti. Poznává, že mezi rovinou fyzickou a rovinou čistého bytí existuje nekonečně mnoho světů, ve kterých žijí nejrůznější bytosti. Dostatečné otevření této čakry se projevuje viděním barev, slyšením vnitřního hlasu a vizemi.
Při disharmonické funkci šesté čakry žije a chápe svět člověk téměř výlučně pouze svým intelektem a rozumem. V rovině hmotné souvisí poruchy čakry s bezcílným životem, s prací bez radosti nebo jako nečinnost, stálá zemdlenost, otrávenost, napodobování idolů, otrocké podléhání módě nebo potřeba moci k ovládání druhých.
Při nedostatečné činnosti této čakry život člověka určují pouze materiální zájmy a přání a neovládané emoce. Duchovní pravdy odmítá jako nesmysly a pouhé domněnky. Jeho myšlení se orientuje podle převládajícího myšlení ve společnosti. Časté bývají poruchy zraku, protože jsou spojené s nedostatečnou funkcí této čakry a mají upozornit člověka, aby nezůstával na povrchu skutečností a více se díval dovnitř a snažil se poznat oblasti, které jsou pod viditelným povrchem.
Z hlediska materiálního těla je tato čakra úzce spojena s funkcí očí, hypofýzou a epifýzou.
Barva je indigově modrá.
Aktivace šesté čakry je možno provádět pozorováním temně modré noční oblohy, což otevírá ducha pro poznávání nekonečné rozmanitosti Božského Stvoření. Velmi jednoduché a přitom vysoce účinné je koncentrační cvičení na plamen svíčky. Je popsáno na těchto stránkách v rubrice meditace.
Z hudby jsou vhodná klasická hudební díla například skladby Bachovy a všechny zvuky, které otevírají a zklidňují naši duši.
Z polodrahokamů je vhodný lapis lazuli, který podporuje rozvoj intuice a vnitřního vidění.
Vůně máty peprné uvolňuje blokády v šesté čakře a pomáhá při odstraňování starých myšlenkových vzorců. Vibrace jasmínové vůně zjemňují vnímání a otevírají nás vnímání vizím z hlubších rovin.
Dieta pro vyšší čakry - pátou, šestou a sedmou je podobná. Tyto čakry mají velmi jemné vibrace a tak při práci s nimi jezte lehká jídla modré nebo fialové barvy a nepřetěžujte zažívací trakt jídlem. Poslední dvě čakry nás spojují s intuicí, se schopností jasného myšlení a s vyšším já.
Nerovnováha v šesté čakře dělá člověka praštěného a zapomnětlivého, ztrácí smysl pro humor a začne se odtahovat od ostatních.
Napojení upírů pomocí energetických šňůr na tuto čakru - pokud na vás někdo neustále myslí anebo když nedokážete někoho vypudit z hlavy, pak je mezi vámi silná energetická vazba.
Sedmá čakra zvaná sahasrára neboli korunní
Leží na samém vrcholku hlavy v místě, kde u dětí je vidět fontanela.
Zatímco na aktivování předchozích center energie jsme mohli sami působit, u sedmé čakry se můžeme pouze otevřít. Rozvíjením sedmé čakry se uvolňují také poslední blokády v ostatních čakrách a jejich energie začínají mít nejvyšší pro ně možné frekvence.
V sedmé čakře nedochází k blokádám, ona může být pouze více nebo méně vyvinuta. Když se začíná korunní čakra otevírat, budete stále častěji zažívat okamžiky, při kterých bude mizet oddělenost vnitřního bytí a vnějšího života.
Výrazně uzavřená korunní čakra se může projevovat , že pociťujeme určitou nesmyslnost svého života a výraznější strach ze smrti. Můžeme zkusit potlačit tyto nepříjemné pocity útěkem do mnoha aktivit nebo si přitáhneme nemoc. Nevyslyší-li člověk tato poselství, zůstane pravděpodobně v dalších létech připoután pouze k vnějšímu světu materiálnímu.
Tuto čakru aktivizuje barva bílá a fialová.
Z polodrahokamů je nejvhodnější křišťál, který uvolňuje blokády, ochraňuje a dává novou energii.
Vůně kadidla nejen čistí atmosféru, ale i vyzvedává duši na vyšší úrovně, kde se může otevřít Božím energiím.
Napojení upírů na tuto čakru se realizuje tímto způsobem, pokud vás někdo hodlá ovládat nebo chce, abyste se řídili podle něho. V tom případě vám vnutí toto energetické propojení. V některých okultních školách vytvářejí učitelé takovéto spojení s žáky, aby si je udrželi a získali jejich poslušnost. Jiným příkladem je způsob, jakým se nám politici snaží vymýt mozek, aby mohli ovládat nás a naše myšlení. Vzniká tak propojení mezi vámi a silnou energií politického systému.
Dojde-li k proděravění nebo deformaci sedmé čakry, začneme přitahovat nesprávné lidi. Přestaneme si vybírat a začneme vůči lidem cítit vnitřní agresi. Můžeme se dát i na cestu, kterou jsme dříve odmítali - začneme brát drogy nebo přemíru alkoholu.Lidé, které budeme přitahovat, nás budou inspirovat k špatným činům.
Závěr
Člověk mívá zablokované proudění životní energie a deformaci čaker v důsledku porušování vesmírných zákonů buď v minulých životech ( = karmická příčina ) nebo chyb v současném životě. Tyto poruchy nelze trvale odstranit žádnými technikami, pokud neodstraníme vnitřní příčinu tohoto zablokování, to znamená zjistit, čím se člověk provinil, odpustit sobě a požádat o odpuštění ( třeba mentálně) i případnou oběť a vymazat záznam tohoto činu z aury, pokud je to ovšem Vesmírem povoleno. Vždy je však naším úkolem, abychom na sobě pracovali a sami se ze všech sil snažili rozvíjet dostupnými metodami otevřenost našich čaker a usnadňovat tak průtok životní energie ke všem orgánům.
Materiál k výše uvedeným informacím byl získán z knih:
Mahéšvaránanda: Skryté síly v člověku
A.Svirinskaja: Tajemství energie
S.Sharamon: Základní kniha o čakrách
J.Brzobohatá: Člověk jako víceúrovňová bytost

Pomoc pomocí Feldenkraisovy metody při svalových potížích u borreliózy

23. dubna 2007 v 12:00 | Marie Blankytná |  Nemoci
Zdravím Vás Zdeničko a přeji Vám pěkný den.
Omlouvám se za čas čekání, moc dotazů, které odpovídám sama. Knížku Feldenkrais a jeho metoda jsem zahlídla na nějakém zásilkovém internetu s knihami, ale nepamatuji si to. Zadejte si toto heslo do vyhledávače internetu a naskočí Vám, pak to dohledáte. První vydání tohoto německého originálu bylo v roce 1996, vydavatelství Pragma, Vězeňská 3, Praha.
Tato knížka mně velmi pomohla v tom, že svaly si musí znovu uvědomit svoji správnou funkci a práci, mají také paměť a do této paměti se musí znovu dostat správná funkce svalu. Není potřeba žádný trenér, jsou to drobné úkony, spojené s dechem a s vědomím a opakované .Je to promyšlené zkvalitňování pohybu. Kromě toho mi v počátcích mého tápání pomohla rehabilitační pracovnice, která cvičí děti po obrně Vojtovou metodou. Ta mi pomohla do určitého zlepšení a dál to nešlo. Potom byla kineziologie, jóga, meditace a čištění karmických životů. Jsem lepší o 99 %, chodím rovně, ale drobné bolesti jsou, protože na sebe nedbám, nemám času na potřebné cvičení.
U Vás je nejhorší to, co stihlo i mne, jsou to přivtělené duše. Vaše údaje zhoršení v této oblasti zdraví se shodují s úmrtím Vašich rodičů. Máte u sebe jak duši maminky, ale také duši babičky, protože přišla s maminkou, ale také duši tatínka. Tři duše musí člověka dost vysilovat a tlačit tam, kam on sám nechce.V Praze neznám nikoho, kdo by Vám s tímto pomohl, určitě jsou, ale neznám je. Pokud nikoho takového nenajdete, napište paní Boženě Koubové do Plzně. Napsala dvě knihy o přivtělených duších a dělá asi i na dálku, vím , že má mnoho zájemců a objednání u ní je na delší dobu .Adresa byla Komenského 3 , snad je stejná i dnes. Zkuste to. Dejte mi vědět, jak jste dopadla, museli bychom najít někoho v Praze.
Zdravím Vás.M.

Potíže s kolenem u Gabriela

22. dubna 2007 v 11:36 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Dobrý den Marie,
dostal jsem se náhodně na Vaše stránky a chtěl bych se Vás zeptat na moje problémy s kolenem, které trvají delší dobu, jak se dobře vyléčit, co proto udělat ještě více. Jedná se o pravé koleno, bylo operováno na vnitřní meniskus před 10 měsíci, snad je tam i artróza kloubního pouzdra,myslím, že jsem léčení po operaci neuchvátal. Bolest je taková kousající v některých polohách a omezuje mě ve sportování, je na levé půlce pod jablkem uvnitř, chvíli je to v klidu a chvíli zase kouše, mám volně nataženou nohu a i v té chvíli se to ozývá. Abych pravdu řekl, jsem z toho nervózní, že to trvá tak dlouho,asi jsem netrpělivý.
Jinak Vám velice děkuji za Vaši brzkou odpověď.
Přeji hezký den Gabriel.


Odpověď
Vážený pane Gabrieli,
posílám Vám odpověď, která je psána automatickým písmem.
" Ano, mám pro jeho duši pár slov k zamyšlení.
Koleno a problémy s ním mají vždy v duchovní oblastisouvislost s nedostatečnou POKOROU.Souvisí s pokorou k životu, k životním změnám, s pokorou kVesmíru, s pokorou před planetou, která vám dává život, s pokorou předvěčností.
Tato operace jej měla dovést k úvahám na toto téma. Fyzické tělo současnosti je takto zasaženo zhmotněnými negativními postoji vůči věčnosti, jeho nevíra a ubližování lidem, kteří tímto žili.
V tom životě nechtěl na kolena, teď by chtěl a nemůže. Tento velký karmický dluh je ze života Krista. V tehdejším životě žil životem bohatého římského muže, který pronásledoval a bralživot lidem, stoupencům učení Krista. Tento život mu přinesl velké zatížení aury."
Tento život jsem Vám očistila automatickou kresbou od uvedených negativních energií. Na současném těle byl vyznačen energetický blok, do kterého patřila celá pravá noha. Projevilo se to jako špatná průchodnost meridiánu žaludku a jater. Měl byste tento proces dokončit sám. V meditaci si sám odpustit a prosit o odpuštění všeobecně.Na fyzické úrovni těla bych čistila žaludek i játrapomocí bylinek, jemně bych masírovala a tím uvolňovala šlachy kolem čéšky, aby byla pohyblivá, nenechala bych ztuhnout jizvy, protahovala bych meridiány všechny, nejen žaludek a játra. Jakmile se vytvoří neprůchodná místa, životní energie nemůže volně proudit, tlačí- působí bolest, špatně zásobuje orgány. Na masírování bych používala čistý olivový olej. Nohu bych rehabilitovala podle odborných pracovníků, nepřepínala bych ji. Po určité době, třeba jedné kůře bylinkových čajů bych si koupila balení želatiny s příchutí a začala bych pít tyto koktejly. Kromě toho pít denně aspoň 2,5 litru neslazeného , málo bublinkového. nápoje nebo čajů.Bylo řečeno, že vše je nám přidělováno dle naší víry.
Tak věřte, že se vše zlepší. M.

Životní úkol Jany D. a vize světla

21. dubna 2007 v 11:15 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
[1] Jana, mail, 10.4.2007 15:35
Myslim, ze nie je nahoda, ze som sa dostala na Vasu stranku, pretoze po dlhsom hladani citim, ze je to ten spravny impulz. Stale sa snazim na svojom duchovnom raste pracovat, robim jogu, vela citam, momentalne sa venujem postom, ale robim aj velikanske chyby, ktore (aspon niekedy mam ten pocit) ma vracaju spat. Potrebujem vediet, co mam urobit a comu sa mam dalej venovat. Co je mojim poslanim?
Bola by som rada, keby ste mi aspon nejakou inspiraciou naznacili co dalej, pretoze momentalne neviem co mam robit, hoci si uvedomujem, ze mam pokracovat v nacatom diele. Napriek tomu je tu ten pocit, ze vy mi poviete, co dalej. Zvlastne...

Odpověď
Milá Jano,
Vaše jméno vyjádřeno numerologicky se shoduje s vyjádřením andělských čísel.
Je to číslo 8 - číslo hojnosti. Tito lidé dovedou většinou dobře nakládat s materiálními hodnotami i financemi. Jsou- li však rozeni v Beranu nebo Štíru, jsou pak tvrdohlaví, rozmarní. Jana je dobré jméno, ale rozhodující je příjmení.
Na Mapě andělských znamení Vám vyšlo, že Váš životní úkol je ZASTÁNCE. Jste mistrem zastánců, který je schopen hájit práva těch, kteří se nemohou hájit sami, děti, zvířata, všech, kteří jsou nějak zneužíváni či ponižováni. Můžete vystupovat i ve jménu citlivých světových témat. Vhodným způsobem mohou být příspěvky do médií, přednášky, darované finance, osobní čas pro dobrou věc, účast na urbanistických změnách míst apod. Máte-li inspiraci, začněte psát, začněte studovat práva, svoje cítění nabídněte ku pomoci slabším, můžete se zapojit do poradenské služby. Do studia lidských práv se můžete zapojit okamžitě. Umožní Vám to zastat se všech těch, kteří to potřebují.

Na našich stránkách na blogu najdete článek, který se zabývá prací na sobě, jak pracovat se sebou,abychom jenom planě neříkali : " Posílám Ti světlo a lásku ".
Jsou to dvě základní energie pro uklidnění dění na naší planetě. Nebudu to vypisovat, v článcích si to najdete. Láska je aspekt jeden, Světlo aspekt druhý, jeden fyzický , druhý duchovní. Všichni se učíme, jak s nimi pracovat.
Hodně štěstí ve všem, co podniknete Vám přeje M.
Jana:
Dakujem pekne za odpoved.
Myslim, ze je pravda, ze vzdy citim potrebu ochranovat slabsich a uspokojuje ma poradit druhym, ked potrebuju radu a silu do zivota. Vzdy som si myslela, ze mojim poslanim je robit hudbu (spievat), ale moja cesta k tomuto poslaniu je velmi trnista, hoci velmi pomaly sa zacina naplnat...Som zmatena, lebo vzdy musim tazko bojovat ak chcem nieco dokazat (preto si niekedy myslim, ze to asi nebude to, co mam robit)Mozno len chcem urychlit veci a mala by som sa naucit byt trpezlivejsia a menej egoisticka. Niekde vnutri citim, ze jedneho dna sa vsetky moje "tuzby" naplnia a ja budem mat uz len jediny ciel - ukoncit kolbeh a len sa rozplynut v univerze
Krasny dnik
[4] Jana, mail, včera 15:05
Bola by som šťastná, keby ste mi odpovedali ešte na jednu otázku.
Čo znamená byť vyvoleným?
Čo znamená byť vyvoleným vidieť svetlo?
Stala sa mi zvláštna príhoda rok dozadu, keď som bola prepojená s mojim kamarátom a snívali sa nám sny o svetle, ja som od neho dostala pohár Sv.Gralu, on v sne videl ako mi z ust vychádza svetlo a podobne...Prežíval trochu tažšie obdobie(ja tiež), zblížili sme sa, ale ja som to necítila tak ako on a vysvetlila som mu to. Pochopil, ale vzápätí na to mu volala cudzia žena, s ktorou sa nikdy predtym nerozpraval, že sa ma držať svetla. Nemôže ho chceť vlastniť, ale má sa ho držať. Okrem iných veci, čo mu porozpravala, bolo, že je vyvolený a osoba ktorej sa dotkol je tiež vyvolená .
Je to veľmi zvláštne, lebo práve v tom období som sa cítila taká nečistá a slabá, urobila som veľa chýb
Čo si o tom myslíte?
Odpověď:
Milá Jano,
přeji Vám pěkné ráno a posílám Vám odpověď, která mi přišla do ruky automatickým písmem.

"Být vyvolená znamená být vybrána - zvolena, být hodna toho šířit mezi lidmi světlo v podobě správně volených slov, aby předávala lidem to, co jí bude sdělováno prostřednictvím jejího průvodce z jemných světů. Ať pracuje na rozvoji své jasnozřivosti, ať rozvíjí svoje meditační schopnosti, aby mohla touto cestou přijímat důležitá sdělení, zdokonalovat se, aby je mohlapředávat dál.
Její kamarád je její duchovní dvojče pro věci duchovní. Než se narodili, jejich duše si slíbily pomoc v oblasti duchovna.Mají senavzájem doplňovat, spolupracovat. To znamená - oni dva tvoří úplnou duši, jak aspekt ženský, tak aspekt mužský pro oblast duchovní práce.
Světlo se má šířit volně dál, nemá být ničím spoutáváno, nemá být vlastněno, je zde pro šíření duchovní osvěty. Záleží jenom na nich, jak se k tomuto úkolu postaví a začnou jej naplňovat."
Tady automatické písmo skončilo a já cítím, že potřebujete rady konkrétní, proto Vám navrhuji hru na Mapě andělských rad od Doreen Virtue.
Vezměte si 2 hrací kostky, nad plamenem je očistěte od cizích energií, očistěte tak i auru svých rukou, vezměte kostky do dlaní a poproste svého anděla ochránce, aby Vám pomohl předat svoje energie těmto kostkám, aby Vám tak pomohl odpovědět na Vaše otázky v těchto oblastech:
1.arch.Michael-odpověď pro oblast životní úkol, 2.Arch.Chamuel- kariéra, 3.A.Ariel - peníze, 4.and.lásky- láska,5. arch.Jofiel- domov, 6.Arch.Jeremiel- kdy se to stane / konkrétní dotaz/,7. Arch. Azrael- Ano či ne / konkrétní dotaz / 8. Arch. Haniel- rozvoj jasnozřivosti, 9. arch. Uriel - duchovní cesta, 10. arch Rafael- zdraví, 11.Arch.Raguel- rodina přátelé, 12 Arch. Gabriel, Metatron - děti. Můžete si vybrat jenom některou oblast,myslete na ni, hoďte kostkami a zapište si číslo, které Vám vyjde od 2 - 12. Čísla mi pošlete a podíváme se na rady pro Vás.
Myslím si, že by bylo dobré, kdybyste si mohla přečíst některou z knih Marcela Vaneka: Nová cesta poznání- může se to stát i vám, Sezení - otázky a odpovědi, Cesta k absolutnu, Marpa - tibetský rebel, Milarepa- tibetský rošťák, Sedm životů. Myslím si , že první i druhá kniha by Vám mohla pomoci. Zadejte si jeho jméno do vyhledávače internetu a ono se něco objeví. Všechny knihy se dají objednat na adrese a e-mail je : info@hledajici.cz .To je pražské zasilatelství a obchod, kde je soustředěna snad veškerá vycházející duchovní literatura. Je možno objednat si také jejich zpravodaj, kde je úplný seznam knih, které u nich jsou k dostání.
Co Vám mám poradit sama za sebe ? Pořiďte si nějaký pořádný zápisník a zapisujte vše, co Vás na této cestě potká. Zážitky při meditaci, úvahy, pocity, projevy těla, záblesky, vnímání energií, prostě všechno snem počínaje a realitou konče.
Zdraví Vás M.

Sen Jany o trnech v zádech a žluté barvě

20. dubna 2007 v 10:47 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad

Včera se mi zase zdál zvláštní sen.
Byla jsem venku a do zad se mi zapíchla větev plná trní,to trní se zatočilo do kůže a větev nešla oddělat.Prosila jsem, aby mi někdo pomohl, ale nešlo to. Byl tam i můj syn a také mu to nešlo.Tak jsem si přes větev dala oblečení a žila jsem i s větví i s trnem. Potom mi někdo poradil, proč nezkusím větev odstřihnout a trny vytáhnout.Tak jsem to zkusila a ono to šlo.Potom jsem seděla na posteli, vím že se mi narodilo dítě, neviděla jsem ho.Kolem mě byly jiné ženy,usmívaly se a radily mi, co mám dělat.Já jsem se taky usmívala a říkala jsem jim, že to zvládnu, že už mám dvě děti. Ještě si tak pamatuji, že jsem na sobě měla žlutý župan.
Odpověď
Milá Jano ,
je mi líto toho, co prožíváte, ale musíte to prožít a poprat se s tím sama.
Popisovaný sen je jenom odrazem toho, co prožíváte.
Zabodnuté trní do pokožky je znakem nezdarů a nespokojenosti v rodině.
Syn, který se snažil pomoci a nedařilo se mu to - z těchto nezdarů se musíte dostat vlastním přičiněním. Nikdo není tak mocný aby za Vás rozhodl , zda zůstat nebo odejít a začít znovu. Nikdo z lidí nemusí tak trpět, nemusí se nechat zraňovat, to není naše povinnost.
Pokud je to tak zlé, že se s tím nesmíříte, nemáte jinou možnost, než přemýšlet o jiném řešení. Návštěva manželské poradny , pokud na to bude slyšet. Té by měl předcházet rozhovor v domácím prostředí, nebo lépe v prostředí, kde by nemohl začít vyvádět. Pozvěte jej do restaurace, do kavárny ke klidnému rozhovoru. Když na to nebude slyšet, máte další možnosti, ale to musíte řešit a rozhodovat se sama. Možná jste jej nechala příliš dlouho takto s Vámi zacházet. A on si zvykl na stereotyp, který mu vyhovuje.
Dalším bodem ve snu je dítě- to je symbol nesvárů a hádek v rodině.
Symbolem štěstí jsou dvojčata.
Další symbol, který předurčuje nepříjemnosti - hádky a žárlivost, je barva žlutá.
Ať se rozhodnete jakkoliv, vždy to povede k bouřlivým projevům členů rodiny, ale po bouři se zase vyjasní. Vše je jenom ve Vašich rukou, Vy musíte vědět, jaké jsou Vaše priority, co jste ochotna dělat, kam až jste ochotna ustoupit . Toto musíte promyslet a podle toho jednat, myslím, že Vaše sny Vás k tomu vedou.
Zdravím Vás a posiluji aspoň v myšlenkách. M.

Sen Terezy o kamnech,prohlídce bytu a změně

19. dubna 2007 v 10:08 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
Milá Marie,
zdál se mně sen, který mně dosti zaujal
.
Byla jsem u své kamarádky a ta mně začala provázet a ukazovat místnosti. Šly jsme se podívat do té první, bylo tam moc čistě, vzduch tam byl čerstvý, na zemi ani jediné smítko, že by se i s podlahy dalo jíst,pak mě vzala do další místnosti a tam přitápěla, přikládala do kamen, ale oheň jsem neviděla, stála jsem u dveří, najednou se ohnula pro něco do skřínky a vytáhla velký pytel nějakých papírů a jak jsem se dívala, na jednom papíru jsem viděla velkými písmeny ZMĚNA, v tom jsem se probudila.

Marie, to slovo změna něco znamená a já se ptám, o jakou změnu v mém životě jde nebo to znamená něco jiného.

Moc děkuji s pozdravem TEREZA
Odpověď
Milá Terezko,
pro znaky tohoto snu jsem se obrátila k vysvětlení ve Snáři a bylo mi pak řečeno, že vysvětlení je v pořádku.
Byt měl víc místností - znak klidného života
Kamna, v nichž se topí - radost , mír, pohoda v životě
Popsaný nepřeložený papír- úspěch, získání majetku
slovo změna- asi máte něco udělat, aby mohla přijít.
Tak trochu přemýšlejte, co byste mohla podniknout, čím byste tuto změnu mohla vyvolat. Třeba přijde sama v podobě nějakého dobrého kamaráda. To nevím. Vždy zůstává nějaké tajemství neodhaleno. Tak Vám moc přeji, aby přišla příjemná a vítaná změna. M.

Janin sen o studni, vodě a dvou mužích

18. dubna 2007 v 10:04 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
Milá Marie,

dnes mi utkvěl v hlavě můj sen.Moc Vás prosím o jeho vyložení.
Přišli ke mě dva mladí muži,že prováděli kontrolu.Ten první byl veselý,sympatický a říkal že kontroloval studnu a že ji máme plnou.Potom mi dával vizitku a papír kde bylo napsáno, co vše dělá a že když budu něco potřebovat, mám se ozvat. Bylo tam napsáno připojení vody,kanalizace a anděl.To se mi moc líbilo a říkala jsem si, že když budu něco potřebovat, tak ho zavolám.Ten druhý byl takový tichý,vážnější a krásný. Moc se mi líbil a přitahoval mě.Co jsme spolu mluvili si nepamatuji, jen to že na vizitce měl jméno, které začínalo na U a bylo německé.
děkuji Jana

Odpověď
Milá Jano,
posílám vysvětlení Vašeho snu, ale stále se mi zdá neúplné. Stále mám dojem, že mi něco uniká.
Při správném vysvětlení snu jde i o detaily, které scházejí, třeba o vodu. Jaká byla, čistá špinavá , temná atd..
KANALIZACE - spojení života reálného s jemnohmotným, duchovním.
2 LIDÉ - pozor na různé vlivy v této oblasti.
Anděl - vlivy dobré
Německé jméno - může být symbolem nebezpečí vlivů špatných. / Německé jméno - vzato historicky./
KRÁSA - může být zavádějící, ale také povznášející , vedoucí k úspěchům, když je spojena s ušlechtilostí.
V tomto období může záležet na myšlenkách, na postojích, které formují náš život.
STUDNA plná vody- může být naplnění života, jaká byla ?
nebo také - POZOR kam šlapu- je NEKRYTÁ, při zakopnutí, při šlápnutí " vedle " možnost pádu, v malém prostoru se špatně plave, ale dobře se jde ke dnu.
Tento sen znamená :
ROZHODUJ SE SPRÁVNĚ , MYSLI , REVIDUJ.
Co pustíš do života?Co budeš sama produkovat ? Jak budeš přemýšlet a o čem? Co je pro tebe v životě důležité?
Pěkný den přeje M.

Bolestivé křeče krčních svalů a stočení hlavy k levé straně u Zdeňky

17. dubna 2007 v 11:02 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Milá Marie, milá Marto,
náhodou jsem se dostala na Vaše stránky a na Vaši prosbu. Nejsem duchovně přiliš vzdělaná, ač mne tato cesta velmi přitahuje, ale stále tápu a nenacházím kontakt s tím co by mne trochu vedlo a postrčilo. Mám zdravotní problém, snad i částečně karmického původu. Můj pocit během čtení Vaši prosby - byla velká lítost a slzy se mi koulely po tváři. Zatím jsem ještě neprošla Vaše stránky celé, ale zdají se mi být pro mne velmi prospěšné. Děkuji, a přeji Vám krásné Velikonoce a hodně sluníčkových dnů. Zdeňka
[8] Zdeňka, mail, dnes 19:58
Milá Marie,
děkuji za Váš zájem o můj zdravotní problém. Před časem jsem se proklikala na stránky Auapé, kde jsem prosila o pochopení mého zdravotního problému. Na radu se snažím dát do pořádku své čakry a také změnu ve svém myšlení. Můj problém vznikl v únoru v r. 2001, kdy jsem byla dost vyčerpaná a po prodělané chřipce jsem dostala tzv. akutní torticollis spastica. Silné bolestivé křeče krčních svalů a stočení hlavy k levé straně. Od té doby stav trvá, léky proti křečím nezabírají, pouze po krátkou dobu, lékaři na toto onemocnění píchají botulotoxin do svalů a tím se svaly ochromí a přestanou v ideálním případě stáčet hlavu. Ani toto však není nijak zvlášť účinné, malé zlepšení trvá po dobu asi 1-2 měsíců. Pak se procedura může opět opakovat. Tímto stavem trpí celá páteř a v r.2005 jsem podstoupila operaci bederní páteře pro posun obratlů. V současné době neužívám žádné léky proti křečím a na botulotoxinu jsem byla naposledy v září 2006. Rehabilitace stav také zatím nezlepšila. Ochránci zapsali slovo Keba, hledala jsem na internetu a pod tímto jsem našla speciální cvičení pro kulturisty, tak snad jsem na správné cestě. Pokud je třeba sdělím datum narození. V prosinci mně bylo 60. Přes internet si píši se stejně postiženou Marikou ze Slovenska, která velmi trpí psychicky i fyzicky tímto onemocněním a už ani nemá chuť žít. Vzájemně se podporujeme a radíme si jak to vše zvládnout. Přijmu jakoukoli radu, která by mohla pomoci stav zlepšit. Moc, moc děkuji a přeji krásný velikonoční čas. Z.
Odpověď
Milá Zdeničko,
moc Vás pozdravuji a přeji pěkný zbytek svátků velikonočních.
Píši jenom pár postřehů, které přišly hned po přečtení Vašeho dopisu.Trpíte přesně stejně jako jsem trpěla já sama a ze stejné příčiny. Také jsem vymetala nemocnice v různých městech naší vlasti, také jsem trpěla torticolidou, měla jsem hlavu úplně staženou na rameno, při chůzi hlavu držet oběma rukama, jinak šla jinam než já. Také jsem brala stejné injekce, které nepomáhaly.
Tak jsem se trápila asi 5 let, než jsem zjistila, že mám přivtělenou duši maminky. Vše začalo asi měsíc po její smrti. Po odchodu její duše se mi začalo ulevovat, ale prošla jsem dlouhým hledáním mnoha karmických životů . Operaci jsem odmítla a udělala jsem dobře.
Chcete - li pomoci sobě i přivtělené duši , napište mi jména svých nejbližších žen, které nejsou mezi námi. Maminka? Babička?
Přečtěte si knížky paní Boženy Koubové, která píše o přivtělených duších, abyste věděla, o co se jedná. Tituly najdete na našich stránkách. Aut. písmem jsem se zeptala na vhodnost cvičení, které uvádíte a bylo řečeno , že vhodné není.
Vím z vlastní zkušenosti, že v tomto případě jde nejdříve o uvolnění a sebeuvědomění. Taková metodacvičení je v knize Feldenkraisova metoda, autor Moshé Feldenkrais.Teprve po třech letech tohotocvičení mne vzali do jógy. Předtím se toho asi báli. Pak jsem začala 5 Tibeťanů, pak cviky paní LudmilyMojžíšové, pak jsem začala přidávat cviky z cvičení Cantienica, pak cviky podle knihy Léčivá síla Druidů a po uvolnění svalů jsem to kombinovala tak, jak mi to vyhovovalo. Kromě toho je potřeba odlehčit stravu, jíst hodně zeleniny, stravu živou, ne mrtvou. Až budete potřebovat svaly zpevňovat, byly by vhodné cviky ze sestavy Pilates. Důležité je nebát se svého těla, promasírovávat se, rozmasírovat tvrdé svaly, nahřívat je odvarem ze zázvoru a hlavně věřit, že najdete pomoc .Pokud Vás zajímají knihy s duchovní léčbou, čtěte od autorky Doreen Virtue, to je opravdu čistá bytost, která ví. Počkám, zda mi pošlete jména a pak uvidíme.Dostáváme podle síly své víry. Buďte klidné mysli. Jde to, jsem starší než Vy a podařilo se to. M.

Miladin sen o lezení po žebříku

16. dubna 2007 v 12:00 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
Miladě se zdálo, že stoupá po žebříku, který neměl postranice a skládal se jen z vodorovných příček, které byly tvořeny z různých zprohýbaných klacků. Okraje klacků byly ukotveny v písku, který tvořil velikou hromadu, po jejímž okraji vedly nahoru tyto klacky. Po pravé ruce měla na dosah dvě pevná lana, která visela z vysoké, stabilní ocelové konstrukce a v jednom úseku cesty nahoru se jich musela přidržet, protože měla pocit, že zakolísala na jednom křivém klacku. Jinak pocit ohrožení neměla a vyšplhala se až nahoru, kde byla malá plošinka a bylo tam několik lidí.
Výklad tohoto snu:
Jakákoli cesta buď dopravním prostředkem nebo i pěšky, případně lezení nahoru po žebříku je symbolickým vyjádřením našeho pohybu na naší duchovní cestě.
Ocelová konstrukce, z které visela dvě lana bylo vyjádření, že duchovní svět má pevnou organizaci a není postavený na labilním základě = na písku, ale my lidé máme pod nohama tento labilní písek.
Dvě lana, připevněná na ocelové konstrukci a visící na dosah pravé ruky ze žebříku znázorňovaly, že nás na každé cestě doprovázejí energie našich ochránců, jenom jim musíme dát možnost, aby se nám mohli přiblížit.
Poučení, plynoucí z tohoto snu:
Na této úrovni je třeba kráčet na duchovní cestě s otevřenýma očima.Je třeba velmi hlídat svoje myšlení, cítění a jednání, aby se člověk nedostal do rozporu s vesmírnými zákony. Jsou mu do cesty kladeny nejrůznější překážky třeba v podobě pochlebníků nebo svodů na materiálním úrovni.

Příběh vynálezce penicilínu

15. dubna 2007 v 11:36 | Marie Blankytná |  Zdraví
Jmenoval se Fleming a byl to chudý rolník.Jednou, když se snažil vydělat pro rodinu na živobytí, uslyšel volání o pomoc z nedaleké bažiny. Zahodil nářadí a běžel k močálu.Tam našel vyděšeného kluka po pás v černém bahně, jak křičí a snaží se dostat ven. Rolník osvobodil mladíka a zachránil ho před pomalou a úděsnou smrtí. Další den se u rolníkovy zahrádky zastavil luxusní vůz. Vystoupil z něho elegantně oblečený šlechtic a představil se jako otec chlapce, kterého rolník Fleming zachránil.
"Chci se s vámi vyrovnat," řekl šlechtic. "Zachránil jste život mému synovi."
"Ne, nemohu přijmout peníze za to, co jsem udělal," odvětil skotský rolník a odmítl nabídku. V tu chvíli se objevil rolníkův syn.
"Tohle je váš syn?" zeptal se šlechtic.
"Ano," odvětil rolník hrdě.
"Udělám vám nabídku. Dovolte, abych mu poskytl stejnou úroveň vzdělání, jaké se dostane mému synovi. Pokud je mladík aspoň trochu po otci, určitě z něho vyroste muž, na kterého budeme oba pyšní."
A tak se stalo. Syn rolníka Fleminga chodil do nejlepších škol a po čase promoval na Lékařské fakultě St.Mary´s Hospital Medical School v Londýně a posléze dosáhl světového věhlasu jako vynálezce penicilinu Sir Alexander Fleming.
Po letech, syn téhož šlechtice, který byl zachráněn z močálu, dostal zápal plic. Co mu zachránilo život tentokrát? Penicilin.