Červen 2007

Sen Marie o prstýnku a křížku

30. června 2007 v 8:00 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad

[2]Marie, mail, 31.5.2007 10:40

Dobrý den,
mám k vám dotaz, zda i sny mohou odpovědět na určité životní otázky.
Mám čtyřletý vztah s přítelem, který jak jsem se náhodou dozvěděla, mě velmi těžce podvedl, navíc tento úlet byl dlouhodobějšího charakteru.Po dlouhém uvážení, jsem mu oznámila, že je to pro mne natolik bolestné, že ho musím opustit.Hned tu noc poté se mi zdál sen, že přišel a na starém ošuntělém tácku mi dal velký zásnubní prsten s modrým drahokamem( prsten připomínal nějaký šperk ze středověku), a přívěsek ve tvaru křížku. Nevíte jestli tento sen má nějaký výklad?Děkuji:-)
Odpověď:
Sen pro Marii je vysvětlen automatickým písmem :
"To, co se Marii přihodilo v současném životě s jejím přítelem, to je jenom vyústění stejného příběhu , který se udál v dávné minulosti, ale v opačném obsazení. Marie byla mužem. To, co jste někdy způsobili vy sami, to se k vám vrací jako vyrovnání účtů.
I mezi přítelem a další ženou došlo k řešení karmického dluhu, který však ještě narostl. Přítel měl přerušit vztah s Marií , aby mohl navázat vztah další.
Záleží jenom na ní, jak se vyrovná s karmickým dluhem. Může na sobě pracovat pomocí meditací na odpuštění jak sobě, tak příteli i další ženě.
Až se zbaví hořkosti, kterou cítí, může se pokusit navázat s ním nový vztah, pokud by oba o něj stáli a pokud by se očistili od minulých přestupků vůči zákonům Vesmíru.
Znaky ve snu- omšelý podnos -opakujícími se chybami jak v minulosti , tak v současnosti nepřináší život žádanou kvalitu
-prsten- znak soužití, které nemá být rušeno
-modrá barva - znak klidu a míru
-přívěšek ve tvaru kříže - AMEN Konec soužití ? Konec trápení ? Odpuštěním se všechno srovná a vyřeší ? "
Milá Marie, tento závěr si musíte stanovit sama podle toho, co chcete a o co stojíte. Všichni máme svobodnou volbu rozhodování. Hodně štěstí Vám přeje M.

Důležité věci v životě

29. června 2007 v 8:00 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Tuto úvahu jsem dostala elektronickou poštou a protože se mi zdá poučná pro nás pro všechny, je zde.
Učitel filozofie jednoho dne přišel do třídy.
Když se studenti usadili, vzal ze šuplíku nádobu a naplnil ji až po vršek kameny.Potom se zeptal studentů, zda si myslí, že je nádoba plná? Studenti s ním souhlasili, že je.
Potom profesor vzal krabičku s kamínky a vysypal je do nádoby s kameny, zatřásl nádobou a samozřejmě, že kamínky popadaly mezi kameny.Profesor se zeptal znovu.
Je teď nádoba plná? Studenti se pousmáli a souhlasili, že je.
Ale profesor vzal krabičku s velmi jemným piskem a vysypal ho do nádoby.
Samozřejmě písek vyplnil i ty nejmenší mezírky mezi kameny.
Teď už byla nádoba opravdu plná. Potom profesor řekl:
Touto ukázkou jsem chtěl znázornit, že život je jako tato nádoba.
Kameny znázorňují důležité věci ve vašem životě, jako jsou vaše rodina, partner, zdraví, děti..., všechno, co je tak důležité, že kdybyste to ztratili, bylo by to velmi zničující.
Kamínky znázorňují ostatní, méně důležité věci, například vaše zaměstnání, dům, auto... A písek je všechno ostatní - drobnosti.
Když dáte písek do nádoby jako první, nezůstane vám žádné místo pro kameny.
To stejné platí v životě. Když budete ztrácet čas a energii na drobnosti - materiální věci, nikdy nebudete mít čas na věci, které jsou skutečně důležité. Věnujte pozornost rozhodujícím věcem ve vašem životě.
Hrajte si se svými dětmi, vezměte svého partnera tancovat...
Vždy bude čas jít do práce, uklidit dům, uvařit oběd, nakoupit ..
Dejte si záležet na kamenech (věci, na kterých vám skutečně záleží).
Určete si své cíle.
To ostatní jsou jen kamínky a písek.

Ať tvoje ruce mají vždy co dělat, ať máš v peněžence vždy pár korun, ať vždy slunce svítí na tvé okno, ať máš vždy nablízku přátelskou ruku.


Neuralgie trojklanného nervu

28. června 2007 v 12:10 | MUDr.Ivan Rusnák Csc. |  Moudrosti od různých autorů

Včera se mě na jednom setkání zeptal pán, co je dobré na neuralgii nervu. Bolest mu šla směrem nahoru do oka. Přestože jsem internista, dokázal jsem mu poradit.
Oko = "Já se dívám na tento svět očima".
Když ho mám rád takový, jaký je, přestože je takový, jaký je. Ať je jakýkoliv,dívejme se na tento svět s láskou.
Protože i to "nesprávné", co se děje, nám ukazuje, jak jsme nesprávně žili, abychom se mohli polepšit. Když já tedy nechci vidět tento svět, buď zavírám oči nebo mě bolí tento pohled na svět. Jelikož měl tento pán bolesti oka z trojklaného nervu, zeptal jsem se, zda má nějaký problém, že se nemůže dívat, co se děje v jeho okolí a bolí ho to. Okamžitě řekl:
"Ano, je to tak. Už píšu na národní výbor, na krajský výbor, píšu kamkoliv, že tam jsou nepořádky." "Pokud vám odpověděli, dobře, pokud ne, nedá se nic dělat. Přijměte tento svět takový, jaký je. Věřte, že i vy jste musel v minulosti být takový, jako jsou ti lidé, co vám neodpovídají."
Bylo vidět, že se zamyslel a přiznal "Ano, je to přesně tak."
Jsem přesvědčený, že pokud to on dokáže zpracovat podle vzorců zdraví, o kterých jsme si tu povídali, neuralgie trojklaného nervu, která ho trápí již tři roky, se v krátké době vyléčí.
Podobný případ jsem zažil minulý rok v Olomouci, kde na takovéto přednášce měla jedna paní též neuralgii trojklaného nervu.
Druhý den jsem byl ve Valašském Meziříčí. Ta paní přišla ještě jednou na přednášku. Přišla mioznámit, že to, co ji tři roky bolelo, ji od včerejška už nebolí. Neužívala ani žádné léky. Pochopila, prožila v sobě, odpustila, postavila se do správné polohy a lék lásky jí pomohl. Doslova mi řekla, že toto mohu používat jako příklad, neboť ona to prožila a nikdy by tomu nevěřila. Řekl jsem jí, že já jsem ji nevyléčil, ale ona se vyléčila sama.
Já mohu podat lék lásky, ale jestli ho pacient přijme a uskuteční, je na něm. Ano, úlohou lékaře v budoucnosti bude podávat i léky lásky. Tyto léky musí ale do života uvést pacient. Je to nejen polknout pilulku, ale prožít to, co jsme si tu řekli. Po prožití častokrát dochází k zázračně rychlému uzdravení. Ty efekty jsou nádherné.
Shodou okolností byla na té přednášce v Olomouci ještě jedna paní, která byla před tím v USA. Stále se jí z neznámých důvodů zavíralo pravé oko. Nedokázali přijít na to, co to je.
Vysvětlili jsme si to podobným způsobem.
Ten, kdo zavírá oči před skutečností, nechce ji vidět, nezdá se mu, chtěl by svět změnit, si nepomůže. Naopak je to třeba vidět. A z toho, co vidíme, se poučit. Abych se já polepšil. Ona to na přednášce pochopila a druhý den mi přišla říci, že se její oko samo otevřelo.Funguje to. Nejsou to žádné výmysly, chiméry, mystéria. Je to tak! Když to jednou lékař v praxi zažije, nikdy ho to už nepřejde. Platí to pro malé i velké.

Pocit štěstí

28. června 2007 v 0:12 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
Lidé touží po radosti, po blaženosti, chtějí být šťastní.
Ale toho je možné dosáhnout jen jediným způsobem, a sice správně žít, žít v lásce. S láskou dávat lidem to, co jim prospívá.
Budete-li milí a pozorní vůči lidem, budete potkávat lidi milé a pozorné.
Budete-li protivní, budete se setkávat s lidmi protivnými.
Psychologové zjistili, že když má být člověk šťastný, potřebuje denně šest až sedm "pohlazení po duši". Tato pohlazení nemusí být doslovná, stačí pěkný úsměv, přátelské slovo, vyslovení uznání či příjemné pozdravení. Tato "pohlazení" máme rozdávat právě na tom místě, kde jsme - na našem pracovišti, v naší rodině, pomáhat lidem kolem sebe, prostě dávat jim to, co jim prospívá.
Pak se nám láska a dobro budou vracet.

Jak odpouštět

27. června 2007 v 11:00 | MUDr.Ivan Rusnák Csc. |  Moudrosti od různých autorů

Víme, že se nám stále vrací to, co jsme my způsobili jiným.
Oklame-li mě dnes někdo, co vím o sobě? V minulosti jsem i já někoho oklamal.
Ublíží-li mi dnes někdo, já podle zákona zvratného působení vím, že i já jsem musel někomu v minulosti podobným způsobem ublížit.
Když tento způsob uznávám, je už mojí povinností podle něj žít. Když mi někdo ublíží, v čem spočívá odpuštění? V tom, že si přestávám všímat toho, kdo mi ublížil. On je jen nástrojem zákona, který na mě vykonal rozsudek.
Já mám v tomto okamžiku začít pracovat na sobě. Nevšímám si toho, kdo mi ublížil, ale začínám na sobě pracovat. Tím pádem se od něj odpojím a začínám zdokonalovat sebe. Přijměte tuto pilulku lásky. Ať vám kdokoliv provede cokoliv nepříjemného, pochopte, že nepříjemné je návrat nepříjemného, které jste v minulosti vy udělali někomu jinému. Že to musíte prožít vy sami na sobě. Je to nutnost. Nezaobírejte se člověkem, který vám ublížil. Přeneste pozornost na sebe a řekněte si:
"To jsem i já byl někdy takový? Už nikdy víc! Prosím o sílu k trvalému polepšení se, abych toto už nikdy nezopakoval, aby se tato vlastnost jednou provždy ze mně ztratila."
Dá se to pochopit a přijmout?. Odpuštění spočívá jedině v tom, co bylo řečeno. Nevěnovat se tomu, kdo mi ublížil jakýmkoliv způsobem. Okamžitě si uvědomit, že se mi vrací to, co jsem zasel. V tom okamžiku se nezaobíráme přinašečem, nositelem, nástrojem zákona, který k nám musel přijít a udeřit nás. To nám totiž patřilo.

Tím jsme si odčinili svoji vinu z minulosti. Jsme čistí, jestliže jsme pochopili, jestliže jsme přijali to, o čem se tu hovoří.

Pokusy na králících a arterioskleróza

26. června 2007 v 8:00 | MUDr.Ivan Rusnák Csc. |  Moudrosti od různých autorů

Náhodný pokus s králíky, který odhalil něco mimořádně důležitého. Pokus, ve kterém se zabývali arteriosklerózou.
Králíci byli krmeni intenzívně velmi mastnou stravou. Králíci tloustli a měli přitom vysokou hladinu cholesterolu. Rozvíjela se u nich arterioskleróza. Zjistili, že jedna skupina králíků má arteriosklerózu jen velmi málo rozvinutou, i když byli všichni stejně tlustí a měli stejnou hladinu cholesterolu. Zjišťovali, v čem je příčina. Přišli na něco velmi jednoduchého, ale mimořádně důležitého. Zjistili, že o tuto skupinu se staral ošetřovatel, který je měl rád. Nevěřili tomu. Zopakovali pokus ještě jednou a výsledky byly stejné. Nevěřili opět a opakovali to znovu.
V čem spočívalo to, že je měl ošetřovatel rád? Občas si s nimi popovídal, pohladil je po jejich králičích hlavičkách a občas si je bral do náruče a pochoval je. Toto byl projev lásky člověka ke zvířeti. A toto způsobilo, že arterioskleróza se rozvíjela u této skupiny králíků o dvě třetiny pomaleji než u ostatních.
Tu je znovu vidět pěkný vztah člověka a zvířete, vytvoření atmosféry klidu, harmonie a lásky. Neznáme jiný lék, který by takovýmto způsobem omezoval vývoj arteriosklerózy. Dejme to do lidských poměrů. Nezapomněli jsme se tak náhodou my lidé mezi sebou každý den trochu pohladit? Říci si milé slovo ...? Pohladit, to neznamená jen rukou, stačí milým pohledem, stačí se usmát, stačí milé slovo. Je jedno, zda jsme v úřadě, v nemocnici či ve škole, v obchodě apod. Kdykoliv a na jakémkoliv místě se můžeme projevovat vůči lidem krásným způsobem.
Známe zákony tohoto světa. Víme, že: "Člověče, co zaseješ, to musíš sklidit, jen co dáváš, se ti vrací. Tvým skutečným vlastnictvím se stává jen to, co jiným rozdáš, protože to, co rozdáš, se ti vrátí."
Nečekejme, že druzí nás budou hladit, že druzí se na nás budou usmívat. Když poznáme tento zákon, začněme my! Začněme my rozdávat úsměvy, pohlazení, porozumění a podle zákona zpětného působení se nám to bude mnohonásobně vracet. Každý z nás máme možnost roztočit své kolo štěstí, spokojenosti, radosti a lásky. Čím? Tím, že se stanu dárcem štěstí. Tím, že se stanu dárcem lásky. Dárcem porozumění a harmonie. To je zákon, který vždy platil a bude platit. Dávejme a dostaneme!
Když hovoříme, že tento svět je takový, jaký je, nebudeme ani hovořit. Když cítíme, že je plný bolesti, zloby, zlosti, nenávisti, začněme my s aktivitou lásky. Přitom si ale uvědomme, co to láska je. Každý z nás ví, že láska je jen dávat. Dávat druhému, co mu prospívá. To je nejkrásnější a nejúplnější definice lásky. Ještě jednou - láska je jen dávat. Ne brát.
Zkusme si představit, jak to říkáme svým nejbližším.

Bolesti kloubů a hlavně kolen při vysokých letních teplotách

25. června 2007 v 8:00 | Marie Blankytná |  Nemoci
Tyto sezónní bolesti trvají u dotyčné od jejího středního věku a trvají i v jejím seniorském věku.
V horkých dnech pomáhá od bolesti ochlazení kloubů, v zimních mrazivých dnech zase jejich prohřátí.
Ukázalo se, že duchovní příčina těchto problémů vychází ze tří životů v Atlantidě. Je to dopad experimentů s vlastním tělem při
 1. extrémně vysokých teplotách
 2. extrémně nízkých teplotách
 3. experimentování s potravinami
Následek těchto experimentů je
 • porucha ve tvorbě kloubního maziva
 • porušený povrch kloubních chrupavek
Co dělat s tímto stavem kloubů, aby se jednak zmírnila bolest a podpořila tvorba chrupavek?
Jako výživu pro urychlenou tvorbu chrupavek jsou u dotyčné doporučeny přípravky Colafit a Geladrink, na rychlé zmírnění bolestí a zlepšení energetického pole v postižených oblastech dávat obklady
 • diamantová voda + myšlenka
 • zelné roztlučené listy, aby se z nich uvolňovala buněčná šťáva-chlorofyl , kromě zelí je možno použít i listy lopuchu nebo černého bezu
 • tvarohové obklady
Dále je potřeba odstranit prvotní příčinu tohoto problému, a sice odpustit sobě experimentování s vlastním tělem a odpustit si poškození vlastního těla.

Problémy s pletí

24. června 2007 v 13:13 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory

Milá Marie,
už jednou jste mi moc pomohla a poradila.
Tenkrát jsem se ptala na duchovní cestu. Nyní mám spíše zdravotní problém, i když tuším, že za tím "něco"bude.
Před dvěmi lety jsem vysadila antikoncepci a od té doby mám problém s pletí, ale posledních asi sedm měsíců je to nesnesitelné. Na čele se mi udělaly hrbolky, kterých se nemůžu vůbe zbavit, nebolí, ale je to velmi odpuzující. Zkoušela jsem různou kosmetiku, kosmetičky, kožní lékaře..byla jsem na vyšetření hormonů (to je v pořádku) a stále žádné zlepšení, spíš naopak.
Prosím Marie,pomůžete mi? Už nevím, co by mi pomohlo.Podle duchovních příčin nemocí, co jsem četla,by to mělo být to,že takto ze mě odchází nespokojenost. Snažím se změnit i myšlení,ale asi jsem na špatné cestě.
Děkuji moc za radu.
Odpověď:

Bylo mi řečeno, že zde je příčina ve fyzickém těle. Máte hodně zanešené jaterní buňky, které nestačí tělo čistit. Poslední instance, která pomáhá čištění, je pak pokožka. Nasaďte si nějakou čistící kůru jaterní.
Nejlepší jsou : ostropestřec mariánský, který je i v nějakém preparátu jako výtažek nebo koupit semena, rozemlít a vařit čaj.
Nebo šťáva z černé ředkve- odšťavnit, míchat s teplou vodou, aby tolik nedráždila sliznice.
Nebo také čaj z jablečníku.
Určitě Vám poradí i v lékárně i ve zdravé výživě. I výtažek z černé ředkve se prodává jako lék v lékárně, ale nevím jeho název.
Zdraví M.

Automatická kresba od Evy Lipinové

23. června 2007 v 19:07 | Marie Blankytná |  Meditace
Eva Lipinová nakreslila pomocí automatické kresby tento obrázek, který je vhodný pro meditaci


Sen Petřina syna o autě a knize

23. června 2007 v 12:51 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
Krásné slunečné sobotní odpoledne paní Maruško,
dnes ráno za mnou přišel syn a vyprávěl mi svůj sen:
"Jeli jsme spolu k babičce a najednou vidíme auto.Nejprve jsme se lekli,pak vidíme osobu nebo paní,která má zrzavé vlasy a oranžové oblečení s mladším pánem v modrém.Pak jsme v jiné dimenzi jakoby v nějakém chrámu a ta paní je bíle oblečená a je v nějaké nemocnici či ústavu.Ale když tam přijdeme,tak je paní propuštěna najednou domů.Nějaká bytost jí připomene její úzkost a je za to potrestána,ale té paní už to nevadí.Dá mi jednu knížku,která má asi tisíc stránek a je rozdělena po sto stránkách a prý si mám vždy přečíst str.35 a tam stojí:
mléko,cukr,med,voda,ořech,čokoláda a jiné ingredience - celá stránka.Ze zvědavosti jsem otevřel jinou stránku,ale tomu jsem vůbec nerozuměl.Kniha měla pohyblivé obrázky."
Syn říkal,že něco ani nedokáže popsat,spíš to bylo hodně pocitové.Chtěla bych Vás poprosit,pokud to bude možné o vyložení jeho snu.
Moc Vám děkuji a přeji hodně lásky a světla,Petra

Výklad snu:

"Tento sen zachytil pro maminku její citlivý syn , který přišel na svět s indigovou barvou duše.
Je to inspirující sen pro duchovní cestu jeho matky , ke které se přidá i její syn. Maminka si má vybírat lidi, pod jejichž vedením má jít na cestě duchovní.
Všechny energie mají svoji vlnovou délku a toto odpovídá určitým barvám. Na duchovní cestě je lepšíbarva modrá, která přináší klid a rozvahu.
Ale každý prochází vývojem, a to přináší změnu v myšlení, chování, cítění. Tak se také změnila oranžová barva na bílou, která je čistou duchovní barvou.
Ostrá oranžová je i barvou úzkosti a jiných negativních energií.

Člověk může jít sám pomaleji- pěšky, nebo pod vedením - rychleji- autem, vlakem , letadlematd...Jsou to symboly rychlosti této cesty.
Bylo doporučeno používat i studium literatury.
Uvedená čísla znamenají :
1000 = 100 + 0 : Nechť jsou tvé myšlenky v souladu s Boží láskou a světlem. Tvé pozitivní myšlenky a činy mohou mít velký dopad.
0 : se vztahuje k modlitbám nebo meditační praxi, promlouvá k tobě Bůh
35 : nanebevzatí mistři tě nabádají, abys provedla určité změny a tak zvýšila úroveň duchovního vědomí a schopností. Toto se vztahuje k úpravě stravy. Čím živější strava, tím vyšší předpoklady úspěchu na této cestě. Člověk je citlivější.
Voda znamená, zařadit jí víc, aby tělo mohlo odplavovat zplodiny.
Syn zatím mnohému nerozumí, ale časem začne chápat a přidá se k matce, pokud půjde správně. "
Pokud se budete chtít dovědět víc o indigových dětech, vyšla knížka Fenomén indigové barvy. Na internetu jsou také informace.
Přeji Vám pěkný den.M

Indigové duše to nemají v materialisticky smýšlející rodině lehké

22. června 2007 v 8:00 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Milá Jano,
vidím , že jste na svou rodinu pěkně rozezlená, ale budete to muset nějak skousnout. Oni nejsou zatím otevření přijímat myšlenky, které spojuje teď už mnoho lidí na duchovní cestě.Vůbec se nesnažte dělat jim nějaké přednášky, protože je tímtoproti sobě jenom popudíte.
S nimi, jako příbuznými můžete mluvit o všem jiném, ale toto je pro ně zatím nedostupné jejichchápání.Říci jim svůj názor můžete, ale nezatahujte je do debaty, protože sklidíte jenom posměch.
Na chápání duchovních myšlenek musí mít člověk otevřenou 6. a 7. čakru, aby se začala otevírat intuice pomocí čistých energií našich andělů strážných .
Stejně od nich nic příjemného nesklidíte.
Pokud se do takových debat budete s nimi pouštět, musíte si uzavřít auru a chránit se proti jejich tmavým a těžkým energiím. Na tyto debaty si musíte najít lidi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnovou délku jako Vy sama.
Vesmír je jednou dotlačí sám k tomu, aby pochopili, že je něco mezi nebem a zemí, co zatím nechtěli uznat a věřte, že toto otevírání se není nikdy příjemné. Když neslyšíme jemné vibrace našich andělů, ucítíme bolest a ta už každého někam dostane.Budu se snažit alespoň najít, proč Vám Vaše dvojče ubližuje.
Jste jiná, protože barva Vaší duše je indigová.

Hodně dětí se nyní rodí s touto barvou, jsou to vyspělejší duše, které přišly pomáhat a urychlit proces prosvětlení našich energií pro záchranu planety.
Tyto děti to většinou nemají lehké. Na trhu je knížka- Fenomén indigové barvy, vznikají poradny pro tyto děti, na internetu se toho dovíte dost, abyste si udělala obrázek, proč jste jiná. Nemá vůbec cenu hrabat se v minulosti jenom proto, abyste věděla, stejně pokud se karma neotevře k vyřešení, tak mi to ani nedovolí otevřít.
Má cenu pracovat na sobě a zocelit se proti jejich útokům.
Přečtěte si třeba knížku Bohumily Truhlářové Karmická učebnice, také jsem se kdysi podle ní učila jak to udělat, aby mne moji drazí nezraňovali.
Zdraví M.


Hledání Boha

21. června 2007 v 18:14 | Osho |  Moudrosti od různých autorů
Když se díváte srdcem, vypadá celý vesmír jako jednotný celek.
Když se díváte prostřednictvím mysli, uvidíte celý vesmír skládající se z atomů. Není jednotný, jsou to jen samé atomy, atomy a atomy. Srdce přináší sjednocující prožitek. Spojuje vše dohromady a tou konečnou syntézou je pak Bůh. Díváte-li se srdcem, celý vesmír se stává jedním celkem- Bohem.
Proto také nemůže věda Boha nikdy najít. Není to možné, protože analytické metody nemohou nikdy dosáhnout konečné jednoty. Základem vědeckých metod je rozum, analýza, rozdělení.


Používání symbolu Božího Světla v běžném životě

21. června 2007 v 15:44 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Paní Mariko,
přeji pěkný den. Začněte se učit pracovat se Symbolem Božího Světla. Najdete ho na předcházejících stránkách na www.marieblankytna.ic.cz
tam najdete jeho nákres a je tam i pár zkušeností. Začněte jej využívat pro sebe. Můžete třeba bílou svíčkou nakreslit symbol na stěny bytu, můžete si nakreslit na papír a dát pod matraci. Můžete si v duchu i prstem kreslit symbol na bolavé svaly, můžete si tímto symbolem opatřovat jídlo atd...a vždycky poproste anděla strážného, aby tímto symbolem ..... něco pro vás udělal, dejte konkrétní prosbu.Tímto symbolem se začínejte modlit a v modlitbách žádat o pomoc při řešení Vaší situace, buďte pokorná a trpělivá. V duchu kreslete tento symbol do aury Vašeho manžela, vždy dejte prosbu, musí být taková, aby její splnění nikoho nepoškodilo.Stále musíme hledat a nevzdávat se. Říká se, že trpělivost růže přináší a co nás nezabije, to nás posílí.
S pozdravem M.


Davidovy vize hvězdy nad hlavou a křišťálově čisté vody

20. června 2007 v 7:00 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Milý pane Davide,
v tom, co prožíváte, se prolíná poloha dobra a zla. Znaky pozitivně prožitých minulých životů jsou křišťálově čistá voda, čisté světlo a hvězda na obloze.Znakem negativních, špatných životů jsou černá křídla, sténání a vrčení.
Dovedl jste pracovat se silnými energiemi a používal jste je k dobru i ke zlu. V pěti karmických životech jste žil v Tibetu jako tibetský mág, a tam jste používal energie jenom ke konání dobra. Jeden důležitý karmický život jste prožil ve starověkém Egyptě jako syn faraona, byl jste zasvěcený, tomu napovídá hvězda ve Vašich snech nebo vizích. Zemřel jste nepřirozenou smrtí dříve, než jste se mohl stát faraonem.
Pro zneužití energií je důležitý karmický život , který jste prožil jako indián v jižní Americe. Byl jste náčelníkem kmene, který měl svoje jméno odvozeno do názvu orla skalního. Tento indiánský kmen byl pod vaším vedením velmi divoký a výbojný, velmi obávaný, způsobili jste mnoho zla a smrt mnoha lidí. K tomuto je potřeba také dodat, že těmito stavy, které prožíváte, prožíváte vlastně utrpení těch, kterým jste ublížil. Jdou z Vás projevy divoké povahy. Skloněná hlava je naznačený postoj útočníka, hlasité projevy jsou projevy povzbuzující k útoku. Lidé, v jejichž přítomnosti se nějak nepřirozeně projevujete, byli přímými účastníky v těchto životech a Vaše duše se poznávají.

Oslepující světlo a cizí hlas je projev přivtělené duše, která je velmi silná a nutí Vás k projevu v jeho podání, dokud žila ve fyzickém těle. Pokud byste se dokázal oprostit od této duše a pokud byste dokázal z podvědomí vyčistit uložené záznamy špatných životů, mohl byste být přínosem těmi dobrými energiemi, které ve Vás jsou.
Zdraví M.


Duchovní příčiny některých onemocnění

19. června 2007 v 7:00 | Marie Blankytná |  Duchovní příčiny nemocí a duchovní léčba
Bolest všeobecně je příznakem pocitu viny. Může vznikat z těchto příčin:
 • velká sebekritičnost - neznáte vlastní hodnotu
 • lpění na minulosti
 • kritika druhých
 • bolestná touha po něčem
 • nechuť k proměně
 • pocit nesvobody
 • bolest srdce může pramenit z problému s city
 • bolest akutní upozorňuje, že tělo se dožaduje pozornosti
 • bolest chronická bývá příznakem našich křečovitých reakcí

Horečka přináší vyšší teplotu těla a rychlejší tep.


To má za následek rychlejší vylučování toxinů z těla, jemnohmotná těla se při horečnatém stavu částečně oddělují od fyzického těla, aby se mohla očistit a aby tím získala víc energie k uzdravení těla fyzického.
Je třeba si položit tyto otázky:
 • nejsem málo aktivní?
 • nejsem zahlcen povinnostmi?
 • neupřednostňuji hmotu před duší?
 • nespaluje mne nějaká silná touha?
 • nepotlačuji dlouhodobě rozčilení?
Infekce - infikovat lze těmito způsoby
 • zamořovat sebe
 • zamořovat okolí
Jakým způsobem lze zamořovat?
 • pomocí mikrobů
 • pomocí negací
Zamořování pomocí negací nejčastěji probíhá prostřednictvím
 • sklonu ke zlobě
 • sklonu k negativismu
 • sklonu k podléhání strachu
 • atmosféra kolem vás je plná nenávisti
 • jste otráveni z povinností
 • máte zlozvyky
 • necháte se příliš ovlivňovat druhými

Křeče všeobecně
 • potřeba někoho řídit
 • důsledek strachu
 • vnitřní napětí
 • neochota odpočívat
 • z hlediska materiálního to může být špatná výživa - nedostatek Mg, Ca nebo K nebo náhlá svalová zátěž
Křeče v rukou - co nechceme pustit?
Křeče v nohou - zastav se!

Otoky všeobecně
mohou být příznakem
 • názorové strnulosti
 • blokování spontánnosti
 • samolibosti a nabubřelosti
 • naparování se
 • přehánění
 • zasahování jiným do života
Otoky v kotnících
 • omezujeme v pohybu sebe
 • omezujeme v pohybu jiné
Lehčí zápal, podráždění
 • co nás dopaluje?
 • co je nám protivné?
 • máme skrytá přání?
 • máme nutkavou touhu - svědění
 • nevíme, co udělat - svrbí dlaně
 • co nejsme schopni dovést záležitosti do konce
 • co je pro nás nejvíce vzrušující?
 • neumíme se seberealizovat?
 • jsme spokojeni se životem?
Někdy to může být až palčivé svědění.

Pocit velké únavy -položit si otázky:
 • co mne unavuje - zaměstnání, partner, děti, širší rodina
 • umíme se potěšit pěknou činností?
 • umíme si hrát?
 • jsem melancholik?
 • jsem omrzelý životem?

Střeva - zácpa - trpí jí také ti, kteří jsou uvězněni v minulosti a nechtějí nic měnit.

Zápal, zčervenání, teplota, změna funkce oblasti
mohou být příznakem
 • působení škodlivých činitelů
 • máte nějaké trápení, mrzutost
 • nezvládli jste situaci
 • cítíte se v něčem méněcenní
 • jste v rozporu se svým založením
 • dovedete opustit staré vzorce chování
Silný pocit chladu až zimnice - z duchovních příčin to může být
 • moc velká aktivita
 • přílišné stažení do sebe
 • přílišná roztěkanost
 • přílišná roztříštěnost
 • máte na sebe čas?
 • není vaše jednání zmatené až křečovité?
 • jednáte v souladu s vesmírnými zákony?
 • nejste nejistí?
 • cítíte se osamoceni?
Žaludeční nevolnosti
 • co nemůžete strávit? Čí chování, jednání, výrazy?
 • dáváme tělu vhodnou stravu?
 • z čeho je vám v životě na zvracení?
 • čeho se chcete zbavit?
 • co chcete vypudit?
 • k čemu máte odpor?
 • jste vyrovnaní?
 • jste sebejistí?
 • máte potíže "něco spolknout"?
Začalo nás bolet oko?
 • co nechceme vidět nebo kdo nechce vidět nás?
 • komu jsme třeba něco vnucovali?

  Bolí nás ucho bez vnější příčiny?
 • co jsme nechtěli slyšet?
 • neřekli jsme něco, čím jsme ublížili někomu, kdo nám to teď vrací tím, že se na nás zlobí?
Máme zahleněný krk, chraptíme?

 • vyjádřili jsme se nevhodně a o kom - o sobě nebo o jiných?
 • použili jsme vulgarismy?
 • zastali jsme se sami sebe nebo jsme si nechali ublížit? Měli jsme se hájit a neudělali jsme to?
Bolí nás srdce?

 • jsou naše city v pořádku?
 • nezpůsobili jsme citové vydírání?
 • nebyli jsme sami citově vydíráni?

  Ledviny a močové cesty
  jejich onemocnění signalizuje citový konflikt s okolím a dalším faktorem může být strach a obavy. Pokud je poškozená více pravá ledvina, jde více o city, pokud levá, jde o rozum.
Pankreas / slinivka/ je přecitlivělý orgán, nejčastěji zlobí lidi, kteří jsou citliví na kritiku.

Diabetici se musí naučit rozdávat lásku.

Tlusté střevo je místo, kde se zbavujeme odpadu. Kdo zadržuje stolici /zácpa/, ten se neumí rozloučit s minulostí.

Potíže s jícnem signalizují, že nedokážeme spolknout události dne, vyrovnat se s problémy. Kdo se nedokáže vyrovnat s problémy, tomu se "zaseknou" v jícnu.

Žlučové kameny prozrazují, že mockrát jsme něco chtěli,, ale nedostali jsme to a touhu jsme v sobě dusili, až jsme si "udusili" kameny. Největší problém v naší duši vzniká tehdy, když druhý něco neudělá tak, jak chceme my. Neakceptujeme jeho právo na svobodnou vůli, začneme se zlobit a onemocní žlučník.

Úrazy a bolesti končetin oznamují, že nejdeme správným směrem. Pokud postihují levou stranu, je problém více v citové oblasti.

Alergie - problém spočívá v tom, že reagujeme velmi přecitlivěle i tehdy, když bychom nemuseli. Nesnášíme, co je přirozené nebo se věnujeme málo duchovním oblastem.
Potíže s močovým měchýřem

 • zde mohou být problémy s naší tvrdošíjností - na čem ulpíváme?
 • na čem jsme závislí?
 • nemáme citové problémy v nejbližším okolí?
Astigmatizmus
Astigmatizmus je z duchovního hlediska zaviněný duchovním zmatkem v člověku. Je to porucha vidění- zakřivení rohovky, která omezuje vidění do všech směrů. Člověk nechápe sám sebe, nechápe svoji roli v životě, nechápe to, co prožívá, nedovede si vyvodit závěry, nepoučí se , neví, kterým směrem se má ubírat jeho vývoj. Oko je zrcadlo duše. Zobrazuje její hloubku, čistotu, vyrovnanost duše člověka
Určitou dispozici si dítě přináší, ale porucha sama vzniká z rozporu mezi tím, co vidí a tím, co by chtělo vidět.
Vše je umocňováno hádkami rodičů, nepochopením dětí rodiči, sourozenci. Je -li toto příčina, může se porucha vylepšit po vyvázání se z vlivu osob, s nimiž si nerozumí. Lékařská péče musí být podpořena dobrým zázemím v rodině.
Krátkozrakost - mladí lidé bývají krátkozrací, kritizují drobnosti a nevidí souvislosti.
Dalekozrakost - lidé nad 40 let bývají obyčejně dalekozrací, už umí zhodnotit celek, ale unikají jim detaily a nevidí svůj podíl viny na chybách.
Zhoršující se zrak můze signalizovat zavírání očí před skutečností.
Neprůchodnost vejcovodů
Průchodnost vejcovodů ovlivňuje žena svou psychikou. Je mnoho otázek a dohadů před otěhotněním a tyto vedou ženy do strachů z různých věcí. Každým strachem se budoucí matka psychicky " sevře", schoulí se do sebe. Pružné stěny se stahují, nemůže projít to , co projít má. Jestli tento stav mysli trvá dlouho, může dojít ke srůstům a k neprůchodnosti vejcovodů. Každá dívka by se měla na těhotenství připravovat pomocí cvičení paní Ludmily Mojžíšové. Kniha je na trhu a není určena jenom mladým dívkám, ale všem ženám i starším, protože je třeba posilovat svaly pánevního dna a bránit se tak inkontinenci.
Ekzémy- to je vyjádření zápasu- je to nesoulad mezi tím, co chci a tím, co prožívám.
Záněty kůže - jsou projevem zhoršené funkce jater a játra jsou zatížena nejen proděláním nemoci, ale také tíživými myšlenkami a strachem.
To je pár příkladů, jak pomoci svému tělu v uzdravování. Lékařům tak usnadníme práci, protože tato práce na sobě je základem uzdravování svého těla. Naše duše potřebuje tu správnou "stravu", aby mohlo být zdravé tělo.

Pozvání na celosvětovou slunovratovou meditaci

18. června 2007 v 20:55 | Iva Sedláčková |  Meditace
SLUNOVRATOVÉ MEDITACE pro ZEMI s ANDĚLY
Čtvrtek 21.6. a sobota 30.6. v 19 hod
Milí přátelé,
na přelomu jara a léta - v nejdelší den v roce - v období letního SLUNOVRATU je taktéž příhodný čas společné
MEDITACE pro ZEMI za podpory ANDĚLŮ !!
Rovněž den slunovratového úplňku je svými vibracemi mimořádný a tak bych ráda na radu mých "Světelných průvodců" využila spirituelní SÍLY a úžasných vibrací těchto dnů a udělala něco pro posílení naší planety láskou, zároveň také pro zdraví a povzbuzení nás lidiček a rovněž pro podporu dalších živočichů, kteří dlouho dopláceli na lhostejnost většiny lidí .
Poněvadž jsme spolu celosvětově VŠICHNI propojeni, připojíme se v MEDITACÍCH i k lidem dobré vůle po celé ZEMI a společně s jinými skupinami v Evropě, Jižní Americe, jižní Africe a v celém světě budeme při společné meditaci - tentokrát rovněž i s velrybami a delfíny vysílat světlo pro znovuobnovení vodních zdrojů na Zemi.
Tento projekt začal vodami kolem ostrovů USA v severozápadním Pacifiku. Po odpovídajících meditacích byly zaznamenány pozitivní změny ohledně kvality vody a ochrany velryb. A lidé, komunikující mentálně přímo s velrybami i delfíny, obdrželi prosbu, aby se těchto meditací konalo více.
Proto se i my při obou slunovratových MEDITACÍCH pro ZEMI připojíme k těmto aktivitám a budeme meditovat spolu s ANDĚLY - ale tentokráte i s delfíny a velrybami, abychom pomohli uzdravit vodu a životní prostředí na ZEMI . Můžeme se rovněž modlit, aby ještě více lidí otevřelo své srdce i uši a nezůstávalo lhostejnými k utrpení ZEMĚ a jejich dětí - a udělalo poctivě maximum, které je možné, a to i v každodenním praktickém životě
Zdraví IVA - Ivana Sedláčková

Sen o úplné paralýze těla

18. června 2007 v 7:00 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
Dotaz:
Večer kolem desáté hodiny, kdy jsem usnul, jsem se dostal do stavu nějaké paralýzy, kdy jsem potřeboval volat snad o pomoc, ale nešlo to, byl jsem v nějakém nebezpečí, nemohl jsem se hýbat, mluvit, nic. Sen byl velmi trýznivý.Kolem sebe jsem stále cítil pohyb a přítomnost někoho, nebo něčeho, chodilo mně to po posteli, cítil jsem ty šlápoty jak deformují přikrývku, měl jsem strach a chtěl jsem volat. Myslím si, že se mně podařilo skutečně vydávat nějaké zvuky přes zavřená ústa a vím jistě, že jsem volal manželku. V tomto snu jsem si vzpomněl na způsob, jak "odhánět" negace od sebe. Když jsem to použil, přešel jsem do normálního spánku.Chci Vás požádat o laskavost, jestli mně můžete dát k této noční příhodě nějaké vysvětlení.
Moc děkuji předem za odpověď a ještě jednou přeji krásný den Miroslav
Odpověď:
Milý pane Miroslave,
ve Vašem domě přebývají s Vámi 3 duše bývalých vlastníků půdy a nejsou spokojené s tím, že jejich majetek má jiného majitele. Jestli znáte jména zemřelých vlastníků půdy, bude to jednodušší. Musíte se o to pokusit stejně. Než se k tomu odhodláte, musíte si vždy řádně ošetřit a uzavřít auru.
Tyto duše dotírají na Vás a ne na Vaši paní, protože vědí, že máte schopnost pomoci jim odejít, což ony chtějí. Nejvhodnější pro odvedení je noční doba v měsíci v úplňku, to by šlo nejsnadněji. Udělejte to následovně:
vyberte si v domě vhodné stanoviště, kde se Vám bude dobře meditovat a od toho místa směrem ke dveřím ven zapalte řadu svíček tak, aby tvořily jakoby cestu ven. Zapalte také vonnou tyčinku nebo kadidlo, usaďte se k meditaci a promlouvejte k duším, poproste svého i jejich anděly ochránce, aby jim pomohli k odchodu do jiného světa. Meditovat umíte a barvy ve třetím oku Vám fungují, víte, jak probíhal odchod duší Vašich rodičů. Určitě dostanete avizo, kdy můžete skončit. Přeji Vám, aby se to podařilo, určitě to zvládnete, pak se zeptáme, jestli se to podařilo.
Až toto skončíte, budete muset vyčistit všechny místnosti od zbývajících negací, ale to umíte.
Zdraví M.

Jak odpustit duši zemřelého

17. června 2007 v 12:10 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Milá jmenovkyně Marto,
na to všechno mohu jenom říci, snažte se odpustit vše, co Vás trápí.
Protože právě ty neodpuštěné věci nám blokují průtok životní energie, vytvářejí bloky na příjmu první i sedmé čakry, kterými přijímáme čistou vesmírnou energii a životodárnou energii naší pramatky Země. Tyto energie čerpáme tak, že se setkávají ve 4. srdeční čakře, tam se míchají a vytvářejí životní energii, která napájí naše čakry.
Když některá čakra nepracuje dobře, má to dopad na naše volní vlastnosti a také na orgány, které patří do jejího okruhu. Najděte si na blogu články o čakrách, tam se o tom dočtete. Také tam nejdete dvě jednoduchá cvičení na prodýchávání čaker. Je to tam znázorněno na obrázku.
Takovým způsobem se uklidněte a pak si při zavřených očích představte hvězdičku na obloze a řekněte si, že je to vaše představa duše některého zemřelého a komunikujte s nimi tímto způsobem. Řekněte jim, co jim odpouštíte, abyste se konečně zbavila výčitek, které Vás deptají a vrhají do neustálého koloběhu starostí, neúspěchů , bolestí atd.
Pokud se Vám povede vše vyčistit pomocí odpuštění, přestanou se Vám tyto myšlenky vracet do vědomí a bude pokoj. Není lepší cesta, než odpustit všechno to, co komu zazlíváte. Až se Vám to povede, tak si řeknete, že ta úleva je obrovská. Ten, kdo vyčítá a nemůže nebo nechce odpustit, nepoznamenává jenom toho druhého, ale snad ještě víc sebe, protože neodpuštění se nás drží jako.......je stále s námi, plete se nám do snů, je s námi u stolu, prostě je všude s námi . Chceme- li se dostat z tohoto kruhu, nezbývá než ze srdce odpustit a zapomnět na minulost. Žijeme v tomto okamžiku, minulost jsou okamžiky dávno prožité a budoucnost si tvoříme tím, jak se chováme právě teď.Teď se rozhodnu, že odpustím, vykonám to a v budoucnu to poznám na klidu, který mi to přinese.
Znovu opakuji, že nejvíc si prospějete sama odpuštěním.
Přeji Vám hodně štěstí. M.

Zázračné účinky oleje ze lněných semínek

16. června 2007 v 16:41 | WMmagazin |  Zdraví
Následující informace jsou výtahem z článku zveřejněného na této adrese

Jeden z nejdůležitějších a dalekosáhlých medicínských objevů dvacátého století udělala v roce 1951 německá biochemička Dr. Johanna Budwig, patřící mezi přední evropské autority v oblasti tuků a výživy. Tato drobná vitální žena byla sedmkrát nominována na Nobelovu cenu, kterou ovšem v rámci "vyšších nezadatelných zájmů" farmaceutického lobby nikdy nedostala. Využívala svou metodu k úspěšné léčbě pacientů s mezními případy rakoviny a lidí postižených vážnými srdečními chorobami, artritidou a dalšími onemocněními, poté, když je konvenční lékařská věda označila za beznadějné případy. Použité metody přitom jsou tak jednoduché, že je může s dobrými výsledky použít kterákoliv žena v domácnosti, bez jakéhokoli odborného zaškolení. Ve skutečnosti se lidé s vážnými chorobami k úžasu konvenčních lékařů vyléčí sami. Nicméně, navzdory zdánlivé prostotě zmíněných objevů, Dr. Budwig odhalila nejen hluboké souvislosti přispívající k harmonické činnosti lidského těla, ale i úzký vztah člověka k samotnému kosmu.

Dotaz na párovou meditaci

16. června 2007 v 2:14 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Milá Marcelo,
pokud Váš manžel tuto formu vyrovnání s minulostí zavrhuje, musíte trpělivě čekat, až se mu toto vnímání otevře.Nikdo nemůže být přesvědčován slovy, tím se nenaučí vnímat duchovní energie, to musíme cítit.
Duchovní párová medice se děje na základě souznění duší. Obě duše mají stejný cíl - zbavit se zátěže minulosti. Je to jednoduché s tím, kdo toto cítění má. Sednout si proti sobě, vzít se za ruce, pokud není představivost a neumíme si ten děj představovat, tak to jeden hlasitě a procítěně řekne hlasitě. Potom požádá o odpuštění svého druha a také odpustí sám sobě. Vím, že se špatně hledají slova , ale právě tyto vlastní vstupy očistí naše aury nejlépe. Vzájemné odpuštění je nejlepší očista.Můžete na manžela působit jedině tak, že budete v meditaci tvořit symboly lásky pro jeho duši. Třeba si jej představíte a pošlete mu na důkaz lásky růži nebo jiný symbol lásky- holubici, a tak pracovat se svou představivostí.
Slovy jej nepřesvědčujte, možná byste jej proti sobě popudila. To je zkušenost. Možná se to tak děje kvůli té jedné obavě, která je napsána v automatickém písmu..Datum je správné.
Zdraví a štěstí přeje M.