Duben 2008

Správné uzemnění po duchovní práci

30. dubna 2008 v 22:07 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Dobrý den paní Marie,
chci vás tímto požádat o radu ohledně mého uzemnění.
Často se mi stává, že s tím mám problémy, že mám problémy s tím uzemnit se.. Pravdou je, že jsem tady dřív nechtěla být, můj pobyt na Zemi nebyl totiž zrovna šťastný.
Uvědomuju si to už jako problém, jsem z toho trošku nešťastná, vím, že je to důležité být dobře zakořeněná. Často totiž pracuji s duchovními texty a meditacemi.
Myslíte, že by stačilo, kdybych se více uzemňovala třeba prací nebo meditací na spojení se Zemí nebo je to jen otázka přijetí života nebo to souvisí třeba s nějakým blokem z minulosti nebo minulého života?
Bůh Vám žehnej! Přeji Vám všechno dobré! S pozdravem X.

Odpověď:

Milá X.,
přeji Vám pěkné nedělní odpoledne.
Také s tím mám občas problém. Je třeba, aby byla vyvážená práce duchovní a fyzická.
Čím víc práce duchovní, tím víc musíte cvičit na odpoutání se a na návrat.

Vím, že nemám pracovat na tomto poli asi 3 hodiny před spánkem, protože potom nespím. Duchovní práci děláme na vlnách alfa a ty nám vlastně nahrazují částečně i spánek. Potom to vypadá tak, že fyzické tělo sice leží v klidu, ale mysl stále zaznamenává všechny vzruchy kolem dokola a nemůže se dostat do hlubokého spánku.
Po skončení duchovní práce je třeba vědomě tuto práci ukončit jak myšlenkou, poděkováním za přízeň, tak cvičením s řádným prodýcháním a tím nastartovat a znovu se uzemnit.

Stanovte si cviky, kterými se budete vždy vracet na vlny beta do běžného života. Zvlášť nebezpečné je být na vlnách alfa při fyzické práci, která vyžaduje soustředěnou pozornost, nebo za volantem a podobně.
Jestli Vám to nepomůže, vezměte si 2 dlažební kostky, očistěte je od špíny fyzické i duchovní a noste je v tašce. Ty vám budou připomínat, kde jste. při práci duchovní na nich můžete mít nohy.
Tak Vám přeji, aby se Vám dařilo.M.

Dárek ke Dni dětí 15.5. pro děti z dětských domovů

30. dubna 2008 v 18:15 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Elektronickou poštou mi přišel tento dopis a ráda ho zveřejňuji:
Dne 15.5.2008 bude pořádán Dětský den pro děti z Olomouckých dětských domovů, z Azylového domu fondu ohrožených dětí a z kojeneckého ústavu. Přáním těchto ústavů bylo, že nechtějí další plyšáky, ale cílené věci, kterých se těm dětem nedostává.
Kdo by chtěl něco z toho darovat /seznam potřebných věcí je na konci této zprávy/ či na TU konkrétní vec prispět financemi, tak MI prosim dejte vedet. Dostane darovaci smlouvu a vše, co bude potreba.
Určitě se to dostane přímo k těm dětem a je to něco, co potřebují.
Diky
Darja
>---------------------------------------------------------
>Do: Jana Vlčková
>Přijato: 29.4.2008 14:11:38
>Předmět: Fw: AD FOD 15.5. 2008 Nadace
>----- Original Message -----
>
>From: "Jana Vlčková" <janavlckova.jv@seznam.cz>
>Sent: Friday, April 25, 2008 9:33 PM
>Subject: Fw: AD FOD 15.5. 2008 Nadace
Ahoj Darji,
posílám dle dohody seznam potřebných věcí na akci 15.5.2008 pro děti z jednotlivých zařízení. Pokud se někdo rozhodne koupit přímo konkrétní věc či věnovat částku dle uvážení, nachystám darovací smlouvu.
Díky Jana
1.Potřeby pro AD FOD Olomouc ( Azylový dům Fondu ohrožených dětí v Ol.,Sokolská ul.)
Vybavení do dětské postýlky / peřina, polštář /
Povlečení do dětské postýlky, prostěradla
Přebalovací podložky pro miminka
Vanička pro malé děti
Lahvičky, dudlíky pro kojence
Jednorázové plenky
Nebo cokoliv, co je pro malé děti / kojenci /
Povlečení, prostěradla na velkou postel
Peřina, polštář na velkou postel
2. Kojenecký ústav Olomouc
2 KS digitálních vah pro kojence Soenhle
3. Dětský domov pro děti předškolního věku Olomouc
10 KS dětské povlečení 130 x90 cm do postýlky
10 KS " prostěradlo 15x120 ( NE na gumu, kvůli vyvařování)
4. Dětský domov pro děti školního věku Olomouc
s panem ředitelem je domluveno, že si děti přejí oblečení, seznam poslal poštou, takže upřesním začátkem příštího týdne. Dětí je 45, každý bude mít 1 dárek např. tričko, mikina...atd.

Slova Mistrů

29. dubna 2008 v 21:41 | http://zlata.dusicka.sweb.cz/ |  Práce s vyššími těly
29.4.2008
Sanat Kumara přichází skrze věky. Je Boží posel, který přináší informace přímo ze zdroje. Lidé potřebují slyšet slova lásky, která zahřejí jejich duši. Všichni lidé se nachází v etapě vývoje, kdy každé láskyplné slovo může podpořit jejich chuť do života a jejich smysl něco změnit. Veškeré dění je provázeno Mistry a také andělskými bytostmi. Všichni společně se projevují jako jeden a také všichni společně vytvářejí energetické pole, které je nabíjeno vysokofrekvenční energií. Božské bytosti se též potýkají s problémy, zrovna tak jako vy lidé. Mnoho z vás pocítí z těchto slov silný příval lásky a touhy k dalším změnám. Uvědomí si, že již není možné dále čekat a že je nutno konat. Tato slova vás povedou skrze brány nevědomí a uvolní ve vás vysoký potenciál. Skrze tato slova vámi projde energie a pomůže pročistit celé tělo. Skrze tato slova se projeví božská duše a provede ve vás změnu v navigaci a napojí vás na božský proud lásky. Skrze tato slova půjdete cestou lásky a porozumění. Skrze tato slova budete uvedeni do jednoty a harmonie a budete moci požádat o další pomoc při postupu. Sanat Kumara vás skrze tato slova povede a jelikož je možné skrze tato slova poznat budoucnost, někteří z vás k tomuto budou dovedeni. Nyní láskyplně vzdejte hold svým duším a poděkujte za vše, co vás potkává, skrze to se učíte. Vše se již posouvá dále. Skrze tato slova přichází Kristovské napojení na energie Země a také bude pozměněna fyzická stavba vašich těl. Tím, že čtete tato slova, dostáváte možnost být s námi, být v jednotě, být jeden. A tuto jednotu také žít.
Jsme s vámi. Marie a Sanat Kumara. Buďte s Bohem. Namaste.

Pivoňka

28. dubna 2008 v 21:02 | Eva Lipinová |  Meditace
Evička Lipinová se nechala inspirovat při kresbě této mandalky energiemi, které vyzařuje květ pivoňky - je to obrázek velmi vhodný k meditaci pro jemné duše, které mají krásný vztah k přírodě.

Uvolnění pro tyto dny

27. dubna 2008 v 21:40 | http://zlata.dusicka.sweb.cz/ |  Moudrosti od různých autorů

Na energetické změny se všichni snaží podívat objektivním způsobem. Je důležité se takto dívat, neboť problémy, které tyto změny přináší, by mohly způsobovat velice silné reakce na prožívání života v této inkarnaci. Je důležité si uvědomit, že to, co se nyní děje, děje se z určité příčiny a je důležité, aby toto proběhlo co nejsnáze a také s co nejmenším vlivem na vaše životy.
Lidská psychika hraje velkou roli, neboť lidé si vše, co je potkalo a potkává zaznamenávají do své paměti a také odtud čerpají své informace. Stává se, že to, co zde je uloženo, je nezpracováno a následkem toho jsou různé psychické problémy, které se potom projevují ve chvílích největšího zklamání, depresí a zlostných stavů. Všichni, kdo tyto stavy prožívají, se během toho potýkají s velice silnou energetickou ztrátou a velice těžce potom tuto energii doplňují zpět.
V současné době ještě přibývá velké množství negativních jedinců, kteří nejsou schopni vyrovnávat své energie, a proto si energii odčerpávají z kohokoliv, kdo to dovolí. Tito jedinci si však toto neuvědomují a málokdy to dělají úmyslně.
Zvláštní změny, které jsou vyvolány energetickou ztrátou, se projevují hlavně u lidí, kteří žijí osamoceni nebo u těch, kteří nemají svou životní náplň. Veškeré tyto stavy ale již nyní končí skrze karmu.
Dále se budou projevovat pouze psychické změny, které vás povedou do dalších a dalších rozhodnutí týkajících se životních změn. Mnoho z vás si uvědomuje své problémy, avšak netuší, odkud se berou a hlavně neumí si vysvětlit jejich příčinu. Není potřeba jí nyní hledat, neboť spousta problémů nyní vzniká bez příčiny. Přijdou a za okamžik odezní.
Není ani nutné po příčině pátrat, neboť jsou to pouze stavy transformační.
Před sebou teď máte události, které vás začnou naplňovat láskou. Tyto události budou silně zasahovat do vašeho života a nastolí klid ve chvílích chaosu. Jsou to velice silné vjemy, kdy najednou ucítíte lásku všech lidí a ke všem lidem. Tyto okamžiky budou pouze mizivým okamžikem, ale vy si je zapamatujete navždy.
Sami cítíte, že by mělo docházet k uvolňování vašich problémů, nahromaděných za celý život a také k tomu dochází. Nejvíce skrze vaše slzy, které vámi proudí ve chvílích smutku. Skrze slzy přichází uvolnění. Nebojte se a nestyďte se uvolnit své tělo tím, že budete plakat, neboť tímto osvobozujete své tělo od silného psychického tlaku. Jakmile tlak povolí, do vaší mysli se vrátí pocit lásky a klidu.
Nadále buďte bdělí ke všemu, co vás potkává, abyste mohli vyvodit správné důsledky pro další život. A poslední, co byste si měli připomenout, je vaše probuzení. Nepřehlížejte lidi kolem sebe a buďte ke všem vstřícní a láskyplní. V této době ani nelze jinak, neboť to, co sami žijete, to je vaše budoucnost. Uvědomujte si, že všichni jste na jedné lodi a také zažíváte to stejné. Podporujte se na vaší cestě a buďte s láskou…

Obrovská odpolední únava a potíže s močovými cestami

27. dubna 2008 v 20:44 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Vážená paní X.,
vítejte mezi probuzenými učitelkami. Vzkaz je psán automatickým písmem.
"To, co X. postihlo, je třeba přijmout jako skutečnost, která se stává dost často z různých příčin. Celou dobu, od smrti svého otce, hostíte jeho duši u sebe. Je s vámi. Nechtěl vám ublížit, ale jeho duše neměla dost odvahy opustit tuto atmosféru. Zmeškala svoji příležitost, proto zvolila toto řešení.
Protože si ve svých energiích nese informace o všech svých problémech, potýkáte se s nimi i vy sama. Čerpá vaši energii, dochází tak k výměně energií a k vašemu oslabování. Například cesty močové už jsou oslabeny na fyzickém těle a budete je muset udržovat a podporovat."
Pokud se chcete o této problematice něco dočíst, píše o tom paní Božena Koubová v knihách Nesvobodné duše a Tajemství zbloudilých duší.
Co můžete dělat, než se odhodláte k tomu, abychom jeho duši společně odvedly?
V meditaci s ním mluvte na mentální úrovni, klidně si sedněte před jeho fotografii a mluvte s ním hlasitě. Vždyť je zatím s Vámi. Za tu dobu už by si zasloužil klid a mír. Rozsviťte si svíčku a probírejte životní roky, které jste spolu prožili. Pokud se Vám vynoří vzpomínka špatná, udělte si vzájemné odpuštění. Určitě najdete okamžiky, které po tomto řešení volají. Odpusťte Vy jemu a poproste o odpuštění pro sebe. Proste Vaše ochránce o pomoc. Pokud to bude z Vaší strany z upřímného srdce, možná odejde sám, když mu řeknete, jaké útrapy Vám přináší jeho přítomnost. Poproste anděly ochránce o doprovod pro jeho duši do náruče Světla.
Až si budete myslet, že je vše v pořádku, ozvěte se. Podíváme se, zda je potřeba pokračovat dál a dokončily bychom to společně.
Přeji Vám úplné uzdravení. M.

Podléška

26. dubna 2008 v 22:08 | Eva Lipinová |  Meditace
Tento krásný pozdrav jarní přírody nakreslila Evička Lipinová. Z obrázku dýchá mnoho zklidňující energie, ale je tam i radost probuzené přírody - je to velmi vhodný námět pro meditaci.

Mrazení v ramenou a výrazné změny teploty těla

25. dubna 2008 v 22:05 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Milá Márie,už asi dva týždne mám zvláštne zážitky, s ktorými by som potrebovala poradiť.Už dlhšiu dobu sa snažím pracovať s anjelskými energiami. Začali sa mi diať zvláštne veci.
Občas sa mi stane, že mávam výrazné zmeny teploty tela. Normálne som spotená ako myš a je mi fakt horúco bez zjavnej príčiny.(bez zmeny oblečenia alebo telesnej námahy, klimaktérium to zrejme tiež nebude).Pár krát sa mi stalo, že som akoby mimo, vnímam akési "hviezdičky" a v danej chvíli nedokážem prečítať ani riadok. Akoby som bola v inom časopriestore.Často cítim v pravom alebo ľavom ramene také zvláštne mrazenie.... neviem čomu to pripísať....
Milá Mária, ak si nájdeš chvílinku, budem vďačná..... Už dlhšiu dobu som sa chcela niekoho na to spýtať, len som stále čakala, až som narazila na Tvoju
ponuku.....
Vďaka. S úctou a láskou X.
Odpověď:
Milá X., přeji Vám pěkný večer.
To, co prožíváte, jsou jevy pramenící z Vašich pokusů přiblížit se andělským energiím.Doba nám jde v těchto snahách vstříc a stále více lidí přijímá dobrovolně tuto cestu. Jejich jemným energiím dá asi hodně úsilí upozornit na svoji přítomnost.
Horko- příliv nekontrolované energie je potřeba rozvádět po těle, nese projevy tepla až horka, které uvolňuje pot, kterým se tělo čistí od usazenin, probíhá čištění fyzického těla.
Hvězdičky- stříbrné bublinky- zaznamenáváte jejich přítomnost, jste na pomalých vlnách alfa, které jsou vlnami meditačními, ne pracovními.
Na to pozor, abyste se v těchto okamžicích nedopustila přehmatů. Je potřeba se na čas zklidnit a vrátit se do normálu, na pracovní beta vlny.Uzemnit se, přestat se vznášet. Zacvičit si, rozdýchat a počkat na návrat.
Mrazení v ramenou upozorňuje, že není v energiích vše v pořádku. Na ramenou sedí nějaká " tíha " minulosti, kterou je třeba v meditaci prosvětlit, rozpustit. Je to upozornění. V únorových a březnových článcích najdete náměty k čištění negativních energií plynoucích z proudícího času- tak je to nazváno- není třeba hledat v karmických životech. V současné době změn dochází k rychlejšímu přechodu negací z našeho podvědomí do vědomí, má nejrůznější nepříjemné pocity, a proto je třeba provádět tato meditativní čištění jako předcházení nemocem. Stagnující negativní energie , které ignorujeme, mohou vyvolat onemocnění fyzického těla. proto se snažíme při nepříjemných pocitech, bolestech čistit meditativní cestou naše jemná aurická těla. V tomto smyslu najdete dost námětů k čištění i na těchto stránkách. V současnosti se naše těla mění a přizpůsobují se novým energiím, a to přináší nejrůznější projevy a problémy. Podrobně se s tímto jevem můžete seznámit na stránkách Jiřího Maška http://www.osud.cz/ nebo v jeho nedávno vydané knize 2012 - Zlatá brána otevřena.
U zraku však také někdy může jít o zrakovou únavu, zvláště při práci na počítači.
Postihuje i mladé lidi, nemusí souviset s věkem.
Důležité je: správné osvětlení, zkusit brýle na čtení, očím dávát přestávky, písmena na obrazovce nesmí být příliš ostrá, počítač musí být ve stínu, relaxovat občasným zavíráním očí,na 10 minut teplý obklad z čaje na zavřená víčka / nesmí vniknout do očí/, zkusit kontakt ruka- oko, lehce se dotýkat zavřených víček a představovat si černou barvu, zkusit cviky pro oči.
Doufám, že pro sebe nějakou radu najdete. Přeji Vám na Vaší nové cestě hodně štěstí a hodné lidi, kteří Vám budou nápomocni.M.

Zázračný léčivý účinek medu se skořicí

24. dubna 2008 v 23:40 | Marie Blankytná |  Zdraví
Fakta o medu a skořici.
Je zjištěno,že směs medu a skořice léčí většinu nemocí.
Med se vyrábí ve většině zemí světa.
Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinný lék na všechny druhy nemocí.
Med může být užíván bez jakýchkoliv vedlejších účinků na všechny druhy nemocí.
Vědci zjistili,že ačkoliv je med sladký,jestliže se bere ve správných dávkách jako lék,nemůže ublížit ani diabetickým pacientům.
Týdeník World News,vycházející v Kanadě,ve svém vydání datovaném 17 ledna uveřejnil následující seznam nemocí,které mohou být léčeny medem a skořicí jako výsledek studií západních vědců.
Nemoci srdce:
míchejte med a mletou skořici a mažte na chléb místo džemu nebo marmelády
a jezte pravidelně k snídani. Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Ti,kteří už infarkt prodělali a budou jíst toto denně, budou se držet míle daleko od dalšího infarktu. Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep. V Americe a Kanadě, různé domy s ošetřovatelskou péčí léčí takto své pacienty,kteří jsou ve věku,kdy cévy a žíly ztrácejí svou pružnost a mohou se ucpávat.
Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.
Artritida:
Artritičtí pacienti mohou denně, ráno a večer,jeden šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1malou lžičkou skořice. Berou - li to pravidelně může se vyléčit dokonce i chronická artritida. Dle výsledků průzkumu dělaného na universitě v Copenhavenu bylo zjištěno, že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní, 73 nemocných bylo úplně zbaveno bolesti a do měsíce nemocní, kteří se nemohli pohybovat, začali chodit bez bolestí.
Infekce močového měchýře:
Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít. Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.
Bolesti zubů:
Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu. Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.
Chloresterol:
2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody,které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázaly snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin. Podává - li se 3x denně je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Dle informací zmíněného časopisu i samotný pravý med, je - li užíván denně, zabraňuje zvyšování cholesterolu.
Nachlazení:
Ti,kdo trpí na časté nachlazení,by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s 1/4 lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení,chronický kašel a pročistí průdušky.
Potíže se žaludkem:
Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.
Plynatost:
Dle studií prováděných v Indii a Japonsku med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.
Posílení imunitního systému:
Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Vědci zjistili, že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.
Těžký žaludek:
1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.
Chřipka:
Vědci ve Španělsku zjistili,že med obsahuje přírodní látky,které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.
Dlouhověkost:
Čaj vyrobený z medu a skořice, je-li brán pravidelné, zabraňuje potížím dlouhého věku.
Vezměte 4 lžíce medu, 1 lžíci skořice a uvařte jako čaj spolu se 3 šálky vody a uvařte jako čaj. Pijte 1/4 šálku 3x denně. To udržuje kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku. Délka života stále vzrůstá a i 100 letí lidé mohou být svěží, jako ve 20 letech.
Pupínky:
3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu. Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Když to děláte denně pupínky do týdne zmizí i s kořeny.
Kožní infekce:
Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.
Hubnutí:
Každý den ráno, 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí. Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob. Pravidelné užívaní zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.
Rakovina:
Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázali,že i pokročilá rakovina kostí,žaludku a střev může být s úspěchem léčena. Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a lžíci skořice měsíc 3x denně.
Chronická únava:
Nedávné studie ukazují,že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil. Pacienti-senioři užívající med a skořici v poměru 1 ku 1 jsou čilejší a ohebnější. Dr. Milton, který tyto výzkumy prováděl říká,že 1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s vodou a brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita obnoví do týdne vitalitu těla.
Zápach z úst:
Lidé v Jižní Africe už odedávna první co ráno udělají to, že kloktají 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou. Jejich dech tak zůstává čerstvý po celý den.
Závěrem:
Co říci závěrem?Myslím, že Vám to určitě neublíží a že je nejlepší to vyzkoušet.
Co myslíte? Vzpomínáte, když jsme byli děti? Krajíc chleba pomazaný čerstvým máslem a posypaný skořicí patřil mezi oblíbené pochoutky. Asi na tom něco je!

Bolestivá trhlinka v konečníku

23. dubna 2008 v 22:05 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Na radu pro Vás jsem se zeptala pomocí aut. písma:
"Ano, jsem zde a poradím , co dělá špatně. Je zde souvislost jak fyziologická, tak duchovní.
Fyziologicky -po každé toaletě řádné omytí konečníku, nepoužívat ostrý toal. papír, starat se o každodenní stolici, nepoužívat ostrá a dráždivá jídla,pít alespoň 2-3 litry tekutin denně, bez cukru a bez bublinek, zácpu odstraňovat pomocí mletých lněných semínek / třeba do bílého jogurtu, do polévek atd/, večeřet zeleninové saláty s přidáním pohanky, hodinu po večeři - grep, na přesnídávky ovoce- pokud jablka, raději strouhaná, alespoň na čas vynechat červená masa a uzeniny i tavené sýry, jídlo připravovat z čerstvých potravin, nepoužívat polotovary, které jsou přeplněny prostředky na udržení spotřebitelnosti.
Z duchovního hlediska- nazadržovat myšlenky ani emoce, které potom se uvolňují velkým nárazem, tlakem a mohou způsobovat i tyto povrchové ranky. Ne razantní nárazové čištění, ale pomalé, plynulé a trvalé.
V meditacích se zaměřte na čištění 1. čakry čistým červeným světlem, pokud ho 3.okem vidíte, poproste svého duchovního ochránce o paprsek, který trhlinu zacelí - představujte si tento děj.
2. čakru čistěte světlem oranžovým. Toto úsilí můžete podpořit tamponem navlhčeným Diamantovou vodou, přikládaným na noc, po meditaci. D.V. poproste o pomoc při léčení povrchvé trhlinky."
Poradila bych Vám, najděte si v únorových - březnových článcích ty, které nás vedou k očistným meditacím, kterými čistíme naši auru od NEGACÍ PLYNOUCÍCH Z PROUDÍCÍHO ČASU. Tyto negace přecházejí z podvědomí do vědomí a my máme možnost meditačními technikami je očistit. Chráníme se tak před nemocemi.
Dal by se také použít odvar z kůry dubu, zakoupíme v lékárně, působí svíravě při vlažných sedacích koupelích.
Přeji Vám hodně trpělivosti při práci pro svoje tělíčko, aby si uvědomilo, že jej máte také ráda. M.


Dotaz na trému a nedostatek sebevědomí

22. dubna 2008 v 6:00 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Automatické písmo:
"U ní je hlavní příčina strachu na duchovní úrovni, z podvědomí se dostává do vědomé mysli, kde je třeba čistit. VŠE SOUVISÍ ČÁSTEČNĚ S PŘÍCHODEM NA SVĚT, STRACH ZE ZMĚNY, STRACH ZE ZTRÁTY POCITU JISTOTY V MATČINĚ LŮNĚ,strach z nového neznámého.
Tento strach je potřeba vyčistit světlem, poznáním , že je chtěná a milovaná, toto zafixovat a tento pocit přenášet na vlastní dítě. Bylo by dobré objednat se u kineziologa a s ním toto vše zvládnout. Najde další situace, kdy byla zraněna na svém sebevědomí."
V současných životních situacích se bránit obecně známými pravidly.
Píšete, že je znáte, ale možná ještě něco přidáte.
-přemáhejte negativní myšlení - v zárodku likvidujte negativní myšlenky nebo pocity tím, že je přerušíte a dáte nový kladný impulz.
-postavit se čelem ke strachu- představujte si situace - vizualizačně navozujte obrazy, jak byste se chtěla chovat. Každou situaci, které budete vystavena takto zpracujte v představách pomocí vizualizace.
-buďte k sobě shovívavá a neklaďte na sebe vysoké požadavky.
-nepospíchejte - samoléčba je zdlouhavá.
-dávejte si duševní úkoly hlavně v době čekání / počítání třímístných cifer, sčítání atd.., zaměřit se vědomě na vlastní dech.
-vytvořte si vlastní stupnici strachu od 1 - 10, zjistíte že v různých situacích je intenzita strachu různá, pořizujte si zápisky, čím jste strach vyvolala, jakou činností, jakou myšlenkou, pocitem, lépe se Vám bude s ním pracovat.
-navoďte si příjemné myšlenky
-nedávejte si nereálné úkoly, třeba úplné odrovnání strachu, radujte se z každého ústupu strachu
-vyhýbejte se kofeinu , který vyvolává příznaky jako vznikají při strachu
-spalujte adrenalin, hromadí se a pohybem se spaluje, relaxovat vsedě nepomůže, vstaňte a začněte cvičit
-věnujte se svým svalům: při prvním pocitu strachu začněte napínat svaly těla, začněte u svalů stehenních, rytmicky je stahujte a povolujte, tato rytmika svalů spaluje nadbytek adrenalinu. Z vlastní zkušenosti vím, že se se strachem velmi těžko bojuje, je to dlouhé cvičení vlastní mysli i těla. Ale život stojí za to očistit jej od toho, co nám brání, abychom jej dobře žili. Potřebujete se hodně prosvětlit barvou sluníčka, pomáhejte si i čaji , třeba měsíčkem zahradním. Můžete i čistící čaj, který by pomáhal čistit jaterní buňky, protože sebevědomí souvisí také s dobrou činností těchto buněk.
Přeji Vám hodně štěstí v této práci M.

Vzkaz pro současné dny

21. dubna 2008 v 5:00 | http://zlata.dusicka.sweb.cz/ |  Moudrosti od různých autorů
19.4.2008
Máte všichni co dělat, abyste zvládli současné stavy.
Tyto stavy budou přetrvávat ještě déle a také to, co se bude dále dít, bude mít stoupající tendenci. Dále se projeví vše, co jste dosud zpracovali a také bude dále mnoho bolestně prožíváno, neboť se vrací nejtěžší karmické události, aby byly vyřešeny.
Veškeré problémy, které se objevují, jsou však velkým tempem dále řešeny.
Také se projevuje změna v energetických obalech lidí, neboť se zde stále více začíná objevovat širší paleta barev. Nejvíce barva zelená a spoustu barvy lásky, která se začíná koncentrovat v oblasti duchovního srdce.
Z toho důvodu lidé stále více vnímají a pociťují problémy ostatních kolem sebe, zvláště rodinných příslušníků a osob srdci blízkých. Přicházejí informace týkající se proměny fyzických těl. V důsledku transformačních procesů se začíná stále více projevovat změna skladby fyzického těla.
Ne všichni však jsou na tyto změny připraveni, a proto budou připravováni částečně skrze své Vyšší Já, aby mohli dosáhnout stavu, kdy jejich přeměna proběhne bez jakýchkoliv problémů. Je také velice důležité, aby všichni neustále vnímali své tělo a pocity s ním spojené, neboť dochází k čištění, a proto se mohou skrze oblast beder a srdce objevovat bolestivé pocity.
Nepůjde o různé typy nemocí, avšak pouze o vedlejší projevy tohoto očišťujícího procesu. Nové informace vám také poskytnou ukotvení v současných energiích a budete schopni skrze tyto informace své tělo co nejlépe přizpůsobit tak, abyste tímto obdobím procházeli co nejpříjemněji.
Jakmile přijde nový měsíc, který bude velice krásný, teplý a energeticky náročný, budete konat další zásadní změny ve svých životech. Začnou se probouzet noví hledající, ptající se po odpovědích na své otázky. Odpovědi budou přicházet ze všech stran. Je však důležité, aby byly tyto informace šířeny všemi možnými způsoby. Nejlépe, pokud se vám cokoliv projeví skrze vaše Vyšší Já, bude dobré, abyste své informace konfrontovali s ostatními a přemýšleli nad tím, co se budete dozvídat. Tyto informace budou nyní velice důležité pro váš další rozvoj.
Poslouchejte, vnímejte a žijte skrze lásku.
Zdroj - http://zlatadusicka.sweb

Komunikace s andělem strážným

20. dubna 2008 v 20:23 | Milada |  Práce s vyššími těly
Milada nedávno před usnutím / když už byla dostatečně zklidněná a tudíž mozek pracoval na vlnách alfa/ požádala svého duchovního ochránce, jestli by jí neukázal, které barvy má k dispozici.
Anděl strážný ochotně vyhověl a začal jí ukazovat ve třetím oku nádherné, čisté zářící barvy, které zde na Zemi nemáme. Vzdáleně jdou přirovnat k čistým barvám, které získáme při rozkladu bílého světla hranolem - tyto barvy z hranolu jsou sice čisté, ale postrádají tu zářivost a ještě v tom bylo něco, co nejde nějak slovy vyjádřit.
Začal s kratší vlnovou délkou - první byla zářící světle fialová s odstínem, který by šel přirovnat ke květu ocúnu, ale ten tak nedokáže zářit.
Anděl strážný byl velmi laskavý a trpělivý, a tak přešel na další vlnovou délku až po určité době, když už vnímal, že barva byla správně přijata, pojmenována a potěšila srdce.
Další barva, která následovala, byla sytější fialová , pak různé odstíny modré - od blankytně modré až po indigo, dále růžová, oranžová, světlounce žlutá s odstínem třpytícím se do zlatova - jako třpytící se sluneční paprsky a barva bílá.
Nebyla ukázána barva červená a zelená.
Jsem vděčná svému duchovnímu ochránci za jeho ochotu a trpělivost, kterou se mnou má, protože ne vždy člověk dokáže dostatečně rychle pochopit, co je mu sdělováno. Moc mu děkuji za vše, vím, že to se mnou nemá lehké.
Nevím, zda je dostatečně známo, že můžeme poprosit svého duchovního ochránce o to, aby vyřídil andělu strážnému další osoby, že ho prosíte, aby vnuknul oné osobě myšlenku na určitou věc - ale pozor, zde se smí prosit pouze za záležitosti duchovního rázu, v žádném případě se to nemůže týkat věcí materiálních nebo vynucování si určitých věcí nebo něčeho, co si myslíme, že je k prospěchu oné osoby a ono to z vyššího hlediska k prospěchu nemusí být.
Je samozřejmé, že budeme v této komunikaci velmi zdvořilí a vždy poděkujeme oběma andělům, to znamená jak svému, tak andělovi oné osoby.
Tak ať se vám tato komunikace daří!

Láska a my

19. dubna 2008 v 19:11 | http://zlata.dusicka.sweb.cz/new_page_4.htm |  Moudrosti od různých autorů
Není to dávno, co celý kontinent prošel ohromnou změnou, neboť odešla spousta negací, které zde zůstávaly upevněny a neustále se odmítaly odpojit, avšak již jsou pryč.
Bude se dít několik důležitých událostí.
Jednou z nich je změna v atmosféře Země, kdy se objevují ve všech jejích částech energie napojující Zemi na Vesmír, a tím dochází k častějšímu stahování energetických nábojů, které budou uzemňovat lidi, aby v tento čas byli upevněni, nikde "nepoletovali" a snažili se žít v souladu se Zemí a s vesmírem.
Dále dochází k uvolnění dalších informací, týkajících se budoucích událostí. Tyto informace budou přicházet skrze channeling a budou stále více a stále přesněji popisovat události, které nastanou. Je to z toho důvodu, aby lidé nebyli klamáni, a aby byli obeznámeni s tím, co je čeká a zároveň s tím, jak žít v souladu s těmito událostmi a znalostí toho, jak ovlivnit svůj život v závislosti na těchto děních.
Spousta událostí souvisí a bude souviset především s rozhodováním lidí. Lidé rozhodují o budoucnosti své a tím i celé Země. Vše, co přichází, je výsledkem jejich myšlení a jejich skutků.
Dále se zde praví, že veškeré životní úkoly jsou nastaveny tak, aby je lidé zvládli, nikdo nedostává více, nežli je schopen zvládnout. I když se někomu může zdát, že to má těžké, že dostává osudové rány a také, že spoustu věcí nezvládá, přesto toto vždy unese a zvládne v čase víceméně tak, jak to bylo v plánu.
Koneckonců tento plán vám bývá předkládám při vstupu do fyzického života a vy jste s ním souhlasili.
Dále se zde projeví několik důležitých uvědomění, skrze které lidé budou moci opět postoupit o krok dále. Budou stále zásobeni informacemi skrze své vyšší já, které jim velice pomáhá a budou moci stále přesněji analyzovat to, co jim přichází do životů a hlavně to, jak se s tímto také vypořádat.
Zřejmě bude spousta lidí dostávat podobné informace, neboť již velké množství lidí se dostalo do určitého stupně vědomí, kdy se informace propojují do jednoho celku. Všichni dojdou k uvědomění si lásky, přicházející skrze jednotu a zapojující všechny členy do svého středu. V životech lidí se láska projevuje jako hlavní energetický tok. Nové energie působí velice silně a přitahují k sobě jak duchovní partnery, tak duše, které si v současné době mají prožít společnou karmu a hlavně pomoci společně dalším, kteří teprve vstupují do života.
Veškeré dění se projevuje skrze Ježíše Krista, neboť on je představitelem lásky a porozumění a on se také stará o veškeré dění na této planetě. On sám také pomáhá mistrům a oni zase dalším bytostem. Jakmile se pozvedne vědomí celého lidstva, bude možné se opět zhluboka nadechnout a vnímat lásku, jak prochází našimi životy a skrze nás. Tímto vše směřuje k jednomu jedinému cíli, ke spojení všech duší do jednoho celku a tím k návratu domů. Avšak postup bude individuální, i když na prchavé okamžiky zde bude možnost vrátit se do tohoto stavu, aby si duše připomněly svůj původ a svůj domov.

Okrádáme se někdy sami nevědomky o energii?

18. dubna 2008 v 23:07 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Jsou to právě negativní myšlenky, které nás obírají o energii. Mnohdy jsou základní příčinou toho, proč se cítíme unaveni a vyčerpáni. Nevšimli jste si například, že obdržíte-li špatnou zprávu, okamžitě se to projeví na množství energie, jíž disponujete? A naopak po dobré zprávě se cítíte, jako byste se dobře najedli a dobili baterky.
Záporné emoce nám uzavírají srdce a souběžně s tím hatí naši schopnost projevovast druhým lásku. Ta je nejenom zdrojem našeho štěstí, ale i formou energie schopné vyléčit nás a modlitbou také ostatní.
Gary Zukav v této souvislosti mluví o "nízkofrekvenčních" a "vysokofrekvenčních" energiích.
Píše:
"Hněv, zášť a odplata jsou nízkofrekvenčními zdroji energie. Vytvářejí pocity slabosti a neschopnosti vyrovnat se s nároky každodenního života. Láska je vysokofrekvenčním proudem energie. Přináší lehkost a radost."
Kterým myšlenkám dáte přednost a pozvete je do domu svého života? Negativním, jež z vás učiní negativního člověka, zničí vaše vztahy a připraví vás o klid mysli, či myšlenky, jež se stanou schody vedoucími k depresi a nespokojenosti, nebo těm, jež povznášejí, povzbuzují a přinášejí lásku, radost a vnitřní spokojenost?
Zdroj-E.Cayce:Léčivá síla lásky

Celosvětová meditace při úplňku 20.4.2008

17. dubna 2008 v 21:51 | Marie Blankytná |  Meditace
Zveme všechny čtenáře těchto stránek, aby využili silných energií při úplňku Luny a využili je ke stabilizaci svého energetického pole a k jeho správnému uzemnění pomocí planety Země.
Vstoupili jsme do fáze, kdy je potřeba velká stabilizace energie, abychom udrželi rovnováhu a stále dobré vyšší naladění.
Mnoho lidí pociťuje zvýšenou nerovnováhu a odpojení kvůli zrychlenému čištění a osobním změnám. Někteří členové naší rodiny zažívají závažné životní výzvy, když se snaží oprostit se od starých struktur myšlení a přesvědčení.
Během přenosů při úplňku 20.4. spojíme naše srdce a uzemníme všechny stránky jádra našeho bytí v samotném srdečním rytmu Matky Země. Budeme pulzovat (vibrovat) se Zemí jako JEDEN SRDEČNÍ RYTMUS, unisono, a budeme dýchat vědomě a hluboce, zatímco budeme uzemňovat naši celou podstatu a vnitřní energii v Zemi. Zatímco toto budeme dělat, umožníme Božské Matce Stvoření, aby nás naplnila mírem, který je mimo naše veškeré chápání. Umožníme, aby naše vnitřní dítě bylo zcela objato a plně nasyceno, zatímco jen budeme odpočívat v zlaté milosti našeho přirozeného stavu bytí.
Pak vyšleme záměr přenášet tento stav hlubokého vnitřního klidu a pocitu, že jsme hluboce milováni naší celé celosvětové rodině.
Zdroj: Children of the Sun (www.sunchildren.ning.com)
Překlad: Markétka (www.hadisila.blog.cz)

Přenos myšlenek na dálku

16. dubna 2008 v 22:50 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Naše myšlenky jsou formou energie a jsou registrovány podvědomím druhých a ovlivňují jejich chování k nám.
Smýšlíme-li o nich laskavě, můžeme z jejich strany očekávat tomu odpovídající postoje. Naproti tomu nepřátelské myšlenky a nenávist vzbudí reakce opačného charakteru.
Předpokládejme, že jeden z vašich kolegů v práci vás z jakýchsi důvodů nemá příliš v lásce a patřičným způsobem vám to dává najevo.
V podstatě se nám nabízejí tři možnosti, jak se zachovat:
- jeho chování ve vás nevzbudí žádnou reakci
- neubráníte se myšlenkám na odplatu
- budete k němu vysílat pocit a myšlenky lásky a odpuštění
O jeho dalším chování k vám rozhodne vaše volba.
Je celkem známá skutečnost, že zvířata dokáží takzvaně "číst myšlenky".Spisovatel Jan Vrba se v jedné ze svých knih zmiňuje o tom, že vycházel-li ráno z domu na lov, jeho pes na něj již čekal u dveří, aby ho doprovázel. Jestliže však šel na nákup, pes zůstal v boudě.
Řada lovců si všimla, že jdou-li do lesa pouze fotografovat, zvířata se jich nebojí. Jsou-li však na lovu, snaží se před nimi skrýt.
Zdroj- E.Cayce:Léčivá síla lásky

Vliv našich myšlenek na náš život

15. dubna 2008 v 8:00 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Naše myšlenky budují náš charakter. Ovlivňují veškeré aspekty našeho života
  • naše zdraví
  • okolnosti, v nichž se ocitáme
  • výzvy, jimž čelíme
Náš osud, který je řízený zákonem příčiny a následku / tak jak zaseješ, tak sklidíš/, nezávisí pouze na našich pocitech a chování, ale i na našem způsobu myšlení. Vlastní budoucnost si vytváříme i naším myšlením.
Nesobecké a laskavé myšlenky se dříve nebo později projeví ve zlepšených životních podmínkách a naopak. Mýlí se však ti, kteří věří, že vytvoříme-li si v mysli obraz bohatého a slavného člověka, pak nám tato mentální činnost napomůže těchto cílů dosáhnout. Problémem v tomto případě je, že výše zmíněné cíle jsou sobecké, a tudíž náš život nedokáží učinit lepším, ale naopak ho zhorší.
Je známý případ dvou přátel, kteří se rozhodli, že pomocí své představivosti k určitému datu získají jistou peněžní částku. Každý den si na obrazovce své mysli několikrát vytvořili obraz sebe sama s danou sumou. Dny ubíhaly a nic nenaznačovalo, že by se situace měla změnit. Naopak, měli automobilovou nehodu a následně byli hospitalizováni. Poté, v den, kdy se jejich sen, týkající se zmíněné peněžní částky měl splnit, od pojišťovny obdrželi finanční odškodnění za zranění, jež během nehody utrpěli. Byla přesně tak vysoká, jak si přáli.
Zákon je v tomto ohledu jasný - jsou-li naše myšlenky či skutky sobecké, budujeme základy pro život, v němž budou převládat bolest a zklamání. Takový život nám nikdy nepřinese spokojenost. Ta přichází výlučně tehdy, jsou-li naše myšlenky a skutky motivovány touhou pomoci spíše druhým než sobě, stojí-li zájmy ostatních nad našimi vlastními.
Zdroj - Edgar Cayce:Léčivá síla lásky


Energetická mlha

14. dubna 2008 v 21:41 | http://zlata.dusicka.sweb.cz/ |  Moudrosti od různých autorů
Nyní se nacházíme v období, které je velice akční.
Neustálé změny se projevují ve všech směrech a také příchodem vyšších energií se mění lidský potenciál pro konání změn v jejich životech. Jakoby s příchodem jara lidé nabrali sílu a snaží se vše dovést do konce, případně řešit věci jednoduchou cestou pochopení, porozumění a vzájemných rozhovorů.
Nebude to pokračovat dlouho, ale mezitím se vyřeší spoustu dalších problematických otázek a tím se také pročistí další část karmy.
Během měsíce dubna a následně i května bude procházet kolem Země veliká energetická mlha, která svým objemem zasáhne Zemi a projeví se především v pocitech lidí. Tím, jak budou zasaženi touto energií, budou cítit časté pocity zmatku z toho všeho, co se děje a také najednou nebudou vědět, zda to, co se děje, prožívají doopravdy, zda to není jen sen a budou čekat na probuzení z toho snu, kde nic jakoby nebylo skutečné.
Budou se v nich probouzet pocity zbytečnosti na tomto světě a zbytečnosti veškerého svého konání. Tím, že projdou těmito pocity, se opět vyčistí velká část jejich karmy a jejich psychika bude také odlehčena, i když nebude jednoduché si tímto obdobím projít.
Pomáhat jim v tom však budou zejména krásné jarní dny, které je neustále budou dobíjet. Z hlediska celosvětového se probudí další mistři, kteří již stojí na začátku své nové cesty. Nyní je velice důležité, abyste měli možnost obrátit se na někoho, kdo vás povede.
Hlavně v době, kdy se cítíte zmatení z toho, co se děje a potřebujete někoho, kdo vám pomůže a vysvětlí, co se s vámi děje. Tito mistři také budou znát odpovědi na vaše otázky, které se budou týkat i vašich soukromých životů. Budou znát příčiny vašich problémů a také řešení těchto příčin.
Budou mezi nimi však také falešní mistři, kteří budou živeni pouze svým egem, ale zpočátku lidé nebudou schopni tyto rozpoznat, neboť budou maskováni za oponou tmy. Avšak časem dojde k rozlišení a praví mistři vyjdou do světla a projeví svou pomoc skrze lásku. Všichni lidé jsou vedeni, avšak část z nich nevnímá a neposlouchá své rádce. A protože jdou proti své duši, projevuje se tento odpor negativní změnou v jejich životech a hlavně spoustou fyzických problémů.
Všichni ti, kteří pociťují obzvláště bolesti kloubů a tlaky v okolí srdeční čakry mohou být ujištěni, že je to jeden z projevů změny, ale také toho, že v některé důležité věci mohou jít proti své duši a proto by měli zastavit a přehodnotit své současné konání a snažit se udělat změnu dříve, nežli k tomu budou silou donuceni. Pak budou moci s čistým štítem nastoupit na další cestu.

Vliv našich myšlenek na naše vztahy s lidmi

13. dubna 2008 v 6:00 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Naše mysl neustále vyrábí myšlenky, je to stroj na jejich výrobu. Podle některých odhadů má průměrný člověk kolem 25000 myšlenek denně.
Přibližně 90-95% myšlenek není nových. Jde o ty, jež se neustále, den po dni, opakují. Toto zjištění psychologů mi připomíná slova přítele, který mi řekl:
"Moje manželka se stále opakuje, pořád mluví o těch samých věcech, které se staly před pěti, deseti či více lety."
Kvalita našich myšlenek závisí na kvalitě našeho předchozího myšlení, na tom, jakým myšlenkám jsme v minulosti dávali přednost.
Jsme-li většinu času rozzlobeni, je to proto, že jsme v minulosti dovolili, aby naši mysl ovládala zloba. Na druhé straně milující a laskavý člověk za dispozici vděčí svým předchozím laskavým myšlenkám.
Způsob našeho myšlení jsme schopni změnit a nežádoucí myšlenky postupně nahrazovat pozitivními. V tomto ohledu je nejúčinnějším nástrojem monitorování obsahu naší mysli. Cíle však dosáhneme jedině tehdy, nebudeme-li své myšlenky hodnotit. V opačném případě bychom se například rozzlobili, že máme zlé myšlenky, a zlo bychom tak ještě umocnili.
Pozorování našich myšlenek nám umožní si uvědomit, zda jsou sobecké či nesobecké, kritické vůči druhým nebo laskavé a tolerantní. Skutečnost, že si charakter našeho myšlení uvědomíme, přinese změnu, již hledáme. Zjistíme, že naše nespokojenost, o níž jsme se mylně domnívali, že byla vyvolána chováním druhých, má původ v našem vlastním způsobu myšlení. Čím méně budeme budeme v myšlenkách kritičtí vůči druhým, tím méně budou oni kritizovat nás.
Změníme-li naše myšlení, automaticky se změní i naše chování, protože naše myšlenky jsou síly s rozhodujícím vlivem na to, jakým způsobem jednáme s ostatními. Tedy zda jsme vůči nim arogantní, či zda se k nim chováme tak, jak bychom si přáli, aby se oni chovali k nám.
V józe se k monitorování myšlenek používají koncentrační metody, například koncentrační cvičení na černý bod nebo na plamen svíčky.
Zdroj - Edgar Cayce:Léčivá síla lásky