Květen 2008

Fyziologické důsledky stresu

31. května 2008 v 22:23 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Jsme-li stresovaní, svaly se nám stáhnou a tok krve k buňkám je tím omezen. Jejich schopnost plnit své poslání je narušena, protože se jim nedostává kyslík a výživa, jimiž jsou krevním oběhem zásobovány.
V boji proti stresu se můžeme opřít o řadu relaxačních technik. Mezi ně patří meditace, modlitba, autogenní trénink, jóga, tai-čchi a čchi-kung. Mezi další činnosti přispívající k uvolnění patří procházka parkem či lesem, plavání, návštěva maséra, poslech povznášející hudby a dobrá kniha.

Ten, kdo je k druhým necitlivý, neschopný se vcítit se do jejich postavení a svými skutky jim působí bolest, o něm říkáme, že je hrubý, bezcitný sobec, schopný použít všech prostředků, aby dosáhl svého cíle. Tomuto typu člověka dělá radost, vidí-li, že se druzí necítí dobře.
Těmto lidem jsou určena slova dalajlamy:
"Přicházejí o klid mysli, o vnitřní rovnováhu a tudíž i o štěstí. Výsledkem je to, že na sebe přivolávají to, co přáli druhým."
Na druhé straně jsou lidé, kteří svým chováním každému přinášejí jen radost a potěšení. Každý akt laskavosti a pomoci jiným lidem nás činí nejenom lepšími, ale také prohlubuje naši vnitřní spokojenost a zvyšuje naši odolnost vůči stresu a onemocnění.
Zdroj - E.Cayce: Léčivá síla lásky

Stres

29. května 2008 v 21:59 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Podle Amerického institutu stresu jsou zdravotní potíže vyvolané stresem hlavním důvodem, proč až 90% pacientů navštíví lékaře.
Mezi hlavní příčiny stresu lze zařadit napjaté vztahy a přílišné zaměření na vlastní potřeby než na potřeby druhých. Naše vlastní problémy zapomeneme v momentě, kdy se naše pozornost soustředí na potíže druhých.
Silnými stresory jsou přirozeně obavy a strach.
Ke stresu jsme náchylnější, nedostává-li se nám spánku, neobsahuje-li naše strava vše, co tělo potřebuje či ignorujeme-li jeho potřebu pohybovat se. Naše schopnost odolávat stresovým situacím je snížena, otravujeme-li se záští, zlomyslností nebo jsou-li naše sociální kontakty, umožňující uspokojit naši potřebu po přátelství, omezeny.
Místo toho, abychom se přátelské snahy snažili kultivovat, pokoušíme se pocit osamělosti potlačovat přejídáním, konzumací alkoholických nápojů či trávením neúměrného času před televizní obrazovkou.
Vytváříme tak začarovaný kruh, neboť takovéto chování nás ještě více izoluje od ostatních a brání nám navazovat a udržovat harmonické vztahy. Namísto toho, abychom dělali něco užitečného pro druhé, utápíme se ve vlastní nespokojenosti a sebelítosti.
Dobré mezilidské vztahy posilují náš imunitní systém a zvyšují odolnost vůči stresu, ale i vůči celé řadě zdravotních problémů. Skupina pacientů trpících artritidou, s níž jednou měsíčně po telefonu hovořili dobrovolníci, měla výrazně menší bolest než ti, jimž nikdo nezavolal. Podle studie provedené univerzitou ve státě Indiana ve Spojených státech, jsou dopady emoční podpory téměř rovnocenné účinkům nesteroidních protizánětlivých léků.
Potřeba sdělovat vlastní pocity ostatním je jednou z nejdůležitějších potřeb. Není-li patřičným způsobem uspokojena, následná osamělost narušuje schopnost našeho těla odolávat nemocím.
Zdroj - E.Cayce: Léčivá síla lásky

Kamínek v ledvinách

28. května 2008 v 6:00 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Přeji pěkný den z Moravy.
Automatickým psaním mi přišel kraťoučký vzkaz pro pana L. Z toho jsem vycházela při hledání odpovědi pro něj.

"U pana L. jsou dvě roviny příčin tohoto stavu. První příčina je v duchovní oblasti a druhá je v jeho stravovacích návycích. Pravděpodobnost samovolného odchodu je opravdu malá, ale může se zdařit i to. Tento kamínek nemá hladký povrch, takže špatně klouže, zachytává se stěn a zraňuje je."

Myslím, že k tomu mohu dodat ještě třetí rovinu, z automatické kresby vysvítá, že je u něj i nějaká dědičná dispozice.
Až tento problém s kamínkem jakkoli vyřeší, je potřeba, aby se zamyslel nad příčinami duchovními, aby se toto neopakovalo.
Při ledvinové kolice " dostáváme výprask, je potřeba vždy žít s úctou k lidem, navzájem si odpouštět svoje viny, vyzařovat kolem sebe energii lásky a tuto nejen dávat, ale také si ji brát pro sebe.
Písek a kameny, to je zhmotněná zloba, lidská tvrdost, egoismus. Je to ukazatel nepochopení bolesti jiných, nechápání druhých, většinou těch nejbližších.
Pohne-li se tento útvar, provází jej bolest, která je bolestí, kterou jsme způsobili jiným. Léčete se láskou a pohlazením. Je potřeba zpytovat svědomí, najít okamžiky, kterých se toto týká a vyřešit je.
Uvádí se, že kameny jsou oxalátové, urátové, fosfátové a karbonátové a cystinové.
Podle kresby by to měly být u Vás první a čtvrté, které jsou spojovány s dědičností.
Šťavelanové jsou tvrdé a ostré a takové prý jsou i názory těch, kterých se toto týká, cystinové kameny jsou spojeny s dědičnou poruchou látkové výměny.
Zde platí z duchovního hlediska- " Láskou si ze zad snímejte kříž, který jste si sem přinesli- Milujte se a ctěte se ".
Je potřeba dobře spolupracovat s lékaři.
Rady, které zde platí :
-co nejvíce tekutin- vymočit asi dva litry
-pozor na vápník-omezit, ne úplně vyloučit mléčné výrobky
-pozor na léky na žaludek většinou obsahují vápník
-nejíst jídla se šťavelany- fazole, červená řepa, borůvky, celer, čokoláda, grapefruity, zelená paprika, petržel, špenát, jahody a čaj
-užívat hořčík a vit B6- snižuje množství šťav. v moči
-doporučují také jíst víc potravin s vit. A- sladké brambory, mrkev, brokolice, meruňky, dýně, hovězí játra
-hodně pohybu- vápník se vrací, kam patří- do kostí
-opatrně s bílkovinami
-omezit sůl
-opatrně s vit.C - jde o vitaminové přípravky
- škodí i nadbytek vit D - proto je na lék. předpis.
Určitě Vám tyto rady dali v nemocnici, ale není na škodu si je trochu připomenout.
Žádná další rada mi nepřišla, je třeba, po vyřešení tohoto problému se zaměřit na vyřešení duchovních příčin těchto nemocí a tím vyloučit možnost pokračování a návratu.
Přeji Vám hodně síly k vyřešení všeho, hodně pokory před životem , oporu Vašich milovaných a hodně lásky do veškerého žití. S láskou M.

Vliv současného Slunce

27. května 2008 v 22:11 | http://zlata.dusicka.sweb.cz/
Zdroj - http://zlata.dusicka.sweb.cz
27.5.2008

Nyní přichází velké množství energie skrze sluneční paprsky. Lidé mají teplo a světlo velice rádi a také cítí příznivý vliv slunečních paprsků na organismus. Slunce je však také zdrojem ohromného tepla v oblastech, kde začíná léto. Lidé toto vnímají i s obavami, jelikož skrze tuto zesílenou energii přichází také spoustu smrtelných úrazů a nemocí. Není však podmínkou, že jakmile nastává horko, přichází smrt a následovně zrození do jiné dimenze.
Smrtí život končí pouze v této realitě a ti, kdo se jí obávají, by měli uskutečnit cestu za svou duší, která jim může původ a podstatu toho vysvětlit. Tuto cestu lze uskutečnit během spánku, kdy se vrátíte zpět do bodu před zrozením a uvědomíte si veškeré události, které vás v tomto životě potkávají. Uvidíte i svou smrt a zjistíte, že je to pouze přechod někam jinam, pouze odložíte fyzické tělo. Jako doprovod dál s vámi půjdou vaši příbuzní a vaši průvodci. Toto prožijete skrze svou duši. Tím je řečeno, že pokud u sebe tento strach objevíte, skrze vaši duši může být odstraněn, stačí požádat. Dále také slunce nese energie, které probudí skrytý potenciál u spousty lidí. Pojednou začnou zjišťovat, že jsou velice nabití energií a vše, co budou uskutečňovat, jde velmi hladce, bez problémů. Tato zkušenost je velice obohatí, neboť budou tímto ubezpečeni, že zvládnou vše, co budou chtít a toto jim velice ulehčí jejich život. Mnoho lidí pocítí vliv sluneční energie také během spánku, neboť se budou stále více nacházet v oblastech prosvícených a jejich sny budou velice příjemné, prostoupené láskou a poznáním. Všichni prožijí alespoň jednu z těchto zde uvedených událostí a hlavně si budou uvědomovat, že to, co žijí nyní, velice silně ovlivňuje veškeré věci budoucí. Opakované přílivy energií během meditací způsobí otevření korunní čakry a skrze ni se bude realizovat univerzální vědomí.
Tato realizace proběhne stylem nově nabitých informací a vědomostí a projeví se silnou reakcí v podobě otevření srdeční čakry a vyzařování růžového paprsku ven z těla. Tento paprsek bude procházet lidmi, které budete potkávat a bude probouzet vědomí lásky. Toto bude probíhat řetězovou reakcí. Lze říci, že láska bude nabírat na síle a skrze ni přijde obrat v životě lidí i celé Země. Jakmile růžový paprsek vyzáří do světa, probudí se další a začnou budovat Zemi tak, jak ji dosud neznáte. To vše se přihodí během několika let, kdy se mnoho starého promění v nové, dosud nepoznané. Nyní však je důležité cítit lásku a probudit růžový paprsek. Máte mnoho práce, skrze vás přichází láska. Budujte své láskyplné životy a žijte v přítomnosti.

Hněv škodí našemu srdci

27. května 2008 v 21:26 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Fyzioologické změny vyvolané hněvem škodí celému našemu tělu, obzvláště srdci. Kdykoli se necháme unést hněvem, žlázy s vnitřní sekrecí vyloučí hormony, zvyšující frekvenci srdečního tepu. Následná zvýšená hladina soli zvýší lepkavost krevních destiček. Účastníci studie provedené ve Finsku, s omezenou schopností ovládat svůj hněv, měli třikrát vyšší šanci zemřít na srdeční selhání než ostatní.
Hněv nás připravuje o energii a omezuje naši schopnost racionálně uvažovat. Sami víme ze zkušenosti, že rozhodnutí, která byla učiněna v hněvu bývají málokdy správná a rozumná.
Jak čelit hněvu?
Nabízí se několik alternativ. První z nich radí, abychom své negativní pocity nedrželi uvnitř, nýbrž je uvolnili čili dali volný průchod hněvu. Příslušné studie však ukazují na to, že to není dobré řešení, že tím dosáhneme opaku - že se cítíme hůře než na začátku.
Když byli účastníci experimentu vyzváni, aby hovořili o situaci, jež vedla k hněvivé reakci, jejich duševní stav se nezlepšil. Naopak, hůře se cítili než ti, kteří o ní nehovořili. Vědecký pracovník Edward Murray řekl:
"Popisování zlostných pocitů není stavem vedoucí k jejich redukci."
Podle další alternativy bychom se měli snažit hněv ovládat a potlačovat, ale to také není dobrá metoda, protože se pak tyto negace přemístí do podvědomí.
Nabízí se třetí způsob, jak hněv zvládnout, neventilovat ani neignorovat. Volíme stejnou zbraň jako v případě nežádoucích myšlenek.
Hněv monitorujeme z pozice nezaujatého pozorovatele.
Podobně jako v případě negativního myšlení už skutečnost, že se se svým hněvem neztotožníme, nýbrž tohoto našeho největšího vnitřního nepřítele poznáme, jeho vliv oslabí a umožní nám vzdorovat mu efektivněji.
Jóga nám nabízí další, velmi efektivní způsob. Pokud zjistíme, že se v nás začíná rozmáhat hněv nebo vzniká v mysli negativní myšlenka, okamžitě zareagujeme - nenecháme to rozvinout, ale ustřihneme myšlenku třeba v polovině a dáme do mysli jakoukoli pozitivní myšlenku, která nás v tom okamžiku napadne, třeba "to dnes krásně svítí slunce", "to krásně prší", - prostě cokoli pozitivního a opravdu se snažíme toto krásno procítit a hněv nebo negativní myšlenka je pryč. Někdy je třeba to pozitivní několikrát zopakovat, až se všechno špatné odplaví. Zkuste, uvidíte!

Velice častá onemocnění u pětiletého dítěte

26. května 2008 v 5:00 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Dotaz:
V posledních dvou letech mám hrozné zdravotní problémy s pětiletým synem. Za posledni rok a půl prodělal 2x neštovice, 2x spálu, 2x spálovou angínu a loni v létě jsme skončili v nemocnici s infekčním zánětem mozkových blan. Od te doby má úplně narušenou imunitu a je velice často nemocný nachlazením, ale hlavně se mu tvoří opary kolem očí.

Odpověď:
Posílám Vám pozdrav i odpověď. Už to znáte, v uvozovkách bude odpověď psaná automatickým písmem. Na ostatní rady jsem se podívala i do chytrých knížek.
" Ano, jsem zde i pro tohoto chlapce. On prodělává dětské nemoci, ale probíhají u něj v té horší podobě díky prostředí, v němž žije.
Na tomto dítěti se projevuje selhání rodičovské lásky. Je to útok na vše, s čím do života přišel.
Ke zdravému vývoji potřebuje moře lásky od obou rodičů. Při všech zklamáních, které jeho duše zaznamenává, i když jej matka snaží se uchránit, probíhají v jeho těle pochody nejen na úrovni tělesného chemismu, ale také na úrovni myšlenkové. Jsou vylučovány látky, které se hromadí a snižují celkovou odolnost. Mluvte s ním o všech problémech a dejte mu možnost, aby i slovem vyventiloval to, co ho trápí. Proč myslíte, že jsou stiženy i oblasti kolem očí ? Protože vidí a neví, co s tím.
Dejte mu možnost ventilace. Kresba je také dobrá metoda. Dá do ní vše, co ho trápí."

Výběr barev Vám také něco řekne. Budou-li tyto kresby depresivní, společně je pak zničte.
Věnujte mu čas třeba tím, že budete společně poslouchat uklidňující hudbu, berte jej i k práci do kuchyně, drobné úkony, které ho zabaví, bude cítit, že je Vám oporou, nenechávejte jej sedět u agresivních pohádek a jiných pořadů v televizi. Jeho duše se bojí!
Využijte i rady dobrých kineziologů. Dbejte na to, aby se jeho tělíčko dobře čistilo i tekutinami bez bublinek a příměsí. Vařte čaj z měsíčku lékařského s medem. Zkuste mu používat diamantovou vodu do koupele.
Zkuste jej v meditaci čistit růžovou barvou lásky.
Nikdo Vás nebude nutit k tomu, abyste dál žila v manželství, které neposkytuje harmonický život, ale je třeba, aby byl mezi vámi normální stav příměří z důvodů dobrého pocitu dětí.
Je to těžké.
Ekzémy- to je vyjádření zápasu- je to nesoulad mezi tím, co chci a tím, co prožívám.
Píše se, že záněty kůže, ekzémy jsou projevem zhoršené funkce jater a játra jsou zatížena nejen proděláním nemoci, ale také tíživými myšlenkami a strachem.

Zhoršení vyvolávají někdy matky samotné tím, že v době nejisté se příliš upínají na své děti jako na jedinou životní jistotu. Chce to úplně normální chování, nezatěžovat láskou, která svazuje nohy.
Je to určitá citová rozpolcenost, nelíbí se mu co vidí, co slyší.
Určitě Vám nemusím psát o správné výživě pro tyto děti, těchto rad máte všude dost.
Moc Vám přeji, abyste našla tu správnou cestu pro sebe, která bude dobrá i pro děti. M.


Náš velký nepřítel - hněv

25. května 2008 v 19:04 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Hněv, stejně jako ostatní negativní emoce, nejlépe prosperuje v prostředí, v němž není dostatek lásky. Zatímco láska mezi námi a ostatními staví mosty a navozuje pocit jednoty, hněv způsobuje přesný opak a posiluje v nás osamělost a odcizení.
Ačkoliv nám výbuchy hněvu mohou zpočátku přinášet falešný pocit síly a uspokojení, stanou-li se návykovou reakcí, způsobem, jímž jednáme, vyvolává-li v nás něco pocit nelibosti, stávají se naším pánem. Dříve či později si uvědomíme, že to nejsme my, kdo řídí náš život, nýbrž naše zlostné emoce, které nejsme schopni ovládat.
Drobné věci, které ostatní přehlédnou, v nás vyvolají silnou emoční odezvu, eventuálně nás uvedou do stavu nepříčetnosti. Časem se ocitneme v neustálém boji se sebou samými a se světem kolem nás. Čím častěji hněvu dovolíme, aby našim vztahům dominoval, ty tím více trpí. Vzhledem k tomu, že jejich kvalita je základním zdrojem našeho štěstí, hněv nám brání těšit se ze života. Každý výbuch hněvu uzavře o kousíček naše srdce a jako takový se stává zlodějem našeho klidu a spokojenosti.
Zdroj - E.Cayce: Léčivá síla lásky

Současná situace na Zemi

24. května 2008 v 21:57 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
Zdroj - http://zlata.dusicka.sweb.cz
24.5.2008
V dnešní době je na Zemi těžká situace. Odešla spousta negativity, avšak jsou zde neustálé boje o moc mezi světlem a tmou, ale také mezi lidmi navzájem. Místo, aby lidé sjednotili svá vědomí, někteří upřednostňují svá ega a rozšiřují informace, které ztrácejí význam a které jsou nepravé anebo nepodstatné. V současnosti je takovýchto lidí stále větší množství. Neuvědomují si, že to, co dělají, neprospívá ani jim, ani ostatním. Nyní je potřeba spojit všechny své síly, aby mohlo být uskutečněno to, co přichází rychlým krokem. A tím je posun Země a s ním i lidského vědomí do vyšších vibrací.
Vždy na Zemi vládla negativita, která bránila v projevu světla, avšak nyní je důležité, aby vše bylo napraveno. Ohledně těchto bojů je nutné, aby všichni, kterých se tento proces týká, stáli při sobě a podporovali se navzájem. Není žádoucí, aby probíhaly boje i zde. Toto musí skončit. Orion se zde objeví a konečně začne konat svou práci, ke které se zaslíbil. A s ním další mistři, kteří se již připravují na svůj sestup do reality Země. Objeví se spousta mistrů a ihned převezmou kontrolu nad probíhajícím procesem. Přijmou své poslání a rozšíří řady bojovníků za světlo. Veškeré ideje, které byly dosud hlásány, budou přeměněny a některé dokonce zavrženy. Projeví se konečně hlas lásky a rozpustí postupně temnotu, která se zde drží. Aby však mistři mohli převzít své úkoly, budou potřebovat další, kteří budou schopni spolupráce na významných projektech. V tomto směru se opět projeví další, kteří skrze své probuzení poznají, kdo jsou a budou rovněž znát své poslání. Orion spolu s dalšími bude stát při zrození vědomí Krista, které se probouzí v tomto čase. Nakonec vše půjde v souladu s vesmírným plánem a bude poznat, kdo již září skrze lásku.
Buďte si vědomi svého původu a svého poslání a buďte s Bohem.

Obtížný porod a ekzém

24. května 2008 v 5:00 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Vazena pani Marie,
na strankach "zivotni energie" som si precital vase uprimne rady, ktore ste poskytli ludom, ktore ma zaujali a tak som sa rozhodol vam napisat
Mojim prvym problemom, ktory ma trapi je moj syn, který má jeden rok.
Tehotenstvo bolo viac menej bezproblemove, den pred porodom mal nizke ozvy, co lekari odignorovali/vraj im asi nefunguje pristroj/.
Pocas porodu, lekar zistil, ze ma omotanu snuru okolo krku a ze sa dusi, este chvala bohu ze sa narodil cisarskym rezom, inak neviem ako by to dopadlo.
Par mesiacov po porode zacal mat ekzem na tvaricke, co trva do dnesneho dna, motoricky trosku zaostava.
Chcel by som sa opytat kde moze byt jeho problem/ekzem, motorika, tazsi "komplikovanejsi"vstup do zivota/
je to v jeho karmickom zatazeni, alebo v niecom inom???? ako by sm mal postupovat????
Okrem ineho sa mi zda obcas nekludny, nepokojny, nervozny, hlavne ked ho porovnam s jeho rovesnikmi, ked chodime cvicit
Chcel by som sa opytat, ak je to mozne, ci sme spolu nejak prepojení z minulych zivotov, myslim konkretne nas trojuholnik JA, MANZELKA, SYN
Je mozne sa opytat co som robil v minulych zivotoch???? Ake bolo nase prepojenie????
Strasne ich lubim a rad by som nam vsetkym pomohol
s pozdravom Y.

Odpověď:

Posílám pěkný pozdrav na Slovensko celé Vaší rodině.
Moje odpověď se bude skládat ze dvou částí, které se možná budou prolínat. Co bude označeno uvozovkami, to je psáno automatickým písmem, které opisuji.

" Ano, odpovím na otázky. Dušička Vašeho synka si přišla vyřešit určité karmické otázky - přestupky. To, co se stalo jí, způsobila kdysi sobě nebo jiným. Poučením se z chyb v tomto životě pročistí negativní energie své aury, které si nese z minulých životů.
Je třeba na vědomé úrovni odpustit lékaři, který nezaznamenal včas nebezpečí, které hrozilo při zjištění nedostatečných ozvů. Náprava byla částečně zjednána pomocí tohoto druhu příchodu na svět.
Šńůra kolem jeho krčku = kdysi dávno podstoupil pokus o dobrovolný odchod ze života. Byl vrácen do života svým zachráncem, tak jako teď.
Je třeba, aby byl obklopený láskou, kterou bude opravdu pociťovat. Ne zahrnovaný přepychem, hračkami, penězi, ale pochopením, pomocí, laskavostí, pozorností, stálou přítomností, správným vedením. Rodiče musí najít správnou cestu, protože tento úkol přijali."

Při motorickém zaostávání i při nervozitě i u ekzému je příčina i v duchovní oblasti i v oblasti fyzické.
Motorické zaostávání, pokud ho vidíte Vy, měla by ho vidět i dětská lékařka nebo lékař. V tomto případě trvejte na rehabilitačním vyšetření. Je třeba pracovat na koordinaci svalové činnosti, na harmonizaci nervosvalové práce těla. Jsou pracovníci, kteří se zabývají touto nápravou, je to stimulace organizmu
/ nemohu z paměti vydolovat název této metody, pošlu dodatečně/.

V místě bydliště máte účinek geopatogenních zón. Zavolejte si někoho, kdo pracuje s virgulemi, pomocí proutků hledá vodu, ať Vám najde čistá místa v bytě, kam byste mohli umístit postýlku. Dbejte i na to ,aby spal hlavičkou k severu, aby neměl v blízkosti květiny s ostrými listy /berou mu energii/, aby v jeho blízkosti nebyly rozvody vody, plynu, elektřiny. Toto všechno působí velmi rušivě. Poslouchejte s ním jemnou hudbu, pokládejte si jej na hrudník, aby slyšel tlukot Vašich srdcí. V těchto okamžicích se úplně ztište, zavřete oči,, představte si , že dýcháte srdcem i pro něj a představujte si jej naprosto v pohodě, zdravého. Posíláte mu tímto pozitivní poselství, které on přebírá, protože rodiče a děti jsou propojeni myšlenkově, citově. Nenechávejte jej dívat se na televizní pohádky, ale čtěte mu je, zase jenom ty krásné, pozitivně motivující.
Z fyzické stránky vybírejte opravdu uvážlivě to, co bude jíst, pozor na mycí prostředky, velký pozor na prací a máchací přípravky, pozor na hračky z umělých hmot a pozor na barvy všeobecně.
Neptám se, jaká je vaše víra ve věci jako je třeba diamantová voda. přepošlu Vám adresu, kde se o ní dočtete a můžete si objednat. Pokud se rozhodnete to zkusit, koupala bych jej ve vodě s přidáním diam.vody, kterou bych prosila o pomoc při léčení jeho pokožky.
Naučila bych se meditovat, vizualizační techniky- vidění barev ve 3. oku a v meditaci bych jej potom balila do růžové barvy lásky, která jej bude očišťovat.
U problémů na pokožce jsem našla i příčinu v prožívání něčeho stresujícího, co v rodině probíhá = nervozita maminky. I třeba nervozní maminka a tatínek, který zůstává nad věcí a nemíní nic řešit, to je schopno maličké dítě zaznamenat jako velmi rušivý prvek, protože je s matkou propojeno velmi úzce.
Zhoršení přináší i poznání dítěte, které ví, že je " jedinou radostí" své matky a ta se na ně až nezdravě upíná.Prostě , takový problém s pokožkou vyjadřuje nějaký nesouhlas se svým okolím. Mohlo by to přinášet i zátěž na játra, žlučník, slinivku.
S manželkou proberte, jaké jsou příčiny její nervozity, čeho se bojí, co ji stresuje a snažte se uklidnit prostředí.
Karmicky propojeni jste. Máte společné 3 životy. Pokud je chcete vědět, napište mi, budu se snažit najít je.
Nějak mám dojem, že s těmito duchovními technikami u Vaší paní nebudete mít úspěch. Pokud tomu bude jinak, budu mít velkou radost, protože to synkovi jenom prospěje.
Přeji Vám hodně štěstí, odvahy, vytrvalosti a lásky k životu.M.

Prostředky k duchovnímu růstu

23. května 2008 v 18:29 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Někteří lidé se modlí za vlastní uzdravení či za uzdravení druhého, aniž by si uvědomili, že nemoc je přesně tou věcí, s níž se musí vyrovnat a poučit se z ní.
Utrpení jakéhokoli druhu se může stát prostředkem otevírajícím naše srdce. Je cestou ke stavu, k němuž by jinak nedošlo.
Vše, co nás v životě potká, obsahuje léčivá semena, prostředky k růstu, odpověď na naše modlitby a svobodu, již hledáme. Jestliže tyto bolestné prožitky odmítáme, pokládajíce je za neférové či za cosi, k čemu nemělo nikdy dojít, pak dary ležící u našich nohou zůstávají neotevřeny.
Zabývá-li se duše duchovními záležitostmi, stává se tím, čím se zabývala. Snaží-li se však najít způsoby, jak by se mohla povýšit nad ostatní, jak by mohla uspokojovat své sobecké touhy,
PAK SE OCITÁ V ROLI OPOZICE VŮČI PRVNÍ PŘÍČINĚ.
Zdroj - E.Cayce: Léčivá síla lásky

Problémy s páteří a zážitek se světelnou koulí

22. května 2008 v 22:55 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Zdravim Vas p.Marie,
Hned na zaciatok sa sklanam pred Vasou pracou...a prajem Vam vela lasky a sily.
Som stastny a hladajuci clovek a pri mojich "ucebnych cestach" som stretla Vas,comu som rada.
Hladam odpoved na moj pribeh a verim ze mi prave vy pomozete.
Minuly pondelok ked som rano vstala , trpla mi lava noha po koleno...natrela som si ju alpou a hotovo.
Ako som isla rano do prace, vletel mi do tvare krasny velky ruzovy lupen zo stromu.........spadol na zem medzi ostatne a ja som sa pre jeden z nich zohla........ako som ho zobrala do ruky, "ziskala " som akokeby dalsi par oci a sledovala "film".........videla som ako v ruke drzim svetelnu gulu a zacala ma hriat ruka..........gula mi liezla po ruke az k lopatke a ja som videla ako mi ruka postupne svieti svetlom vsade kadial gula presla..........ked prisla na uroven lopatky uvidela som si tam velky cerveny bod...........gula sa zacala tocit rychlo az kym cerveny bod nevymazala.........prisla som do prace , sadla si za stol a citila nesmierne stastie ........az sa mi chcelo od stastia "pistat".
Pocas tohto sledovania filmu som normalne kracala do prace a registrovala ludi,auta...vsetko.
Chcem Vas uctivo poziadat o odpoved p. Marie k mojmu zazitku a zaroven o radu - trapi ma chrbtica , najviac rano ked sa prebudim , to ma boli cely chrbat a picha ma na lavej strane pod lopatkou smerom k srdcu a trpne mi lava noha po koleno....neviem ci to suvisi so snami ale mavam velmi zive sny kedy neviem ci to je realita alebo sen a rano byvam potom "zlomena"...
Nie som "stazovatel" na svoje zdravie :o) ale mozno ze moj zazitok s tym suvisi a velmi ma potesi Vasa odpoved.
Prajem Vam vsetko krasne na Vasej ceste.
S laskou v srdci ostava X.

Odpověď:

Posílám pěkný pozdrav na Slovensko.
Odpovědi, které budou opatřeny uvozovkami, jsou opisem automatického písma:
"Ano, můžeš se ptát na X. Pocit necitlivosti na noze souvisí i s dalším zážitkem. Měl ji připravit na něco neobvyklého, na zážitek, který jí ukáže směr cesty."
Moje otázka- je úplně zdravá na fyzickém těle ?

" Úplně zdravá na fyzickém těle není, protože negativní energie, které se hromadí v auře, způsobují blokády na fyzickém těle, tam se energie hromadí, způsobuje tlak, který vyvolává bolest.
Tyto nahromaděné negativní energie, dlouho ukládané, dlouho neodstraněné, po delší době zhmotňují a propuká nemoc fyzického těla.
Bloky způsobují stlačování míst, kterými procházejí nervy, tyto svými impulzy uvádějí do správné činnosti třeba hybné svaly. Pokud tomu tak není stoprocentně, máte různé nelibé pocity až bolesti, trnutí, nehybnost atd.."

Kromě duchovní očisty , o níž budeme mluvit později, je třeba pracovat na zpevňování svalů kolem páteře, aby svaly dobře fungovaly, aby i chrupavky a obratle byly dobře vyživovány, aby nedocházelo ke vzniku třeba osteoporózy, k opracování meziobratlových plotének atd.
Je vhodné cvičení jógy, pilates, jogapilates, jízda no kole, plavání, rychlá chůze.
Pro správnou funkci a správné postavení pánve- cvičení paní Mojžíšové, které je vhodné pro každou ženu, ať se připravuje na mateřství nebo bojuje s osteoporózou nebo likviduje špatné postavení páteře následkem vysokých podpadků. Je třeba posilovat svaly pánevního dna, které udržují příslušné orgány ve správných pozicích.

"X. je duchovně vnímavá duše. která přijímá jemnohmotný svět, který se snaží pomoci jí a ukázat, jakou cestou si může pomáhat. Zážitek cestou do práce byl názornou ukázkou, jakým způsobem může na sobě pracovat, čistit svoji auru, a tím odbourávat i bolesti fyzického těla. Zachytila pomoc anděla lásky, jehož energie má růžovou barvu. "
S touto barvou pracuje také archanděl Samuel.

"Byla svědkem toho, jak tyto energie pracují."

Většinou jsou pro citlivé lidi viditelné jako barevné koule a dokáže je zachytit i citlivý digitální fotoaparát. Dá jim moc práce, jak se ztvárnit, abychom pochopili. U Vás to byl růžový list stromu, který Vás upoutal. Pokud víte, kterému stromu patřil, bude to strom, který Vám poskytne i energii na dotek. Bude -li Vám těžko, obejměte jej, poproste jej o léčivou energii a nabídněte mu něco ze svých energií, pokud on sám potřebuje. Nezapomeňte poděkovat.
Jiní lidé jsou vnímaví svým 3. okem, vidí barevné energie zavřenýma očima. Někdo vidí 3. okem barevně hudbu, každý má jiné možnosti.
Krouživý pohyb levotočivý je na odbourávání negací, pravotočivý je na posilnění energií. Tak je to i v automatické kresbě, při čištění negací z aury.

Bolesti na levé straně hrudníku jdoucí k srdci pocházejí z Vašeho karmického života v Atlantidě. Žijeme v době, která nám dává možnost těchto energií se zbavovat, čistit je a odpouštět tak lidem, kteří nám ublížili, ale odpouštět i sami sobě, protože jsme jim to vraceli nenávistí. Tento život Vám zkráceně přiblížím, byly nás na stovky, ne-li více, kteří tímto trpíme.
Byla jste pokusnou osobou, na které byly dělány pokusy pomocí přístrojů, které snímaly změny ve funkcích tělesných orgánů. Představuji si to něco jako čipy, kterými dráždili i snímali odezvu. Měnili nám podmínky života, proto jiná bolest je při bouřce, při větru, při chůzi do kopce atd... Je třeba vypracovat si nějakou metodu Zákona odpuštění a s tou pracovat a čistit se. Samozřejmě rychleji se čistíme při odpuštění konkrétní osobě, proto můžete vyslovovat jména Zdeňka, Vlastimil, Vladimír /tak se jmenují v současném životě/ - odpouštějte jim, že záměrně zatěžovali energie Vaší duše, aby zjistili reakce orgánů.
To je jeden příklad karmického života, ale nemusíme je znát. Odpouštějte neustále a čistěte s touto formulkou :
ODSTRAŇUJI A ČISTÍM AKTIVOVANÉ NEGATIVNÍ ENERGIE PLYNOUCÍ Z PROUDÍCÍHO ČASU KARMICKÝCH ŽIVOTů.
K tomuto najdete také článek v některém měsíci tohoto roku na blogu.
Vy to máte jednoduché- naučte se vizualizovat barevné energie 3. okem, a potom čistěte tyto negace- bolesti tak, jak jste to viděla. Myslím si, že ruka, která vzala lístek, byla hodně posilněná, a že jednou budete schopná pomáhat i jiným.
Jenom je důležité žít s člověkem, který Vaše zaměření bude brát, pokud tomu tak nebude, tak s ním o tom raději ani nemluvte.
U Vás na Slovensku je situace pro lidi, kteří se tímto odlišují od ostatních, poněkud lepší. U nás začíná jít do tuhého, kde se objeví nějaké reakce na tyto lidi, tak je negativní, snaží se je zesměšnit, urazit, postavit mimo, považují nás za blázny.
Věřím, že to budete mít jednodušší a jednou budete moci být lidem prospěšná. Všechno, co v životě prožíváme, co je nám stavěno do cesty , to všechno tam patří, má nám to něco říci, máme si vzít ponaučení, je to milník na naší cestě.
Přeji Vám vše dobré do všeho Vašeho konání. M.

Co uděláme se svým životem

21. května 2008 v 17:45 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Lidstvo jakoby bylo rozděleno na dvě obrovské skupiny, které odděluje vysoká barikáda. Na jedné straně barikády jsou ti, jejichž snažení je orientováno na hromadění hmotných statků. Jejich životy lze charakterizovat jako honbu za penězi a mimořádný význam připisují svému sociálnímu postavení a schopnosti dělat dojem na ostatní. Na druhé straně stojí ti, pro něž nejvyšší hodnotu nepředstavují luxusní automobily nebo honosné vily / ačkoliv to neznamená, že by se jich museli zříci/, nýbrž jejich vztahy s ostatními. Cítí, že jsou povoláni tento svět učinit lepším místem. Jejich cílem je kultivace jejich vztahů s těmi, s nimiž každodenně přicházejí do styku.
Klíčovou pozici v hiearchii jejich hodnot zaujímají vlastnosti představující opak sobectví:
LÁSKA, ŠTĚDROST, LASKAVOST A JEMNOST.
Smyslem jejich života není prosazování vlastních zájmů, nýbrž snaha stát se laskavějším a tolerantnějším, sdílet s ostatními nejcennější dar, jejž každý z nás může nabídnout - lásku v podobě laskavého slova, úsměvu či obyčejného skutku, jenž potěší a duši bližního povznese.

Operace páteře

20. května 2008 v 22:50 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Tazatelka žádá o pomoc při rozhodování, zda má jít na operaci páteře a přikládá lékařské nálezy.
Odpověď:
Posílám pozdrav paní X.
Doufám, že nečekáte striktní odpověď, zda jít nebo nejít.
Naše dušičky si vybojovaly svobodnou volbu rozhodování o sobě a svém přístupu k životu, tak to záleží jenom na nás samotných. Spíše záleží na tom, v co věříte, zda máte pevnou víru a věříte v duchovní pomoc.
Zda věříte tomu, že všechny bolesti a nemoci našeho fyzického těla jsme si přivodili sami bolestí duše a srdíčka, že všechny bolesti vznikají nejdříve v auře, v našich citech, v našem myšlení,v našich myšlenkových bitvách se sebou nebo jinými, zda odpouštíme nebo se ženeme životem zraněni neodpuštěním, zda se jenom ženeme za materiálními statky a nemyslíme na potřeby duše.
Jestli ale v toto věříte, tak musíte zapřemýšlet, zda jste už udělala všechno z duchovního hlediska, abyste vyloučila příčiny tohoto onemocnění z těchto příčin.A to je to, co lékař neodhadne, jak se k tomu vnitřně stavíte, jak vše přijmete, jak se s tím budete potýkat na duchovní úrovni. Mnozí ani o účincích duchovna neuvažují.
Mám kamaráda, kterému je 8O let. Měl jít na stejnou operaci, ale protože to s ním pan docent myslel dobře, řekl mu: " Je Vám 8O let, tak máte 20% na zvládnutí. "Bojujte raději proti bolesti této nemoci. "
Ale Vy těch % máte podstatně víc a také víc vnitřní síly.
Mohu Vám napsat, jaké jsou příčiny těchto bolestí, mohu Vám dát nějaké rady, ale jenom Vy sama se musíte rozhodnout, zda ještě zkusit bojovat, nebo těch bolestí už bylo dost a podrobíte se operaci. Když se tak rozhodnete, dejte mi to potom vědět a zkusím udělat to, co máme před operací udělat. Najdete k této problematice článek, myslím, že v měsíci únoru. Další část odpovědi je pro Vás napsána automatickým písmem, které doslova opisuji.:
" Paní X. by si měla uvědomit, zda šla životem vždy s rovnou páteří. Zda žila v souladu se Zákony vesmíru, nebo žila v rozporu s nimi. V tomto duchu by si měla uspořádat svoje životní priority. Pokud to nedovede sama, potřebuje k sobě někoho duchovně vyspělého, kdo by ji vedl. Mohl by to být člověk provozujíci kineziologickou praxi, nebo regresní terapii, nebo rodinné konstelace. Ten by jí měl pomoci najít ty okamžiky života, kdy její páteř " nebyla v souladu".Kdy překročila ona sama vůči někomu meze těchto zákonů nebo se tak stalo jí samotné a nechala si to líbit, ale vždy se páteř někam uchýlila, buď aby útočila nebo se schovala. Prostě najít okamžiky, kdy ublížila nebo jí bylo ublíženo. Toto všechno napravit odpuštěním. Dát do harmonie všechna aurická těla, očistit je od balastu, aby se tento balast, dlouho uchovávaný nesnažil vyvolat nemoc na fyzickém těle. Všechno v sobě zharmonizovat, aby se tělo mohlo chovat normálně."
Tady skončilo automatické písmo.
Páteř je nejen osou těla , ale je také ukazatelem duševního a duchovního vývoje člověka.
Jestli žijeme jenom materiálem, necháme se zahlcovat jenom povinnostmi a starostmi, zda si dáváme vysoké plány, které se nám nedaří plnit, a stále nemáme čas na to, abychom dávali také čistou a krásnou stravu své duši, která je po takovém životě vyprahlá.
U Vás je tato vada získaná během života,je špatná funkce svalů, které udržují páteř. Z duchovního hlediska to znamená usilování o nedůležité a malá všímavost pro podstatné.
S láskou, ohleduplností a vytrvalostí i k sobě člověk dokáže i nemožné.
S láskou se napraví to, co vzniklo odklonem od lásky. Všechno řešit se srdcem na dlani a zase jsme u toho odpuštění. Prostě naučit se meditovat a světlem v meditaci všechno prozářit, všechny špatné a bolestné momenty, které s námi nějak " hnuly" prosvítit , aby bolest z dušičky mohla jít pryč. Tmavá zákoutí bez světla, tam se schovávají naše bolesti.
Bolesti v kříži provázejí hlavně ty, kteří se chytili do životních zkoušek, hlavně z důvodu nesprávných úsudků. Hledejte tyto situace, kdy tato mylná řešení někomu vyhovovala, hledejte, koho ovládáte, koho nechcete od sebe pustit, koho chcete stále " vést " a on o to nestojí a uvědomit si, že nesmíte zasahovat do osudu jiných, protože máme všichni rozdané ty svoje karty a s nimi hrajeme individuálně, nechtít vtisknout svůj obraz jinému než sobě.
Je to zátěž, která se rovná fyzickému přetěžování a páteř se jí vždycky brání, uhýbá, aby se nezlomila. A je to jedno, jestli se jedná o zátěž fyzickou nebo duševní.
Velikost člověka se neprojevuje v jeho síle , v jeho moci, v penězích, v domech, polích, autech. Ta je úplně v něčem jiném. V uvážlivosti, dobrosrdečnosti, lásce, víře, naději, odpuštění atd...
Ale je také pravda, že dnes se na tyto lidi dívá většina s odporem, co chce, je blázen ? a nejraději by se ho zbavili, protože nejde se stádem, ale odpojuje se od stáda.
Tedy - být silný vnitřně, vybudovat si kousek vnitřního klidu a štěstí a pak přijde i úleva.
Bolest bederní páteře signalizuje, že jsi moc na sebe naložil a musíš proto odkládat . Odkládat povinnosti, nezbytnosti,úkoly, plány tak dlouho, až to páteř unese. Obnovit vnitřní krásu ,sílu, lásku, naději, a to vše se promítne i do lásky tělesné.
Chce to správné cvičení a pro tyto bolesti pomáhá cvičení paní Ludmily Mojžíšové, vyšlo knižně a není určeno jenom mladým dívkám, ale i stárnoucím ženám, kterým se mění hormonální zásoby v těle. Pomáhá také jóga s citlivým cvičitelem, který ví, které cviky má člověk vyřadit při určitých onemocněních. Navíc jóga dbá na spojení mysli a těla, a proto je účinná.
Po 40. roce už začíná ubývat kostní hmota, tak je potřeba cvičit pro zvýšení nebo udržení kostní hmoty. Nedostatek nebo nadměrná námaha způsobuje slábnutí kostí. Říkají, že i rychlejší chůze pomáhá zvyšovat obsah vápníku v kostech.
Dlouhodobý nedostatek Ca podporuje rozvoj osteoporozy. Zpestřit si stravu, ne mléko, ale kysané výrobky, losos , sardinky, sýr tofu,ořechy, parmazán místo másla. U vápníkových produktů je třeba volit opatrně. Který se špatně rozpouští- nepoužívat. Dodávat potřebnou dávku vit D. Vyloučit alkohol, cigarety, omezit kofein, střídmost v konzumaci masa, sůl dát raději dále od sebe, nemít ve stravě moc fosforečnanů.
Zakřivení páteře v bederní oblasti může mít na svědomí i změna v obouvání. Přílišné a dlouhé chození na vysokých podpatcích, kterým se přizpůsobí tvar pánve a páteře a potom změna na nízké podpatky, to znám od sebe.
Napsala jsem Vám toho moc, ale ve svém zájmu se tím proberte a zkuste se sebou spolupracovat. Uvidíte, co Vám to přinese. Přeji Vám odvahu do této práce a také víru a naději.
S láskou M.


Jaký je smysl našeho života

19. května 2008 v 17:27 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Cíle, kvůli nimž každá duše vstupuje do hmoty jsou - aby si uvědomila svůj vztah k Tvořivým silám či k Bohu prostřednictvím toho, jak myslí, co říká a jak se chová ve vztahu k bližním.
Duše, naše vnitřní já, je očišťována, aby se mohla stát společníkem První příčiny, to je smysl její existence. Její cesta časem a prostorem je příležitostí dosáhnout cíle prostřednictvím VZTAHŮ SKRZE LÁSKU, TRPĚLIVOST A SNÁŠENÍ UTRPENÍ.
Praktikuj lásku, dobročinnost, nenalézej na nikom chyby, buď trpělivý, prokazuj bratrskou lásku a bratrskou laskavost. Proti nim neexistuje žádný zákon. A jejich aplikací se osvobodíš od zákonů těla či mysli - neboť si uvědomuješ vlastní jednotu s Tvořivými silami.
Mezilidské vztahy a láska jsou nejdůležitějšími věcmi v našem životě. Čím více na naší duchovní stezce pokročíme vpřed, tím větší význam jim přikládáme.
Zatímco svět sobeckého člověka se točí kolem věcí tohoto světa, svět člověka osvíceného stojí na dvou pilířích - na jeho vztazích k druhým a na lásce. Zatímco hlavním cílem sobce je získat více věcí, duchovně probuzení se snaží zlepšit a kultivovat své vztahy s ostatními, snaží se být laskavějšími, tolerantnějšími, druhé nesoudí a nekritizují, nýbrž odpouštějí.
Naší nejcennější komoditou nejsou peníze, ale naše vztahy a láska. Tyto dvě věci mají pro nás stejný význam, jako pro některé z nás peníze či společenské postavení.
Zdroj - E.Cayce: Léčivá síla lásky

Zase ten strach

18. května 2008 v 22:05 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
Vzkaz pro tyto dny od http://zlata.dusicka.sweb.cz
V tomto období přicházejí velice silné změny. Tyto změny jsou převážně klimatické, týkají se počasí a různých projevů přírody.
Na celé Zemi probíhají očistné procesy, které se projevují různými způsoby. Vše, co přichází, si vybírá svou daň a jakmile je proces ukončen, zůstává čistý štít. Avšak očista také provází spoustu problematických situací, kterým říkáte například zemětřesení, povodně, atd. Tyto procesy však jsou nevyhnutelné a je třeba je takto také brát. Vše, co přichází, je nutné, aby se událo, neboť změny mohou přijít jen skrze další změny.
Všichni přemýšlejí nad tím, co a proč se vlastně děje. Objevují se různé zprávy, které ukazují, že nyní se ve velké míře projevují některé zvláštní, až nadpřirozené a nevysvětlitelné jevy, ať na nebi nebo v různých částech Země. Toto však také zčásti souvisí se změnami, které přicházejí.
V oblastech, které jsou takto postižené, dochází k velice silným energetickým výbojům, které svým velkým potenciálem mění strukturu celých oblastí Země. Není to však důvod k obavám. Tímto se pouze Země připravuje na další fázi proměny. To, co vnímají lidé, se dá nejspíše nazvat strachem z toho, co přijde. Toto vše však bude probíhat neustále, ale váš strach musí být z vašich životů z co největší části odstraněn, neboť tímto způsobem nelze nadále prožívat transformační procesy a formovat budoucnost.
Lidé nyní ve velké míře objevují svůj původ a dozvídají se další a další informace o svých životech a o sobě. Ale v tomto všem nemůže figurovat strach. Strach pouze oslabuje mysl a tělo a nelze s jeho přispěním zvládat nadcházející období. Energie přicházející skrze strach jsou velmi znehodnoceny a nelze jimi měnit, transformovat a ozdravit fyzická těla. Ohledně psychiky jsou vám následky strachů jistě známy. Toto však již dávno víte, ale je dobré vše neustále opakovat, neboť se vám nedaří se těchto pocitů strachu zbavovat.
Vnímejte nadále své okolí a uvědomujte si, jaké podněty k vám přicházejí a co vám dané situace chtějí říci. Velice si tím usnadníte další životní kroky. Nejprve si buďte vědomi sami sebe, svých pocitů a všeho, co vás v určité situaci provází. Vnímejte vše co nejsilněji a řiďte se ve svém konání svým srdcem. V tomto období půjde o rychle za sebou následující změny, kdy bude nutné rozhodovat se co nejrychleji, nedostanete již takové množství času jako dosud.
Od nynějška až do podzimních dnů se bude situace měnit každým okamžikem. Můžete pozorovat vše, co vás potkává a uvidíte, jak ze dne na den anebo i z hodiny na hodinu přicházejí změny, které vás doslova hážou z místa na místo.
Stále častěji se vám ukazují pocity nesmyslnosti některých věcí a situací, nesmyslnosti něčeho, co děláte, pocity frustrace z toho, že nic nejde tak, jak chcete vy. Toto však jsou pouze vaše pocity z myšlenek, které se vám objevují ve vašich myslích.
Vše je však pouze iluze, kterou je nutno prožít, projít si jí, ale více se s ní již nezaobírat, neboť tím by pouze vzrostla, nabrala sílu a napáchala daleko větší škody. Již poznáváte, že pomoc, kterou potřebujete, stojí vedle vás. Projeví se okamžitě, jakmile si jste jisti tím, co chcete udělat. Dostanete důkazy, na které jste čekali. Budou to důkazy o existenci vašich pomocníků a světelných bytostí. Vše přichází pro vaše dobro, ať již to vnímáte z jakéhokoliv pohledu. Děkujte za všechny tyto situace a věřte, že vás povznesou. S láskou prožívejte svůj život a lásku projevujte sobě i ostatním.

Pocity deprese a zbytečnosti žití

18. května 2008 v 5:00 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Dotaz:
Často jsem přemýšlela,proč vlastně na světě jsem,měla jsem pocit zbytečnosti a neužitečnosti. Pocit,že mě nikdo nemá rád,nikoho nezajímám,tak jsem se uzavřela do sebe,abych neobtěžovala.
Od mých deseti let,kdy matka onemocněla rakovinou,mám panickou hrůzu ze smrti,ztráty někoho
blízkého,taky ze své smrti a bolesti. Neustálým dumáním o těchto věcech,a díky představám,co by bylo, kdyby...,jsem se dopracovala k depresím,a panické neuroze,z čehož se 10 let léčím,ale bohužel bez většího úspěchu. Jsem vdaná,mám dvě chytré,leč taky zadumané děti,moc hodného manžela. Ale poslední dobou moje pocity hrozné prázdnoty a zbytečnost sílí.Chtěla bych,aby mě měli lidi rádi,ale nedokážu se podle toho chovat. Mrzí mě,že svým chováním ubližuju svým blízkým,navíc když mám chronické obavy o jejich život.Mám pocit,že nežiju,jenom přežívám.Zdraví mám celkem dobré, ničeho nedostatek,přesto se z toho nedokážu radovat. Poraďte mi prosím,jakou cestou se mám vydat, abych našla vnitřní mír a pocit,že můj život má nějaký smysl.
Přeju vám stálé zdraví a předem děkuji.
Odpověď:
Pozdravuji touto cestou paní X.,
přeji pěkný den a stále si říkejte, že každé rozlité mléko se dá setřít a každá situace se dá nějak řešit, jenom cesta je někdy nebo zpravidla dost dlouhá.
Odpověď se bude skládat ze dvou částí. V první části bude odpověď psaná automatickým písmem, která jsem převzala pro Vás a ve druhé části budou rady na zvládání depresí. Tyto rady jsou výsledkem spolupráce lékařů , terapeutů a jiných.
" I pro paní X. se najde rada. Vše, o čem píše, co ji v životě trápí, pramení z pocitu nedostatku lásky mateřské, absence lásky otcovské, proto také nepříliš láskyplný vztah v manželství a z toho všeho pramení malá chuť do všeho, to znamená do života. Život je souhrou všeho v životě.
Pocit štěstí netvoří ani mnoho peněz, množství hmotných statků, pocit štěstí tvoříte citem lásky, kterou rozdáváte, ale také přijímáte pro sebe. Každý musí mít rád napřed sám sebe , aby mohl mít rád všechny ostatní.
Nejdříve by bylo třeba upravit vztah s matkou. Je potřeba zbavit se pocitu nemilovaného dítěte a odpustit jí, že jste vyrůstala bez otce."
Možná to tak bylo dobře, možná je to cesta pro zocelení Vaší duše, možná jste tak míň "zmrzačená" než kdybyste žila v jeho společnosti.Matka ho možná poznala pozdě, pozdě odhalila jeho charakter a chtěla Vás uchránit od většího zla, než by bylo to, že jste rostla jenom v její společnosti.
Pokračování vzkazu pomocí automatického písma:
"Do všech situací přichází dušička dobrovolně, ale po narození zapomene na svůj úmysl, ale prožívá jej ve svém životě. Děkujte za dar života a neustále děkujte rodičům i sobě, protože vaše myšlenky vnímají i ostatní členové vaší rodiny. Matka svými myšlenkami ovlivňuje i svoje děti. Byla jste s nimi spojena tělesně a jste s nimi spojena mentálně. Děti jsou velmi vnímavé a dovedou zachytit věci, které byste chtěla před nimi utajit. Telepatický most předává myšlenkové informace, proto se snažte každou negativní myšlenku v zárodku přerušit a nahradit ji opačnou - pozitivní."
Na těchto blogových stránkách najdete mnoho článků a povídání na tato témata, musíte se naučit zvládat svoje myšlení. Myslím si, než se to naučíte, potřebujete pomoc další osoby, která by Vás trochu navedla. Pomoc třeba dobrého kineziologa, který Vám pomůže projít kritickými body života, pomůže Vám je pochopit a napravit. Zkuste si najít na internetu kineziologickou poradnu nebo si najděte - rodinné konstelace- kde se řeší celé rodinné vazby.
Potřebujete změnit svoje myšlení z negativního na pozitivní, potřebujete nutně odpustit všem i sobě a tím najít novou cestu jak v rodině, tak i k cizím lidem.
Na zvládnutí depresí se uvádějí tyto rady:
-pozitivně myslet- uvědomit si, že deprese je chvilková záležitost, neprohlubovat smutek neustálým přehrabováním své situace
-přinutit se k aktivitě, chodit bez cíle nepomůže, ani přepínání tel.programů. Třeba výlet na kole, plavání, návštěva kamaráda,chce to jinou fyzickou i psychickou aktivitu
-vědět, co Vám udělá radost a přinutit se k tomu
-neuzavírat se v sobě- sdělit problémy druhým, poradit se a přijmout rady
-pláč pomáhá- je to očista a uvolnění emocí
-rozebrat situace- pochopení svého problému je nový začátek
-dávat si jenom splnitelné cíle, honba za chimérou je zdroj depresí
-cvičení - pomáhá jakákoliv zvýšená fyzická aktivita
-kreslení- zapisujte si a kreslete v depresi. Používejte intuitivně barvy a pak zjistíte, že pronikáte do svých emocí. Červená je hněv, černá je smutek,šedivá je strach, praktikujte to i u bolesti. Po čase zjistíte, že výběr barev se začne měnit.
-ještě jednou zformujte fakta- když se něco domníváte a to způsobuje depresi nebo strach, přímo se na to zeptejte a třeba zjistíte, že jste se domnívala úplně chybně.
-vymyslete si i nějakou činnost, kterou neděláte ráda- třeba začněte čistit dlaždičky, ale důkladně
-zpomalte- jestli si myslíte, že nestíháte, zpomalte- potřebujete se naučit relaxovat
-čekejte s rozhodnutím- pokud máte špatnou náladu,nikdy nedělejte závěry.
-kontrolujte svoje chování- vlivem deprese je člověk nevlídný- potřebujete vlídnost a zájem druhých, tak se podle toho chovejte také
-odložte nákupy na později- vždycky utratíte nad rozpočet a to Vás hodí do deprese silnější
-nevyjídejte ledničku- přiberete, a to nic neléčí.
To všichni známe a tak rádi na to zapomínáme. Určitě to zvládnete, ale mějte se sebou trpělivost.Ještě Vám přepošlu nějaké užitečné věci. Přeji Vám hodně úspěchů a najdete pro sebe i rodinu pocit štěstí.M.

Sobectví versus láska

17. května 2008 v 17:04 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Duchovní rozvoj je změnou a posunem od kritických postojů ke snášenlivosti a toleranci.
Základní charakteristikou ega čili našeho sobeckého já je posuzovat a hodnotit ostatní, hledat jejich nedostatky a chyby. Na druhé straně láska odpouští.
Zatímco se ego zaměřuje na to, co by mohlo na druhých kritizovat, láska se snaží nalézt to, co by na nich mohla ocenit.
Od snahy změnit lidi k tomu, aby jiné přijímali takovými jací jsou. Tedy se všemi jejich nedostatky. Laskavý člověk nemá potřebu jiným říkat, jak by se měli změnit či chovat.
Zatímco sobec vidí příčinu neuspokojivých partnerských vztahů v nedostatcích svého protějšku, a následně k němu směřuje svůj hněv, kritiku a hořkost, jedinou zbraní člověka laskavého je jeho láska.
Od snahy využívat druhé k vlastnímu prospěchu a nechat se jimi obsluhovat, k člověku, který slouží a pomáhá.
Od hledání potěšení v konfliktních situacích ke snaze udržovat harmonické vztahy.
Egoisticky orientovanému člověku dělá dobře, udržuje-li svět kolem sebe ve stavu permanentního neklidu a napětí, zatímco láska se snaží nalézat kompromisní řešení. Jejím cílem je udržovat klid a pokoj. Čím více osvícenějšího vůdce země má, tím větší je šance, že se vyhne válce a naopak.
Od snahy stát se takzvaně někým a dělat na druhé dojem, k pokoře. Ego má potřebu ostatním demonstrovat svoji nadřazenost. Zatímco pro duchovně založeného člověka úspěch spočívá v snaze sloužit a milovat druhé, stát se laskavějším, ego jej měří ve smyslu nabytého majetku a výše dosaženého sociálního postavení

Přiotrávení zplodinami karmy a energiemi nejbližšího okolí

16. května 2008 v 18:53 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Vzkaz pomocí automatického písma:
"Je přiotrávena jak na těle fyzickém, tak na tělech duchovních, jemnohmotných. Tělo fyzické je potřeba dokonale očistit od všech zplodin, které se v něm nahromadily.
Těla jemnohmotná je potřeba čistit za pomoci duchovních programů".
Proti všem otravám pomáhá čistit čaj z měsíčku lékařského.
Ten bych připravovala z diamantové vody a prosila ji, aby navodila stav čistoty organizmu. Nenutila bych ji do pevné stravy, ale je potřeba zajistit všechny stavební kameny pro fyzické tělo v tekutinách. Vlažná čistá voda, pak s přidání trošky medu a třeba trošky skořice, neperlivé nápoje, paradoxně i Coca-Cola bez bublinek pomáhá uklidnit žaludek, šťávy- červená řepa, celer, mrkev, ředkev, ředit je a pít po doušcích třeba po půl hodinách, zavodňovací směs je také ovocná šťáva /draslík/,půl lžičky medu / glukoza/, špetka soli / chlorid sodný/. Pak začínat lehkými jídly- vývary.
Protože nemedituje, bylo by dobré vést ji slovem, aby si v myšlenkách vytvořila čistící viualizační program. Vytořit nějaký očistný prvek, který čistí postupně všechny buňky a nezapomene ani na mozek. Třeba zářivá koule, která putuje tělem a sbírá všechno nečisté.
Horší je to s očistou těl aury. Než bych ji vedla na psychiatrii, raději bych volila dobrého kineziologa, nebo někoho, kdo dělá regresní terapii bez narkozy, nebo rodinné konstelace.
Je zraněná, je zasažená jednáním rodičů. Její duše šla za láskou , potřebuje být rodiči milována. Miluje oba a čeká na vstřícné jednání. Schází jí láska ze všech stran. Schází tam odpuštění mezi rodiči, neodpustila ani ona sama. Její duše prošla mnoha zraněními od těch nejbližších a záleží na tom, aby všichni nastartovali ozdravný proces.
Potřebuje vedení, třeba kinezioloické, potřebuje najít s pomocí všechny životní situace, které u ní vyvolávaly pocity nejistoty. Pěkný přístup má paní dr.Markéta Lautnerová z Prahy. Dělá semináře, přednášky, ale také kineziologickou poradnu. Najděte si ji na internetu a poproste ji o radu, třeba doporučí další osobu ve Vaší blízkosti.
Celá rodina by potřebovala duchovní léčení, které by pomohlo obrousit zraňující místa po rozchodu. To se stává, že lidé neumí spolu žít, ale je třeba všechno duchovně uzavřít, odpustit a nastolit klid a mír, v němž budou v pohodě vyrůstat děti. Tyto problémy řeší i program rodinných konstelací, kde stačí třeba jeden zástupce rodiny / dovedu si představit, že exmanžel na toto slyšet nebude /. Otec, který nechá dceru bez pomoci, nebude na tato řešení slyšet, ale on tam nemusí být.
Přepošlu Vám ještě něco o šťávách, třeba tam najdete inspiraci a přeji všem, aby tuto siuaci zvládli ke spokojenosti, klidu a zdraví.M.

Hledáme dobro v druhých?

15. května 2008 v 16:23 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Přechod od sobeckých postojů k lásce může některým lidem připadat jako jistý druh oběti. Můžeme se domnívat, že vzdáním se našich sebestředných cílů přicházíme o něco hmotného, co by nám mohlo přinést štěstí, ale opak je pravdou.
Šťastným se může stát pouze ten, jenž hledá nikoli své vlastní dobro, ale dobro druhých.
Jsme-li jako křesťané rozhodnutí následovat příkladu Ježíše, pak by mělo být naším největším přáním rozvinout v sobě tutéž lásku, kterou projevoval On za svého života. To, co ho především odlišovalo od ostatních, byla míra a intenzita jeho lásky a nezištnosti. Stal se zosobněním LÁSKY. Byla jeho dominantní charakteristikou a stavem, v němž se nacházel.
Jakmile na naší duchovní stezce pokročíme vpřed, kvalita našich vztahů začne převažovat nad hmotnými potřebami. Touha hromadit věci je nahrazována přáním stát se prostředníkem nesobecké služby. Čím více je v našem životě místa pro dávání, odpouštění a péči o blaho druhých, tím méně podléháme nenávisti, hněvu, zlomyslnosti a strachu.
Necítíme potřebu konat velké skutky, které by ohromily. Přednost dáváme malým skutkům LÁSKY.
Nasloucháme pozorněji hlasu našeho vyššího já, který se nám snaží sdělit, že naším úkolem není vládnout nad ostatními, kritizovat je či soudit, ale jak říká bible, být jejich strážcem, projevovat jim lásku a dbát o jejich blaho.
Zdroj - E.Cqayce: Léčivá síla lásky

Bolest

14. května 2008 v 18:55 | Marie Blankytná |  Duchovní příčiny nemocí a duchovní léčba
Většina lékařů se nenaučila k bolesti a utrpení přistupovat jako ke katalyzátoru, napomáhajícímu žádoucí změně.
Naučili jsme se na bolest hledět jako na nepřítele a zabít ji, co možná nejrychleji.