Fyziologické důsledky stresu

31. května 2008 v 22:23 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Jsme-li stresovaní, svaly se nám stáhnou a tok krve k buňkám je tím omezen. Jejich schopnost plnit své poslání je narušena, protože se jim nedostává kyslík a výživa, jimiž jsou krevním oběhem zásobovány.
V boji proti stresu se můžeme opřít o řadu relaxačních technik. Mezi ně patří meditace, modlitba, autogenní trénink, jóga, tai-čchi a čchi-kung. Mezi další činnosti přispívající k uvolnění patří procházka parkem či lesem, plavání, návštěva maséra, poslech povznášející hudby a dobrá kniha.

Ten, kdo je k druhým necitlivý, neschopný se vcítit se do jejich postavení a svými skutky jim působí bolest, o něm říkáme, že je hrubý, bezcitný sobec, schopný použít všech prostředků, aby dosáhl svého cíle. Tomuto typu člověka dělá radost, vidí-li, že se druzí necítí dobře.
Těmto lidem jsou určena slova dalajlamy:
"Přicházejí o klid mysli, o vnitřní rovnováhu a tudíž i o štěstí. Výsledkem je to, že na sebe přivolávají to, co přáli druhým."
Na druhé straně jsou lidé, kteří svým chováním každému přinášejí jen radost a potěšení. Každý akt laskavosti a pomoci jiným lidem nás činí nejenom lepšími, ale také prohlubuje naši vnitřní spokojenost a zvyšuje naši odolnost vůči stresu a onemocnění.
Zdroj - E.Cayce: Léčivá síla lásky