Náš velký nepřítel - hněv

25. května 2008 v 19:04 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly
Hněv, stejně jako ostatní negativní emoce, nejlépe prosperuje v prostředí, v němž není dostatek lásky. Zatímco láska mezi námi a ostatními staví mosty a navozuje pocit jednoty, hněv způsobuje přesný opak a posiluje v nás osamělost a odcizení.
Ačkoliv nám výbuchy hněvu mohou zpočátku přinášet falešný pocit síly a uspokojení, stanou-li se návykovou reakcí, způsobem, jímž jednáme, vyvolává-li v nás něco pocit nelibosti, stávají se naším pánem. Dříve či později si uvědomíme, že to nejsme my, kdo řídí náš život, nýbrž naše zlostné emoce, které nejsme schopni ovládat.
Drobné věci, které ostatní přehlédnou, v nás vyvolají silnou emoční odezvu, eventuálně nás uvedou do stavu nepříčetnosti. Časem se ocitneme v neustálém boji se sebou samými a se světem kolem nás. Čím častěji hněvu dovolíme, aby našim vztahům dominoval, ty tím více trpí. Vzhledem k tomu, že jejich kvalita je základním zdrojem našeho štěstí, hněv nám brání těšit se ze života. Každý výbuch hněvu uzavře o kousíček naše srdce a jako takový se stává zlodějem našeho klidu a spokojenosti.
Zdroj - E.Cayce: Léčivá síla lásky