Operace páteře

20. května 2008 v 22:50 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
Tazatelka žádá o pomoc při rozhodování, zda má jít na operaci páteře a přikládá lékařské nálezy.
Odpověď:
Posílám pozdrav paní X.
Doufám, že nečekáte striktní odpověď, zda jít nebo nejít.
Naše dušičky si vybojovaly svobodnou volbu rozhodování o sobě a svém přístupu k životu, tak to záleží jenom na nás samotných. Spíše záleží na tom, v co věříte, zda máte pevnou víru a věříte v duchovní pomoc.
Zda věříte tomu, že všechny bolesti a nemoci našeho fyzického těla jsme si přivodili sami bolestí duše a srdíčka, že všechny bolesti vznikají nejdříve v auře, v našich citech, v našem myšlení,v našich myšlenkových bitvách se sebou nebo jinými, zda odpouštíme nebo se ženeme životem zraněni neodpuštěním, zda se jenom ženeme za materiálními statky a nemyslíme na potřeby duše.
Jestli ale v toto věříte, tak musíte zapřemýšlet, zda jste už udělala všechno z duchovního hlediska, abyste vyloučila příčiny tohoto onemocnění z těchto příčin.A to je to, co lékař neodhadne, jak se k tomu vnitřně stavíte, jak vše přijmete, jak se s tím budete potýkat na duchovní úrovni. Mnozí ani o účincích duchovna neuvažují.
Mám kamaráda, kterému je 8O let. Měl jít na stejnou operaci, ale protože to s ním pan docent myslel dobře, řekl mu: " Je Vám 8O let, tak máte 20% na zvládnutí. "Bojujte raději proti bolesti této nemoci. "
Ale Vy těch % máte podstatně víc a také víc vnitřní síly.
Mohu Vám napsat, jaké jsou příčiny těchto bolestí, mohu Vám dát nějaké rady, ale jenom Vy sama se musíte rozhodnout, zda ještě zkusit bojovat, nebo těch bolestí už bylo dost a podrobíte se operaci. Když se tak rozhodnete, dejte mi to potom vědět a zkusím udělat to, co máme před operací udělat. Najdete k této problematice článek, myslím, že v měsíci únoru. Další část odpovědi je pro Vás napsána automatickým písmem, které doslova opisuji.:
" Paní X. by si měla uvědomit, zda šla životem vždy s rovnou páteří. Zda žila v souladu se Zákony vesmíru, nebo žila v rozporu s nimi. V tomto duchu by si měla uspořádat svoje životní priority. Pokud to nedovede sama, potřebuje k sobě někoho duchovně vyspělého, kdo by ji vedl. Mohl by to být člověk provozujíci kineziologickou praxi, nebo regresní terapii, nebo rodinné konstelace. Ten by jí měl pomoci najít ty okamžiky života, kdy její páteř " nebyla v souladu".Kdy překročila ona sama vůči někomu meze těchto zákonů nebo se tak stalo jí samotné a nechala si to líbit, ale vždy se páteř někam uchýlila, buď aby útočila nebo se schovala. Prostě najít okamžiky, kdy ublížila nebo jí bylo ublíženo. Toto všechno napravit odpuštěním. Dát do harmonie všechna aurická těla, očistit je od balastu, aby se tento balast, dlouho uchovávaný nesnažil vyvolat nemoc na fyzickém těle. Všechno v sobě zharmonizovat, aby se tělo mohlo chovat normálně."
Tady skončilo automatické písmo.
Páteř je nejen osou těla , ale je také ukazatelem duševního a duchovního vývoje člověka.
Jestli žijeme jenom materiálem, necháme se zahlcovat jenom povinnostmi a starostmi, zda si dáváme vysoké plány, které se nám nedaří plnit, a stále nemáme čas na to, abychom dávali také čistou a krásnou stravu své duši, která je po takovém životě vyprahlá.
U Vás je tato vada získaná během života,je špatná funkce svalů, které udržují páteř. Z duchovního hlediska to znamená usilování o nedůležité a malá všímavost pro podstatné.
S láskou, ohleduplností a vytrvalostí i k sobě člověk dokáže i nemožné.
S láskou se napraví to, co vzniklo odklonem od lásky. Všechno řešit se srdcem na dlani a zase jsme u toho odpuštění. Prostě naučit se meditovat a světlem v meditaci všechno prozářit, všechny špatné a bolestné momenty, které s námi nějak " hnuly" prosvítit , aby bolest z dušičky mohla jít pryč. Tmavá zákoutí bez světla, tam se schovávají naše bolesti.
Bolesti v kříži provázejí hlavně ty, kteří se chytili do životních zkoušek, hlavně z důvodu nesprávných úsudků. Hledejte tyto situace, kdy tato mylná řešení někomu vyhovovala, hledejte, koho ovládáte, koho nechcete od sebe pustit, koho chcete stále " vést " a on o to nestojí a uvědomit si, že nesmíte zasahovat do osudu jiných, protože máme všichni rozdané ty svoje karty a s nimi hrajeme individuálně, nechtít vtisknout svůj obraz jinému než sobě.
Je to zátěž, která se rovná fyzickému přetěžování a páteř se jí vždycky brání, uhýbá, aby se nezlomila. A je to jedno, jestli se jedná o zátěž fyzickou nebo duševní.
Velikost člověka se neprojevuje v jeho síle , v jeho moci, v penězích, v domech, polích, autech. Ta je úplně v něčem jiném. V uvážlivosti, dobrosrdečnosti, lásce, víře, naději, odpuštění atd...
Ale je také pravda, že dnes se na tyto lidi dívá většina s odporem, co chce, je blázen ? a nejraději by se ho zbavili, protože nejde se stádem, ale odpojuje se od stáda.
Tedy - být silný vnitřně, vybudovat si kousek vnitřního klidu a štěstí a pak přijde i úleva.
Bolest bederní páteře signalizuje, že jsi moc na sebe naložil a musíš proto odkládat . Odkládat povinnosti, nezbytnosti,úkoly, plány tak dlouho, až to páteř unese. Obnovit vnitřní krásu ,sílu, lásku, naději, a to vše se promítne i do lásky tělesné.
Chce to správné cvičení a pro tyto bolesti pomáhá cvičení paní Ludmily Mojžíšové, vyšlo knižně a není určeno jenom mladým dívkám, ale i stárnoucím ženám, kterým se mění hormonální zásoby v těle. Pomáhá také jóga s citlivým cvičitelem, který ví, které cviky má člověk vyřadit při určitých onemocněních. Navíc jóga dbá na spojení mysli a těla, a proto je účinná.
Po 40. roce už začíná ubývat kostní hmota, tak je potřeba cvičit pro zvýšení nebo udržení kostní hmoty. Nedostatek nebo nadměrná námaha způsobuje slábnutí kostí. Říkají, že i rychlejší chůze pomáhá zvyšovat obsah vápníku v kostech.
Dlouhodobý nedostatek Ca podporuje rozvoj osteoporozy. Zpestřit si stravu, ne mléko, ale kysané výrobky, losos , sardinky, sýr tofu,ořechy, parmazán místo másla. U vápníkových produktů je třeba volit opatrně. Který se špatně rozpouští- nepoužívat. Dodávat potřebnou dávku vit D. Vyloučit alkohol, cigarety, omezit kofein, střídmost v konzumaci masa, sůl dát raději dále od sebe, nemít ve stravě moc fosforečnanů.
Zakřivení páteře v bederní oblasti může mít na svědomí i změna v obouvání. Přílišné a dlouhé chození na vysokých podpatcích, kterým se přizpůsobí tvar pánve a páteře a potom změna na nízké podpatky, to znám od sebe.
Napsala jsem Vám toho moc, ale ve svém zájmu se tím proberte a zkuste se sebou spolupracovat. Uvidíte, co Vám to přinese. Přeji Vám odvahu do této práce a také víru a naději.
S láskou M.