Září 2010

Žití je vaše cesta

30. září 2010 v 23:37 | www.zlata.dusicka.sweb.cz |  Moudrosti od různých autorů
29.9.2010

V dnešních den přichází konečné zúčtování jedné etapy.
Energie sílí a také emoce se probouzejí. Mnozí budou velice zmítáni ve stavech protikladů. Jak náhle toto přijde, tak náhle vše odejde. Mnozí cítí svou proměnu. Všichni se mění. Náhle jakoby proběhla i změna fyzická. Ačkoliv určitého člověka nějakým způsobem znáte, náhle vám přijde jiný. Avšak pokud se zeptáte, jak jiný, neumíte si odpovědět. Vše je jaksi "zvláštní". Není možné nazvat toto nějakým jiným slovem. A tyto zvláštnosti budou pokračovat, dokonce se prohlubovat. A nebude trvat dlouho a zvláštní bude všechno kolem vás. Zvláštní v tom, že situace a vše tak, jak to znáte, již přestane existovat.
Vaše vhledy tomu napovídají již nyní, neboť spousta informací, které dostáváte a které si uvědomujete, patří do jiného světa. Nejsou to obyčejné věci, spíše důležité životní prožitky, uvědomění a také velice silné postřehy, vyplývající ne z vašeho vnějšího prožívání, ale z vašeho nitra, které spolupracuje s vaší duší. To vaše duše vás zásobuje těmito vizemi, neboť ona chce jít dále, avšak ne tou stejnou cestou jako dosud. Nejlépe posilněna o prožitky, souhru těla a ducha a s uvědoměním si sebe sama jako božské bytosti na této planetě, v této inkarnaci. Mnohé duše jásají v tomto období, mnohé bytosti v této inkarnaci však prožívají velice těžké období. Je zde možnost ukončení této inkarnace, avšak velké množství duší čeká na příležitost přijít do této doby a tuto možnost nedostanou. Byla to důležitá volba a pokud jste zde, tuto volbu jste učinili.
Vaše duše skrze vás roste daleko rychleji v tomto čase. Vy, kteří jste stále nerozhodní, vezměte svůj život do svých rukou, probuďte sílu, kterou máte dosud v sobě uzavřenou a neobjevenou a konečně žijte. Žijte své životy, žití je vaše cesta. Nečekejte na nic. Dnes je dnes a vše, co prožíváte, přispívá k vašemu uvědomění. Tak mnoho se lidé změnili od dob válek. Je pravda, že ne všichni, avšak mnozí z vás. Země se probouzí a vy s ní. Vaší možností je přizpůsobit se změnám anebo odejít.
Tyto dny přinášejí mnoho problémů. A to, co přijde, bude také problémové. Avšak vše lze zvládnout. Sami poznáte, že pohled zpět vám dá pocit klidu a pochopení, že to, co jste dnes prožili a zítra již bude minulostí, to byla vaše volba a ta nejlepší, kterou jste v daném okamžiku mohli učinit. Možností je spousta a nemá smysl litovat svých rozhodnutí. Některá rozhodnutí se vám mohou jevit jako chybná. Avšak to je také důležitá zkušenost. Nikdo nemůže dělit rozhodnutí na dobrá a chybná. Proto myslete vždy jen na to, jak se rozhodnout tady a teď. Současná doba potřebuje přímá a jednoznačná rozhodnutí. Vše je čitelné a vše musí být rozpoznatelné. Nelze se rozhodovat napůl. Hodně síly. Vše je jak má být.

Motto pro 30. září

30. září 2010 v 2:04 | Hebrejský Talmud |  Motto dne
Měj se na pozoru, abys ženu nerozplakal, neboť Bůh počítá její slzy.

Oko - maskulární degenerace

30. září 2010 v 0:17 | Časopis Spirit |  Zdraví

Maskulární degenerace je jedním z nepříjemných onemocnění seniorů. Pacienti vidí šedý flek a všechno kolem vnímají rozmazaně. Toto onemocnění nebolí, protože máme oči dvě, druhé, to zdravé oko, stačí vykrýt i oko nemocné a pak přijdeme na onemocnění pozdě.
Léčení této choroby záleží na včasném rozpoznání.
Kontrolu si můžeme provádět každý sám, doma.
Vezměte si nejlépe čtverečkovaný papír a dívejte se na pravidelné rovnoběžné čáry. Jakmile začnou vypadávat nebo se začnou křížit, jde o neklamné znamení toho, že signalizují právě tuto poruchu zraku. Dá se předpokládat, že sítnice s krajinou centrálního vidění již neodpovídá zdravému oku. Včasná diagnostika může oko zachránit před nástupem této choroby.
Podle odborníků se dá této chorobě předcházet tím, že budeme od mládí konzumovat kvalitní zeleninu červené, oranžové, nebo žluté barvy. Obsahují dostatečné množství antioxidantů.
Kromě barevné zeleniny, která obsahuje rostlinné pigmenty, karotenoidy, je pro zrak důležitý také lutein, zinek, selen,parávě tak, jako vitamíny C a E. Jsou to prostředky, které dostatečně zásobují a stabilizují buňky v oblasti centrálního vidění.

Volně vypsáno z článku ve Spiritu.

Motto pro 29 . září

29. září 2010 v 2:01 | H. Hájková |  Motto dne
Buď kapitánem na své lodi, ale nechtěj kormidlovat loď toho druhého!

Velká únava, bolesti žaludku a deprese

29. září 2010 v 0:42 | Marie Blankytná |  Dotazy a názory
ochranný obrázek

Pěkné pozdravení paní Marie,

sleduji dotazy lidiček, kteří se dotazují na své problémy a rozhodla jsem se, že se na Vás také obrátím, jelikož už nevím, jak dál, co se svým životem.

Již delší dobu (asi rok ) se motám stále v začarovaném kruhu, kdy negativní energie, které mi samozřejmě způsobují zdravotní problémy, sílí čím dál víc.
Ať se snažím na sobě pracovat po duchovní stránce jak chci, situace se nelepší. Před půl rokem jsem začala enormě hubnout, v důsledku pracovních starostí, osobních problémů. Úplně jsem přestala přijímat potravu, musela se nutit do každého sousta.
Zhubla jsem 13 kg, přestala menstruovat, celkový zdravotní stav se hodně zhoršil, deprese sílily. Začala jsem brát antidepresiva, které mi částečně pomáhají, nejsou ale řešením problému. Přestala jsem fungovat, ztratila jsem životní energii, chuť do života, přestala se stýkat
s přáteli, uzavřela se do "svého světa". V poslední době se mi zdají každý den sny, což takto nikdy nebývalo. Jsou většinou plné násilí, smrti v rodině, nebo mě samotné. Během dne pak na ně pořád myslím, je to hodně zvláštní. Také mě dlouhé měsíce nepřetržitě bolí žaludek, mám stále pocity na zvracení. Jsem stále unavená, jakýkoli pohyb mi dělá problém, zdaleka nezvládám to, co běžně každý člověk ano. Vím, že toto období je velice náročné pro nás všechny, ale já mám pocit, že už žít takto dál nemůžu, že musím něco změnit.
Moc Vás prosím, zda byste mi alespoň trošku nepomohla, odpověděla mi, co je příčinou tohoto trápení. Vím, že je to všechno myšlením, postoji k životu. Moc bych si přála

jej změnit, ale potřebuji nasměrovat na tu správnou cestu :-)))

Děkuji mnohokrát.

Odpověď:

Přeji Vám klidný den.
Při Vašem úbytku váhy se můžete inspirovat i tímto duchovním způsobem. Myslím, že nebudete mít zatím sílu dodržet celý postup , jak je stanovený, ale můžete aspoň nějakým způsobem dotovat tělo modrým a zeleným spektrem, ať je to přes oblečení, osvětlení, květiny, doplňky a potraviny a uvidíte, co to udělá. Pokud máte funkční 3. oko a vidíte při meditaci tyto barvy, tak je myšlenkou posílejte do centra mozku a do žaludku.

S pomocí automatické kresby jsem našla ve Vaší auře 3 přivtělené duše. Mají to být duše dvou mužů a jedné ženy a Vy jste je znala.
Automatické písmo říká:

"Duše, které jsou přivtělené v její auře, odčerpávají její energii, protože žijí skrze její smysly, její pocity. Její neutěšený život je důsledek."

Bylo by potřeba tyto duše odvést.
Můžete to udělat dvojím způsobem:
-buď požádáte paní Koubovou, která o této problematice psala knížky - Nesvobodné duše a Tajemství zbloudilých duší, kontakt Vám na ni pošlu, pokud se pro to rozhodnete
--nebo přijdeme na to, kdo to je, zapátráte v paměti, napíšete mi jména zemřelých a najdu,
o koho se jedná a potom stanovíme, proč tady zůstaly jejich duše, na co čekají, co pro ně máte udělat, co potřebují odpustit, aby mohly svobodně odejít, Vy to uděláte, a potom je společně odvedeme. To je lepší způsob pro Vás i pro ně.
Rozhodnutí je na Vás.
Hodně štěstí. M.

Motto pro 28. září

28. září 2010 v 1:58 | H. Hájková |  Motto dne
O vaší nevyrovnanosti a neupřímnosti k sobě svědčí to, že jste stále s něčím nebo někým nespokojeni, především sami se sebou.
Každý útok je toho přímým důkazem.
Rovněž myšlenky, které přicházejí do vaší mysli, jsou plné pochybností, strachu, kritiky a předsudků.
Tohle a ještě mnohem více je nutné zhojit, to jsou rány, které bolí velmi dlouho a je třeba je vyčistit a zacelit.


Věda v rozpacích aneb zločiny onkologické medicíny

28. září 2010 v 0:14 | www.osud.cz |  Nemoci
Skutečnost, že moderní medicína svůj "boj proti rakovině" prohrála na celé čáře, tuší nejeden člověk, který už někdy  zažil trpkou osobní zkušenost. Nemusíme být odborníky, abychom pochopili beznadějný stav našich onkologických klinik. Jaký je skutečný rozsah této katastrofy, neví  nikdo než sami "specialisté", i když se snaží vše zastírat a krmit média prodchnutá vírou v medicínu všelijakými halasnými hlášeními o tom, že "průlom" je na dosah. Tak se to dělá po více než čtyři desetiletí a situace se spíše neustále zhoršuje.
"Konečná fáze v boji proti rakovině? Ve vídeňském výzkumném ústavu jsou optimisticky naladěni: jak tvrdí v prognózách -soustředěný boj, který se vede již více než dvacet let ve speciálních onkologických ústavech po celém světě, vstoupí v dohledné době do svého závěrečného stadia. To si myslí profesor Denk, vedoucí Rakouského výzkumného onkologického ústavu, jehož průkopnické výkony v zápase s touto"zákeřnou chorobou držící lidstvo coby rukojmí si všude vysloužily uznání. " Tato zpráva byla ve Wiener Zeitung uveřejnněna 21. 11. 1964. Ale stejně tak dobře by mohla pocházet z roku 1974, 1984, 1994 nebo 2004.
Oč je výzkum rakoviny neúspěšnější na medicínském poli, o to větší vavříny sklízí při vydělávání peněz - jen v Německu denně zemře 600 - 700 lidí na rakovinu. Ovšem než zemřou, přinese každý z nich kolem 400 000 DM do pokladny rakovinné mafie, tedy zúčastněných farmaceutických koncernů, klinik a lékařů. Člověk rád zaplatí, když se tím pomůže pacientovi, ovšem přesná bilance onkologické terapie je zdrcující. Již roku 1981 napsal Frederic Vester: "V třísvazkové souhrnné zprávě německé výzkumné společnosti stručně referuje 2 495 onkologických výzkumníků ze 780 ústavů o stavu své práce. Ze statistiky vyplývá, že v roce 1955 zemřelo asi 95 000 občanů SRN na různé druhy rakoviny, ovšem v roce 1975 to bylo již okolo 150 OOO lidi; aniž by obyvatelstva odpovídajícím způsobem přibývalo. A tento počet neustále narůstá. Proto lze jen stěží popřít, že etablovaný výzkum rakoviny a onkologické terapie již před dvaceti lety uvízl ve slepé uličce. "
Hamburger Abendblatt 15. 8. 1984 přinesl následující zprávu: "Spolkový ministr výzkumu Heinz Riesenhuber předložil hrůznou bilanci rakoviny: Rakovina je ve Spolkové republice stále častější příčinou smrti. Přibližně 160 000 lidí ročně zemře na různé druhy rakoviny. To je kolem 25 % všech úmrtí. Před 30 lety to bylo jen 15 % všech zemřelých.
Ze zápisu zasedání německého Bundestagu: "V německém Bundestagu bylo - nepopiratelně - zjištěno, že z Německého výzkumného onkologického centra v Heidelbergu, subvencovaného denně částkou 200 000 DM, nedostali vyžádané podklady, z nichž by přesvědčivě vyplývalo, že konvenční onkologická terapie přináší alespoň minimální efekt. "
Jak v Bachmannově knize Die Krebsmafia, tak i v článku ve Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) z 5. 7. 1995 bylo možné se dočíst následující: "Zpráva Národního onkologického ústavu Spojených států v roce 1979 dospěla k závěru, že se pětiletá lhůta pro přežiti u všech druhů rakoviny během dvaceti tří let celkově zlepšila jen o dvě procenta. A u častých druhů rakoviny křivky přežití už po desítky let stagnují: Od roku 1955, jak napsal New EngIandJournal of Medicine, se~ míra vyléčených pacientek s rakovinou prsu ,prakticky nezměnila. U rakoviny žaludku a tlustého střeva nebylo dokonce už čtyřicet let dosaženo žádného pokroku v léčení. Takové poznatky jsou medicínským odborným světem potlačovány. ,Zuřivé protesty` zažil například profesor Ernst Krokowski když tuto bezútěšnou realitu prezentoval bez eufemismů na rentgenologickém kongresu. Jeden lékařský časopis se zdráhal otisknout výsledky výzkumu váženého berlínského profesora Heinze Oesera, v němž exaktními čísly dokázal, že ohrožení lidí rakovinou od počátku minulého století zůstává konstantní. "
Náš přítel z úvodní části knihy, nositel Nobelovy ceny James Watson alias "honest Jim", se o dnešním výzkumu rakoviny vyjadřuje stručně a výstižně: "Vědecky zbankrotovaný, terapeuticky neefektivní a navíc mrhající prostředky."

"Učení o terapii zhoubných nádorů pase celé stádo posvátných krav: to, že léčba je naléhavá, že ozařování a chemoterapie stojí za námahu, že pacientům není třeba nic ohledně jejich nemoci vysvětlovat, že výživa s rakovinou nemá nic společného, že psychický stavnemocných nemá vliv na úspěch terapie a že vedlejší účinky jsou nutným zlem a politováníhodné průvodní symptomy jsou nezbytnou součástí terapie zachraňující život. "
Tato tvrzení jsou dnes jedno po druhém vyvracena.
Rakovina - ano, či ne? - To je to, oč tu běží
Nutně dospíváme k závěru, že lidé se v této souvislosti stávají objektem experimentů. Jsou to přece "jen nemocní rakovinou". Přitom ovšem také dochází k chybným diagnózám: u mnoha zdravých lidí, z nichž jsou děláni onkologicky nemocní, a sice z jednoduchého důvodu: Nehledě na relativně vzácné druhy rychle rostoucí rakoviny je klasifikace buněk jako defektní nebo maligní (zhoubné) velmi obtížná. Klasifikaci většinou provádějí patologové pod mikroskopem a to otázka posouzení buněčných struktur. Zde existuje široká "šedá zóna", v níž je těžké dospět k jednoznačnému závěru Patolog stojí před problémem, kdy má dospět bud' k "nesprávně pozitivnímu", nebo "nesprávně negativnímu" hodnocení, což znamená diagnostikovat rakovinu tam, kde žádná není ("nesprávně pozitivní") nebo ji přehlédnout ("nesprávně negativní"). Za druhý jmenovaný případ je možno pohnat dotyčného k odpovědnosti, za první nikoliv.
"Když různí patologové zkoumají stejný vzorek, dochází někdy ke zcela rozdílným závěrům. Několik badatelů provedlo kontrolní testy a zjistilo ,ohromující ` odchylky ve stanovené diagnóze:Jednou byly všechny vzorky v podobě buněčných stěrů označeny jako zhoubné a podruhé jen třetina z nich. Mnoho onkologických výzkurníků je zajedno v tom, že rakovinné buňky nelze pod mikroskopem objektivně zkoumat, ať už jsou zhoubné či nikoliv.
Jestliže jsou přívrženci školní medicíny přesvědčeni o tom, že terapie může být alespoň nápomocna a neměla by být nikomu odepřena, pak je hranice rakoviny "ano - ne" dosti nízka, tedy raději riskují "nesprávně pozitivní" výsledky (i když si to menšina patologů uvědomuje). V důsledku toho je značné mu počtu lidí diagnostikována rakovina, ačkoliv žádnou nemají - se všemi důsledky, o nichž ještě bude řeč.
Poněvadž je toto riziko lékařům známo, avšak z pochopitelných důvodů není vytrubováno do světa, vydal Německý svaz na ochranu spotřebitelů v mosmdesátých letech brožuru, v níž se na toto nebezpečí upozorňuje. Každému potenciálnímu pacientovi se naléhavě doporučuje, aby si pro jistotu nechal vyhotovit tři nezávislé analýzy. "Nezávislý" znamená, že žádný ze zúčastněných lékařů a znalců nesmí znát nálezy kolegů, neboť~ jakmile je jednou vyslovena diagnóza "rakovina", už se žádný lékař neodváží jí oponovat. Jen tehdy, když všechny tři dospějí k témuž rezultátu, je možno hovořit o rakovině. Jisté ovšem je, že něco takového zařídit v našem "zdravotnickém systému" půjde jen s největšími obtížemi.
Nejlepší je zcela se vyhnout pochybným "rakovinným testům", abychom předešli zbytečným problémům. Tím mám na mysli za prvé onen onkologický kolotoč, který se kolem biopsií (testů tkání) a podobného roztočí, a za druhé onkologickou mafii, která čeká jen na to, aby mohla začít "léčit" další oběti.
T
Šéflékař dr. Ulrich Dold v časopisu Der Spiegel č. 26/1987 připouští: "Při své horlivosti zaměřené na likvidaci rakoviny jsme přehlédli, že pacienti často více trpí terapií než rakovinou samotnou. "
Jen hrstka onkologů nahlédla nesmyslnost svého počínání. Patří k ním profesor D. K. Hossfeld, který v interview pro Der Spiegel řekl:"Opravdu musejí pacienti s rakovinou nesmyslně trpět v zájmu ekonomické prosperity ošetřujících lékařů?"

"Chemoterapeutika" (správně by se měla nazývat chemotoxika, neboť nedokážou léčit) jsou odnoží jedovatých plynů, vyráběných za první světové války. Takzvaná "cytostatika" byla zprvu vyvinuta z yperitu ("hořčičný plyn"). Poněvadž tento bojový plyn napadá především kostní dřeň a lymfatický systém (důležitou součást imunity), začal se používat u rakoviny krve a lymf. Tato látka se dnes nazývá ,;Lost" a mnoho chemopreparátů obsahuje její sloučeniny. Každé cytostatikum je buněčný jed, jak již jeho název napovídá (cyto = buňka, buněčný; stasis = zastavení, stání) a na údajně spočívá jeho působení: sice je toxické pro všechny buňky, ale pro rakovinné trochu víc. Říká se, že se jimi- stejně jako pomocí ozařování - údajně mohou zmenšovat'~ tumory. Ve skutečnosti jen 8 % druhů rakoviny reaguje na chemoterapii, a sice z následujícího důvodu: jedy působí na dělení buněk a poškozují tuďíž nejprve rychle se dělicí buňky. Rychleji než buňky tumorů se však děli buňky imunitního systému, které činí 20 - 30 % hmoty tumoru (dalších 50 % sestává z neškodných endotelových buněk a fibroplastů, tedy cév a vaziva). K rozpadu nádorové tkáně vlivem ozařování a chemoterapie dochází v prvé řadě zničením důležitých imunitních buněk!

Také u leukémie lze zredukovat počet leukocytů, což onkologové považují za úspěch. Ti jsou jako zhypnotizovaní nádorovými projevy (velikost tumoru, počet buněk), takže si už dál nevšímají stavu celého organismu. Přitom symptomy otravy (eufemisticky nazývané "vedlejšími účinky") vypovídají jas­nou řečí: nevolnost, zvracení, vypadávání vlasů, poškození jater, oslabení imunitního systému atd.
Ve skutečnosti chemoterapeutika dokážou pouze jediné, totiž zastavit přirozený průběh léčení. Poněvadž během přirozeného léčení také dochází k dočasnému nárůstu leukocytů, resp. k dočasnému otoku "tumorů" (jak ještě uvidíme), je také jasné, proč se takové účinky objevují. Když se však nespustí léčivý proces, nemůže ho ani žádné chemoterapeutikum vynutit - to pouze urychluje odumírání a způsobuje utrpení člověka,jak lze doložit četnými případy
Navíc jsou, jak známo, ještě všechna "chemoterapeutika" - stejně jako ozařování - sama o sobě karcinogenní!~ Ústav toxikologie a chemoterapie při Německém výzkumném onkologickém centru v Heidelbergu připouští: "U onkologické chemoterapie je třeba především myslet na to, že aplikovanými cytostatiky je možno vyvolat druhotné nádory. "
Týdeník~ Ärzte Woche napsal 2. 11. 1994: "Existuje zřejmá korelace mezi nárůstem četnosti sekundárních tumorů a zintenzivňováním chemoterapie."

O tom, jaké nebezpečí chemoterapeutika představují, si můžete udělat hrubou představu, když si přečtete "Ochranná opatření při manipulaci s cytostatiky", určená pro zdravotnický personál, která oficiálně vydala sekce národního zdraví rakouského Úřadu spolkového kancléře dne 13. 2. 1990: "Cytostatika se vyznačují vedle svých akutních i chronických toxických~ účinků také ještě mutagenními a karcinogenními vlastnostmi U terapeutické indikace byly u pacientů popsány poruchy fertility (plodnosti) a aberace chromozomů (patologické změny genotypu). Rovněž mohou vést ke vzniku sekundárního karcinomu. Poslední výzkumy upozorňují na to, že cytostatika představují určité riziko i pro osoby pověřené jejich aplikací;tedy lékařů a ošetřujícího personálu. Taktéž cytogenetické výzkumy u ošetřujícího personálu potvrzují tyto závěry Doposud bylo provedeno jen několik epidemiologických šetření, které prokazují zvýšenou míru spontánních potratů u zdravotních sester Při provádění terapie cytostatiky je nutno nosit rukavice na jedno použiti: Aby se pacienti zbytečně neznepokojovali, je možno upustit od nošení ochranné masky; pokud se zajisti; aby se přitom netvořil aerosol. Těhotným a kojícím matkám i dětem je zakázáno pobývat v prostředí; kde se cytostatika aplikují."
Mnoho chemoterapeutik také škodí srdečnímu svalu, především v případě, kdy se podávají pomocí srdečního katetru. To může vést k srdečnímu selhání, speciálně u dětí. Statisticky nejsou tyto případy vedeny jako oběti aplikace jedovatých preparátů, nýbrž jen jako "srdeční selhání".
Z oficiálních sdělení Německého výzkumného onkologického centra v Heidelbergu také vyplývá, že tyto vysoce toxické látky s jistotou zabíjejí pacienty tímto způsobem léčené:
• 95 % pacientů léčených chemoterapeutiky umírá po 5 letech
• 98 % nejpozději po sedmi letech!
Asi 10 - 15 % osob vůbec nepřežije první fázi onkologické léčby. To znamená, že celkově dlouhodobě přežijí pouze dva ze sta pacientů léčených chemoterapeutiky, a to nikoliv díky, nýbrž navzdory chemickým jedům. Z čísla zemřelých, léčených chemoterapií, však bylo jen 5 - 10 % statisticky evidováno ("standardizované skupiny"), čímž vznikl onen údajný a vylhaný "počet vyléčených"!
Tuto skutečnost potvrdily studie, které ukázaly, že neléčení pacienti s rakovinou v průměru žili déle a především lépe, než léčení, když odhlédneme od triků s čísly v oficiálních statistikách. Tak například americký profesor Hardin B. Dones poukázal na tento podvod ve své přednášce před ACS (American Cancer Society). Bachmann k tomu napsal: "Když,Jones korigoval tyto disproporce ve statistice, dokonce došel k závěru, že "skutečná očekávaná délka života neléčených pacientů... se zdá být delší než u léčených pacientů. "Jinými slovy: Dosavadní léčba se vykázala jako neúčinná, ne-li dokonce škodlivá. Jen dva z reportérů, kteří se sympozia zúčastnili; o této informaci referovali, `jak odhalil vědecký novinář Gary Null. ,Ačkoliv své výroky zopakoval v roce 1975 a 1977; zveřejnění ve velkých zpravodajstvích médiích se nedočkal neboť v roce 1978 zemřel. "`
Samozřejmě se etablovaná onkologická mafie takových zveřejnění obává jako čert svěcené vody. Kdyby se totiž šířeji čalo hovořit o tom, že onkologická terapie - speciálně ozařování a chemoterapie - víc škodí, než pomáhá, už by se nikdo nenechal léčit, nebo by přešel k alternativním metodám. Celá ta lukrativní budova lží by se zhroutila (ku prospěchu veřejnosti i zdravotnických pojištoven) a panstvo by si muselo najít novou práci, poněvadž se zdráhá něčemu novému se přiučit
Doufejme, že k tomu už brzy dojde.
Lékaři jsou si dokonale vědomi toho, že celé to statistické pokrytectví nemá ani hodnotu papíru, na němž bylo ~vytištěno, a že takzvaná "terapie" život spíše zkracuje, než prodlužuje. Důkazem je fakt, že většina z nich - je-li jim nebo jejich rodinným příslušníkům diagnostikována rakovina - odmítne tu léčbu, kterou ordinují svým pacientům. Profesor Klaus Thomsen, vedoucí gynekologického oddělení hamburské Univerzitní polikliniky, pronesl v září 1985 na odborném kongresu v Berlině: "Měli bychom se zamyslet nad tím, že roste počet lékařů, kteří říkají: ,Nikdy bych takovou terapii sám na sobě nepřipustil.. "
Ve stejném článku se dále dočteme: "Statistiky přežití dokazují, že tradiční onkologická terapie nad zhoubnými novotvary většinou nezvítězí, nýbrž pacientům způsobí závěrečné martyrium jejich života. Lékařský časopis Selecta píše, že, "Lékaři, kterým byla stanovena diagnóza rakoviny, často striktně odmítají jakoukoli invazívní terapii. ` Mají k tomu dobrý důvod: Upuštění od radikálm'operace, radioterapie vysokými dávkami záření a toxickými cytotatiky mnohokrát prodlužuje nejen délku života, ale nemocní se také cítí "lépe, jejich schopnost pracovat není tak negativně ovlivněna a netrpí stavy totálního vyčerpání."
Prof. dr. A. Landsberger z anatomického ústavu heidelberské univerzity říká: "Zároveň je nutno zdůraznit, že lékaři - a to i z center zhoubných nádorů, pokud oni sami nebo jejich blízcí příbuzní onemocní, se na mě obracejí s notoricky opakovanou větou: ,Vy přece velmi dobře víte, že na to nic nemáme. "


Co se děje v poslední době s Měsícem?

27. září 2010 v 22:31 | www.osud.cz |  Moudrosti od různých autorů
Někteří z vás, kteří jste ještě nesklonili hlavu a stále ještě sledujete oblohu, nám hlásíte v posledních dnech zcela zvláštní anomálie s Měsícem.
  • vychází na zcela rozličných místech, posunutých ze dne na den o mnoho stupňů.. jeden ze čtenářů dokonce hlásí, že jeden den vycházel na severní obloze, druhý den na jižní
  • během své pouti podivně poskakuje, najednou se posune o velký kus nebe
  • v plném úplňku se nacházel plných 3-4 dny (viz také na článek Měsíc již třetí den stále v úplňku! )
  • modravé kolo kolem Měsíce (to by mělo být způsobeno "uzavřením" atmosféry elitami, nepropouští žádné záření (nebo jen částečně) z vnějšího kosmu
  • oranžový Měsíc (to může být způsobeno tímtéž)
O podivuhodných posunech Měsíce jsme již před mnoha měsíci tuším dvakrát psali, ale zatím nikdy tyto anomálie nezaznamenalo tolik lidí, jako právě v této době.
Přestože je řada lidí přesvědčena, že Měsíc nehraje v našem životě žádnou výraznější roli, anebo že jde o jakousi zcestnou "jinovou" polaritu bipolárního žití, těm, co byli v sobotu na přednášce Davida Icka, bylo vysvětleno jak obrovskou a destruktivní úlohu tento uměle vybudovaný souputník představuje. V podstatě na úrovni jemnějších těl odvádí tu samou destruktivní úlohu, jako na úrovni fyzických těl elektromagnetické vysílače typu televizní vysílání a mobilní sítě. Je zcela pochopitelné, že jde o záměr.
Znovu upozorňuji, že v posledních týdnech dochází k obzvlášť silným a agresivním postřikům nebe a spousta lidí onemocněla s krkem,nebo dýchacími cestami. Pijte hodně vody, preventivně si dávejte koloidní stříbro (pokud jste jinak zdraví, stačí jednou týdně štamprličku) a zvyšujte imunitu dostatečným přísunem vitamínu C (jednorázově lze sníst 5 až 10 tisícových pilulí) a pilulemi z hlívy ústřičné, nebo nejlépe přímo podle speciálního receptu připravované syrové. Zvyšujte také nervovou odolnost (meditace, čokoláda, koloidní zlato, vitamíny řady B, zejména B6 a B12). Je třeba rovněž zvyšovat podíl magnetismu v organismu (příroda, negativní ionizace vzduchu, solné lázně, dýchání soli prostřednictvím zvlhčovačů - rozpustit himalájskou a draslíkatou sůl, půl na půl,k dostání také v biozero.cz)).
Řada z vás si stěžuje na téměř nepřekonatelnou únavu v jistých čátech dne.
Mám také hlášení, že se část oblohy - co se týče svitu "hvězd" jako by rozjasnila, jsou velmi viditelnější a více svítí, zatímco druhá se jako by ponořila do mlhy... bohužel jsem zapomněl která je která.
Zatím nemám žádné racionální vysvětlení, proč by se to mohlo a mělo dít.

Motto pro 27. září

27. září 2010 v 2:51 | H. Hájková |  Motto dne
Odpustit je třeba všem, komu jste kdy ublížili, ať vědomě či nevědomě, i sobě.
Není snadné odpouštět, cítíte-li v srdci hněv, ještě nesnadnější je, když nevíte, že jste ublížili. Jde jen o jeden z vašich omylů, když se domníváte, že nevíte, komu dlužíte své poděkování a koho prosit o odpuštění.
Můžete prosit o odpuštění celý svět, pokud však neodpustíte sami sobě, pak jste tak učinili jen z poloviny, ne zcela.


Tři přivtělené duše

27. září 2010 v 0:53 | Marie Blankytná
ochranný obrázek
Milá pani Maruško,
obracím se na Vás s prosbou o pomoc a radu.
Při jedné společné meditaci se mi stalo,že jsem slyšela a cítila, jak se mi přivtělily tři duše. Bylo to velmi nepříjemné, byla jsem paralyzována a pálilo a mravenčilo mi celé tělo, měla jsem pocit, že se mi tyto duše noří do hlavy, cítila jsem ohromný tlak na prsou a pálení chodidel. S pomocí pani Koubové se podařilo tyto duše odvést. Uzavřela tunel, kudy tyto duše mohly pronikat, ale přesto se mi včera večer opět přivtělila takto nepříjemná duše.
Během noci jsem měla vizi mrtvého muže, který se drží za krk a z úst mu teče krev. Jsem docela vyděšená a přesto, že jsem prosila anděly o pomoc s odvedením této duše, nic se nedělo. Ve dvě hodiny ráno jsem to už nemohla vydržet a šla jsem se pokusit pomocí mého VJ a kyvadélka tuto duši odvést. Cítila jsem silné mravenčení, ale stále v mém těle zůstala. Odříkávala jsem potom celou noc miluji tě, odpouštím ti, prosím odpusť mi.....Vdechovala a vydechovala jsem slovo JE ŽÍŠ, prosila o ochranu. No použila jsem snad všechno, co jsem vyčetla z Vašich stránek. Prosím, mohla byste mi pomoci, už se docela začínám bát. Děkuji X

Odpověď:

Přeji Vám hodně klidnou duši do tohoto krásného a čistého rána.
Tak, duši jste svými modlitbami odvedla sama.
Měla jste jí zbudovat pevnější most, po němž by přešla dál. Zřejmě mezi Vámi bylo něco karmického, co jste splácela.
Automatickou kresbou jsem teď ráno dočišťovala Vaši auru. Zbytky astrálních energií byly na čakrách - 2.,4.,5.,6.
Zbylé energie jsem dočistila tak, že se rozpustily ve Fialovém plameni S.Germaina,
Zlatý paprsek Ducha sv. svým světlem rozpouštěl staré karmické postupy v podvědomí, které využila k přivtělení duše a zase by je začala používat,
Bílý paprsek J.K. dočistil nadvědomí a instaluje / požádala jsem/ o instalaci nových a nezatížených programů pro nadvědomí.
To znamená, ještě nějakou dobu prodýchávejte i orgány na fyzické úrovni, které patří k těmto čakrám s pomocí jména Ježíš.
Hodně štěstí. M.

Dopis od X:

Milá Maruško,
moc Vám děkuji, je mi daleko lépe i se mi lépe dýchá. Přestala jsem se bát. Moc nerozumím tomu co je "rozpuštění starých karmických postupů?"  Znamená to, že jsem měla v karmě toto předurčené? Mohu se do budoucna nějak bránit, nebo jste to již pomocí J.K udělala?(nevím co jsou to nezatížené programy).
Čistím každý den své čakry a auru orgonovým zvonečkem. Prosím pouze o očištění, ale stačí to? Moc se omlouvám, jestli obtěžuji zbytečnými otázkami. Posílám penízky na SOS vesničky a ještě jednou moc děkuji, ani nevíte, jak se mi ulevilo. Díky Bohu, že se máme na koho obrátit.
Díky za vše.
Bůh Vám žehnej X

Odpověď:

Posílám ještě automatickou kresbu Ježíše / ne moji/. S pomocí obou kreseb, jak této, tak duše Ježíše, zanášejte do Vašeho duchovního srdce energii lásky Krista k lidem a jak je psáno, prodýchávejte jménem Ježíš hlavní orgány.
Na co jste se ptala, to bylo očištěno.
Posílám ještě další dokument - barevný program pro posilování barev čaker a pro správné a čisté vyzařování aury. Barvy jednotlivých čaker určitě znáte. V klidu pozorujte květy a barvy zanášejte myšlenkou do příslušných míst.
Hodně štěstí. M.

obraz Ježíše

Jemnohmotný obraz duše Ježíše z doby jeho vtělení na Zemi je na stránkách http://www.agapebrno.cz/Klub/Jemnohmotny-obraz-duse-Jezise.aspx .Je tam i s hudbou.

Dopis od X:

Milá pani Maruško,
od té doby, co jsme spolu komunikovaly, jsem opět dvakrát odváděla duše. Pokaždé prosím o ochranný obal i si ho představuji, a přesto se mi duše buď ve spánku nebo při meditaci přivtělí.
Po odvedení duše prosím o uzavření všech otvorů kudy mohou pronikat. Dělám něco špatně? Možná těmto duším mám pomáhat, ale v tom případě nejsem dost připravená. Moc prosím, zda
byste se nemohla zeptat, proč se to děje?
Přeji klidné dny X

Odpověď:

Přeji Vám klidný den.

" Ano, mohu odpovědět.
Duší, které jsou z nějakého důvodu v atmosféře je velké množství. Je to i zatížení pro planetu Zemi. Proto služba, kterou prokazujete, je velká.
Duše hledají cestu, jak by napravily svůj omyl, když z různých důvodů odmítly odejít.
Proto mnohé přicházejí k lidem, o nichž vědí, že jim tuto službu poskytnou.
Vždy se zeptejte svého 3. oka na typ duše a podle toho veďte rozhovor s ní.
Když si Vás duše vybere jako prostředníka, který jí má pomoci odejít, většinou čeká na odpuštění. S podporou energie odpuštění a s podporou andělů, které požádáte o pomoc pro ni, odchází. "

Nevím, jak to máte se svým 3. okem. Snažte si vypracovat odpověď - ano- v pořádku - určitým barevným odleskem.

U mne je to tak, že pokud potřebuji odpověď Ano- je to v pořádku, mohu skončit nebo je odpuštěno ??? naskočí mi zelená, jinak pokračuji, až naskočí. Pokud se duše objeví znovu, je třeba asi se zeptat- zda je to duše posledně odvedená nebo jiná. Pokud se vrátila, je třeba vydržet déle s modlitbami, aby byla odvedena dost daleko, aby se nebála jít dál.
Prostě každé udělte odpuštění za sebe i za její blízké a požádejte o odpuštění pro sebe - všechno všeobecně. Prostě odpustit, nikdo nejsme bez chyby a nadělali jsme nějaké seky s následky. Nechodíte na hřbitov ? Je třeba pokřižovat se před vstupen i odchodem, zrovna tak před vstupem a výstupem z kostelů.

Hodně štěstí. M.

Dodatek od Milady - na hřbitovech a před vchody do kostelů je těchto duší nejvíce, proto se doporučuje pokřižování na ochranu před jejich připojením se do naší aury.

Motto pro 26. září

26. září 2010 v 1:42 | H. Hájková |  Motto dne
Svobodná volba, která byla lidem dána, má své světlé i tmavé stránky.
Ať už jste volili v tomto životě i v těch předcházejících cokoliv, svobodná volba vám zůstala.
Budete se mnohem častěji setkávat se slovy - prosím, odpusť, děkuji - ale jinak, než jste zvyklí. Tato slova budete používat za účelem očisty své mysli, těla i ducha.


Anděl čistoty

26. září 2010 v 0:40 | Jana Michaela |  Meditace
Dnes k Vám posílám Anděla čistoty....opatrně...je to silná energie....ukáže nám co je v nesouladu a pomůže vyléčit.

S láskou
  JanaMichaela

anděl čistoty

Motto pro 25. září

25. září 2010 v 2:35 | H. Hájková |  Motto dne
Odlehčí-li se mysli, odlehčí se také tělu.
Postačí k tomu jen jedno - čistá láska, v ní naleznete vše, čeho je třeba.


Děsivé sny od dětství

25. září 2010 v 0:20 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
ochranný obrázek
KRÁSNÝ DEN,PANÍ MARIE,
MOC VÁM DĚKUJI ZA TAK NÁDHERNÉ SMYSLUPLNÉ STRÁNKY , DĚKUJI ZA TO ŽE JSTE A DÁVÁTE NÁM TOLIK LÁSKY,NADĚJE,SÍLY, POCHOPENÍ...
MOC VÁS, PROSÍM O POMOC,RADU....OD DĚTSTVÍ SE MI ZDAJÍ DĚSIVÉ SNY,VŽDY MĚ NĚKDO HONÍ A CHCE ZABÍT NEBO JÁ V OBRANĚ PÍCHÁM NOŽEM DO BŘICHA A UTÍKÁM.... JSEM VELMI CITLIVÁ DUŠIČKA . NIKDY SE NEDÍVÁM NA HORORY,KRVÁKY... MALÁ DCERKA  MI TAKÉ DO 13MĚS. PROBREČELA 23H V TAHU A BÁLA SE USNOUT...MENŠÍ SYN JE VÍCE V POHODĚ...JSEM Z TĚCH SNŮ RÁNO UNAVENÁ,ZIMA A NEJVÍCE DOPOLEDNE,JAKOBY MÉ TĚLO VÁŽILO 150 KG,NEVYSÁVÁ MĚ NĚKDO....? CVIČÍM JOGU , ZAJÍMÁ MĚ ZDRAVÁ STRAVA,VŠE O DUCHOVNU... JSEM Z TOHO ZOUFALÁ... PŘED SPANÍM PROSÍM ARCHANDĚLY O POMOC,,, MÁM 1.STUPEN ENERGIE MIGURAJ....

Odpověď:

Přeji Vám klidný den.
V odpovědi pomocí automatického písma bylo napsáno:

"Děsivé sny jsou produkcí negativních energií, které jsou uložené v podvědomí.
V karmických životech byla několikrát v roli, kdy sama zabíjela a byla i zabita.
Je třeba, aby se očistila od svých vin, aby prosila za odpuštění a také aby odpustila ostatním. Je třeba, aby očistila všechny svoje vztahy v současnosti. Je třeba naplnit svoje srdce opravdovou láskou, kterou bude zásobovat všechny kolem ní, i svoje děti, které se tímto uklidní.
Má na sobě, ve své auře 5 energetických upírů - 3 ženy a 2 muže."

K tomuto bych měla poznámku- mohou to být lidé, kteří Vám nepřejí, pomlouvají, roznášejí klepy, zanášejí nepokoj, chovají se naoko vlídně, cítí se ve Vaší přítomnosti dobře, ale Vy jste po jejich odchodu unavená atd.
Nebo to mohou být lidé, kteří s tímto nemají v současnosti nic společného, chovají se k Vám dobře, ale Vy se cítíte s nimi špatně, protože jsou to duše z karmických životů a útočí na Vás negace uložené ve Vašem podvědomí. Tak si to rozeberte, zapřemýšlejte a napište mi jména / pokud chcete/ a podíváme se, zda jsou to opravdu oni.

Motto pro 24. září

24. září 2010 v 1:31 | H. Hájková |  Motto dne
Když je mysl plná těžkých destruktivních myšlenek, těžkne také tělo, ztrácí pružnost, pevnost a rychle stárne.

Co možná o chlebu nevíte

24. září 2010 v 0:55 | MVDr.J. Staněk |  Zdraví
V posledních přednáškách jsem několikrát hovořil o pečení vlastního chleba z kvásku. Následující článek se mi právě dostal do ruky (z internetu) a myslím si, že jen vhodně doplňuje to, co jsem říkal. J. Staněk
Nevoní, je skoro bez chuti, drolí se a rychle plesniví. Takový je chléb, který dnes koupíte ve většině obchodů. Pekaři během posledních dvaceti let hromadně opustili tradiční způsob jeho výroby a z klasického českého chleba se stal ohrožený druh.
Vlahá střída českého chleba vonící po žitném kvásku a zvonivá kaštanová kůrka bývala pro mnoho emigrantů jednou z nejhmatatelnějších podob stesku po domově. Dnes touto nostalgií za zvonivými bochníky trpí většina těch, kteří z vlasti nikdy neodešli. Z Česka totiž tradiční kváskový chléb za posledních dvacet let téměř zmizel.
Pecny, které se dnes prodávají v českých obchodech, jsou spíše parodií na něj. I když na první pohled vypadají podobně, nemají charakteristickou chuť ani vůni. Se zavázanýma očima byste chleba po čichu ani nehádali. Navíc jsou po dvou třech dnech buď nepoživatelně tvrdé, nebo na nich začne bujet plíseň. A takový chleba tvoří většinu z padesáti kilogramů, které průměrný Čech každý rok sní.
Čas je klíč
"Tradiční chleba vykyne jenom tehdy, když neošidíte dobu, během níž vzchází kvásek, hněte se těsto a posléze kyne. Dnes pekaři nahrazují čas enzymy a dalšími přídavnými látkami," vysvětluje Příhoda, jaká změna se masově odehrála v tuzemských pekárnách.
Zatímco výroba chleba z přírodního kvasu trvá šest hodin, v případě pecnu připraveného z různých předmíchaných směsí je proces o polovinu kratší. "Dřív drželi vězně o chlebu a o vodě dlouhé měsíce. Na tomhle by moc dlouho nepřežili," říká k nutriční hodnotě urychlených chlebů Vladimír Doležal z České zemědělské univerzity. "Nejenže chleba méně voní a ztratil chuť, ale je v něm také méně vitaminů a dalších látek, které se zrychleným procesem přípravy chleba ničí. Éčka a enzymy nikoho nenakrmí," dodává Doležal.
Látky, které  zrychlenou výrobu chleba umožňují, nazývají výrobci pozoruhodným eufemismem "zlepšující přípravky". Díky nim napůl instantní chleba vypadá co nejvíc jako klasický kváskový. Když se přidá kyselina ascorbová, těsto víc nakyne, když se přidá kyselina citronová, získá střída typickou nakyslou chuť. Stačí přimíchat propinát sodný a chleba bude pomaleji chytat plíseň, pražený ječmen dodá zase střídě tmavší barvu. Je to podobné, jako kdyby někdo v laboratorních křivulích vyrobil z vody chemickými přídavky mléko. Tekutinu by obarvil na bílo, přidal "aroma připomínající mléko" a něčím zahustil.
Tradiční kváskový chléb a ten z předmíchaných směsí mají často společnou jenom vodu. I mouku totiž výrobci dokážou rozličně "obohatit" a upravit. Nemluvě o tom, že díky "zlepšujícím přípravkům" mohou pekaři používat mouku nižší kvality, než po jaké by museli sáhnout v případě kváskového chleba. Někteří výrobci například výslovně inzerují, že daný přípravek je "vhodný pro zpracování málo kvalitní žitné mouky".
Mrtvý kvas
A co tomu říkají pekaři? Připadá jim to v pořádku. Ostatně členem Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů jsou nejen pekárny různé velikosti, ale také firmy, které předmíchané směsi plné enzymů, stabilizátorů, emulgátorů a dalších aditiv vyrábějí. "Jejich výrobky používá většina našich členů," argumentuje předseda Jaroslav Dřízal, proč firmy jako Zeelandia nebo Backaldrin profesní sdružení pekařů přijalo do svých řad.
Klasický žitný kvásek, pokud jej neobnovujete, vydrží "naživu" nějakých čtrnáct dní. Pak v něm kvasinky a další živé kultury prostě zajdou. Jak tedy může "kvas" od Backaldrinu vydržet tak dlouho?
"Průmyslový kvas, ať už sušený, nebo odpařený do hustší konzistence, je prakticky mrtvý, nejsou v něm žádné kvasinky. Ten chleba nezkypří, a tak aby těsto vykynulo, musí se do něj přidávat ještě droždí," říká docent Příhoda z VŠCHT. Do těsta se umrtvený kvas hlavně přidává, aby mu dodal typickou navinulou chuť. Do tradičního českého chleba se žádné droždí nepřidávalo, vykynul jenom díky kvásku. Jenže z umrtveného kvasu nic nevzejde.
Třídenní luxus
I když Cvrčovická pekárna nedodržuje tradiční postup, jaký používaly generace tuzemských pekařů, patří její chleba k tomu nejlepšímu, co se dá ve středních Čechách koupit. Dobrý chleba totiž nedělá jenom kvásek, ale i kvalitní mouka a také to, jestli se těsto nechá dost dlouho kynout a zda se dodrží všechny ostatní procedury.
Ve Cvrčovicích navíc nešetří na podílu žitné mouky v těstě. Ta dodává střídě vláčnost a hutnost, řada pekařů ji ale přidává méně už proto, že pro stroje není tak snadné její zpracování - těsto z ní je lepivější.
"Každý chleba je dobrý, když je čerstvý. Ale jde taky o to, aby byl k jídlu ještě druhý nebo třetí den. A to už je dnes řada chlebů plesnivá, anebo úplně ztvrdlá," říká docent Příhoda z VŠCHT. Jeho slova potvrdil i jednoduchý test, který jsme provedli v redakci. Z šestadvaceti chlebů od různých výrobců jich do tří dnů osm více či méně zplesnivělo, další ztvrdly (viz Plíseň za tři dny).
Pecen ze zbytků
A co se s tunami neprodaného chleba děje? Oficiálně se mohou prodat na zkrmení. Jenže není neobvyklé, že pekárny přidávají zbytky do nového chleba. "Donedávna jsem dělala ve velké pekárně, kde to bylo běžné. Z podnikových prodejen se svezlo, co se neprodalo, pecny se rozmočily ve vodě a přidaly se do těsta na nový chleba," potvrdila Víkendu plzeňská pekařka, která chtěla zůstat v anonymitě.
Podle zákona se sice starý chléb do nového přidat může, ale jenom takový, který neopustil pekárnu. O ostře sledovanou záležitost ale v tomto případě nejde. "Inspekce si s tím moc hlavu nedělá," komentuje situaci technolog Příhoda.
Od kvásku k chemii
          Způsob přípravy chleba výrobci na obalu uvádět nemusejí a většinou ani neuvádějí. V některých případech je v kolonce složení napsáno "kvas", nemusí to však znamenat, že je přírodní.
Chléb z přírodního kvásku
          Přírodní kvas vzniká smísením malého množství žitné mouky a vody. Když kvásek vzejde, přidá se do něj další žitná mouka a voda a proces se opakuje tak dlouho, dokud není kvásku potřebné množství. Potom se smísí s moukou v těsto, kvásku by v něm mělo být zhruba šedesát procent. Ochutí se solí, případně kmínem a dá se vykynout. Ze vzešlého těsta se tvoří pecny, ty se nechají ještě znovu kynout v ošatkách či formách. Teprve potom se chleba peče. V případě, že je hotový základ kvásku, celý proces trvá zkušenému pekaři nejméně šest hodin.
Polokvasový chléb
          Místo přírodního kvásku jsou k nakynutí těsta použity tzv. startovací kultury, které obsahují bakterie kyseliny mléčné. Kromě nich se do těsta přidává ještě droždí, aby těsto vzešlo. Samy startovací kultury k vykynutí nestačí. Výroba chleba v tomto případě trvá asi čtyři hodiny.
Chléb z umrtveného kvasu
          Místo přírodního kvásku se do těsta přidává kvas umrtvený. Uměle zastaveny jsou v něm některé kvasné procesy, které bývají pro přírodní kvásek přirozené. Díky tomu může průmyslový kvas vydržet k použití dlouhé měsíce. Neupravený přírodní kvas bez omlazování "umře" po čtrnácti dnech.
         Aby chleba z umrtveného kvasu vůbec vzešel, musí se do těsta přidat droždí. Kvas v tomto případě zajišťuje jenom typickou nakyslou chuť. Chleba se dokyseluje také kyselinou citronovou či octovou.
Pecen může být v tomto případě od smísení ingrediencí hotový za tři hodiny.
Plíseň za tři dny
          Klasický český kváskový chléb býval k jídlu ještě po čtrnácti dnech. I když trochu oschlý. Bilance toho, co se dá koupit v tuzemských obchodech dnes, je ve srovnání s ním tristní.
         Stačí jednoduchý spotřebitelský test. Koupili jsme 26 chlebů a uskladnili je při nižší pokojové teplotě v obalu, v němž je prodejce nabízel. Za tři dny jich zplesnivělo osm.
Podoba plísně se pohybovala od něžných bílých náznaků až po zelené chumáče, které prorostly kůrkou i střídou. Z dalších odstínů jsme zaznamenali také plíseň černou, která se vyznačovala soustředěnou konzistencí a tvořila malé ostrůvky, dále pak žlutou: ta se naopak rozlézala v neurčitých kolech po krajíci.
V současnosti délku trvanlivosti stanovuje výrobce sám na základě zkoušek, které provede. Zejména v případě nebaleného chleba je to nejčastěji pouhých 24 hodin od upečení.
Některá omezení ovšem platí i dnes. Pokud chce výrobce své zboží označit některým z názvů uvedených níže, musí respektovat omezení daná vyhláškou ministerstva zemědělství. I když v některých případech zní označení podobně, rozdíl mezi chlebem může být značný. Třeba u celozrnného a vícezrnného.
Chléb pšeničný musí obsahovat 90 % pšeničné mouky.
Chléb žitný musí obsahovat 90 % žitné mouky.
Chléb pšenično-žitný musí obsahovat 50 % pšeničné mouky a nejméně 10 % žitné.
Chléb žitno-pšeničný musí obsahovat 50 % žitné mouky a nejméně 10 % pšeničné.
Chléb celozrnný musí obsahovat 80 % celozrnných muk.
Chléb vícezrnný kromě pšenice a žita obsahuje nejméně 5 % jiných obilovin nebo olejnin či luštěnin.

Chemie do těsta
Výrobci chleba si po staletí vystačili s moukou, vodou, solí a kmínem. Dnes je naopak kumšt najít bochník, který by nic jiného neobsahoval. Seznamy přídavných látek v běžném chlebu bývají i několikařádkové.
E170 Uhličitany vápenaté se používají jako zpevňující a protispékavá látka. V těstu brání tomu, aby hrudkovalo.
E260 Kyselina octová v chlebu zabraňuje růstu bakterií a kvasinek, dodává taky nakyslé aroma, které chléb ztratil, protože už není z přírodního kvasu.
E263 Octan vápenatý je látka zpevňující a zahušťující chleba.
E282 Propionan vápenatý je konzervant, který zabraňuje nitkování chleba.
E 330 Kyselina citronová se do chleba přidává kvůli schopnosti regulovat jeho kyselost. Také zabraňuje růstu bakterií, kvasinek a plísní.
E 412 Guma guar je vláknina, která se používá jako zahušťovadlo. Chleba je pak vláčnější.
E450 Difosforečnany podporují vytváření plynů a zvětšují tak opticky objem bochníku.
E 516 Síran vápenatý upravuje kyselost chleba a má kypřicí a protispékavé vlastnosti.
Amyláza je enzym, který podporuje zrání a kynutí a zvětšuje objem bochníku. Zároveň zpomaluje tvrdnutí střídy a dává kůrce lepší barvu.
Proteáza je enzym, díky němuž se těsto snáz zpracovává a méně zatěžuje stroje v pekárně.
Lipáza se nazývá enzym, který chleba zachovává déle měkký.
Oxidáza je enzym, který činí těsto na chleba elastičtějším a přitom pevnějším.
Sojová mouka dá chlebové střídě bělejší barvu a zpevňuje strukturu těsta.
Pražený ječmen dá střídě tmavší barvu.

Zdroj: www.agapebrno.czMotto pro 23. září

23. září 2010 v 2:29 | H. Hájková |  Motto dne
Odlehčení a zjemnění našeho hrubohmotného těla dosáhneme, pokud každá naše myšlenka i slovo ponese čistotu.
Toto opatření povede k projasnění mysli a k pozvednutí ducha.


Máme právo vnucovat svou vůli matce, jejíž duše chce odejít?

23. září 2010 v 0:10 | Marie Blankytná
ochranný obrázek
Dobrý den,
nevím co mám dělat, máme babičku to je moje maminka 84 let . v unoru nam spadla , byla zlomená ruka a krček.Měla to zoperované vše dobré ,ale v nemocnici s ní necvičili udělali z ní ležáka. měla dvě proleženiny tazvané dekubit, vzali jsme si ji dom je uplný ležák, nechce pít ani jíst, všechno vyplívá. Pomožte nám prosím co máme dělat aby tu s námi ještě byla. Krevní obraz má špatný,ledviny a játra. Prosíme o radu. děkuji

Odpověď:

Přeji Vám klidný den.
Vy sama říkáte to , co Vaše maminka sama chce. Její duše zde nechce být.
Jak můžete chtít vnutit své mamince svoji vlastní vůli?
Každý člověk má zde, na zemi, svůj vymezený čas k pobytu. Naše duše to vědí. Ví, kdy se blíží její čas. Chcete jí čas, který tady s Vámi ještě pobude znepříjemňovat tím, že jí budete vnucovat svoji vlastní vůli?
Budete-li to dělat, budete také na ni křičet, budete jí přikazovat, ale ona má stále svoji vlastní vůli a svoji vlastní potřebu.
Spíše se snažte šetrně jí ošetřovat pokožku, aby netrpěla bolestmi, aby se zhojila, tímto šetrným zacházením jí můžete pomáhat mírnit bolesti těla.
Ale víte, jak někdy bolí duše? I těmto bolestem můžete jít naproti. Rozjímejte s ní nad uplynulým životem, nacházejte s ní okamžiky života, kdy ona cítí, že někomu ublížila, nebo cítí, že bylo někým ublíženo jí samotné a právě tyto křivdy "vymažte". Pomozte jí v tom, aby byla schopná odpustit všem, na které se zlobí a také odpustili Ti, kteří se zlobí na ni samotnou. Tímto její duši pomůžete. Až bude odcházet, nebude cítit velkou připoutanost, kterou by nedokázala překonat a neodešla by.
Hlaďte její ruce, protože tím jí říkáte, že jste jí vděční za to, že Vám dala život a vychovala Vás. Čtěte jí, třeba se s ní modlete, nebo jí modlitby čtěte. Poslouchejte s ní přijemnou hudbu, nebo vedle ní jenom seďte a dýchejte s ní. Tím pro ni uděláte daleko víc, protože dáváte stravu její duši. Když duše nedostává to, co potřebuje, nechce to ani tělo, protože duše je nadřazená tělu. Třeba se Vám povede nasytit její duši tak dalece, že získá zase nějakou chuť být tady ještě s Vámi.
Přeji Vám hodně síly, trpělivosti i víry v pomoc našich ochránců. M.


Motto pro 22. září

22. září 2010 v 2:25 | H. Hájková |  Motto dne
Není čas vyčkávat, je čas konat:
Uklízet ve svém vlastním nitru, ne toho druhého.
Měnit své myšlení, ne formovat své okolí.
Mít svůj názor, ale nikomu ho nepodsouvat.
Učit se porozumět a odstraňovat vlastní omyly, nejen poukazovat na chyby druhých.


Anděl mezilidských vztahů

22. září 2010 v 0:44 | Jana Michaela |  Meditace
Posílám Anděla mezilidských vztahů, pomáhá vyjasňovat vztahy mezi lidmi.
Pomáhá také při potížích s ledvinami, protože stav ledvin odráží naše mezilidské vztahy a naše strachy a obavy.


anděl mezilidských vztahů 2