Crohnova nemoc

21. února 2011 v 0:23 | S. Bradley: Jak se dožít 140 let |  Nemoci
Zánětlivé onemocnění, které postihuje určité části střeva, zejména konečnou část tenkého střeva. Příčina není známa.
Podle mne jde o vrozenou poruchu štítné žlázy a současně imunitního systému. Nemoc se projevuje bolestmi břicha, poruchou trávení, průjmy, zvýšenou teplotou, bolestmi kloubů, záněty oka.
V těchto případech doporučuji změnu jídelníčku (viz 3. stravovací skupina ), posilovat játra /ostropestřec mariánský, hořec žlutý, zeměžluč) a žaludek. Myslím, že by bylo vhodné užívání preparátu na posílení činnosti trávicí soustavy, je nutná trvalá úprava stravy.
Podle mých zkušeností po odblokování organismu akupresurami, po změně jídelníčku a doplnění chybějících vitamínů a minerálů se potíže minimalizovaly. V několika případech jsem diagnostikoval přerušenou dráhu zubu do slinivky, po akupresuře ( č.4) se stav zase o něco vylepšil.Z mých zkušeností jde o vrozenou vadu, která má genetický základ a vznikla v těhotenství matky, která mohla zažít stres, či byla v těhotenství zablokovaná, a tím  v jejím organismu nebyl dostatek biologicky důležřitých látek, které chyběly k dobrému vývoji plodu. To se týká i jiných zdravotních postižení a jde jen o to, co je zrovna postiženým orgánem plodu. Pokud je to tlusté střevo, může dojít k výše popsané nemoci.
U Crohnovy choroby není příčina známa a vědecká obec má podezření, že se jedná o neschopnost obrany proti bakteriím  pro sterilně čisté prostředí v dětství. Proto si organismus není schopen vytvořit protilátky.