Květen 2011

Zachránit se musíme sami....

31. května 2011 v 6:06 | Marie Blankytná |  Motto dne
Marianne Williamson - Návrat k lásce

Většina z nás se na určité úrovni cítí jako dostihoví koně, kteří nažhavení kopou do vrat a čekají, že někdo přijde, otevře a vypustí je ven. Cítíme v sobě spoustu nahromaděné energie a potlačovaného talentu. Hluboko v srdci víme, že jsme se narodili, abychom vykonali skvělé věci a děsíme se, že svůj talent promarníme.
Ale jediný, kdo nás může zachránit, jsme my sami. Uvědomujeme si, že zamčenými dveřmi je náš vlastní strach.

Zásadité potraviny - III.

31. května 2011 v 6:05 | Marie Blankytná |  Zdraví
přževzato z jiných stránek:

Každý se může uzdravit
Jedinou správnou cestou k uzdravení je důkladné odkyselení. Tělo má obrovskou schopnost regenerace, což dokládá fakt, že celá desetiletí člověk přežívá i navzdory špatnému životnímu stylu, jen je třeba mu pomoci. Pokud tělo trpí překyselením roky nebo desetiletí, často už nestačí jen přejít na zásadité potraviny, jako je syrové ovoce, zelenina a čerstvě vymačkané šťávy. Člověk potřebuje po delší čas speciální výživu v podobě potravních doplňků (mladý ječmen, přípravky z aloe vera apod.), která by doplnila minerální látky v těle. Zároveň je třeba alespoň do odeznění problémů omezit nebo vyřadit z jídelníčku ty potraviny, které způsobují překyselení, jako je maso, sýry, pečivo, mléko nebo cukr.

Jak se odkyselit
* Jezte denně dostatek ovoce a zeleniny
* V průběhu dne vypijte alespoň 2 litry čisté vody
* Omezte pití alkoholu a kouření cigaret
* Zhluboka dýchejte i vydechujte
* Důkladně žvýkejte každé sousto
* Omezte konzumaci kyselinotvorných potravin
* Dostatečně spěte


Otestujte se! V lékárně zakoupíte sadu lakmusových papírků, kterými zkusíte kyselost ranní moči. Správné pH moči by mělo být minimálně 7, pokud je tato hodnota nižší, musí být tělu odlehčeno přísunem zásaditých látek.

Příčiny překyselení
* Špatná výživa a nesprávné stravovací návyky
* Špatný pitný režim
* Nedostatečné žvýkání
* Zlost, strach, úzkost, zloba, stres
* Znečištěné životní prostředí
* Chemická léčiva
* Nedostatek pohybu, spánku
* Mělké dýchání

Jak se cítíte?
Překyselený člověk si připadá přetažený, je stále unavený, bez energie, zotavuje se velmi pomalu a nedostatečně, neustále ho provází silné napětí ve svalech, bolesti hlavy a zad. Pokožka inklinuje k ekzémům, nos a oči bývají podrážděné a stále silněji ho sužují bolesti, které nemůže přesně určit. Často trpí zácpami nebo průjmy, plísňovými onemocněními, má deprese a psychické poruchy (podrážděnost, agresivita, stavy beznaděje). Objevuje se zapomnětlivost, roztržitost, nedostatek radosti ze života. Trápí ho "těžké" nebo studené končetiny, bolesti ve svalech, je citlivý na chlad a má zvýšenou náchylnost k infekčním onemocněním.

Nemoci z překyselení
alergie, astma, ekzémy, senná rýma, deprese, neuralgie, poruchy spánku, bolesti hlavy, migréna, výkyvy nálad, ateroskleróza, infarkt myokardu, mozková mrtvice, usazování cholesterolu, bércový vřed, hemeroidy, zánět žil, revmatická artritida, artróza, tenisový loket, bolesti v zádech, akutní a chronická bronchitida, cukrovka, nadváha, celulitida, dna, osteoporóza, gastritida, pálení žáhy, dvanácterníkový vřed, zažívací potíže, zácpa, kožní problémy, mykóza, vypadávání vlasů, náhlá ztráta sluchu, návaly horka v menopauze, lámavost nehtů, vypadávání vlasů, neplodnost, poruchy potence, oční problémy, onemocnění jater, vznětlivost, onemocnění ledvin, potivost, tělesný pach, stárnutí buněk, rakovina, roztroušená skleróza, zubní kazy, paradentóza, zápach z úst, žlučové kameny

Zásadotvorné potraviny
1. ředkev, ředkvička, brokolice, okurky, špenát, zázvor, česnek, cibule, citrón, rajčata, jablečný ocet, mladý ječmen
2. čistý lecitin, houby, květák, meloun, mango
3. sušené fíky, rajčata, mrkev, hrušky
4. celer, řepa, zeleninová nať
5. hlávkový salát, kapusta, černá melasa, nepasterizované olivy, jablečný ocet, med
6. fazole, hrozinky, pomeranče, plzeňské pivo
7. banány, jablka, maliny, meruňky, zelený a bylinný čaj, nepražené a nesolené ořechy, syrové brambory


Kyselinotvorné potraviny
1. vepřové, telecí, hamburgery, hovězí, ústřice, uzeniny, cukr
2. krabi, humr, mořští raci, krocan, kuře, káva, čaj černý, perlivé nápoje, bílá rýže, vinný a běžný ocet, mléko
3. ryby, ostatní maso, vajíčka, likéry, čokoláda, tvrdý sýr, rebarbora
4. přírodní a divoká rýže, čočka, oves, pivo, víno, těstoviny, pečivo z bílé mouky
5. celozrnný chleba, margarín, ořechy
6. máslo, smetana, ječmen
7. tvaroh, měkký sýr


Zdroj: Sip.denik.czVirtuozita v životě.....

30. května 2011 v 9:55 | Marie Blankytná |  Motto dne
Marianne Williamson - Návrat k lásce

Nemusíte být virtuozem ve všem, co děláte, abyste mohli být virtuozem v životě.
Virtuozita v životě znamená prozpěvovat si - nemusíte nutně zpívat skvěle.

zásadité potraviny - II.

30. května 2011 v 9:52 | Marie Blankytná
Převzato z jiných stránek:

Krev má přednost
Tělo udržuje v krvi hodnotu pH od 7,35 do 7,4 s občasnými nepatrnými výkyvy. Pokud by se tato hodnota výrazněji snížila, člověk zemře. Dokud tělo může brát zásadité látky k neutralizaci přebytečných kyselin z vyvážené stravy, je vše v pořádku. Pokud ale zásady v jídelníčku chybí, musí začít čerpat z vlastních zásob (vaziva, cév a kostí), případně nadbytečné kyseliny, které tělo už nedokáže vyloučit přirozenými cestami, uložit na místa a do orgánů, které dočasně tento nápor vydrží a nedojde tak k jejich bezprostřednímu poškození. U každého jedince je to jiné místo v těle a každý si tak zakládá na jiné zdravotní problémy, i když příčina je vždy stejná.

"Velmi často se kyseliny zadržují v kloubech, kde způsobují bolestivé záněty, jako je dna, revma nebo artritida. Jakmile kyselé usazeniny zničí chrupavku, vzniká artróza," uvedla jeden z mnoha příkladů lékařka. Neustálý přebytek kyselin také ničí kolagenní vazivová vlákna, což vede k ochablosti a stárnutí, přičemž vrásky jsou pouhým začátkem. Celulitida pak není ničím jiným, než výsledkem dlouhodobého ukládání kyselin do podkožního tuku.

Léky nic nevyřeší
Ne nadarmo se říká, že moderní člověk je nejlépe krmeným a zároveň nejvíce podvyživeným tvorem planety. "Naše nepřirozené stravovací návyky vedly k tomu, že podíl zásaditosti v našem těle je trvale příliš nízký a podíl kyselosti naopak u většiny lidí příliš vysoký. Nemoci tedy nejsou v žádném případě něčím nevyhnutelným, vyvoláváme si je sami svým mnohaletým chybným chováním," uvedl profesor Heinrich Heine, vedoucí Anatomického a klinicko-morfologického institutu na Universitě ve Witten-Herdecke v Düsseldorfu.

Nemoci z překyselení vedou zákonitě k neustálým bolestem. Mnozí lidé si však raději místo změny stravovacích návyků vezmou lék proti bolesti, a když zabere, namlouvají si, že jsou zdraví. Opak je ale pravdou. Léky pouze odstraní projev nemoci, ne její příčinu, a navíc zatěžují játra a tím dále překyselují organismus.

"Je důležité vnímat tělo v souvislostech. Třeba pálení žáhy je voláním žaludku o pomoc. V tom případě je nutné doplnit chybějící zásady, ne bránit produkci kyselin léky určenými k redukci kyselosti, které zároveň naruší důležitou tvorbu zásaditých látek v žaludku," varuje Kosinová před vznikem dalšího začarovaného kruhu.Dospělý člověk žije dneškem

29. května 2011 v 7:17 | Marie Blankytná |  Motto dne
Marianne Williamson - Návrat k lásce

Jsme dospělá generace. Máme dospělá těla, dospělou zodpovědnost i dospělé kariéry. Mnoho z nás ale postrádá dospělý přístup k životu, k němuž patří povolení zářit, rozkvést, projevit se v plné síle v přítomnosti bez obav, že nejsme dost dobří. Čekáním na úspěšnou budoucnost jen zvyšujeme svou jistotu, že nikdy nepřijde. Dospívající člověk sní o tom, co bude, dospělý člověk si užívá dneška.

Zásadité potraviny -I.

29. května 2011 v 7:12 | Marie Blankytná |  Zdraví
Převzato z jiných stránek:

Zásadité potraviny a jejich pozitivní vliv
při překyselení organizmu

Proč jsme stále nemocní a předčasně umíráme? Odpověď vás možná překvapí - překyselení. Překyselení organizmu je dnes jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob. Lidský život je závislý na rovnováze mezi kyselinami a zásadami v organismu. Klasická medicína však tuto skutečnost stále ignoruje a acidózu nepovažuje za bezprostřední ohrožení zdraví. Přitom je prokázané, že pokud tělo důkladně odkyselíme, veškeré zdravotní problémy zmizí!

Tělo si kyselé látky vytváří samo. Během látkové výměny v organismu neustále vznikají kyseliny, jako močová, uhličitá, mléčná, octová nebo solná. Všechny mají ničivý účinek a některé jsou tak agresivní, že dokážou rozleptat dokonce i kov nebo kámen. A teď si představte, jaké škody napáchají v těle, pokud v něm setrvávají, aniž by se neutralizovaly a vyloučily.

K tomu, aby mohlo tělo s kyselinami účinně bojovat a udržovat chemickou rovnováhu, potřebuje dostatek zásaditých látek. Na rozdíl od kyselin si ale organismus zásady vytvářet neumí a získává je výlučně prostřednictvím potravy. "Správný poměr kyselin a zásad ve stravě má proto být 80 ku 20," uvedla specialistka na správnou výživu Marcela Kosinová.

V dnešní době chemicky upravované stravy, náhražek, konzerv, instantních hotovek a "éček" ale přijímáme hlavně potraviny, které v těle způsobují kyselou reakci a kvašení, a na životně důležité zásady v podobě čerstvého ovoce a zeleniny často zapomínáme.

"Nesprávná strava pak vede k chronickému nedostatku vitamínů, minerálů, enzymů i stopových prvků. Tělo se dostává do trvalého stavu překyselení, a to je příčinou vzniku nejrůznějších chorob jako je artróza, infarkt, migréna, cukrovka, revma nebo alergie. Acidóza je také jedním z předpokladů rakoviny, která ke svému vzniku potřebuje právě kyselé prostředí," upozornila Marcela Kosinová.

Acidóza způsobuje také duševní problémy, protože ubírá energii, snižuje schopnost člověka vyrovnat se se stresem a vyvolává neustálou podrážděnost a depresivní stavy.
Výtvor následuje myšlenku

28. května 2011 v 7:05 | Marie Blankytná
Marianne Williamson - Návrat k lásce

Staré otřepané přísloví říká : " Sklenici můžete vidět zpola prázdnou, nebo zpola plnou."
Můžete se soustředit na to, co je v životě špatné, nebo co je naopak dobré. Ale ať už se soustředíte na cokoliv, dostanete toho víc. Výtvor následuje myšlenku. Přemýšlejte o nedostatku, a dostaví se. Představujte si hojnost , a dostanete ještě víc."

Duchovní pochopení peněz

28. května 2011 v 7:04 | Marie Blankytná |  Zákony Vesmíru
Linda Goodmanová - Hvězdná znamení

"Důležitá věc je duchovní pochopení významu peněz.
Citace - " Rozpor mezi penězi a duchovnem je starý jako lidstvo samo. Na jejich vydělávání není vůbec nic špatného. Záleží však na tom, jak je vyděláváte a co s nimi potom děláte. Abyste dostali peníze, musíte dát světu zpátky nějakou hodnotu, ať už jsou to obrazy, specializované služby, oděvy, automobily atd...
Citace:
"JESTLIŽE DOBROVOLNĚ ROZDĚLÍTE POLOVINU TOHO, CO VYDĚLÁTE, TĚM MÉNĚ ÚSPĚŠNÝM, POTOM SE NEMUSÍTE ZA NIC STYDĚT. DÁTE POLOVINU A TÍM PÁDEM DOVOLÍTE TÉTO ZELENÉ ENERGII CIRKULOVAT. PENÍZE NEJSOU ZLÉ, POUZE JEJICH NABYTÍ A POUŽITÍ MŮŽE DOPUSTIT, ŽE ZLO OŽIJE A ONY SE ZTRATÍ.
USMĚJ SE A DEJ ZBLOUDILCI 5 DOLARŮ, NEBO DVACKU, I KDYŽ JSI SÁM NA DNĚ A MÁŠ POSLEDNÍCH PÁR DOLARŮ....."
Odpověď k častým dotazům - ztráta finančních prostředků:
Tak si myslím, čistěte se od "přehmatů" ve finanční sféře v životech karmických a hlavně v současnosti, pokud je od čeho.Zkuste se čistit také od pohrdavých slov směrem k financím.
Učiňte slib, že se budete chovat v duchu duchovních finančních zákonů. Takové meditace vždycky mají nějaký dopad, prostě proste o pomoc svoje strážce a lépe s nimi navažte kontakt. Před spánkem je poproste o pomoc tak, ať Vám dají rady ve snu, nebo ať máte spásné myšlenky po probuzení a uvidíte, co bude následovat."
No, já bych se rozhodně začala zbavovat věcí, které se dají prodat a něco s nimi splatit.
Další rady nemám, snad , přečtěte si aspoň knížku Hvězdná znamení od Lindy Goodmanové.

Dokonalá láska vyhání strach

27. května 2011 v 6:51 | Marie Blankytná |  Motto dne
Marianne Williamson - Návrat k lásce

"Dobrý vztah není procházka růžovým sadem. Je to proces zrodu, často bolestný a chaotický.
Je mnohem lepší komunikovat než svoje pocity potlačovat. Vztek je často jen sopkou nahromaděných nevyslovených pocitů, která v nás narůstá a hrozí výbuchem. Jsme povinni upřímně vyjadřovat své pocity a pomáhat partnerovi jednat stejně. Většinu věcí tak vyřešíme za pochodu a tím snižujeme šanci, že se jednou v nás potlačovaný vztek nahromadí."

Povzbuzení k duchovní práci

27. května 2011 v 6:45 | Marie Blankytná |  Práce s vyššími těly


Přeji Vám všem dobré ráno a hodně klidu do duše.Převzala jsem toto sdělení:

" Ano, mohu říci o transformaci - o duchovním vzestupu mnoha bytostí.
Mnoho bytostí v minulosti i přítomnosti pochopilo, že transformovat svoji mysl je nezbytnost pro zachování života na planetě Zemi.
Tím, že jste začali intenzivně řešit nefungující vztahy nejen v rodinách, ale také na pracovištích,že nacházíte nový rozměr vztahu k přírodě, k níž neoddělitelně patříte, tím , že se přikláníte k duchovním základům pro životní cestu, tím, že jste začali vědomě přijímat čisté energie vesmírného Zdroje, které Vám pomáhají, tím, že se prosvětlujete a pozvedáváte svoje aury, tím, že pouštíte světlo do svých duší i do srdcí, tím, že jste se naučili vědomě používat modlitbu, tím vším procházíte změnou, která vaše ego staví do podřadnějšího postavení, než tomu bylo dosud.
Učíte se více rozhodovat srdcem, které konfrontujete s činností ega a začínáte celému procesu rozumět.
Žijete ve světě, kde je stále ještě potřeba hmotnosti a tam patří i finance, to se nevylučuje,ale k procesu přistupujete s odlišným pohledem."

Přeji Vám všem hodně vytrvalosti, odhodlání ke změně , víry, pokory a umění odpouštět.M.

Myšlenky a city

26. května 2011 v 6:37 | Marie Blankytná |  Motto dne
Pat Allen - spisovatelka a psychoterapeutka

napsala, že největší mužskou duševní potřebou je, aby byly respektovány jeho myšlenky, a
největší psychickou potřebou ženy je, aby byly respektovány její city.

Láska je pro lidi tím, čím je pro kytky voda

26. května 2011 v 6:36 | Marie Blankytná |  O naší duši
Marianne Williamson - Návrat k lásce

................zkoumání minulosti nám pomůže vyjasnit mnoho problémů, ale nemůže ji uzdravit.
Uzdravení je možné pouze v přítomnosti.
V dnešní době všichni hledáme příčiny svého zoufalství hluboko v dětství. Ego nechce, abychom si uvědomili, že naše bolest nepramení z nedostatku lásky v minulosti. Způsobujeme si ji sami odpíráním lásky tady a teď.
Spásu najdeme jen v přítomném okamžiku. Každou minutu máme možnost změnit svou minulost i budoucnost tím, že změníme přítomnost.
Takový postoj považuje naše ego přímo za rouhání a přísně nás za něj odsuzuje. Možná nás rodiče nenaučili milovat, ale budeme-li jim na oplátku odpírat svoji lásku, těžko tím vyřešíme svůj problém. Ke světlu se nedostaneme tak, že budeme donekonečna zkoumat temnotu, ale dostaneme se k němu tak, že do něj přímo vstoupíme.
Jestliže nás trápí to, že nám rodiče neříkali, že jsme krásní, a my říkáme: " Mně chudince rodiče nikdy neříkali, že jsem krásná", to není myšlenka, z níž by se mohly rodit zázraky. Vyvolává pocit sebelítosti. Postoj vedoucí k nápravě by byl tento: " Moji rodiče mi neříkali, že jsem krásná. Uvědomuji si to, a proto chápu, proč je pro mě tak těžké přijímat komplimenty a proč jsem se je nenaučila říkat ostatním. Můžu se to naučit právě teď. Vždycky se můžeme rozhodnout dávat to, co jsme nedostávali."
Stěžujeme si na otce, že nám nikdy nedával dárky? Správný krok k nápravě by byl, abychom dělali to, co nedělal on. Začneme mu dárky posílat my sami.
Víme, že nedostáváme od ostatních podporu? Přemýšlejme o tom, zda tuto podporu umíme poskytnout my jim.
Trápíme se tím, že náš manžel není dostatečně mužný ? Musíme mu pomoci,aby se více cítil jako muž.
Rosteme tím, že zvládáme svoje vlastní lekce, ne lekce někoho jiného.
......Pokud ostatní nemilujeme, nemůžeme je nikdy pochopit.
......Rohodneme-li se přijmout lidi takové, jaké je stvořil Bůh, protože je takové chtěl mít, začneme být spokojenější a začnou se nám dít i zázraky.
Toto je základní pravidlo ve všech vztazích.

Drahý Bože, pomoz mi....

25. května 2011 v 6:37 | Marie Blankytná |  Motto dne
...................nechci promarnit svůj život. Zaveď mě do nových říší, oprav mě tam, kde jsem pochroumaná. Připrav mé srdce na všechno, co přijde.
Děkuji ti, Bože. Amen

Marianne Williamson - Kouzelná láska.

Lorna Byrne

25. května 2011 v 6:24 | Marie Blankytná |  Modlitba
S velkou radostí uveřejňuji pro vás toto převzaté sdělení:

Modlitba je tak mocná síla a my ji tolik podceňujeme - modlitba dokáže hory přenášet, jen kdybychom ji občas vyzkoušeli. Nikdo se nikdy nemodlí sám. Pokaždé, když se modlíte, i kdyby by to bylo jenom jedno slovo, jsou s vámi modlitební andělé a posilují vaši motlibu a přimlouvají se za vás u Boha, aby vám dal to, co žádáte. Modlitební andělé jsou jako nekonečný proud, který se pohybuje ohromnou rychlostí. Když vidím, jak se někdo modlí, nehledě na jeho náboženství nebo přesvědčení, vidím tento proud modlitebních andělů, jak od toho člověka letí přímo do nebe proudem oslňujícího světla.
Vyzkoušejte to teď hned, řekněte malou modlitbičku za něco, co vám dělá starosti, za někoho, kdo má teď problémy, nebo jenom děkovnou modlitbu. Zkuste si zvyknout říkat modtlitby každý den - i kdyby to byla jenom maličká modlitba, kterou si řeknete, když zrovna myjete nádobí nebo čekáte na semaforu. Kdybychom se všichni víc modlili, byli bychom udiveni, co by to dokázalo způsobit v našem světě.
Ráda se připojím k vašim modlitbám a pokud byste chtěli, abych se vám za něco modlila, můžete mi poslat žádost na můj modlitební svitek tady: http://www.lornabyrne.com/addtoprayers.html Každý den se modlím za lidi a za věci, o které mě tu žádáte - zkuste to taky a dostaňte se do toho, stačí jen pár slov.
Bůh žehnej vám, vašim rodinám a milovaným.
Lorna

Stále se ptáme.....

24. května 2011 v 6:37 | Marie Blankytná |  Motto dne
Marianne Williamson - Návrat k lásce

................................kdy už konečně dorazí náš duchovní partner?
Ale nemá smysl modlit se za příchod toho pravého, dokud sami nejsme připraveni ho přijmout.
Naši duchovní partneři jsou stejné lidské bytosti jako my a procházejí stejným procesem růstu.
Nikdo z nás nepřijde už " hotový."

Úrovně učení

24. května 2011 v 6:31 | Marie Blankytná |  O naší duši
Marianne Williamson - Návrat k lásce

Vztahy jsou nám přiděleny. Jsou součástí velkého plánu našeho osvícení. Jsou otiskem Ducha svatého přivádějícího každou jednotlivou duši k vyššímu vědomí a všeobjímající lásce. Svede dohromady takové lidi, kteří se do sebe v danou chvíli mohou nejvíce naučit.
Ti, kdo se mají setkat, se setkají, neboť jsou společně schopni svatého vztahu.
Jsou tři úrovně učení. První úroveň je zcela běžné každodenní setkávání třeba dvou lidí ve výtahu, nebo studentů, kteří jdou " náhodou "do stejné školy.Většinou je nám v letmých setkáních nabízena možnost cvičit se v umění ohlazovat tvrdé hrany našich osobností.
Druhou úrovní je mnohem stálejší vztah, ve kterém po určitou dobu vstupují dva lidé do docela intenzivní situace vyučování a učení se, a pak se zdánlivě rozejdou. Na této úrovni se lidé setkávají kvůli náročnější práci. Když už fyzická blízkost neslouží výuce, dojde k rozdělení svazku. Může to vypadat jako definitivní rozdělení svazku, ale není tomu tak.Vztahy jsou věčné, jsou spojením myslí, ne těl..........
Třetí úroveń je vztah na celý život. Na této úrovni je každému " vybrán" studijní partner, který mu poskytne neomezené možnosti učení.
Často sledujeme rozchod nějaké dvojice a jsme smutní, že jejich vztah "zkrachoval." Jestliže se však partneři naučili to, co se naučit měli, byl jejich vztah úspěšný.............

Poznámka: všichni bychom si měli tuto knížku přečíst. Výpisky, které jsou uveřejňovány jsou z knihy - NÁVRAT K LÁSCE - Zamyšlení nad kurzem zázraků.
Píšete, že knihu nemůžete sehnat. Podívejte se na : www.e-synergie.cz

Rozhodnutí milovat

23. května 2011 v 6:45 | Marie Blankytná |  Motto dne
Marianne Williamson - Návrat k lásce

" Ego je rozhodnutím pro vinu. Duch svatý je rozhodnutím pro stav bez viny."

Negativní pocity a nelaskavé myšlení

23. května 2011 v 6:42 | Marie Blankytná |  O naší duši
Marianne Williamson - Návrat k lásce

...............Nepopírejme svůj vztek, ale uznejme, že všechny naše nesprávné pocity pramení z nelaskavého myšlení a že jsme ochotni nechat Ducha svatého, aby nás z nelaskavosti vyléčil. Růst nespočívá v tom, že se soustředíme na cizí lekce, ale v tom, že se soustředíme na své vlastní. Nejsme oběti okolního světa. I když je mnohdy těžké si to přiznat. Za svoje vnímání světa jsme odpovědní jenom my. Spasitel by neexistoval, kdybychom ho nepotřebovali. Samozřejmě, že v tomto světě dochází ke krutým věcem, které je téměř nemožné milovat, ale Duch svatý uvnitř nás dokáže nemožné. Udělá pro nás to, co pro sebe nedokážeme udělat sami. Propůjčí nám svou sílu, a když se jeho mysl spojí s naší, myšlení ega je vypuzeno.
Pocity svého ega si musíme nejdříve uvědomit, abychom se jich mohli zbavit.
" Nemůže ale zahnat světlem co skrýváš, neboť jsi mu to nenabídl a on ti to nemůže vzít."
Kdyby nám Duch svatý změnil návyky bez dovolení, porušil by naši svobodnou vůli.. Když ho o to však požádáme, udělá to.
Jsme-li z nějakého důvodu naštvaní, zlí, měli bychom říct : "Jsem naštvaná, ale jsem ochotná to změnit. Jsem ochotná vidět tuto situaci jinak."
Zveme Ducha svatého do dané situace, žádáme ho, aby nám ji ukázal z jiného pohledu.
Řekněme, že váš manžel odešel za jinou ženou. Nemůžete změnit ostatní lidi, nemůžete to chtít ani po Bohu .Můžete ale požádat o to, abyste danou situaci začali vnímat jinak. Můžete požádat o klid. Můžete požádat Ducha svatého, aby změnil vaše vnímání.
V okamžiku, kdy přestanete odsuzovat svého muže i druhou ženu, vaše vnitřní bolest se začne vytrácet.
Ego se s vámi bude přít, že dokud se manžel nevrátí, nemůžete najít klid. Klid ale není podmíněn vnějšími okolnostmi. Klid pramení z odpuštění.. Bolest nepramení z lásky, kterou jiní odepřali nám, ale z lásky, kterou jsme my odepřeli jim...........

Nedostatek lásky ?

22. května 2011 v 6:44 | Marie Blankytná |  Motto dne
Marianne Williamson - Návrat k lásce

Strach je nedostatek lásky. Naše individuální i kolektivní peklo. Je to svět, který nás tlačí zevnitř i zvenčí. Chce nám podat svědectví o nesmyslnosti lásky. Bere na sebe podstatu vzteku, zneužívání, nemocí, bolesti, chamtivosti, závislosti, sobectví, posedlosti, korupce, násilí, války.


Děkujeme paní Evičce za každou její pomoc.M.

Láska je energie

21. května 2011 v 8:20 | Marie Blankytná |  Motto dne
Marianne Williamson - Návrat k lásce

Láska není materiální. Je to energie, je to atmosféra, pocit ze situace, z člověka. Zažíváme ji v podobě laskavosti, dávání, slitování, soucitu, míru, radosti, přijetí, nesoužení se, setkávání se a intimity.
Nemůže být zničena, může být ale skryta.