Červen 2011

Psychologie čísel - 22

30. června 2011 v 8:12 | Marie Blankytná |  Motto dne


Osudové číslo - 1 - VŮLE - SCHOPNOST
Lidé s jedničkou mají bezpodmínečně možnost nechat převládat svou energii jako nejvnitřnější sílu. Musí mít důvěru, energii, schopnost, nadšení pro své plány a tím také dosáhnou úspěchu. Když v sobě nevyvinou sílu vůle a nenaučí se soustřeďovat na jednu věc, jsou to jen žvanilové. Mohou způsobit mnoho zla. Jednička není dělitelná a přece je obsažena ve všem, je to číslo základní. Jako vše se podřizuje jednomu zákonu vesmíru.
Jejich heslo : JÁ CHCI - JÁ MOHU.
Hodně štěstí. M

Bylinková poradna - 3.

30. června 2011 v 7:51 | Marie Blankytná |  Zdraví
Převzato z jiných stránek- web amezdas.cz autor bylinkových receptů

imunita ( v období nachlazení) - přelít vařící vodou jehličky ze smrku, minimálně 20 - 40 minut luhovat
zastavení rýmy - stále je účinná echinacea (ve větší dávkách a často, pokud se začne brát hned při prvních příznacích) Je však dobré přitom také pít čaj z jehliček smrku. Čaj z jedliček smrku přebírá místo po echinacee - má v této době již totiž pro zastavení rýmy dokonce silnější účinky. Na rozdíl od echinacey pomůže v každé fázi rýmy - nachlazení
chaotické stavy mysli při onemocnění schizofrenií - přelít květ divizny horkou nikoliv vařící vodou a nechat 40 minut luhovat
rakovina - Každé ráno zalijte horkou vodou (asi 70 stupňů Celsia) bylinnou směs květu Rdesna hadího kořene a žlutého květu hořce (1:1) a nechte luhovat asi 40 minut. Tento odvar rozdělte na čtyři stejné porce a do každé porce přidejte půl čajové lžičky konopného oleje. Tyto čtyři porce vypijte v přiměřených časových intervalech během dne. Snažte se půl hodiny po vypití léku nejíst. Pokud musíte nutně po pozření lektvaru jíst, doporučuji kousek jablka.
Základním denním čajem v tomto období transformace je čaj z hlohu a mateřídoušky.

Psychologie čísel - 21

29. června 2011 v 6:26 | Marie Blankytná |  Motto dne


Osudové číslo - 2 -VĚDA - VĚDĚNÍ - Tito lidé mají silný duševní dar přijmout lehce všechno vědění života a jsou proto rozenými profesory, spisovateli a podobně.Nejsou tvořiví, ale rozvíjejí myšlenky jiných. Někdy jsou příliš konzervativní. Jsou velmi svědomití, užiteční lidé. Mezi těmito lidmi nacházíme hlavně vědce - materialisty.
Jejich heslo : ROZUM MÁ JEN TEHDY CENU, SLOUŽÍ - LI LÁSCE.!!!!!!!
Hodně štěstí. Marie.

Bylinková poradna - 2.

29. června 2011 v 6:17 | Marie Blankytná |  Zdraví
Převzato z jiných stránek- web amezdas.cz- autor bylinkových receptů Ochrana před astrálními jedy a bakteriemi.

Ochrana před astrálními jedy
Máta - Vzhledem k tomu, že se uvolňováním astrálních bahen s nimi šíří i "astrální viry", které jsou nebezpečné pro naši nervovou soustavu a "mozková ústrojí", doporučují pít čaj z máty: nemíchat s jinými čaji. Máta ve formě čaje uvolňuje esence, které společně s éterem vody vytvářejí emulzi, která pokrývá nervovou soustavu a mozková ústrojí jako ochranný plášť. Tento plášť rovněž funguje jako zdroj určité výživy i jako kanál pro další vkládání ochranných a transformačních vyšších substancí.
Koupele jako nutná detoxikace - uvolňují se totiž astrální jedy z patogenních zón Země i s patogenních zón lidského systému.
Dále jsou velmi užitečné a pro duchovní lidi již nutné koupele s přísadou soli (stačí i levná kuchyňská) a s přísadou oleje (stačí několik kapek). Při této koupeli je důležité ponořit do vody alespoň část hlavy.
Kdo má doma pouze sprchový kout, doporučuji sprchové gely s obsahem soli a esencí oleje, dále šampony s přísadou solí a olejových esencí. Při sprchování lze také natřít tělo tělovým nebo koupelovým olejem, nechat chvíli působit a potom spláchnout vodou.
Nezapomínat na obličej. I pouhé omytí obličeje v solné vodě a potření obličeje olejem přináší úlevu.
Výše uvedené rady platí i do budoucnosti, neboť uvolňování astrálních jedů se týká i uvolňování nánosů v našem systému - nánosů, které se vytvářely během celého našeho života.
Hit sezóny: čaj - odvar z jehliček smrku
Je univerzální "čistička" na veškeré nečistoty v těle, které způsobují nachlazení. Ničí dokonce některé parazity. Doslova provane náš systém čistým ozónem. Má mimořádný detoxikační účinek. Provane i dutiny. Jakákoliv přítomnost hlenů v našem hrubohmotném systému má negativní vliv na náš jemnohmotný systém. Čaj ze smrkových jedliček má také energizující účinky. Přelít téměř vařící vodou a 20 - 40 minut luhovat. V případě akutního nachlazení se musí musí pít intenzívně.
myomy - šípkový čaj nebo odvar ze šípků
pásový opar - přelít jitrocel téměř vařící, 20 - 40 minut luhovat, pít intenzívně i v noci. Musí se začít hned na počátku problému

Psychologie čísle - 20

28. června 2011 v 7:19 | Marie Blankytná |  Motto dne

Osudové číslo - 3 - AKCE - ČINNOST - MANŽELSTVÍ - jsou určeni k manželství, čili prostřednictvím partnera a rodiny se mohou vyvinout. Ženy mají jemnější cit, muži silnější rozum. To, co žena cítí, má muž svou silou rozumu změnit v čin. Tito lidé mají vyvinutou intuici. Je zde talent vyjadřovat se.
Jejich heslo : MUŽ BEZ ŽENY JE HLAVA BEZ TĚLA , ŽENA BEZ MUŽE JE TĚLEM BEZ HLAVY.
Hodně štěstí. Marie


Bylinková poradna - 1.

28. června 2011 v 7:05 | Marie Blankytná |  Zdraví
Převzato z jiných stránek- web amezdas.cz - autor bylinkových receptů

Rady na některé problémy
Ochrana před astrálními bakteriemi
Čaj z plodů červených jeřabin a jalovce
Jeřabiny mohou být nahrazeny brusinkami, ale jeřabiny jsou lepší. Nicméně, pro zlepšení chuti, lze brusinky přidat i k jeřabinám. Nedejte se odradit barvou odvaru na začátku. Zamíchejte před scezením.

Příprava
Do čajového šálku standardní velikosti dáme 5 kuliček jalovce a asi 2 vrchovaté čajové lžíčky brusinek nebo jeřabin. K jeřabinám lze přidat i
pár plodů brusinek nebo lze brusinky a jeřabiny z důvodu příchuti
>kombinovat. Zachování stanovené porce jeřabin je však lepší a brusinky lze přidat pro chuť navíc.
V případě projevů ptačí nebo prasečí chřipky nebo průjmů nebo v případě výskytu těchto problémů na území republiky lze počet počtu plodů jalovce zvýšit až na 8 kuliček na šálek a adekvátně přidat jeřabiny/brusinky. Počet jalovcových plodů na šálek nezvyšujeme pro děti a mládež do 13 let.
Přivedeme vodu do varu a nalijeme na přípravenou směs v šálku. Necháme luhovat 30 - 40 minut. Odvar scedíme.
Pro dospělé i děti platí, že lze odvar požít s jablkem nebo v jablečném
džusu.
Jako prevenci stačí čaj pít obden nebo 1x denně.po dobu 2 týdnů a po týdenní pauze opět 2 týdny pokračovat.
Po tomto období, pokud není na území epidemie, stačí pít čaj jednou až dvakrát týdně.
Dávkování pro děti zde.

Psychologie čísel - 19.

27. června 2011 v 6:12 | Marie Blankytná |  Motto dne


Osudové číslo 4 - USKUTEČNĚNÍ

Tito lidé mají schopnost realizovat to, co v tomto životě realizovat chtějí. K tomu, aby se vyvinuli v ušlechtilého člověka je u nich zapotřebí velkého boje, který navenek se mnohdy ukáže.
Ze zmatku dosud nesprávné životní dráhy nelze vyjít bez potřebné velké bojovné síly, která je těmto lidem vlastní. Velká síla uskutečňovací musí být vedena po správných kolejích, jinak se vybije sama proti jedinci.
Jejich heslo : KDO SE NECHCE UČIT Z MINULOSTI, BUDE POTRESTÁN BUDOUCNOSTÍ.
Hodně štěstí. M.


živá příroda a boží vibrace

27. června 2011 v 6:03 | Marie Blankytná |  Zdraví
www.cestyksobe.cz - Články - Ostatní - Lékaři a léčitelé
23.06.2011

Lékaři a léčitelé

27632ZDR.jpgKam se ztratila pradávná učení a moudrosti starších kmenů uchovávaná po věky věků z generace na generaci? Kdy sít, sklízet úrodu, kdy mají byliny největší účinek, kdy přidáním jedné rostliny změníte účinek celé bylinné směsi? Šamanské obřady a rituály vzývající božstva a povolávající déšť, hojící zranění a umožňující bezbolestné porody. Co zbylo?
Možná pár knih, možná bezzubý stařec u ohně a jeho vyprávění. Lidé dnešní doby potřebují mnohem méně. Potřebují jen uvědomit si svůj původ. Neboť ve spojení s božským mizí i nemoci všeho druhu. Veškerý projev ve hmotě řídí mysl. A je-li mysl chorá - je i tělo nemocné.
Proto víc než cokoliv budete potřebovat hudbu - harmonickou, prvotní tóny bytí, abyste dokázali skládat novou DNA. Více než cokoliv jiného budete potřebovat klid. Příjemné prostředí živé přírody umožní naladění vyššího já na boží vibrace. Veškerá jádra rostlin, veškeré buněčné struktury obsahují základ informace stvoření. Ne genetické mutace a mrtvá strava. Ale jádra plodů oživí vaše mrtvá či umírající těla.
Pohyb na čerstvém vzduchu, jednoduchá strava, mysl v harmonii - to je vaše nynější šance pro život. Žádný člověk ani živočich, ani rostlina nemůže fungovat bez vody. Voda tvoří 80% všech informací, které vaše tělo potřebuje k růstu. Voda nezmizela a nikdy nezmizí z povrchu zemského. Matka Země to prostě nedovolí.
Součástí Stvoření jsou i různé úmluvy a dohody a každý, kdo se ve Stvoření ocitne, nemůže jednat jinak. Člověk nové doby nepotřebuje lékaře. Snadno odstraníte zdravotní a životní pojišťovny, když přestanete využívat jejich služeb. Jste součástí mého dokonalého díla Božího. Jste součástí úžasného kolosu Bytí. Jste schopni sami sobě cokoliv udělat. Můžete tvořit i ničit. Že si vědomě ničíte tělo, víte již dávno. Proto přestaňte poslouchat lenost a dejte sluch lásce. Láskaje nejvyšší vibrací tvoření. Pokud dáte svůj hlas lásce i lásce ke své osobě, zvolili jste život. A život nikdy neznamená zánik. Naopak. Život je i mnoho jiných forem.
Zdraví. Staňte se tím, čím chcete být. Jen Já jsem vám umožnil dokonalou buněčnou proměnu. Jen Já jsem vám ukázal cestu z nemoci ven.
Jak chcete, aby vás uzdravily byliny spálené sluncem letní oblohy pod ozářeným nebem. Vibrace zloby a násilí se dotýká i jich. Kyselé deště, zničená suchem spálená zem.
Každý váš pohled z okna doprovázený slovy: "Zase sucho, ta zem je vyprahlá na souš", právě vytvořila tato realitu. Vaše důvěra provázená slovy: "Věřím, že vše je tak, jak má být.
Bůh zajistí dostatek vody/vláhy/potravy/slunce/chladu... pro nás, pro všechny. Tak se staň," tvoří zcela jinou realitu.
Vše je vůle boží. Vše spočívá ve vašem záměru. Splním vám jen to, oč žádáte. A vy s láskou vnímejte každou zkušenost.

Psychologie čísel- 18.

26. června 2011 v 7:09 | Marie Blankytná |  Motto dne


Osudové číslo 5
INTUICE, DOBRODRUŽSTVÍ, NEJISTOTA
Jsou to lidé, jejichž síla ducha jim pomáhá překlenout všechny osudové rány. Lidé, kteří mají velkou sílu přání a tím dospějí úspěchů. Meditace je pravou potřebou těchto lidí. Jsou pokrokoví, impulzivní, nejlepší cestovateké a spisovatelé.
Jejich heslo : NIKDO NENALEZNE SPOKOJENOST VNĚ, DOKUD JI NEOBJEVÍ VE SVÉM NITRU.
Ať jsou naše životy prozářeny světlem boží lásky, míru, zdraví, ochrany, spokojenosti, dostatku a harmonie. Marie.

Kousek nebe

26. června 2011 v 6:58 | Marie Blankytná |  Meditace
Pro dnešní den přijměte jako vzpruhu a podporu meditace mandalu Jany Michaely i s její úvahou.

"Bylo mi dnes hodně smutno z lidského světa. Mnoho z nás se tolik snaží šířit lásku a harmonii,ale někdy přijde pocit marnosti a smutku. Moji milovaní mi poslali tuto mandalku....na malou chvíli jsem se vrátila domů...do světla a lásky...do světa čistoty....bylo mi krásně, tak jemně a něžně, po chvíli přišly slzy...nebraňme se plakat, je jedno jestli muž či žena, slzičky jsou lék, uvolní a odplaví bolístky na dušičce.
Posílám tuto mandalku pro malý návrat domů."

S láskou
Jana


Psychologie čísel - 17.

25. června 2011 v 6:17 | Marie Blankytná |  Motto dne


- Osudové číslo 6 - POKUŠENÍ - ČÍSLO PRÁCE
Jsou to lidé , kteří jsou vedeni v životě k mnoha pokušením. Musí jim však odolat za každých okolností, pokud nechtějí být ztraceni. Mají se varovat zlých myšlenek, neboť se mohou stát jejich vlastní obětí, jelikož - " jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá ".
Jejich heslo je : ODPORUJTE ZLU, PROSPÍVEJTE V DOBRU A ŠPATNÉ SE VÁM VYHNE.
Hodně klidu, míru a harmonie. Marie.

Jak se léčí zácpa - 2.

25. června 2011 v 6:06 | Marie Blankytná |  Zdraví

Příčiny onemocnění zácpou

Zácpa nastává ve většině případů pro nedostatek vlákniny a tekutin ve stravě. Další důležitou příčinou je porucha činnosti jater, žlučové soli tvořící se v játrech jsou přirozená projímadla a mají zásadní význam pro správnou činnost zažívacího ústrojí. Mezi další faktory patří nedostatek pohybu nebo prodloužená nečinnost, vážnější deprese a některé zdravotní poruchy jako vysoká hladina vápníku v krvi, rakovina tlustého střeva, cukrovka syndrom dráždivého trakčníku, střevní spazmy nebo snížená činnost štítné žlázy. Nadužívání projímadel a některých antacid (léků proti pálení žáhy) může narušit činnost střev, stejně jako některé léky (např. antidepresiva, opiátové přípravky proti bolesti a léky proti vysokému tlaku) mohou zácpu vyvolat.

Jak se léčí Zácpa potravinovými doplňky

Jakákoli náhlá změna ve střevní peristaltice může být příznakem vážnější skryté příčiny - například rakoviny střev - a vyžaduje lékařské vyšetření. Při občasných nepravidelnostech mohou pomoci různé přírodní potravinové doplňky. Příznivé účinky by se měly projevit během jednoho až dvou dnů. S výjimkou řečetláku amerického (Cascara zahrada) můžete následující doplňky užívat podle potřeby i dlouhodobě. Trápí-li vás zácpa užívejte jitrocel blešníkový, mleté lněné semínko nebo mletá semínka pískavice - řeckého sena - dodávají vlákninu, která změkčuje stolici a zlepšuje vyprazdňování. Mohou se užívat každý den. Zapíjejte je vždy velkým množstvím vody, abyste podpořili průchod mimořádného množství vlákniny zažívacím ústrojím. Zácpa může ustoupit užíváte-li švestkovou šťávu nebo sušené švestky ve formě kompotu; působí tak jemně, že je můžete užívat i s jinými přípravky. Čaj z pampeliškového kořene má povzbuzující účinek na činnost jater, který mu dodává mírně projímavé vlastnosti. Hořčík pomáhá při svalových křečích.
Nepřinese-li kombinace těchto prostředků úlevu od zácpy do dvou dnů, uvažujte o kůře z řešetláku amerického jako posledním východisku. Je to účinné projímadlo, které stimuluje svalstvo střevní stěny ke stahům, ale nemá se užívat déle než jeden nebo dva týdny.
Při preventivních opatřeních zácpy nezapomeňte na pšeničné otruby, vynikající zdroj nerozpustné vlákniny, která ihned váže vodu a vytváří objemnou stolici. Zkuste proto zařadit do každodenního jídelníčku obilniny bohaté otrubami; dávejte také přednost celozrnnému chlebu před bílým, který obsahuje málo vlákniny.

Vhodné potravinové doplňky při zácpě

 • jitrocel blešníkový 1 až 3 lžíce prášku rozpuštěného ve vodě nebo ovocné šťávě
 • švestky každé ráno vypijte půl šálku švestkové šťávy nebo snězte tři až čtyři švestky
 • pampeliškový kořen jeden čaje třikrát denně
 • kůra řešetláku amerického 100 mg výtažku před spaním (neužívejte v těhotenství a při kojení)
 • hořčík: 400 až 800 mg denně (v případě průjmu snižte dávku)

Kdy navštívit lékaře s zácpou

Přetrvává-li zácpa dva týdny a déle navzdory vaší péči o stolici a použitým prostředkům, nebo je-li provázena nevysvětlitelným váhovým úbytkem. Dojde-li u Vás k náhlé změně stolice. Je-lizácpa provázena horečkou a bolestí břicha. Jsou-li křeče a bolesti velmi silné a narušují váš běžný život. Zpozorujete-li ve stolici krev. Přejde-li zácpa v průjem nebo se objeví zvracení. Pokud jste začali užívat léky. které by mohli být příčinou zácpy. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Zácpa - fakta a rady

Trápí-li vás zácpa je vhodné hodně pít, ne však všechny tekutiny jsou vhodné např. kofeinové tekutiny a alkohol způsobují odvodňování a tím i se může zácpa zhoršit. Vhodné tekutiny jsou voda, ovocné a zeleninové šťávy a bujóny. Horké nápoje užívané ráno mohou vyvolat reflex, který uvolňuje odchod stolice.

Doporučení týkající se zácpy


 • Jíst potraviny bohaté na vlákninu, hlavně syrové ovoce, zeleninu, luštěniny a celá zrna. Vhodné jsou pomeranče (nejméně jeden denně), protože obsahují kyselinu citrónovou, která je přírodním projímadlem.
 • Pijte denně nejméně osm sklenek vody nebo šťávy.
 • Pravidelně cvičte a jděte na záchod při prvním nucení na stolici (pokud je to možné).

Doplňující informace k zácpě

Čaj z pampeliškového kořene pomůže odstranit městnání žluči v játrech.

Psychologie čísel - 16.

24. června 2011 v 6:26 | Marie Blankytná |  Motto dne


VÍTĚZSTVÍ

Je to zvláštní číslo a představuje lidi, kteří silou podivuhodné energie a aktivity v životě mohou mnoho dosáhnout. Většinou v životě zvítězí nad sebou samými a tím dosáhnou vítězství v povolání i v celém bytí.
Jsou to lidé zdravě intelektuální, šlechetní, pomáhající, snášenliví, každému přejí dobrou existenci a jsou schopni kdykoliv pomoci.
Přeji Vám hodně klidu a míru do dnešního dne. Marie
Vysvětlení - uváděná čísla nejsou číslem osudovým, ale číslem pořadovým na blogu. Tato dnešní charakteristika patří lidem, kteří mají svoje osudové číslo 7 - číslo posvátné.

Jak se léčí zácpa ?

24. června 2011 v 6:16 | Marie Blankytná |  Zdraví

Jak se zácpa léčí?

4Většina lidí trpících zácpou sáhne dříve či později po nějakých projímadlech. Není to zrovna nejlepší nápad, protože spousta těchto přípravků je návykových a může mít i nějaké vedlejší nežádoucí účinky. Pokud je zácpa opakujícím se problémem, měl by jít veškerý stud stranou. V takovém případě je nutné navštívit lékaře a poradit se s ním o dalším postupu a případné léčbě. Lékař musí v první řadě vyloučit jiné onemocnění, které by mohlo zácpu vyvolávat. Poté většinou doporučí dietní opatření, někdy stačí upravení jídelníčku a režimu. Mezi základní pravidla patří:
 • Strava bohatá na vlákninu (ovesné vločky, celozrné pečivo, lněné semínko, ovoce a zelenina, zakysané mléčné výrobky). Nejlépe je začít s přísunem vlákniny hned u snídaně. Zároveň je vhodné se vyhýbat silnému černému čaji, bílému pečivu, rýži, borůvkám a jiným potravinám, které staví.
 • Pravidelný přísun potravy. Trávicí systém by měl mít určitý režim, ve kterém bude stravu konzumovat, zpracovávat a vylučovat.
 • Dostatečný pitný režim, tak 2 - 3 litry denně (před snídaní vypít sklenici teplé minerálky na lačno).
 • Pravidelný a cílený pohyb, který co nejvíce zajistí dobrou peristaltiku střev.
 • Nezadržovat nucení na stolici.
 • Nácvik vyprazdňovacího reflexu. Jde o účinnou metodu, kdy nemocný chodí pravidelně v určitou ranní hodinu na WC, a to i když nemá pocit, že by se mu chtělo. Posedí si chvíli a snaží se vyvíjet přiměřený tlak na svěrač. Tím předává organismu informaci, že právě tato doba je vhodná k vyprázdnění. Je zapotřebí trpělivosti a skutečné pravidelnosti, než se dostaví výsledek.
Někdy i po úpravě režimu zácpa přetrvává. Poté je třeba přistoupit k volbě vhodného projímadla. V současnosti jsou k dostání tři skupiny projímadel:
 • Kontaktní laxativa (Regulax, Sennagran, Guttalax, Fenolax), zvyšují pohyb střev, omezují vstřebávání vody a minerálních solí ze střeva, působí přímo na stěny střev. Jsou návykové a jejich účinnost se časem snižuje. Není v žádném případě vhodné je užívat pravidelně či ve větších dávkách.
 • Osmotická laxativa (Duphalac, Lactulosa), váží na sebe vodu a stimulují střevní sliznici k tvorbě hlenu. Tyto projímadla jsou pro organismus šetrnější, obsahují soli, které jsou i v některých minerálních vodách. Proto se při zácpě doporučují pít speciální minerálky. Některé z osmotických laxativ mohou užívat i diabetici.
 • Střevní stimulanty. Jsou to látky, které působí přímo na svalovinu střev a vyvolávají zvýšenou peristaltiku střev. Užívají se k léčbě vyjímečně.
2V každém případě by se to s projímadly nemělo přehánět. Jsou i možnosti nějakých přírodních způsobů léčby a tzv. "babské rady", které mohou být účinné. Je dobré je vyzkoušet. Patří mezi ně speciální bylinné čaje, přípravky s vlákninou (indické psyllium, benefibra apod.). Za zmínku jistě stojí i široká škála preparátů s probiotickými kulturami, které navozují správné mikroklima ve střevech.

Psychologie čísel - 15.

23. června 2011 v 7:04 | Marie Blankytná |  Motto dne


SPRAVEDLNOST - ROVNOVÁHA
Každá překážka, nemoc či ztráta je výsledkem za vykonaný nespravedlivý čin.
Životním cílem těchto lidí má být zdravé tělo a zdravý duch.Je nutno obě síly rozvíjet v rovnováze - potom se tito lidé budou mít dobře. Tito lidé by se měli přidržovat toho, aby vždy spravedlivě mysleli, mluvili a pracovali, aby zůstali v duševní rovnováze, která je pro ně nejvýš důležitá.
Jejich heslo : SPRAVEDLNOSTÍ K DUŠEVNÍ ROVNOVÁZE.
Přeji Vám šťastný, láskyplný a harmonický den.M.

Den 26.6.2011

22. června 2011 v 17:31 | Marie Blankytná |  Meditace
DEN 26.6.2011 - DEN SOUCITU , ROVNOVÁHY , HARMONIE , LÁSKY .

Tento den má být v 18 hodin uskutečněn zahajovací ceremoniál ženského mistrovství světa ve fotbale. Má být přítomna i p. Angela Merkelová. Z mnoha stran přicházejí zprávy , že bude spácháno mnoho násilí.


" Mohu říci pár slov k vaší snaze. každý, kdo má dobrou vůli a srdce naplněné Láskou, může pomoci tyto energie šířit k ochraně planety Země a všech bytostí, které ji obývají.
Na tento den je naplánováno větší setkání žen v Berlíně a mnoho lidí má vizi o použití a zneužití energií k násilí proti tomuto setkání bytostí.
Po všechny dny, které zbývají do zahájení, můžete ve svých meditacích posílat energie Lásky nejen všem účastníkům, ale i odpůrcům tohoto setkání, také planetě Zemi. Modlete se a proste o ochranu všech bytostí i o ochranu města a místa. Vytvořte mír, klid , harmonii v sobě, ve své duši, ve svém srdci, abyste je mohli posílat dál."

Ze stránek Marušky a z jejího dalšího sdělení vybírám:
Máme se naučit přestat bojovat a být vyrovnaní /nikoli apatičtí/.
Nezaměřujme se na tento den jako na den protireakce. Věnujme celý tento kalendářní MĚSÍC a zejména tento den (26.6.2011) rovnováze, harmonii a soucitu se všemi sférami života, protože všechno, co nazýváme špatným pochází pouze z pocitu nedostatku lásky - proto všem těmto částem, emocem i bytostem věnujme Lásku.
Mysleme na tento den jako na Den lásky - lásky k sobě samým, druhým (všichni jsme jedno - tak to ale neoddělujme), Bohu, Přírodě, Matce Zemi a všem stvořením celého Univerza. BUĎME SOUCITEM, ROVNOVÁHOU, HARMONIÍ a LÁSKOU.

MEGARITUÁL - 2011
Chcete-li se dovědět víc, prohlédněte si :
Přeji všem hodně energie Lásky, která přináší také energie štěstí a zdraví. M.

Psychologie čísel - 14.

22. června 2011 v 6:50 | Marie Blankytná |  Motto dne


MOUDROST - OPATRNOST
Tito lidé jsou schopni dosáhnout nejvyšší myslitelné dokonalosti a přenášet ji na druhé. Jsou schopni vykonat reformy právě svou vnitřní sílou, kterou vlastní.
Jsou intuitivní, originální, nezištní a mají silné dary jasnovidné.
Tyto dary však nikdy nesmí zneužít pro sobecké účely.
Jejich heslo je : MOUDRÝ ROVNÁ SE DRAHOKAMU.
Probuďme v sobě moudrost, opatrnost s touhou pomoci dobrým věcem. Hodně štěstí. M.

Muž, který sázel stromy

22. června 2011 v 6:35 | Marie Blankytná

( český dabing )
Příběh o tom, že nemožné, gigantické a složité věci, se skládají z malých, jednoduchých a přirozených částí. Jde jen o to, zda ty malé jednoduchosti dokážeme dělat s důslednou pravidelností. Potom se stačí jen ohlédnout a pousmát se nad těmi, kteří tvrdí že je to nemožné. Pravdivý příběh, který dodnes inspiruje mnoho lidí k zamyšlení nad svým životem a dodává jim optimismus. (Video je v češtině)
Psychologie čísel- 13.

21. června 2011 v 7:05 | Marie Blankytná |  Motto dne


STŘÍDAVÉ ŠTĚSTÍ

Tito lidé mají jednat vždy klidně, neboť mají náchylnost jednat ve spěchu, neklidu a příliš aktivně. Nadšení je magický prostředek k dosažení cílů, ale nesmí vybočit z mezí. Je nutno vypěstovat sebedůvěru, klid, vůli, a vkládat do každé své práce to nejlepší, čeho jsou schopni.
Jejich heslo : DŮVĚRA VE ŠTĚSTÍ SE VYJADŘUJE KLIDEM A TRPĚLIVOSTÍ.
Hodně klidu , trpělivosti a harmonie všem do dnešního dne přeje M.

Bakterie E. coli

21. června 2011 v 6:56 | Marie Blankytná

Vynořují se lékařské soudní důkazy o bioinženýrském původu superbaktérie E.coli


Vynořují se lékařské soudní důkazy, že evropská superbakterie E. coli byla vyrobena bioinženýrsky, aby zabíjela lidi

6. června 2011, Mike Adams
Hra s obviňováním zeleniny nadále pokračuje v celé EU, kde superodolný kmen e. coli postihuje pacienty a plní nemocnice v Německu, ale naprosto nikdo nemluví o tom, jakým kouzlem se e. coli mohla stát odolnou vůči osmi různým třídám antibiotk a pak se náhle objevit v potravinách.
Tato variace E. coli patří do kmene O104, a kmeny O104 nejsou normálně téměř nikdy odolné vůči antibiotikům. Aby získaly tuto odolnost, musejí být opakovaně vystavovány antibiotikům, aby na ně byl vyvíjen "mutační nátlak", který je donutí k úplné odolnosti proti lékům.
Jste-li zvědavi na původ takového kmene, musíte především sledovat, jak probíhala inženýrská změna e. coli a dosti přesně determinovat, kterým antibiotikům byla baktérie vystavena během svého vývoje. A tento krok byl učiněn (viz níže), a když se podíváte na genetické dekódování tohoto kmene O104, který nyní ohrožuje konzumenty potravy po celé EU, objeví se fascinující obraz, jak muselo dojít k jejímu vzniku.
Genetický kód odhaluje historii kmene
Když vědci v německé Institutu Roberta Kocha dekódovali genetickou stavbu kmene O104, zjistili, že je odolný všem následujícím antibiotikům a jejich kombinacím:
• penicillins
• tetracycline
• nalidixic acid
• trimethoprim-sulfamethoxazol
• cephalosporins
• amoxicillin / clavulanic acid
• piperacillin-sulbactam
• piperacillin-tazobactam
Navíc tento kmen O104 má schopnost produkovat speciální enzymy, které mu dodávají to, co by se dalo nazvat "bakteriální superschopnosti", technicky známé jak ESBL.

"Extended-Spcectrum Beta-Lactamases (ESBL) jsou enzymy, které mohou být produkovány baktérií a učinit je odolnou vůči cefalosporinům, jako ceufuroxim, cetofaxim a ceftazidim - to jsou nejužívanější antibiotika v mnoha nemocnicích", vysvětluje Agentura ochrany zdraví v UK.
http://www.hpa.org.uk/Topics/InfectiousDiseases/InfectionsAZ/ESBLs/
K tomu má tento kmen O104 navíc dva geny - TEM-1 a CTX-M-15, před nimiž se "chvějí lékaři již od 90. let," jak píše The Guardian http://www.guardian.co.uk/commentisfree/2011/jun/05/deadly-ecoli-resistance-antibiotic-misuse . Proč se lékaři před nimi chvějí? Protože jsou tak smrtelné, že u mnoha jimi nakažených lidí dojde ke kritickému selhání orgánů a oni prostě zemřou.
Jak se bioinženýrsky vyrábí superbaktérie
Jak tedy přesně dojde k tomu, že vznikne kmen baktérií odolný vice než tuctu antibiotik v osmi různých kategoriích léků, obsahující dvě smrtelné mutace genů plus schopnosti enzymu ESBL?
Je skutečně jenom jeden způsob, jakým se to může stát (a jeden jediný) musíte vystavit tento kmen e. coli všem osmi třídám antibiotických léků. Obvykle se to nedělá najednou, samozřejmě: nejprve ji vystavíte penicilínu a vezmete přeživší colonie, které jsou odolné penicilínu. Pak je dále vystavíte tetracyklinu. Přeživší kolonie jsou nyní odolné jak penicilínu, tak tetracyklínu. Pak je vystavíte sulfaléku a posbíráte přeživší kolini, a tak dále. Je to proces genetické selekce, prováděný v laboratoři, za účelem požadovaného výsledku. Takto vznikají některé biozbraně vyráběné americkou armádou ve Ft. Detrick, Maryland http://en.wikipedia.org/wiki/National_Biodefense_Analysis_and_Countermeasures_Center .
I když skutečný proces je trochu složitější, závěrem je, že vytvoření kmene bakterie e. coli, který je odolný osmi třídám antibiotik, vyžaduje opakované a vytrvalé vystavování těmto antibiotikům. Je sktuečně nemožné si představit, jak by k tomu mohlo dojít samo od sebe v přírodním světě. Například, kdyby tato baktérie pocházela z jídla (jak nám tvrdí), kde potom získala všechny tyto odolnosti vůči antibiotikům, když je faktem, že na zeleninu se antibiotika nepoužívají?
Když vezmeme v úvahu genetické důkazy, které nyní stojí před námi, je těžké si představit, jak by se toto mohlo odehrát "divoce". Zatímco resistence na jedno antibiotikum je běžná, vytvoření kmene a. coli odolného osmi různým třídám antibiotik - v kombinacích - prostě popírá zákony genetické permutace a kombinace v přírodě. Jednoduše řečenu, tato superbaktérie e. coli nemohla vzniknout přirozeně. A zbývá tedy jediné vysvětlení, odkud může pocházet: z laboratoře.
Kmen byl vytvořen uměle a pak vypuštěn do světa
Důkazy nyní ukazují na to, že tento smrtící kmen e. coli byl uměle vytvořen a pak buď uměle vypuštěn do potravin, anebo nějak unikl z laboratoře a vstoupil do potravin sám. Pokud nesouhlasíte s tímto závěrem, a to klidně můžete, pak musíte najít vysvětlení, jak se tato oktobiotická baktérie (imunní vůči 8 druhům antibiotik) vyvinula sama od sebe ... a tento závěr je ještě děsivější nežli "bioinženýrské" vysvětlení, protože by znamenalo, že oktobiotické baktérie se prostě mohou objevit kdekoliv kdykoliv bez příčiny. A to by byla dosti exotická teorie.
Můj závěr dává lepší smysl: Tento kmen e. coli byl téměř jistě vytvořen uměle a pak vypuštěn do potravin se specifickým cílem. Jaký cíl by to mohl být? Zdá se mi, že je to evidentní.
Současně tu působí problém, reakce a řešení. Nejprve způsobit PROBLÉM (smrtící kmen e. coli v potravinách). Pak počkat na veřejnou REAKCI (obrovské pozdvižení, protože lidé jsou terorizování e. coli). Jako odpověď na to přijde žádoucí ŘEŠENÏ (totální kontrola nad globální zásobou potravin a postavení mimo zákon syrové potravy, syrového mléka a syrové zeleniny).
A o tom to celé je, samozřejmě. FDA (Americký úřad pro potraviny a léky)se spolehl na stejný jev v USA, když prosazoval svůj nedávnyý "Zákon o modernizaci bezpečnosti potravin", který v podstatě staví mimo zákon malé rodinné organické farmy, pokud nelížou holínky regulátorů FDA. FDA byl schopen zničit svobodu farmářství v Americe tím, že zahrál na strunu široce rozšířeného strachu, který následoval po vypuknutí nákazy e. coli v amerických potravinách. Když se lidé bojí, samozřejmě, není obtížné přimět je, aby souhlasili s téměř každým stupněm regulační tyranie. A způsobit, aby se lidé báli svého jídla, je velmi snadné ... stačí několik tiskových prohlášení vlády poslaných e-mailem mainsteramovým médiím a je to.
Nejprve zakážeme přírodní medicínu, potom zaútočíme na potraviny

Uvědomte si , že toto vše se děje vzápětí poté, co EU zakázala léčivé rostliny a potravní doplňky - zákaz, který staví mimo zákon nutriční terapie, které pomáhají udržet lidi zdravé a bez nemocí. Nyní, když jsou tyto byliny a dpolňky zakázány, dalším krokem je způsobit, aby lidé měli strach z čerstvé potravy. To proto, že čerstvá zelenina je léčivá, a dokud má veřejnost právo koupit si čerstvou zeleninu, může vždy zabránit nemoci.
Ale pokud můžete způsobit, aby se lidé BÁLI čerstvé zeleniny - nebo postavit ji vůbec mimo zákon - pak můžete donutit veškerou populaci, aby žila z mrtvé stravy a předzpracované stravy, která podporuje degenerativní nemoci, a tak posílit postavení mocných farmaceutických společností.
To vše je součástí stejného plánu, jak vidíte: udržet lidi v nemocech, odepřít jim přístup k léčivým bylinám a doplňkům, a pak využít jejich utrpení prostřednictvím globálních farmaceutických kartelů.
Geneticky modifikované potraviny hrají samozřejmě podobnou roli: jsou vytvořeny k tomu, aby kontaminovaly naše potraviny genetickým kódem, který způsob širocerozšířenou neplodnost mezi lidstvem. A ti, kteří ještě budou schopni se rozmnožovat i po vystavení GMO, budou natolik trpět degenerativními nemocemi, že jejich "léčba" opět bude obohacovat lékové společnosti.
Vzpomínáte si, která země byla nedávno postižena hrozbou e. coli? Španělsko. Proč Španělsko? Vzpomeňte si na uniklé zprávy z Wikilieaks, které odhalily, že Španělsko odolalo zavedení GMO do svého zemědělského systému, i když mu americká vláda skrytě vyhrožuje politickou odvetou za jeho odpor. Falešné obvinění Španělska z rozšíření e. coli je pravděpodobně onou pomstou za španělskou neochotu naskočit do geneticky modifikovaného vagónu. http://www.naturalnews.com/030828_GMOs_Wikileaks.html
To je příběh, který stojí za ekonomickým zničením španělských rolníků pěstujících zeleninu. Je to jedna ze zápletek, které probíhají ve schématu událostí kolem e. coli.

Potraviny jako válečná zbraň vytvořená Big Pharmou
Mimochodem, nejpravděpodobnějším vysvětlením, kde byl vyvinut tento kmen e. coli, je, že farmaceutičtí giganti ho vytvořili ve svých vlastních laboratořích. Kdo jiný má přístup k veškerým antibiotikům a vybavení potřebnému k vytvoření cílených mutací potenciálně tisíců kolonií e. coli? Lékové společnosti mají jedinečné postavení k tomu, jak provést tuto akci a mít z ní prospěch. Jinými slovy, mají jak prostředky, tak motivaci, aby se angažovaly speciálně v podobných akcích.
Mimo lékové společnosti jsou tu snad i regulátoři infekčních nemocí, kteří mají podobnou laboratorní kapacitu. Například CDC by to pravděpodobně mohla také provést, kdyby skutečně chtěla.
Důkaz, že někdo bioinženýrsky vytvořil tento kmen e. coli, je zapsán přímo v DNA baktérie, Je to lékařský soudní důkaz, a to, co odhaluje, nelze popřít. Tento kmen prošel opakovanými a dlouhodobými vystaveními osmi různým třídám antibiotik, a pak se nějakým způsobem objevil v potravinách. Jak jinak je toto možno provést, než důkladně naplánovaným schématem provedeným grázlovskými vědci? Není možno, aby vznikla "spontánní mutace" v kmeni tak, aby byl odolný nejvyšším osmi třídám značkových antibiotických léků, které jsou dnes prodávány Big Pharmou. Takové mutace musí být záměrné.
A opakuji, pokud nesouhlasíte s tímto tvrzením, pak to znamená, že říkáte NE, nebylo to uděláno záměrně … stalo se to náhodou! Což je, jak znovu říkám, ještě děsivější! Protože to znamená, že antibiotická kontaminace našeho světa je na tak extrémním stupni, že kmen e. coli může být v přírodě nasycen osmi různými druhy antibiotik natolik, že se přirozeně vyvine ve smrtící superbaktérii. Pokud tomu lidé věří, tak je to ještě děsivější teorie než bioinženýrské vysvětlení!
Začala nová éra: Biologické zbraně v naší stravě
Ale v obou případech - nezáleží na tom, čemu věříte - je prostou pravdou, že svět nyní čelí nové éře globálních kmenů superbaktérií, které nelze léčit žádnými známými léky. Samozřejmě mohou být snadno zabity koloidním stříbrem, což je právě důvod, proč v posledních letech FDA a světoví regulátoři zdraví zuřivě napadali společnosti vyrábějící koloidní stříbro. Nemohou dopustit, aby veřejnost měla v rukou přírodní antibiotikum, které skutečně funguje. To by zničilo celý jejich záměr, aby všichni lidé byli nemocní.
Ve skutečnosti tyto kmeny e. coli mohou být snadno léčeny kombinací přírodních plnospektrálních antibiotik z rostlin jako je česnek, zázvor, cibule a léčivé rostliny. Navíc probiotika mohou pomoci vyrovnat flóru trávicího systému a "vytěsnit" smrtící e. coli, která by mohla být současně přítomna. Zdravý imunitní systém a dobře fungující trávicí trakt může zvítězit nad infekcí superbakterie e. coli, ale je tady ještě jedna věc, o které lékařská komunita nechce, abyste věděli. Dávají absolutní přednost tomu, abyste zůstali bezmocnou obětí ležící v nemocnici a čekající na smrt, bez jakýchkoli možných vyhlídek. Přesně to je "moderní medicína". Způsobují problémy a prohlašují, že je léčí, a pak vás nedokážou léčit ničím, co by skutečně fungovalo.
Téměř všem úmrtím, která se dnes přičítají propuknutí e. coli, se dá snadno a lehce zabránit. Jsou to úmrtí z nevědomosti. Ale ještě spíše to mohou být také úmrtí na novou éru biologických zbraní v potravě, vypuštěných buď skupinou šílených vědců, anebo systémovou institucí, která vyhlásila válku lidské populaci.