Červen 2012

Dejme lásku i sobě

30. června 2012 v 6:14 | Marie Blankytná |  TransformacePRAVDA

24. června 2012 v 14:01 | Marie Blankytná |  Transformace

Prosíme o ochranu

24. června 2012 v 11:47 | Marie Blankytná |  Motto dne

OTČE NÁŠ, JENŽ JSI NA NEBESÍCH...................................................................................
.......................................................................................................................................
PROSÍME TAKÉ O OCHRANU , VEDENÍ , NAUČ NÁS POKOŘE ................................................
Přeji Vám klidný sváteční den a děkuji neznámému autorovi obrázku za kresbu. M..

Ž E N A

23. června 2012 v 14:00 | Marie Blankytná |  Motto dne
B Ů H S T V O Ř I L Ž E N U, K T E R Á -
má sílu, že se člověk diví. Ona má potíže, zármutek, ale i štěstí a lásku a svoje myšlení.
Ona se směje, když chce - vříská. Žena zpívá. Když chce, pláče.
Pláče, když je šťastná a usmívá se, když je nervózní.
Bojuje za svou víru, bojuje proti nepravdě.
"Nebere" NE za odpověď, když má někdo lepší způsob řešení.
Vše dělá pro svoji rodinu.
Doprovodí svoje přátele k lékaři jenom proto, že se bojí doktora.
A miluje bez hranic.
Raduje se z dobroty svých přátel. Ona se raduje, když slyší, že se někdo nový narodil, nebo někdo se oženil.
Její srdce se zlomí, když slyší o smrti blízké osoby. Teskní nad ztrátou milovaného člověka a je silná, když už není za co bojovat.
Žená ví, že jeden polibek a objetí může vyléčit jedno zlomené srdce.
A - najde se jedna chyba na ženě -
.............................ONA ZAPOMENE, JAKOU MÁ CENU....................................................

Vnitřní svoboda

23. června 2012 v 9:21 | Marie Blankytná |  Motto dne

" Uvědomíme-li si možnosti rozvoje vnitřní svobody, můžeme se začít otevírat radosti, zdraví a pocitu uspokojení, jejichž zdroje jsou všude kolem nás. Poznáme-li lépe sami sebe, získáme hlubší vhled, větší porozumění a pocit klidu v duši.
Tělo a duch se budou zdravě vyvíjet, práce, rodina i vztahy budou smysluplnější......."
Přeji Vám všem hodně klidu do duše a hodně lásky v srdci. M.

zlata.dusicka

22. června 2012 v 13:58 | Marie Blankytná |  Spřátelené stránky
28.5.2012
Povolání a peníze
Je mnoho z vás, kteří v této době řešíte spoustu problémů. Čím se ve velké míře zabýváte, tím je vaše práce a povolání. Mnozí se těší na každý den, kdy se budou moci zabývat tím, co je baví a co je naplňuje. Avšak velká část svou práci nemá ráda, nebaví je a nenaplňuje. Jste pohrouženi sami do sebe, toužíte vzlétnout a cítit energii naplnění, která k vám přijde vždy, když to, co děláte, rezonuje s vaší duší. Jste nuceni prožívat období, kdybyste rádi byli jinde a dělali něco jiného. Jak nalézt řešení v tomto dilematu? Jsou zde skutečnosti, které si musíte projít a které musíte zvládnout. Je zde potřeba vaší duše zkusit si a zažít vše, i to opačné, to co vás nebaví, abyste nalezli to, co je pro vás to pravé. Jakmile se s tímto smíříte, získáte ve svém srdci klid i přes to, že vás vaše práce nenaplňuje. Mnozí z vás již mají své vize, co by dělat mohli, ve které oblasti mají zkušenosti a čím by se mohli živit. Přesto stále zůstávají tam, kde jsou, protože mají strach, který zatím nepřekonali. V této době jste stále ještě závislí na peněžním systému a pokud toto nezměníte, nadále i budete. Proto jsou peníze zatím potřebné a také vám dávají více svobody. Neznamená to peníze hromadit, pouze žít s rozmyslem a vydávat za věci potřebné. Pokud však si pořizujete zbytečnosti, vznikají dluhy a vy si na sebe berete těžké myšlenkové energie, starosti, které podněcují strach z toho, co přijde. Mnozí chtějí být svobodní a svou práci dobrovolně opouští jen proto, aby nebyli spoutáni současným systémem. Není to ani dobré, ani špatné. Záleží vždy na tom, jak se ten dotyčný s tímto vyrovná. Někteří by naopak rádi pracovali, ale bohužel práci nemají. V tomto případě je potřeba pracovat na přijetí této situace a využití volného času k odpočinku. Můžete dělat cokoli, co jste do té doby nezvládali. Zbavte se však strachu z budoucnosti, neboť vždy nic netrvá věčně a váš životní plán rozhodně neobsahuje celoživotní beznaděj a strach. Tato doba je velice složitá, obzvláště to, co se týká peněz, tzn. přežití. Tento systém byl vytvořen vámi, lidmi a bude to stát ještě velmi mnoho práce, vaší i celé společnosti, nežli se to změní. Snažte se proto zmírnit dopady těchto problémů na váš život. Přijímejte to, co přijde a učte se to využít ve svůj prospěch. Naučte se zvládat svůj strach. Pokud se zbavíte strachu, budete již z poloviny svobodní. Neboť právě strach je nejsilnějším ovladačem vašich životů. V každé situaci věřte v dobro Vesmíru a mějte víru v život a lásku a v to, co život přináší. Hlavně pokaždé poslouchejte své srdce, neboť vždy pocítíte, co je pro vás správné a co byste měli nebo neměli dělat. Díky tomuto budete schopni každý, pro vás problematický čas, přestát v pořádku a bez psychické újmy.


ŽIVOT ZA ODMĚNU

20. června 2012 v 6:57 | Marie Blankytná |  O naší duši

Igor Chaun: TO TENHLE ŽIVOT JE TEN ZA ODMĚNU!

Ukázka z přednášky Igora Chauna a Karla Rašína na Veletrhu Esoterika s názvem UFO, SPIRITUALITA A ČESKÁ EXOPOLITIKA. Celá přednáška na GoschaTV4

O M E D U

17. června 2012 v 9:40 | Marie Blankytná |  Zdraví
o medu a skořici.
Med a skořice léčí většinu nemocí.
Nemoci srdce:Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani.Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem.Ti,kteří už infarkt prodělali a budou jíst toto denně,budou se držet míle daleko od dalšího infarktu.Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep.Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.
Artritida:Pacienti mohou denně,ráno a večer,jeden šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1malou lžičkou skořice.Berou - li to pravidelně může se vyléčit dokonce i chronická artritida.
Infekce močového měchýře:Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít.Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.
Bolesti zubů:Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu.Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.
Cholesterol:2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody,které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázaly snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin.Podává - li se 3x denně je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu.
Nachlazení:Ti,kdo trpí na časté nachlazení,by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s 1 lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.
Potíže se žaludkem:Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.Med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.
Posílení imunitního systému: Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí.Med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.
Těžký žaludek:1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.
Chřipka:Med obsahuje přírodní látky,které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.
Dlouhověkost:Čaj vyrobený z medu a skořice, je-li brán pravidelné, zabraňuje potížím dlouhého věku.Vezměte 4 lžíce medu, 1 lžíci skořice a uvařte jako čaj spolu se 3 šálky vody .Pijte 1 šálku 3x denně.To udržuje kůži čerstvou a hebkou
až do vysokého věku. Délka života stále vzrůstá a i 100 letí lidé mohou být svěží, jako ve 20 letech.
Pupínky:3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu.Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Když to děláte denně pupínky do týdne zmizí i s kořeny.Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.
Hubnutí:Každý den ráno,1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí.Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob. Pravidelné užívaní zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.
Rakovina: I pokročilá rakovina kostí,žaludku a střev může být s úspěchem léčena. Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a lžíci skořice měsíc 3x denně.
Chronická únava:Cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil. Pacienti-senioři užívající med a skořici v poměru 1 : 1 jsou čilejší a ohebnější. 1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s vodou a brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne, kdy začíná klesat tělesná vitalita obnoví do týdne vitalitu těla.
Zápach z úst:Po ránu kloktat 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou. Dech tak zůstává čerstvý po celý den.

Sílou bylinek proti rakovině

17. června 2012 v 6:58 | Marie Blankytná |  Zdraví
Není koření, jako koření...

Konzumujete kořeněné jídlo a potom vás pálí žáha nebo máte zažívací potíže ?
Mohu vás ujistit, na vině určitě není koření. Přesně naopak...
Historie koření a bylinek :
v dobách dávných byly bylinky a koření velmi luxusním zbožím, vyhrazené jen bohatým a mocným.
Dnes je naštěstí dostupné všem. Používání koření v kuchyni je především otázkou chutí, ale tyto ingredience byly odedávna ceněny i kvůli léčebným schopnostem.
Bylinky, koření a rakovina
Asi netušíte, že malé zelené bylinky a barevné koření mají takovou moc a sílu poprat se
s nejzákeřnější chorobou této doby. Je to opravdu fascinující, ale je to tak. Nádorové buňky nemají kořeněná jídla vůbec rády.
Mezi pozoruhodné vlastnosti bylinek a koření patří vysoký obsah protizá nětlivých látek, které jsou schopny brzdit zánětlivé procesy v buněčném prostředí, kde se nádorové buňky nacházejí.
Ptáte se, které to jsou?
Nebudu vás více napínat!
Kurkuma, zázvor, chili, hřebíček, to jsou naši hrdinové.
Kurkuma musí být rozpuštěna v oleji, aby ji tělo dokázalo vstřebat.
Při přípravě polévky restujeme na zdravém oleji cibulku, přidáváme další ingredience a před závěrem vaření přisypeme špetku kurkumy.
Jestliže přidáme i černý pepř, urychlíme a usnadníme vstřebání kurkumy.
Kurkumu je možno přidávat do každého jídla včetně zeleninových zálivek.Odlehčuje každé jídlo a současně detoxikuje játra.
Kurkumín obsažený v kurkumě, který také způsobuje to výrazné žlutooranžové zbarvení, má veliké antioxidační účinky. Např. v Indii se používá kurkuma k léčení Alzheimerovy choroby.
Zázvor
Zázvor stejně jako kurkuma je kořen pocházející z Indie a Číny, kde se používá již 5000 let.. Zázvor obsahuje látku zvanou Gingerol, která se vyznačuje extrémně vysokým protizánětlivým účinkem. Proto je velmi vhodné podávat zázvor v podobě např. zázvorového čaje pacientům s revmatoidní artritidou, kterým se často po použití velmi uleví od bolesti.
Když si uvědomíme, že pro rozvoj rakoviny má zánět klíčový význam, lépe pochopíme, jak důležitou roli v boji proti ní může zázvor sehrávat.
Z bylinek s protinádorovým a protizánětlivým účinkem musíme jmenovat
mátu, tymián, majoránku, bazalku, petržel a rozmarýn.
Tymián, máta a petržel:
Jsou významnými blokátory jednoho klíčového enzymu, který je nezbytný
pro budování sítě krevních kapilár pro nádory. Dokonce látka izolovaná z těchto bylinek sloužila jako vzor a podle její molekulové stavby se vyrobil hojně užívaný lék Gleevec při chemoterapii.
Rozmarýn obsahuju látku, která napravuje defektní buňky tlustého střeva, tím nedovolí progresi nádoru.
Spousta pokusů na laboratorních myších tuto informaci definitivně potvrzují.
Bylinky a koření - pomocníci při trávení a domácí lékárnička
Např.
bazalka je fantastickým lékem proti nadýmání a zažívacím potížím, jako zázvor.
Petržel obsahuje několikanásobně více vitamínů C než citrusové plody,
proto také dostala název domácí lékárnička. Nesmíme opomenout ani tu věc, že všechny
bylinky obsahují velké množství minerálů, hlavně vápníku a železa, a tím sehrávají velice důležitou roli při překyselení organizmu.
Nebojte se při vaření experimentovat. Při dochucování jídel neexistuje žádné tabu. Je to spíše hledání nových chutí a vůní.

Přejeme pěkný den,
Jan Anděl
ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o.
poradenské a dietologické centrum

Rakovina a my

15. června 2012 v 6:30 | Marie Blankytná |  Zdraví

Jak na unavená játra ?

13. června 2012 v 10:14 | Marie Blankytná |  Zdraví

BUDOUCÍM MAMINKÁM

11. června 2012 v 14:30 | Marie Blankytná |  Modlitba


MODLITBA PRO VODU , UVEDENÁ VE VČEREJŠÍM ČLÁNKU, MŮŽE BÝT DOPLNĚNA BUDOUCÍMI MAMINKAMI-

"Já, bytost z vody stvořená, žádám prameny v nitru Země,
které posvátnou energii skutečnosti nesou, aby obnovily své toky
a po svých vlnách spustily vlákna energií,
které obnoví struktury v každé části země,
na povrchu, pod povrchem, i vody k atmosféře vázané.
Ať rozvzpomene si každá část vody na to, co hlavní složku vody tvoří
a toto vědění se nese vodou dál.
Tyto prainformace jsou v každé kapce uložené
a teď přichází čas, aby obnovily svou pravou funkci zas.
Vše nechť děje se v míru s ostatními světy i se Zemí samotnou.
Otevírám své srdce a vysílám lásku vodě, která i mě tvoří
a kterou celou svou bytostí miluji.
A z celého srdce za toho požehnání světu, děkuji."
Maminky, které čekají děťátko mohou přidat k této převzaté modlitbě dodatek, který jsem převzala :
Já, ------------- , která s radostí a láskou čekám na své dítě, se obracím ke všem částečkám vody plodové, která chrání plod mé lásky. 0chraňuj mé dítě, dej mu pocítit mou lásku a dej, ať je spokojené, šťastné, veselé, zdravé, věřící v lásku otce i matky tak, jako my věříme ve velkou Lásku Boha Otce a Bohyně Matky. Děkuji.

Zákon Proměny - 6

6. června 2012 v 14:56 | Marie Blankytná |  Motto dne
Paolo COELHO - KNIHA PASTÝŘOVA

" Učiň mne nástrojem svého pokoje. Kde je temnota, ať rozsévám světlo."


6.6. - MEDITACE LÁSKY

5. června 2012 v 6:42 | Marie Blankytná |  Transformace