Leden 2014OTÁZKY A ODPOVĚDI

25. ledna 2014 v 6:37 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
Jestliže nějaká žena netouží po dítěti a je si vědoma, že je v její moci je nemít, nemusí se ničeho obávat, může se milovat během ovulace a nebude mít děti. Nicméně, jestliže v jistou dobu se vědomí, že má tuto moc, zmenší, zmenší se i její vibrační dávka a může snadno upadnou do léčky. Povím vám nyní malý příklad.
Před časem, v roce 1986, jsem bydlel v nájmu v malém domku na louce. Co je na lukách nepříjemné, jsou krtci s jejich kopečky. Kosit trávu kvůli tomu trvá dvojnásobně. V této souvislosti jsem promluvil ke vtělené skupinové duši krtků. Řekl jsem jim: "Velice vás miluji, vím, že okysličováním půdy v chodbičkách odvádíte výbornou práci a je to báječné. Ale kdybyste od března do října mohli jít někam jinam, byl bych velice rád. Pak, v zimě, se klidně vraťte a dělejte si, co chcete, můžete nadělat kopečků, co se vám zlíbí, to mi nebude vadit." A fungovalo to. Od chvíle, kdy jsem vyslovil tento požadavek, tuto prosbu, vprostřed louky už se neobjevil žádný krtek a neudělal během doby kosení trávy žádný krtinec. Následující rok to proběhlo stejně. Obnovil jsem svou prosbu, člověk nikdy neví, mohli na to zapomenout. Žádný krtek, nic. Ale jednou odpoledne, když jsem se necítil dobře, měl jsem depresi a byl jsem celý bez lásky, se objevily 3 kopečky hlíny, protože můj úmysl pozbyl svou sílu, vrátilo se nepřátelství.
Mohu vám také uvést příklad mé dcery, která má 17 let. Je to Tahiťanka. Adoptovaná. Má pohlavní styk už asi 2 roky, je předčasně vyspělá a nechce brát pilulky. Neví, co s nimi dělat. Nechce ani slyšet o svých ovulačních periodách. Říká: "Řekla jsem svému vyššímu Já, že jsem příliš mladá, abych otěhotněla." A funguje to. Ale jednoho krásného dne, kdy už nebyla v lásce, přestalo to fungovat, měla styk a otěhotněla. Rozhodla se pro potrat. To byla její volba. Ale nyní znovu začala stejným způsobem a má důvěru, že to zvládne. Takže jsem jí řekl: "Dostala jsi lekci, musíš být neustále v lásce, jinak to nefunguje."


NOVÉ ENERGIE NA PLANETĚ

22. ledna 2014 v 6:30 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
Datum: 19. 1. 2014
Předmět: : ROK 2014


Dnem 6.ledna začala velká událost a tak ji sdělujeme. Na vás pak bude, jak ji přijmete. Tedy 6.ledna 2014 se ve sférách vymazal a vyčistil prostor, tak jak někteří proroci např. májové předpověděli. Dokonce vědecká komunita se vyjádřila, že tento stav nechápe a snaží se vše vysvětlit. Totiž energie, které dorazily dnem 6.1.2014 na naši Planetu Zemi jsou právě ty energie, které k nám putovaly z galaktického středu. Někteří vědci tuto událost očekávali dříve a jiní později. Málo kdo z nich však 6.ledna 2014. Inu stalo se a je to moc dobře. Dobře však jen pro někoho a nedobře pro jiného. Vysvětlím nyní význam tohoto proudu energie z galaktického středu. Tento proud se dá přirovnat k jakému si magnetu, který když přiložíme na magnetickou pásku (kazetu), vymaže z ní údaje. Dá se říct, že ji vyčistí od informací, které na kazetě byly. To samé nebo spíše podobně se událo v mezi prostorech éterických světů a sfér.
Jednoduše řečeno dříve, když jste si něco SPRÁVNĚ přáli, než se to uskutečnilo, trvalo to do realizace fyzického materiálního světa dlouho. To proto, že myšlenka, nebo emoce přání musela projít skrze úrovně až ke zdroji a pak zpět. Tyto úrovně byly plné jiných energií, které způsobovali buď zpoždění, překážku a nebo dokonce zátaras a tak se přání skrze překážky a různě klikatou cestou nejen přeměnilo ( vzpomeňte na hru tichá pošta, slovo které bylo na začátku jasné a zřetelné, na konci pak vyšlo úplně jiné) ale také se ke zdroji díky vyčerpání vůbec nedostalo. Takže to co se stalo 6.ledna 2014 je to, že se prostor od všech překážek a zátaras vyčistil. Tento den 6.ledna 2014 je nejsilnější, ale jeho síla bude trvat ještě cca jeden celý rok, než ho lidé a jiné formy energií trochu svým nesprávným myšlením zase začnou naplňovat a tedy tvořit překážky. Někteří lidé ho zase na opak naplní pravdou, jednotou, láskou, upřímností, sebe přijetím atd. Ve své podstatě, budou časem zase tyto prostory a sféry v éterickém smyslu hustější a hustější, ale přesto díky tomuto jevu mnoho lidí změní svůj směr. Neplatí to však jen na lidstvo, ale týká se to samozřejmě i rostlinné, živočišné a jiné říše. O co tedy jde? Tím, že je tento prostor čistý, vaše přání, vaše myšlenky se začnou plnit velmi rychle, jelikož momentálně na jejich cestě není žádných zákrut, překážek a jiných zádrhelů. To vypadá velmi skvěle, ale také velmi nebezpečně, protože, kdo si neumí ještě do dnes správně přát, nebo-li kdo do dnes ještě nemá moc dobře zpracovanou mysl, může tento rok a pak další zažívat doslova totální nemilé životní zvraty. Víte i vy jak si správně přát? Jak správně používat mysl? Pokud dodržíte to co teď napíšu, pak se zvratů vůbec neobávejte, protože vás se to týkat nebude. Tedy základní první doporučení zní: Nic nechtěj, neboli nic si nepřej.
Zní to trochu proti řečně, ale čtěte dál. Mnoho z vás již ví, že vesmír je velké zrcadlo, nebo jeden velký kopírovací stroj. Co vyšlu myšlenkou, emocí nebo obojím, to mi vesmír vrátí. Dřív to bylo tak, že se tyto emoce a myšlenky cestou ke zdroji někde zasekly, zbloudily a ve většině případů změnily díky ovlivnění jinými energiemi, entitami, egregory, elementáry atd. To teď neplatí. Teď, když je čistý prostor, jde myšlenka, či emoce přímo ke zdroji a to bez překážek, takže vesmírný zrcadlo vám vrátí plnou parádou to, co vyšlete. Pokud vyšlete, že něco chcete, pak vám vesmír jako zrcadlo pošle to samé. Takže když vesmíru pošlete: "chci to a to", pak vám vesmír odpoví: "chceš to a to". Výsledek je tedy žádný, s tím rozdílem, že vám vesmír vrátil pouze ještě větší touhu chtít. Je to zrcadlo, každý pohyb, který uděláte doma před zrcadlem, udělá vaše zrcadlo v koupelně naprosto to samé co vy. Dříve to zrcadlo bylo samá šmouha a tak nebylo skoro nic vidět. Dnes je však vaše zrcadlo vyleštěné a čisté, takže vidíte v něm vše co právě děláte. Pokud nic nechcete, pak vysíláte vesmíru, že máte všeho dostatek a proto vám jako zrcadlo ten dostatek vrátí, tudíž se vám dostatek objeví i v materiálním světě. Celé kouzlo je být spokojený s tím, co již máte, být vděčný co právě prožíváte, žijete-li v rozpadlém domě, pak buďte za něj rádi a nepřejte si nový, protože projevením ( opravdové projevení) spokojenosti s vašim domem vám vesmír ve své podstatě zrcadlí nový dům, nebo starší, ale větší a opravený atd.
Chcete nebo potřebujete nový auto? Pak se spokojte s tím autem, co již máte, protože tak vesmíru vysíláte stejné vibrace spokojenosti s vašim dosavadním autem a tím vesmír naladíte na stejné vibrace a jak je známo a i vědci dnes potvrzeno - stejné přitahuje stejné. Vaší vděčností stvoříte ve vesmíru jiné, nebo rovnou nové auto. Teď jiné příklady. Jsou rodiče, které o svých dětech tvrdí, že jsou zlobivé. Děti nejsou zlobivé, vyjadřují pouze svoji emoci, kterou jim rodiče naprogramovali. Pokud budou rodiče tvrdit stále, že mají zlobivé děti, pak jim vesmír teprve zlobivé děti dá a až pak teprve si rodiče uvědomí, jak ty děti byly dříve hodné. Ti rodiče a jiní lidé, kteří nevědí jak dál se svým životem, pak svou pozornost obraťte na malé děti, pozorujte jejich chování, jejich bezprostřednost, radost svého bytí a to vše dělají v přítomném okamžiku. Učte se od nich, protože jsou to praví učitelé.
Veškeré strachy a obavy se nyní okamžitě zrcadlí a manifestují do materiálního světa, tedy do naší fyzické reality. Takový je rok 2014. Proto zapomeňte na strach a obavy ať se týkají čehokoliv, protože tak dáte sami sobě šanci, aby se tyto obavy a strachy vesmírem přetransformovaly, přeměnily na bezstrachovost. Máte finanční dluhy? Pak je nenazývejte dluhy, ale například čistě obyčejnou půjčkou, kterou v klidu časem po částech splatíte. Přesně tak to prociťte a vesmír, jako zrcadlo to tak zařídí. A co vztahy? Je to všechno stejné, kontrolujte svoji mysl a myslete klidně, přítomně, radostně, vděčně, bohatě. Je však důležité si na to nehrát. Zde nějaké afirmace nepomůžou. Zde pomůže jen upřímnost a přímé jednání. Stejně tak již tímto dnem 6.1.2014 neplatí lidmi tak oblíbený film TAJEMSTVÍ ( THE SECRET). Tento způsob, který se prezentuje ve filmu TAJEMSTVÍ je ve své podstatě obelhávání, jaké si namlouvání něčeho, co již v tyto dny neplatí. Pokud budete takto činit, pak vám vesmír dá naprosto stejné zrcadlení, také vás bude obelhávat, takže svého cíle nedosáhnete. Dříve, pokud to člověk takto dokázal celou dobu upřímně hrát, se dalo nějakého výsledku opravdu dostát. To však neplatí nyní. Nyní každý, kdo bude krást, lhát, podvádět, zneužívat a tvořit jiné gaunerství, se dočká toho samého gaunerství na sobě v několikanásobku. To platí samozřejmě i pro politiky. Pozorujte během tohoto roku 2014 převratné události, které se budou dít. Například budou vyplouvat různé pravdy a aféry velkých společností, politiků a významných osob. Zde nejde o trest. Vesmír netrestá, jen dává to, co člověk vysílá, to co činí, to jak člověk smýšlí, to jak reaguje na situace atd. Proto si každý člověk může vybrat co chce prožívat, protože od teď mu to vesmír dá s plnou parádou.
Budete-li vděčný, pak vesmír je vděčný k vám, budete-li okrádat, pak vesmír okrade vás. Budete-li spokojený s tím co máte, pak vás vesmír jako zrcadlo uspokojí ještě více. Budete-li zoufalí, pak vám vesmír zoufalosti přidá. Budete-li veselí, pak vám vesmír pošle mnoho vtipů, aby jste se veselili ještě více. Budete-li např. žárliví, pak vám vesmír vaši žádost splní a učiní vám takové životní situace, aby jste teprve měli pořádný důvod k žárlivosti. Budete-li nespokojení, pak vám vesmír nespokojenost přidá atd. Mohl bych tak pokračovat až do aleluja.
Zkraťme to: Od 6.1.2014 platí tyto vesmírné zákony, které se oproti dřívějšku okamžitě rychle a plně realizují, jelikož již nemají překážek: Jak zaseješ, tak sklidíš, neboli stejné přitahuje stejné. Jak se chováš k druhému, tak se bude chovat on k tobě. Je důležité, aby jste se spokojili i s tím co máte a netoužili po něčem jiném, novém. Pokud budete toužit po něčem jiném, pak tím zrcadlíte naprosto stejnou věc a to zase touhu, takže to dopadne, že se vám ta touha znásobeně vrátí a tak začnete toužit ještě víc, místo toho, aby jste danou věc dostali. Opět radím buďte vděčný za vše co máte.Pokud máte momentálně v peněžence např. sto korunu ( nebo třeba jen jednu korunu ), buďte za ní vděční, protože jestli ji momentálně nepotřebujete, pak to značí, že máte přebytek. Tou vděčností a byť jen jednokorunovým přebytkem vám vesmír zákonitě odrazí (vrátí, zrcadlí) zase jen v přebytku a vděčnosti, neboli ve spokojenosti. Takže se vám začne plnit peněženka. Co se týče zdraví je to stejné. Jste nemocný? Smiřte se s tím, nebojujte myslí proti tomu. To jak se cítíte opět vesmír zrcadlí, vrací. Bojujte proti nemoci? Pak vám vesmír vrátí jen další důvody, aby jste mohli stále bojovat a takový důvod je třeba ještě zhoršení zdravotního stavu. Jako dobrá pomůcka je si vždy říct nebo doslova uvědomit si jiné horší případy, nebo děje, než momentálně ve skutečnosti jsou. Jako příklad uvádím Pána co si stále stěžuje na bolest kolene. Vesmír mu to zrcadlí a tak ho koleno stále bolí a stav se zhoršuje. Kdy by si tento pán vzal na pomoc příklad jiného pána, který přišel o celou jednu nohu, pak by se na svoji pouhou bolest kolene díval z radostí, neboli by tuto bolest, tento stav přijal a byl za něj vděčný než aby přišel o celou nohu. Tím, že by takto přemýšlel, by vysílal vděčnost a radost a tak by mu vesmír poslal to samé- vděčnost, radost a jelikož vždy dává na víc, tak by mu také poslal uzdravení kolene. Podívejte se na jiné horší situace, než momentálně prožíváte vy a buďte vděčný za tu svoji. Takový to příklad si vložte do jakékoliv situace ve vašem životě. Je jedno co je to za situaci, jenom se musí shodovat. Například nebudu používat příklad pána z bolavým kolenem, když se jedná o s cela jinou situaci a to takovou že např. mi ukradli auto. V tomto případě je vhodné si říct, bůh ví co by se mi v tom autě mohlo stát. Např. havárie, kde bych mohl být vážně zraněn nebo i zemřít, či bych v tom autě někoho srazil atd. Takto vezmete za vděk, že vám to auto ukradli a jste rád, že jste zdraví a žijete. Takto vyslané emoce vděku a radosti opět vesmír vrací a zase vždy k tomu dodává bonusy.
Druhé doporučení zní: žij v přítomnosti, v přítomném okamžiku.
Byť se to zdá být tak pro někoho nemožné, opak je pravdou. To jediné je právě možné, vše ostatní je přelud.
O přítomném okamžiku se nebudu více rozepisovat, protože na vysvětlení a pochopení tohoto jedinečného a jediného pravdivého bytí, je potřeba napsat knihu. A to se již stalo a hned několik. Jeden z autoru, který přítomný okamžik sám žije a dobře ho vysvětluje ve svých knihách je možná vám již známí EDGAR TOLLE. Doporučuji jeho knihy, protože jsou opravdu dobře pochopitelné. Také stačí zadat jeho jméno na youtube a vyjede vám mnoho jeho odkazu. Pokud ještě přidáte za jeho jméno CZ ( Eckhart Tolle cz), tak je i s českými titulkami. Nezapomeňte si však titulky zapnout.
Takže buďte vděčný za to co již máte a žijte v přítomnosti. Pokud nejste zatíženi těžkou karmou, pak se odvážím tvrdit ( pokud opravdu vše upřímně dodržíte), že se stanete velmi šťastnými bytostmi naplněné všeobecným bohatstvím jak duchovním, tak třeba i finančním.
Kdo jste nepochopil, napište rád vysvětlím. Merlain@seznam.cz
Šiřte dál tento odkaz dle libosti, pomůžete tak i své rodině, přátelům, jiným lidem, přírodě, planetě Zemi a vesmíru.
S úctou k vám lidem a k samotnému bytí Merlain.

CO NÁM V TĚLE SCHÁZÍ

18. ledna 2014 v 7:14 | Marie Blankytná |  Zdraví
BYLO S DÍKY PŘEVZATO

Jak nám příznaky odhalují co v Jak nám příznaky odhalují co v těle chybí. těle chybí.
Podívejte se, je to zajímavé… po dosažení určitého věku máme téměř všechny z těchto příznaků
způsobených nedostatkem potravin uvedených zde:
1. Obtížnost hubnutí
Co chybí: esenciální mastné kyseliny a vitamíny
Kde získat: lněné semena, mrkev a losos - mimo specifických doplňků
2. Zadržování tekutin v těle
Co chybí: ve skutečnosti je to nerovnováha mezi draslíkem, fosforem a sodíkem
Kde získat: kokos, olivy, broskve, švestky, fíky, mandle, vlašské ořechy, špenát,
koriandr, lněné semínko a doplňky
3. Sladké nutkání
Co chybí: nedosatatek chromu
Kde získat: celá zrna, ořechy, zrní, banán, špenát, mrkev + doplňky…
4. Křeče, bolesti hlavy
Co chybí: draslík a hořčík
Kde získat: banány, ječmen, kukuřice, mango, broskve, třešně, pomeranče a vody
5. Střevní potíže, plynatost, břišní nadýmání
Co chybí: živé lactobacilly
Kde získat: zakysaná smetana, jogurt, miso, a jako Yakult
6. Špatná paměť
Co chybí: acetylcholin, inositol
Kde získat: sojový lecitin, vaječný žloutek + doplňky
7. Hypotyreóza (způsobuje zvýšení tělesné hmotnosti bez zjevného důvodu)
Co chybí: jód
Kde získat: mořské řasy, mrkev, olej, hrušky, ananas, mořské ryby a mořské soli
8. Lámavé vlasy a slabé nehty
Co chybí: kolagen
Kde získat: ryby, vejce, libové maso, želatina + doplňky
9. Slabost, malátnost, nevolnost
Co chybí: vitamíny A, C, E a železa
Kde získat: zelenina, ovoce, libové maso a doplňky
10. Vysoký obsah cholesterolu a triglyceridů
Co chybí: Omega 3 a 6
Kde získat: sardinky, losos, avokádo, olivový olej

DOTEKY PANÍ EVY

15. ledna 2014 v 5:20 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
Milí přátelé,
je zvláštní, jak některé věci nechávají na sebe čekat, přijdou a vyřeší se v době, kdy to vůbec nečekáme a v souvislostech, které se mnohdy mohou jevit jako nějaký "problém, potíž " . Taková situace se mi přihodila . Někdy v létě jsem hodiny seděla a snažila se vniknout do tajů tvorby videa, abych pak zjistila, že jsem vlastně vytvořila prezentaci, ale jen pro můj počítač, a když jsem ji přeposlala, nikdo obrázky neviděl. Všechno mé "počítačové umění" vzniká pokusem - omylem, tenkrát mi to bylo líto, že prostě " nevím". Pak mi přicházely e-maily, kde mi nešla třeba otevřít příloha, jindy prezentace a dny ubíhaly. Na vytvoření videa jsem sice nezapomněla, ale opustila mě ta touha konečně to dokázat. Když před několika dny jsem nemohla otevřít přílohu s nabídkou semen, když jsem neuměla nainstalovat jakýsi program, který po mě chtěl heslo a td, rozhodla jsem se požádat o pomoc svého synovce, ten obětavě vždycky řeší pro mě počítačové záhady. Nu a pak jsem se odvážila zeptat se na video. Když mi ukázal a vysvětlil, jak je to snadné, ještě v noci jsem se snažila hledat hudbu, kterou mohu použít, neznalá toho, co mohu si dovolit v souvislosti s autorskými právy , zklamaná - ale jen kapánek - pro mě malou nabídkou výběru, asi neznám dost možností..., šla jsem spát. Teprve dnes ráno jsem pokračovala v hledání a i v tom málu nakonec našla skladbu mně milou a dokonce její čas odpovídal přesně potřebné délce a to byl pro mě malý zázrak.
Proč se o tom rozsáhle rozepisuji? Jen chci připomenout, že kolikrát po něčem tak hodně toužíme, že nedochází ke splnění našeho přání. Ve chvíli, kdy na něj téměř zapomeneme, splní se. Situace, které nás rozzlobí, vyvedou z míry, mohou být prostředkem k řešení zcela jiné záležitosti. Naši předkové byli hodně moudří. Z uvedené situace vyplývá, jak stále platí... Dočkej času jako husa klasu. V nouzi poznáš přítele .Ráno moudřejší večera.Jak vše souvisí se vším. A mohli bychom pokračovat, že učený z nebe nespadl a dalšími úslovími. Tím výčtem jsem ale zastřela to podstatné
.Nechat věci být. To neznamená nemít sny a touhy, ty jsou přece od nepaměti hnací silou rozvoje ve všech směrech, jen na těch snech nelpět. Nevyžadovat splnění za každou cenu, netlačit " na pilu", jen snít a lehounce být. V lehkosti spočívá radost, s lehkostí se přeneseme přes hrbolky potíží, které se objevují právě ve chvíli, kdy je potřebujeme.
Posílám vám svůj první pokus videa, o němž vím, že není dokonalé, je to jako když zvládnete první písmenko abecedy. A než se budete umět podepsat vypsanou rukou, je třeba hodně cvičit. Každá jen trošku povedená věc potěší. O radost se máme dělit, proto posílám, pozdravuji a děkuji.
Pokud by vám odkaz nešel otevřít, najdete video na mém blogu v rubrice Tvorba.
Až najdu zdroj hudby, kterou mohu používat, budu se učit dál , protože mě to hodně baví. Tvořme společně krásu kolem nás. Eva

http://www.youtube.com/watch?v=ZoIY0l0FKCI