Březen 2015

STRACH ZE SMRTI ?

31. března 2015 v 6:55 | Marie Blankytná |  O naší duši
P.PAVEL ZAHRADNÍČEK OMI : "Tento vtip mám velmi rád. Je totiž nejen pro zasmání, ale i k zamyšlení.

Za to za všechno můžeš ty, babko..............................

Staří manželé se dostali do nebe. Tím, co je tam čekalo, byli doslova unešeni. Bylo to tisíckrát lepší, než si to za svého pozemského života představovali. A čím déle nad tím žasli, tím byla babička stále nadšenější a nadšenější a dědeček smutnější a smutnější. Až se nakonec usedavě rozplakal.
Babička do něho šťouchla a povídá : "No , tak dědo, nebul! Vždyť jsme v nebi a je to tady tisíckrát lepší, než jsme si to kdy představovali...........!"
"Za to za všechno můžeš ty, babko." Pronesl mezi jednotlivými vzlyky dědeček.
" To bylo pořád, vem si šálu, jez vitamíny, běž k doktorovi, nelež jen na gauči, musíš se hýbat...Za to za všechno můžeš ty!
Vždyť jsme tady mohli být už o dvacet let dřív !"

...............................CO ANI NA MYSL NEPŘIŠLO, BŮH PŘIPRAVIL TĚM, KTEŘÍ HO MILUJÍ. / 1 KOR 2,9 /

Albert Einstein

29. března 2015 v 6:37 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
Albert Einstein: Zlo neexistuje
Pan profesor na univerzitě položil svým studentům otázku: "Je všechno, co existuje, stvořené Bohem?" Jeden ze studentů nesměle odpověděl: "Ano, je to stvořené Bohem." "Stvořil Bůh všechno?" ptal se dál profesor. "Ano, pane," odpověděl student. Profesor pak pokračoval: "Jestli Bůh stvořil všechno, znamená to, že Bůh stvořil i zlo, které existuje. A díky tomuto principu: naše činnost určuje nás samotných, tedy Bůh je zlo."
Když toto student vyslechl, ztichl. Profesor byl sám se sebou spokojený. Najednou zvedl ruku jiný student.
"Pane profesore, mohu vám položit otázku?" "Samozřejmě," odpověděl profesor. Student se postavil a zeptal se: "Existuje chlad?" "Co je to za otázku, samozřejmě že ano, tobě nikdy nebylo chladno?" Studenti se zasmáli otázce spolužáka, ale ten pokračoval: "Ve skutečnosti, pane, chlad neexistuje, v souladu se zákony fyziky je ve skutečnosti chlad pouze nepřítomnost tepla. Člověka a předměty můžeme popsat a určit jejich energii na základě přítomnosti anebo vytvoření tepla, ale nikdy ne na základě přítomnosti či vytvoření chladu. Chlad nemá svoji jednotku, kterou ho můžeme měřit. Slovo chlad jsme si vytvořili my lidé, abychom mohli popsat to, co cítíme v nepřítomnosti tepla." Student pokračoval: "Pane profesore, existuje tma?" "Samozřejmě, že existuje," odpověděl profesor. "Znovu nemáte pravdu, tma stejně tak neexistuje. Ve skutečnosti je tma díky tomu, že není přítomno světlo. Můžeme zkoumat světlo, ale ne tmu. Světlo se dá rozložit. Můžeme zkoumat paprsek za paprskem, ale tma se změřit nedá. Tma nemá svoji jednotku, ve které bychom ji mohli měřit. Tma je jen pojem, který si vytvořili lidé, aby pojmenovali nepřítomnost světla." Následně se mladík zeptal: "Pane, existuje zlo?" Tentokrát profesor nejistě odpověděl: "Samozřejmě, vidíme to každý den, brutalita ve vztazích mezi lidmi, trestné činy, násilí, všechno toto není nic jiného, než projev zla." Na to student odpověděl: "Zlo neexistuje, pane. Zlo je jen nepřítomnost dobra, tedy Boha. Zlo je výsledek nepřítomnosti lásky v srdci člověka. Zlo přichází tak, jako když přichází tma, nebo chlad - tedy v nepřítomnosti světla, tepla a lásky." Profesor si sedl. Ten student byl mladý Albert Einstein.

PAMPELIŠKA - LÉK

28. března 2015 v 6:08 | Marie Blankytná |  Zdraví
PAMPELIŠKA - KRÁLOVNA JARNÍCH ZAHRAD


Jako malá jsem si velmi ráda dělala pampeliškové věnečky, jelikož má nejoblíbenější pohádková postavička byla "víla Amálka".
Také jsem si s pampeliškami hrávala jako s panenkami, květy byly krásné šaty a z druhé strany natrhaný stonek udělal dlouhé vlnité vlasy. Takto jsem se do svých her s květinami nořila na mnoho hodin.
Dnes se na každý pampeliškový květ dívám s něhou, úctou a plným uvědoměním si obrovské hodnoty takového malého a křehkého stvoření.
Pampeliška nám zhmotňuje první jarní regenerující "sluneční paprsky" a tuto dokonalou životadárnou energii uchovává v celém svém tělíčku. Všechny části pampelišky jsou nesmírnými (vesmírnými) dary a mají obrovskou léčivou schopnost, ale pouze v jejím přirozeném, živém stavu.
Po utržení listu nebo květu životadárná energie rychle odchází a proto je důležité tuto část zkonzumovat co nejrychleji- nejlépe strčit do pusy a sníst. Nebo ji rozmixovat do smoothies či odšťavnit s další zeleninou či ovocem. Může se také stát součástí salátu, ale natrhala bych listy a květy těsně před servírováním.

Pampeliška je ve skutečnosti dokonalá v každém směru. Navrchu elegantní a jemná, vespod vytrvalá, silná a trpělivá. Svými houževnatými kořeny dosáhne pro hluboko uložené živiny, které uloží ve svém těle a na podzim, po uhynutí svrchní části, tyto živiny pohnojí naši zahradu. Tedy pokud svou zahrádku před zimou nedezinfikujete dle populárních návodů - vyplít, shrabat a vyhodit. Nebo ještě lépe chemicky odplevelit.
Během sezóny jsou medonosné květy potravou pro nejrůznější hmyz.
A tento "žlutý květ" je jeden z nejbohatších zdrojů lecitinu na světě. Je to kompletní potravina se všemi osmi esenciálními aminokyselinami, které tvoří bílkoviny, silně čistí krev, játra, rozpouští ledvinové kameny, pomáhají při akné, cholesterolu, zabraňují rakovině, snižují cukrovku.

PAMPELIŠKA je antioxidant a léčí rakovinu
Vědci nedávno zjistili, že pampeliška potlačuje růst a invazivní chování několika druhů rakovin a zároveň potvrdili efektivitu pampelišky na játra a žlučník.
Tato bylinka také odstraňuje silné záněty v játrech.
Čaj z listů pampelišky snížil rakovinné buňky prsu, čaj z kořene ale ne. Podobně to fungovalo i u rakoviny prostaty.

Čaj z kořene pampelišky zabil buňky leukemie pomocí procesu, kdy se leukemie zformovala do kožního strupu, který odpadl. Pampeliška měla také silný vliv na melanom, odolávající chemické léčbě.


CO PAMPELIŠKA OBSAHUJE A NA CO JI POUŽÍT
Obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, obzvláště draslíku a manganu- dále inulin, hořčiny, steroly, cholin, aminokyseliny (základní kameny pro bílkoviny), třísloviny, pryskyřice, stopy silic, kaučuk, v mladých listech je mnoho vitamínu C, karotenoidy a fytolátky.

ČERSTVÁ ŠŤÁVA Z PAMPELIŠKY nebo zkonzumovaná za čerstva utržená :
-stimuluje tok žluči z jater do žlučníku, pomáhá odstraňovat jaterní tuk
-je močopudná
-čistí krev, pročišťuje celé tělo
- aktivuje ledviny, odstraňuje "kameny z močového ústrojí"
- pomáhá při různých jaterních nemocech (např. překrvení nebo vodnatelnost jater), poruchách zažívání
- snižuje hladinu cholesterolu
- léčí chudokrevnost a hypovitaminózu
-pomáhá při únavě, celkové vyčerpanosti
-léčí hypoglykémii, zácpu,
-snižuje vysoký krevní tlak
- léčí degradaci kostí a chrupavek, revmatismus
-zvyšuje odolnost organismu
-pomáhá při zácpě
-její hořká chuť VYHÁNÍ PARAZITY

ŠŤÁVA Z PAMPELIŠKY se používala na odstranění pih a žlutých skvrn, mlékem se léčily záněty očí.
Dále se zevně používá proti akné, furunkulóze, obklady z pampelišky pomáhají na hemeroidy.
Zařaďte pampelišku každý den do svého jídelníčku.
To nejvýživnější jídlo vám zdarma roste přímo před očima.

Autor: Marie Špačková

"DESATERO" PRINCIPŮ K PŘEŽITÍ

25. března 2015 v 6:30 | Marie Blankytná |  Spřátelené stránky
TENTO ÚRYVEK BYL VYBRÁN Z ČLÁNKU : JOSEF STANĚK - léčitel samouk, filozof- časopis Phoenix
.......................................................................................................................................................

Aby se současní čtenáři nepamětníci mohli dostat do nadhledu a neupadli při současných zákusních dějích ve státě a světě do omylů, jako naši předkové v rove 1948, pokusím se popsat desatero principů, k jejichž žití by měla naše i národní komunita / i západní civilizace / směřovat, abychom jako národ mohli přestát nastávající bouřlivé civilizační proměny bez velkých, "vítěznému únoru", podobných katastrof. Kdo níže uvedené na moc kandidujících politiků nerespektuje, toho nevolit. !!!!!!!!
  • Stát musí zajistit svým občanům naprostou svobodu v hledání a přibližování se jediné Podstatě světa- Bohu, smyslu života, pokud tím svobodně hledající neohrožují stejné právo jiných. / V JEDNOHO BOHA VĚŘITI BUDEŠ/.
  • Stát nesmí nařizovat občanům náboženská vyznání a jejich proudy. / NEUČINÍŠ SI PŘEDSTAVY BOHA SVÉHO /
  • Stát a jeho funkcionáři musí zajistit, že všechny objekty a předměty, které se vztahují k Bohu, tj. Vyššímu principu světa, jsou chráněné před jakýmkoliv zneuctěním. Je civilizačně naprosto nepřijatelné, aby z jakýchkoliv důvodů kdokoliv hanobil náboženské objekty a tradice .
  • Stát musí zabezpečit právní jistotu a přednostní uctívání rodiny, přirozená práva rodičů a dětí. / CTI OTCE SVÉHO I MATKU SVOU./
  • Stát musí zabezpečit osobní bezpečnost každého občana. / NEZABIJEŠ /.
  • Stát musí zabezpečit nedotknutelnost v rámci zákonů získaného majetku. /NEPOKRADEŠ /.
  • Stát musí zajistit důstojnost a právo na intimitu sexuality. / NESESMILNÍŠ/ .
  • Stát musí zabezpečit spravedlivě fungující místně zvykové soudnictví. / NEPROMLUVÍŠ KŘIVÉHO SVĚDECTVÍ PROTI BLIŽNÍMU SVÉMU. /
  • Stát musí výkonem správy státu zajistit právo občanů na výkonem či zákony podloženou majetkovou a citovou nerovnost. / NEBUDEŠ ZÁVIDĚT BLIŽNÍMU SVÉMU ANI STATKY, ANI ŽENY / MUŽE/, T.J. CITOVOU A EROTICKOU SEBEREALIZACI /. 9. + 10. PŘIKÁZÁNÍ BOŽÍ./
.........................................................................................................................................................

Dějiny by nám měly přinést poučení. Celý článek je uveřejněn v čas. PHOENIX - 2/ 2015.

KLOUBNÍ GYMNASTIKA

22. března 2015 v 8:57 | Marie Blankytná |  Zdraví


NOVÉ DĚTI..............

21. března 2015 v 6:03 | Marie Blankytná |  Vychovatelům dětí
...........................SPRÁVNÁ VÝCHOVA A PŘÍSTUP K NIM.

Autor : Ladislav Zelinka - spiritualista, spisovatel a vizionář
................................................................................................................................................................

" TO, CO NÁŠ OČEKÁVÁ A CO PŘEDPOVÍDÁM, A NA CO JE TŘEBA SE PŘIPRAVIT, JE, ŽE MŮŽEME OČEKÁVAT, ŽE SE BUDOU RODIT NOVÉ, ZVLÁŠTNÍ DĚTI. tYTO DĚTI SE MOHOU V MNOHA OHLEDECH LIŠIT OD SVÝCH VRSTEVNÍKŮ A OD BĚŽNÉ POPULACE. BUDOU V NĚKTERÝCH SMĚRECH VYVINUTEJŠÍ, DOSPĚLEJŠÍ, ALE TAKÉ PROBLÉMOVĚJŠÍ. BUDE POTŘEBA K NIM SPRÁVNĚ PŘISTUPOVAT."
.................................................................................................................................................................

...........................................Rodiče budou mít obtížnou úlohu s výchovou a nejen s ní. Už samotné vycházení s dětmi bude pro mnohé složité. Složitá se bude jevit i jejich povaha. Budou extrémně citlivé a vnímavé. Rodiče by si mohli mylně vykládat jejich odlišnost. JEJICH NEPOCHOPITELNÉ ZPŮSOBY JAKO PORUCHY NEBO POSTIŽENÍ. BUDE TO VŠAK JEN PROTO, ŽE JIM NEBUDOU ROZUMĚT.
Zaslouží si speciální péči, byla by však chyba zacházet s nimi postaru. Snaha léčit je starými způsoby by mohla být pro ně zničující. Běžné metody a postupy na ně nebudou fungovat. Budou bořit hranice a vše dělat po svém. Není pochyby, že mnohým dospělým nadělají hodně vrásek. Jejich svět bude jiný. Základní hodnotou pro ně bude zdravý, přirozený život.
Nové děti budou představovat velkou lekci zvláště pro rodiče. Budou muset opustit staré vzorce chování a přizpůsobit se novým. Někteří z nich budou jistě zoufalí......................................................Můžeme očekávat, že mnohé děti budou vyspělejší než jejich rodiče, budou " z jiného těsta."
NEJPROSPĚŠNĚJŠÍ PRO JEJICH VÝVIN BUDE PŘÁTELSKÉ, LÁSKYPLNÉ PROSTŘEDÍ.
.............................................................

DĚTI BUDOU UČIT SVÉ RODIČE.

Žádný ze současných dospělých nemá zkušenost s něčím podobným. Nemají představu o to, na co se připravit, co se může stát a co jejich děti budou potřebovat. Možná jim nebudou rozumět, jejich svět jim bude vzdálen. Mnozí se budou divit - " jak se jim mohlo něco takového narodit. " Budou si říkat, jestli je to skutečně jejich dítě, protože je tak jiné. ale je to tak v pořádku.
Bylo by tragickou chybou vtloukat těmto vyspělým dětem své chybné vzorce a falešné představy. Ony budou lépe vědět, co je potřeba a co je špatně. To, co se bude dít, bude v příkrém rozporu s egem dospělých. Postupně by však měli pochopit, že jsou to oni, kdo se od dětí potřebují učit, ne naopak. Nejlepším přístupem bude nebrzdit jejich vývoj zastaralými poučkami a způsoby, nechat je projevit své představy a ponechat je sobě samým.
Teprve až tato generace doroste, pochopíme, co jsou skutečně zač a jaký je jejich svět. nakonec to bude právě tato generace, která jednou v budoucnu změní náši společnost. Jsou to naše děti. Buďme na ně připraveni a poskytněme jim to nejlepší přivítání.
..............................................................
MODLITBA ZA PAPEŽE

10. března 2015 v 15:50 | Marie Blankytná |  Ochrana

Prosim, modlete se za papeže Františka

Prosím modlete se za papeže Františka a jeho ochranu.
Spojme se všichni dohromady za papeže Františka a za jeho ochranu.
Stačí modlitba Zdrávas Maria.
Zvláště teď kdy ISIS se zaměřili na Vatikán a chtějí popravit papeže. Naším cílem je 10 milionů Zdrávasů za papeže.
Citát papeže Františka:
,,Neplačte nad tím, co jste ztratili, ale bojujte za to, co máte. Neplačte nad tím, co je mrtvé, ale bojujte za to,
co se ve Vás narodilo. Neplačte pro toho, který vás nechal, ale bojujte pro toho, kdo je s vámi. Neplačte pro ty,
kteří vás nesnáší, bojujte pro ty, kdo vás chtějí. Neplačte pro vaši minulost, bojujte za vaše nynější starosti.
Neplačte nad vaším utrpením, bojujte za vaši radost. Z věcmi co se vám dějí se začínáme učit poznávat,
že nic není nemožné zvládnout, prostě jít kupředu."
Svatý Otec žádá o modlitbu, aby ho Bůh ochránil a dal mu sílu setkat se s touto těžkou zkouškou.Ať se tak stane.
Našim cílem je dosáhnout 10 milionů Zdrávasů za papeže. Tato kampaň začala dnes.
Pošlete tento vzkaz všem katolickým přátelům a i těm, kteří mají rádi papeže.
Pomodlíme se za Svatého Otce, aby se Nebeská Matka za něj přimlouvala a ochránila ho v jeho službě.
Zdrávas Maria, milosti plná, Pán s tebou, požehnaná jsi mezi ženami a požehnaný je plod života Tvého Ježíš.
Svatá Maria, Matko Boží, pros za nás hříšné, nyní i v hodinu smrti naší amen.