Říjen 2016

POMOC BLIŽNÍMU

23. října 2016 v 8:24 | Marie Blankytná |  Kontakt

Vážení přátelé,
často se mne ptáte , jakým způsobem mi můžete splatit svůj dluh za odpovědi. Znovu Vám připomínám, že jej můžete splatit těm, kteří pomoc potřebují více než já nebo Vy. Sami uvažte, kam směrovat Vaši finanční pomoc, třeba jenom v desetikorunách.
Trochu Vás zase nasměruji:
-------------------------------------------------------------------

Drazí přátelé,
prosím nepište mi letos přání k vánocům, nekupujte dárky k čemukoli, zkuste místo jízdenky na autobus, koupení kafe,nového trička,krému nebo kytky do okna přispět téhle super holce, která pomohla své blízké v době, kdy ostatní nepomohli. Nedala se,nevzdala to a vrátila ji zpět do života. Bojovala a přitom zůstala skromná. A i ona má svůj sen. Zlepšit svou mobilitu v zařízení, které ji to umožní.Potkala jsem se s ní. Její příběh a obrovská láska a pokora najednou jsou tak neskutečné, že není možné zůstat stát a její sen jí nepomoci naplnit.
Jdete do toho se mnou? Projdete se dnes do práce pěšky, na kole? Půjdete v oblečení co jste měli už jednou na sobě? Nekoupíte si dnes kafe? Nebo chvíli nepoužijete kondicionér a použijete peníze za tyto potřeby na splnění snu Lucky ?
Můžete se na vše doptat i jí samotné. I sdílení je pomoc!!!!
Děkuji vám drazí. Vím, že se mohu na vás spolehnout, protože všichni máme sny a nikdy nevíme, kdo nám s jejich naplněním pomůže :-)
A pokud jste kdy měli chuť nějak mne obdarovat, poděkovat, nebo udělat mi radost, toto je nejlepší způsob. Více v odkazu.
s láskou Mia <3

Děkuji Vám za jakoukoli pomoc potřebným. M.

NEMOCI A MY

22. října 2016 v 19:17 | Marie Blankytná |  Zdraví
Bomba na řídnoucí kosti:

Nservírujte si sušené švestky každý den

Myslíte si, že nejlepším přírodním prostředkem ke zlepšení stavu kostí je mléko a mléčné výrobky? Z nedávných výzkumů vyplývá něco jiného a sice, že jedním z nejúčinnějších prostředků pro tento účel jsou sušené švestky, které dokáží zabraňovat kostním ztrátám ve vyšším věku, ba co víc, dokáží je zvrátit ve váš prospěch.
Výzkumu se zúčastnilo přes 200 žen Floridské státní univerzitě se uskutečnil výzkum, kterého se zúčastnilo 236 žen, přičemž ty měli v rozmezí od jednoho do deseti let před menopauzou. Byly náhodně rozděleny do skupin, z nichž polovina po dobu jednoho roku užívala 100 gramů sušených švestek denně a druhá polovina stejné množství sušených jablek denně. Po skončení výzkumu mohly vědci konstatovat, že ženy užívající švestky, měli výrazně vyšší hustotu kostní dřeně než ženy, které konzumovaly sušená jablka.
Nejpřátelštější ovoce pro kosti

Výzkum vedl dr. Bahramu Arjmandi, který byl z výsledků svého výzkumu nadšený. "Sušené švestky jsou nejvíce přátelské ovoce pro kosti, které jsem v posledních desetiletích viděl. Jsou řešením přírody pro udržení dobrého zdraví kostí. V průběhu své kariéry jsem otestoval mnoho ovoce, včetně fíků, datlí, jahod, rozinek, ale žádné se nepřibližuje vlivu sušených švestek na hustotu kostí, "uvedl po skončení výzkumu odborník.
Obsahují množství vitamínů a minerálů:

Švestky jsou proto skvělou volbou pro ty, kteří mají více než 40, ale i pro všechny ostatní. Co všechno obsahují? • jsou zásobárnou vitaminu C • obsahují komplex vitaminů skupiny B • najdete v nich i vitamin A • obsahují antioxidanty - vitamin E, selen • obsahují i antokyanin, který chrání srdce
• jsou zásobárnou mnoha minerálů: vápníku, draslíku, železa, fosforu, mědi, manganu, zinku, zda jódu • najdete v nich i prospěšnou vlákninu Zhubněte se švestkami Švestky mají sílu čistit organismus, díky čemuž jej zbavují nejen toxinů, ale i nahromaděného tuku. A to díky tomu, že v důsledku svých účinků i přes své kalorické hodnotě omezují ukládání tuku do podkožních zásob. Kromě toho dokážou skvěle zasytit a zlepšují i stav pokožky, vlasů a nehtů.
Kdy si je ještě dopřát?

Švestky vám pomohou i pokud vás trápí: • anémie • slabší paměť • zlepšují svalovou kondici • udržují srdce zdravé, chrání před infarktem a mrtvicí • chrání před rakovinou
• snižují cholesterol v krvi • zlepšují hojení ran • upravují stav cukru v krvi, jsou prevencí před vznikem cukrovky • působí projímavě - pomáhají ulevit od zácpy • mají antibakteriální účinky Stačí 100 gramů denně Na to, abyste si zajistili tělu celou řadu všech výživných látek a prospěšných účinků, které toto ovoce obsahuje stačí, abyste si dali 100 g sušených švestek denně. To znamená, že postačí, když sníte 10 - 12 kousků za den. Pokud máte slabší žaludek, nebo jiné problémy s trávením, dejte si alespoň poloviční dávku. Sušené ovoce však obsahuje kyselinu šťavelovou, takže při konzumaci by měli být opatrní lidé trpící problémy se žlučníkem a ledvinami. Pomoci mohou i při mírných depresích, protože pomáhají uvolňovat hormony dobré nálady - endorfiny.

Dostala jsem v emailu a dávám dál. Hodně štěstí. M.

BARIÉRY MEZI LIDMI

20. října 2016 v 6:37 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
DENISA MARTINCOVÁ - ŠARLOTIN ANDĚL /kniha/

............."Klidně mi můžeš říkat jen Magara", zvedla před sebe šálek čaje a čekala, než Šarlota udělá to samé.
Hrnečky o sebe zacinkaly, " tak na lámání bariér", řekla Magara a vypila šálek čaje na jeden doušek.
" Jakých bariér?" zeptala se nechápavě Šarlota a také se napila květinového čaje.
" Bariér mezi lidmi. Jednou budou žít lidé úplně jinak a to, co je dnes nepřípustné, bude úplně běžné.
Ženy budou živit rodinu, děti budou moudřejší než rodiče, lidé si budou hrát na Boha, měnit si části těla, protože se jim ty jejich nebudou líbit, ale pamatuj si ", zdůraznila, " slova jako láska, vděčnost, pomoc jiným, to jsou neměnné věci. Byly tady před námi a budou tady i po nás. A tobě předávám to, na co lidé přicházejí postupně celý život.. A když jsou staří a moudřejší, nejraději by vrátili svůj život nazpátek, aby ho žili jinak.
Lidé říkají, " mít tak o pár let méně a svůj rozum." Šarlota se zasmála, zakousla se do chleba a začala se cítit u Magary jako doma.
"Ale neodpověděla jsi mi, proč mně chceš říct to, na co ostatní přicházejí celý život?"
"Protože i ty budeš lidem pomáhat, lidé za tebou budou chodit a ty jim budeš otevírat oči, aby nebyli slepí.
Poslouchej, slyšíš to ?
Nic neslyším, Magaro, ty něco slyšíš?"
Magara si přiložila prst na ústa a řekla: " PST, DOBŘE SE ZAPOSLOUCHEJ."
"JE TADY JEN TICHO, NIC NESLYŠÍM."
"Právě to ticho, teď ho vnímej a poslouchej tvůj hlas. "
" Ale jak, když nesmím nic říkat?"
"Poslouchej svůj vnitřní hlas, svoje myšlenky, svoje srdce. Co ti naposledy řeklo tvoje srdce?"
Šarlota zesmutněla. ...." Že je mi tady lépe než doma u otce.
" A ještě?"
"...že Oliver je pro mne jako bratr."
" Vidíš, tak přece jsi ho poslouchala.
"Víš, proč lidé bývají nešťastní ?"
"Protože neposlouchají svoje srdce.?"
Magara pocítila vděčnost za dítě, které jí obohatilo smutné večery a ještě důrazněji jí začala vysvětlovat, co tím myslela.

V čem tkví naše SÍLA.........?

10. října 2016 v 16:30 | Marie Blankytná |  O naší duši

Vážení přátelé, příznivci, kteří čtete pravidelně nebo občas příspěvky na tomto blogu.

Delší dobu jsem se odmlčela, protože jsem se vyrovnávala se ztrátou manžela. Neodpovídala jsem na žádné Vaše dotazy. Stránky našeho blogu udržovala dcera kamarádky, která tyto stránky otevřela - uvedla do provozu.
Jsem jí moc vděčná za to, že přijala tuto moji prosbu a nahradila mne. Doufám, že bude spolupracovat i dále.
Plně funkční bude zase emailová adresa, na kterou jste se obraceli se svými dotazy. Pokud mně to bude umožněno a odpověď pro Vás dostanu, odpovím Vám.
Odpovím na dotazy, které přišly na adresu od data 28. září.
Jsem zase s Vámi. Marta Marie