Únor 2017NENÍ NAD HORKOU POLÉVKU

22. února 2017 v 7:24 | Marie Blankytná |  Zdraví
Rozhodně stojí za přečtení!


Tak zase je všechno jako vždycky: Nejnovější americké výzkumy objevily Ameriku. Vědci "odhalili" něco, co naše babičky a maminky dobře znaly. Když si ti starší mezi námi vzpomenou - co byla první věc, kterou dostali, když byli nemocní? Nikoli paralen - ale horkou polévku.
Tak za prvé: vědci přišli na to, že vývar z kostí "inhibuje migraci neutrofilů". Méně učeně řečeno ovlivňuje pohyb bílých krvinek, čímž snižuje vedlejší účinky zánětu v organismu napadeného chřipkou nebo podobným virovým onemocněním. Takže - vám prostě bude lépe s polévkou, než bez ní.


Za druhé: lékaři, kteří se "polévkovědou" zabývají, s překvapením zjistili, že vývar z kostí, obsažený v polévce, pomáhá "nakopnout" imunitní systém. Něco důležitého, co běžně neděláme, však přece jen pochopili: Důležité je vařit polévku pomalu.Jedině velmi pomalý var - může trvat i několik hodin - totiž způsobí, že se z kostí a šlach, které na polévku použijeme, uvolní léčivé látky. Mezi nimi najdeme kolagen, ale i esenciální aminokyse liny jako prolin, glycin a glutamin. Právě ty příznivě působí na naše zdraví, psychiku.
Tekutá lékárnička
Kromě toho kostní dřeň a minerály v kostech obsažené napomáhají regeneraci krevních buněk, včetně již zmíněných bílých krvinek, které jsou zodpovědné za obranyschopnost organismu. Když navíc přidáte do polévky zeleninu,uvolňují se z ní další důležité výživné látky, které přidávají svůj účinek k celkově antivirovému a antibiotickému působení vývaru.
I jinak mají látky, obsažené ve vývaru další pozoruhodné účinky:
Kolagen a želatina podporují růst vlasů, regeneraci a zdravý vzhled kůže a pomáhají udržovat pevné nehty.

Glutamin je důležitou aminokyselinou pro imunitu (a při zátěži se spaluje několikrát rychleji, než aminokyseliny jiné). Kromě toho jde o "lék" na syndrom dráždivého tračníku.
To je oblíbený název "mysteriózní nemoci" moderní doby, která ztěžuje řadě lidí život. Jde o nespecifické bolesti břicha, nadýmání a poruchy stolice, o kterých západní medicína netuší, z čeho vlastně pocházejí.Zato však ví, že glutamin, obsažený v důkladném vývaru z kostí, je jednou z látek, schopných poskytnout úlevu osobám, které na podobné projevy trpí.

Glycin přirozeně detoxikuje tělo. Kromě toho podporuje zažívání a správné vylučování žaludečních šťáv.
Prolin příznivě působí na zdraví kůže. Také je důležitý pro udržení správné hladiny krevního tlaku, zvláště u osob, které mají tlak vyšší.

Želatina podporuje zdravé trávení, například tím, že chrání a zaceluje žaludeční výstelku.Pomáhá i trávení ostatních živin. To z něj činí další výborný lék na "moderní" dráždivý tračník a věčné nadýmání s ním spojené.
Kostní dřeň je plná výživných látek. Podporuje činnost imunitního systému.

Minerály:Kosti čtyřnožců a ptáků jsou plné vápníku, hořčíku, sodíku a fosforu. Rybí kosti kromě toho obsahují jód. Bez těchto minerálů není uzdravení těla možné - jejich nedostatek vede ke zhoršení imunity i nervových funkcí, křečím a dalším nepříjemným projevům. A při pocení a horečce se samozřejmě vyplavují z těla rychleji.
Proti osteoporóze - i rakovině
Fakt, že vývar z kostí je téměř zázračným lékem, podporují desítky vědeckých studií.
Nejde totiž zdaleka jen o chřipky a nachlazení, či pěknou pokožku.


Mrkev raději vařte!
Pokud do polévky přidáme další potraviny, které podporují imunitu, dále její léčivý účinek zvýšíme. V takovém případě je však dobré, aby zelenina a další potraviny byly co nejzdravější. Pokud nemáte domácí, určitě vsaďte na některý ověřený zdroj "bio" či "organických" potravin. Důležitými součástmi našich polévek by měly být například:

Houby, které obsahují mnoho bioaktivních látek, včetně polysacharidů, glykoproteinů, ergosterolů, terterpenů a dokonce antibiotik.

Mrkev. Nejde jen o beta-karoten, který se v průběhu trávení přemění na vitamin A, jenž má nejen účinky na náš zrak, ale může pomoci dokonce i proti rakovině.
Dalšími látkami, obsaženými v mrkvi, jsou kromě vlákniny, jež prospívá trávení,také vitamin K, sodík, foláty, mangan, fosfor, hořčík, vitamin E a zinek. Jedna studie z roku 2000 dokonce prokázala, že vařená mrkev má - kupodivu - vyšší obsah beta-karotenu a kyseliny fenolové, než ta syrová.


Česnek je jedno z nejzdravějších jídel na světě. Vyplatí se ho však přidat do polévky syrový. Syrový česnek je totiž přírodním antibiotikem a likviduje i viry a plísně.


Celer - je důležitým zdrojem antioxidantů a flavonoidů. Studie ukázaly, že snižuje riziko zánětů i srdečních chorob, podporuje imunitní systém a naopak brzdí růst rakovinných buněk.


Červená řepa - hovězí vývar hezky obarví. To ale není všechno. Červená řepa totiž obsahuje dusičnany, které jsou dobré nejen na snížení krevního tlaku - uvolňují a rozšiřují cévy, což se hodí i při horečce.


Zázvor - antibakteriální a antivirové účinky zázvoru jsou dobře známy.


Koření - určitě přidejte mořskou sůl (nebělenou).


Pepř pomáhá zlepšit zažívání, ale je také antioxidantem a pomáhá proti baktériím, kromě toho působí diureticky (tedy odvodňuje).


Kurkuma je opět v podstatě všelékem.


Tymián pomáhá udržet zdravé ledviny, srdce a mozek a je dobrým zdrojem manganu.
A tak bychom mohli pokračovat velmi dlouho.

V podstatě je zřejmé jedno: pokud uvaříme poctivý vývar z kostí a kořenové zeleniny, doplněný čerstvým či sušeným kořením (nejlépe vlastní"výroby"), uděláme pro své zdraví mnohem více, než kdybychom do sebe ládovali drahé léky, které beztak naši imunitu spíše oslabují.

...............................................
Bylo převzato z emailu. M.

MEDITACE NA OBNOVU ENERGIE

20. února 2017 v 6:12 | Marie Blankytná |  Meditace
PŘEVZATO Z KNIHY - FENOMÉN INDIGOVÉ BARVY
...........................................................................................................................................................

JAK POSTUPUJEME -

- sedíme na židli - šlapky se dotýkají země

-soustředíme se na dech - volně nadechujeme do břicha a vydechujeme

- prosíme Matku i Otce - Zemi i Vesmír o příliv životadárné energie

- v představě necháme na šlapkách vyrůstat květ- rozvíjí své lístky - zapouští kořeny, které pronikají půdou k centru energie- moje vědomí cestuje s nimi

-ponechávám si čas na udržení této představy

- vnímáme stoupající energii do nohou, do břicha, do hrudníku, do rukou, do krku, do hlavy

- jaká je energie ? teplá- studená , proudí - tlačí, lehtá - brní ??

- pak přeneseme vědomí na temeno hlavy a necháme tam vykvétat stolistou růži, z ní stoupá vzhůru světelný sloup, který vrůstá do centra univerzální energie, z níž k nám přichází čistá vesmírná energie

- opět vnímáme svoje pocity

- po nějaké době poděkujeme oběma - Otci i Matce za jejich projev lásky k nám a vrátíme se do fyzického světa.

Závěrem procvičíme a prodýcháme přit tom svoje tělo.

..........................................................................


Hodně štěstí všem. M.

LÉK NA MNOHÉ PROBLÉMY

18. února 2017 v 6:14 | Marie Blankytná |  Zdraví
OLIVOVÝ OLEJ + CITRON

Recept na dosud nepřekonaný lék na mnohé zdravotní problémy
K výrobě směsi použijte:

* čerstvou šťávu z 1 citronu
* 1 polévkovou lžící olivového oleje
Obě ingredience smíchejte ve sklenici a následně vypijte, případně tuto směs lze přidat například do salátů.
Uvedený lék skvěle účinkuje na následující onemocnění a zdravotní komplikace.

1) Zácpa
Kombinace olivového oleje a citronové šťávy vytváří perfektní lubrikant pro vaše střeva, který pomůže uvolnit uvízlou potravu a zajistit pravidelnost stolice.
Kromě toho zbaví střeva usazených toxinů a zahnívajících zbytků, které by mohly vyvolat záněty a časem dokonce rakovinu tlustého střeva.
Z těla se tak dostane ven všechno, co se ven dostat má.

2) Kardiovaskulární problémy
Olivový olej je plný zdravých mastných kyselin, které jsou extrémně důležité pro celé tělo a zvlášť pro srdce a cévy.
Mastné kyseliny zajišťují zdravou cirkulaci krve, odstraňují nánosy cholesterolu a potlačují záněty v cévách.
Kombinace olivového oleje a citronové šťávy navíc disponuje látkami, které mají na oběhový systém silné léčivé účinky a spolehlivě tím předcházejí vzniku různých kardiovaskulárních onemocnění.

3) Revmatické bolesti
Jak olivový olej, tak i citronová šťáva disponují mocnými protizánětlivými vlastnostmi.
Pokud budete tuto směs konzumovat pravidelně každý den na lačný žaludek, nepotrvá dlouho a vaše dlouholeté revmatické bolesti kloubů začnou postupně slábnout.
Jsou dokonce zaznamenány případy, že tento lék dokázal zcela vyléčit lidi s revma, kterým do té doby tradiční léky nepomáhaly.


4) Zlepšení činnosti jater a žlučníku a vyplavení žlučových kamenů
Pravidelná konzumace této směsi ráno na lačný žaludek vám pomůže předcházet tvorbě a růstu žlučových kamenů.
Nejlepší je užívat tuto směs alespoň hodinu před snídaní a k tomu ještě vypít sklenici čisté vlažné vody.
Bude to mít pozitivní vliv nejen na detoxikaci vašich jater, ale podpoříte tím i tvorbu žluči a její snadnější průchodnost žlučovody.
Pokud vás trápí kterákoliv z výše zmíněných zdravotních potíží, pak neváhejte a vyzkoušejte tento ověřený starověký lék.

BYLINKY PODLE ZVĚROKRUHU

15. února 2017 v 6:57 | Marie Blankytná |  Zdraví
BYLINKY PODLE ZVĚROKRUHU

Staré přísloví říká, že není na světě bylina, která by na něco nebyla. Astrologie zase každému znamení připisuje účinné bylinky. Z nich můžete vařit čaje či je přidávat do jídla. Jaké bylinky jsou pro jednotlivá znamení ty pravé?

Beranovi svědčí chmel Většina zdravotních problémů Berana vyplývá z jeho bláznivého tempa, které nedovolí, aby pořádně vyležel své choroby. Když k tomu připočtete bolesti hlavy, je úkol byliny jasný: Berana je potřeba zklidnit. Zaručeně mu pomůžou chmelové šišky. Může si je zašít do polštářku, který si dá pod hlavu, nebo je zalít vroucí vodou a pít jako čaj. Pokud Beran nastydne, zabere odvar z černého bezu nebo česnek v jakékoli podobě.

Co Býkovi? Podběl!? Jeho zdraví bývá obvykle záviděníhodné. Ovšem dobrému jídlu a pití Býk nikdy neodolá, a tak mívá trávicí problémy. Pomůže mu odvar z artyčoku. Moc nechutná, ale pomáhá! Na choroby krku, které dovedou Býka potrápit, se osvědčil podběl. Uvařte z něj čaj, přidat můžete jitrocel. Ideální bylinkou pro Býka je taky petržel. Působí jako mírná rostlinná dezinfekce, navíc předchází zadržování vody v organismu, které je u Býků hodně časté.

Blížencům voní konvalinka Pozornost by měl každý Blíženec věnovat nervům. Staré recepty radily na rozčilování, které je jeho věrným průvodcem, popíjení odvaru z květů konvalinek v bílém víně - ovšem konvalinka je problémová, a proto bude lepší kozlík lékařský. Při onemocnění dýchacích cest jsou ideální sádlové obklady na prsa. Lněné semeno, jehož odvar se používá při trávicích potížích, může Blíženec pít i při kašli. Aby čaj chutnal, musí si ho přisladit a přidat plátek citronu.

Rakovi pomáhá zázvor Veškeré jeho psychické propady se odrážejí na stavu jeho žaludku. Rak navíc mívá pomalejší látkovou výměnu, takže většinou tahá pár kilo navíc. Ve starším věku mívá problémy s tlakem a Račice trpí hormonální nerovnováhou. Aby se jeho metabolismus pohnul, spolehlivě zabírá zázvor. Může si ho přidat špetku do čaje, sušený zázvor se dá také zalít horkou vodou, osladit medem a popíjet. Pro zrychlení látkové výměny je vhodný mátový čaj. Gynekologické problémy zvládne odvar z měsíčku lékařského nebo kontryhele.

Pro Lva? Jedině arnika! I ctižádostivý Lev by měl pochopit, že je lepší, když si občas odfrkne. Udělá to dobře srdci a předejde i potížím se žlučníkem a játry, což jsou orgány, které reagují citlivě na stres. Při problémech s tlakem, které mívá Lev dost často, pomáhá arnika. V jídle mu udělají dobře byliny hořké chuti: koriandr, petržel, bazalka a kardamom. Vhodnou bylinkou na problémy s játry a žlučníkem je výluh z artyčoku a šťáva z řepy.

Panny fandí majoránce Jejich koníčkem je péče o vlastní zdraví. Panny většinou trpí trávicími problémy, proto by každá měla jíst co nejvíce endivie, což je druh zeleného salátu. Do jídla, pokud to jen trochu jde, by měla přidávat kopr, kmín a zázvor, což usnadňuje trávení. Dobře jí udělají i odvary z anýzu, slézu a eukalyptu. Zrozenci tohoto znamení se neustále stresují, a proto nutně potřebují bylinu, která podpoří funkci jater. Zvlášť účinná je majoránka - jako koření i jako čaj.

Váhy rozzáří kopřiva Váha se nerada rozhoduje, špatně snáší změny a stres. To se odráží na činnosti ledvin. Když je Váha celá rozklepaná a má pocit, že se jí nic nedaří, zabere odvar nebo výluh z meduňky. Skvěle funguje jarní detoxikační kúra z kopřiv. Když ještě doplní pití kopřivového čaje oplachováním vlasů odvarem, bude plná energie i náležitě krásná! Při problémech s ledvinami pomáhá urologický čaj, ale především petržel, která působí močopudně. Úspěšné jsou i čaje z lopuchu většího a mochny (tu dávkujte velice opatrně!).

Štírovi dopřejte česnek Mívá problémy se střevy, močovým měchýřem a pohlavními orgány. Vzhledem k napětí, v němž žije, se nevyhne vyššímu krevnímu tlaku. Na regulaci tlaku se osvědčil zejména česnek, který zároveň posiluje krevní oběh. Trávicí potíže se dají zvládnout s pomocí chilli papriček, ale jen v přiměřeném množství. Na štíří zdravotní problémy zabírá i pelyněk, křen a ostružinové listí - v jeho užívání by však měl být rozumný, protože jakékoli přehánění je kontraproduktivní.

Na Střelce zabírá pampeliška I když se mu nechce, měl by věnovat pozornost životosprávě. Střelec totiž lehce přibírá. Navíc jí přesně to, co by neměl, takže jeho játra trpí. Když si naříká na trávicí problémy, jsou většinou způsobeny přejídáním. Na to zabírá pampeliška! Popíjí se po doušcích jako čaj, na jaře ji můžete přidat pokrájenou do salátů. Dobře mu udělá i odvar z macešky. Jde o bylinkový zázrak, který zrychlí metabolismus a zbaví pocitu přeplněného žaludku. Střelci by měli často popíjet odvary z řepíku lékařského nebo čekanky obecné - obě byliny posilují játra.

Kozorohovi přesličku Kozoroh většinou nemívá se zdravím potíže. Když ale nějaký problém má, měl by ho řešit hned a bez otálení. K lékaři ho spolehlivě dostane revmatismus a pleť, která trpí rozšířenými žilkami. Vlasům a kůži dělá dobře odvar z přesličky. Při problémech s revmatismem se doporučují koupele v odvaru z březového listí, které pomáhá i na potíže s pletí. Má-li Kozoroh problémy s klouby, udělá nejlépe, když část masa v jídelníčku nahradí produkty z celozrnné mouky.

Vodnář ctí černý bez Potíže mívá nejčastěji s křečovými žilami a křečemi v lýtkách. Potrápit ho mohou také potravinové alergie. Na přetížené nervy nejlépe zabírá odvar z třezalky tečkované. Při déletrvajících potížích by se však měl Vodnář vypravit k lékaři. Na křečové žíly a křeče v lýtkách zabírají preparáty s výtažkem ze jmelí. Proti křečím fungují i minerálky bohaté na hořčík. Výborným léčivem je odvar z černého bezu, který urychluje látkovou výměnu. Vodnář ho může pít buď neslazený, nebo se lžičkou medu.

K Rybám patří hloh Spousta zdravotních problémů (pomalá látková výměna, potíže s játry a slinivkou) pramení ze stresu, který by se Ryba měla naučit co nejúčinněji zvládat. Pro urychlení látkové výměny si může jídla ochucovat zázvorem, pepřem, kmínem a koriandrem, nebo si z nich udělat odvar a malými doušky jej popíjet. Trávení vylepší i teplý odvar ze semen kopru. Na uklidnění ve chvílích, kdy má Ryba pocit, že jí starosti přerůstají přes hlavu, se osvědčil hloh, který ji psychicky srovná a pomůže vidět svět v jasnějších barvách


PODIVNÝ ÚRAZ SYNA

8. února 2017 v 6:32 | Marie Blankytná |  Zákony Vesmíru
Maminka se ptá na příčinu úrazu syna.
Absolvoval operaci, která následovala po úrazu při zimním sportování.
Je to třetí úraz, který způsobil nebo zavinil někdo jiný.
......................................................................................................

"ANO, mohu odpovědět.
I děti, tak jsko dospělí lidé mají duše, které jsou zatíženy karmickými energiemi.
Tímto způsobem jenom splácí svoje dluhy. Duše musí projít touto opačnou zkušeností, musí zjistit, jaké pocity zažívají ti, kteří jsou postiženi bez vlastního zavinění.
Tímto způsobem, touto zkušeností uzavírá tok karmické energie.
Rodiče jej mohou naučit přijímat ochranu jeho duchovních ochránců, jak se k nim obracet o pomoc, o ochranu, žádat je o jejich přítomnost, to znamená žít vědomě.
Vědomý život je víra . S vírou je žádat o to, aby jej chránili, a provedli jej tímto úskalím života, těmito novými zkušenosti tak, aby duše jimi prošla čistě, s odpuštěním.
I rodiče mohou prosit o odpuštění jeho karmických vin. "
....................................................................................................

Děkuji za pomoc pro tuto maminku. M.


ÚNOR A NAŠE ZDRAVÍ PODLE::

1. února 2017 v 7:35 | Marie Blankytná |  Zdraví
...ING. JANČI...

LEDVINY
jsou v tomto období nejvíce ohroženy, protože je ohrožena jejich fyzická podstata, spočívající v jejich chemismu neboli schopnosti vylučování zplodin, a tím i jejich kapacita. A v tom právě spočívá největší nebezpečí, neboť tím klesá obrana vůči všem nádorům. Potíže jsou v tomto už razantnější a dávají najevo, že jde o potíže ledvin. často to bývají tlaky v zádech, bolesti v zádech při sehnutí, narušená funkce pohlavních orgánů, potíže s močením a podobně.

VODA
je také symbolem tohoto období, ale má kladný vliv. Nechejte ji pořádně projít tělem ve všech podobách a pijte asi 2 litry tekutiny denně.

ČERNÁ
v tomto období už je nebezpečná, především brání přístupu užitečných vlivů na lidský organizmus.

STRACH
se v tomto období již vyčerpal a proto do boje s ním.

KLOUBY
a zejména kosti už tolik netrpí, zatížení je přeneseno především na klouby, takže kostem se ulevilo.

UŠI
jsou v tomto období už jen nositelem druhotné potíže sluchu - pohlavních orgánů. Začněte si jich více všímat.

Při všech potížích s močením, nebo při potížích s klouby doporučuji:
-pít příslušný ledvinový čaj
-provádět masáž reflexních plošek ledvin
-upravit stravu, omezit dráždivé látky, což neznamená vynechat veškeré koření
-kontrolovat funkci pohlavních orgánů, což platí zejména pro ženy
-pro celkové posílení organizmu udělat opět " zimní loučku" /řeřicha/ pozor na dávkování. 1 lžíce denně dospělí, 2 čajové lžičky děti denně.

REFLEXNÍ MASÁŽE
provádět na ploškách těsně pod vnitřními kotníky obou chodidel, můžeme mačkat silně

METODA FT
u ledvin se často vyskytují infekční onemocnění, která se velmi těžko léčí.
Léčivá je metoda FT .
Do malé misky dáme asi půl decilitru moče nemocného jedince a posypeme ji modrou skalicí / CuSO4/. Misku na noc umístíme pod postel nemocného. Matrace by neměla být z molitanu. Postup se opakuje denně asi 14 dní, ovšem pouze pro jistotu, protože reakce nastupuje zpravidla po 3 dnech.
Zvláště upozorňuji na možné silné rekce jako jsou průjmy, zvukové a jiné projevy ve střevech, které jsou znakem úspěšného zásahu.
V žádném případě není důvod k přerušení tohoto zásahu nebo k panice. Jedná se o terapeutickou tělesnou reakci, jíž jsme chtěli dosáhnout.

...........................................................................

Hodně zdraví. M.

BOLEST V SRDCI

1. února 2017 v 6:08 | Marie Blankytná |  Čištění aury
Dotaz : Můj dotaz se týká bolesti, kterou občas cítím obvykle v noci, kdy nemohu usnout. Cítím bolest v srdci - nebo v oblasti 4. čakry?
Je to bolest skutečná , nebo je to bolest způsobená přítomností nevhodných energií ? Prosím o vysvětlení.

.................................................................................................................................................................

" ANO, mohu odpovědět.

Je to pocit bolesti v srdci, kterou navozuje přítomnost karmické energie . V mládí jsi milovala člověka, ale vaše láska se neuzavřela manželstvím.
S tímto člověkem jsi prožila také dávný karmický život. Jeho duše byla v té době také v těle muže, kterého jsi milovala a který tě opustil, když se setkal s atraktivní a bohatou ženou.
Byla jsi v té době velmi nešťastná a vyčítala sis, že jsi k němu neměla dostatečně otevřené srdce, ale to byl omyl.
Držela tě tvoje výchova a přílišná cudnost.
Tento žal, tato způsobená bolest ti v té době přivodil onemocnění srdce.
Proto dnes, kdy jsi pod vlivem těchto karmických energií, cítíš bolest srdce, která není skutečným onemocněním.
Je to vzpomínka na blízkého člověka, s nímž jsi chtěla žít v minulosti i v současnosti a nic se nenaplnilo.
Opět odešel.
Očisti svoji auru, 4. čakru od negativní energii zrady.
Ukonči tento proces odpuštěním jeho duši a sobě odpusť vlastní výčitky. "

.........................................................................................

Děkuji za pomoc, kterou mohu předávat dále. M.