Říjen 2017


ENERGIE PRO DNEŠNÍ DEN - NEDĚLE - 29. ŘÍJNA

29. října 2017 v 6:35 | Marie Blankytná |  O naší duši
PRO DNEŠNÍ DEN PŘIŠLA ENERGIE POD NÁZVEM - BEZVÝHRADNÉ ŠTĚSTÍ :

Tato energie připomíná, že je možné prožívat radost bez ohledu na to, co se právě děje v našem životě.
Příliš často klademe svému štěstí podmínky tím, že říkáme : " Budu šťastný/á /, když ...........................................................................................................
Udržení si veselé a optimistické mysli může být ovšem účinným receptem k tomu, aby se zvýšila vaše síla a vitalita.
Archanděl Rafael vám může pomoci najít důvod k radosti tím, že se soustředíte na věci, za které jste vděčni.
Když si dnes dopřejete pocit štěstí, přitahujete tím k sobě situace, které váš pocit pohody ještě zvýší. Je to zdravý kruh, kterým začíná vaše současná radost.

MOŽNÉ KONKRÉTNÍ VÝZNAMY :

-VZPOMEŇTE SI NA TŘI KONKRÉTNÍ VĚCI, DÍKY NÍMŽ SE CÍTÍTE ŠŤASTNI
-VYTVOŘTE SI " SEZNAM VDĚČNOSTI "
-SOUSTŘEĎTE SVÉ MYŠLENKY NA TADY A TEĎ
-ŘEKNĚTE SI, ŽE BUDETE NAPLNO UŽÍVAT KAŽDÉHO OKAMŽIKU
-ROZHODNUTÍ, O KTERÉM UVAŽUJETE , BUDE MÍT ŠŤASTNÝ KONEC.

MOJE MODLITBA:

" Milý archanděli Rafaeli,

děkuji ti, že mi pomáháš vážit si všeho,

..............................................co mě právě v tomto okamžiku naplňuje štěstím. "

.........................................................................................................................................

A PROTO SKÁČU - I.

28. října 2017 v 6:55 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
OTÁZKA - JAKÝM ZPŮSOBEM KOMUNIKUJEŠ ?

.................................................................................................................................................

Možná si myslíte, že to bez řeči nejde. Jenže existují i způsoby, jak se dorozumět bez použití řečového centra v našem mozku.
Můžeme se dorozumět- vyjadřovat se i psaním na stírací tabulce, nebo ukazováním na jednotlivá písmena. Nejdřív jsem si myslel, že to nepůjde. Dnes už ale dokážu s pomocí počítače i tabulky vyjádřit, co si doopravdy myslím.
Dřív jsem tomu vůbec nevěřil. Když totiž nemůžete mluvit, nedokážete vyjádřit své pocity. Celé dny žijete jako tělo bez duše, jste pořád sami, nemáte sny ani naděje.
Nejdřív jsem se naučil používat stíratelnou tabulku, což mi trvalo dost dlouho. Ale ten den, kdy mi maminka vedla ruku a pomohla mi začít psát, pro mne znamenal začátek nové komunikace.
Aby mi maminka usnadnila dorozumění s ostatními, vytvořila mi abecední tabulku. Stačilo ukazovat na písmena- a najednou jsem stačil pochytat všechna ta slova, která by jinak zmizela dřív, než jsem je stačil vyslovit.
Bylo to těžké, dělal jsem stále stejné chyby.
Vytrval jsem s pomyšlením, že budu schopen dorpzumívat se s ostatními lidmi.
Nejde jen o to, že dokážu dát dohromady slova, ale o to, že jsem získal možnost říct, co si doopravdy myslím.

OTÁZKA --- PROČ TAK HULÁKÁŠ ???

Když si povídám sám pro sebe, prý mluvím moc nahlas a ostatní lidi to ruší. A to při tom nejsem schopen říct, co chci, a když už ze sebe něco vypravím, tak je to moc potichu. Nějak se to nemůžu naučit. Prostě mi to nejde a dost mne to trápí.
Někdy vydávám divné zvuky, ale to neznamená, že chci něco říct. Jistě, občas chci slyšet vlastní hlas, protože mne to uklidňuje, a tak si pro sebe opakuju jednotlivá slova a naučené fráze. To je něco jiného.
Ty zvuky, které občas vydávám, aniž bych chtěl, neznamenají nic konkrétního, ani se nesnažím něco říct, prostě je to reflex. Reaguju tím na něco, co vidím, nebo také na něco, co jsem si právě vybavil. Vyletí to ze mne a nejde to zastavit.
Kdykoliv se o to pokusím, mám dusivý pocit, jako bych sám sebe škrtil.
Už jsem se za to mockrát styděl, já bych byl také rád potichu.
Když nám budete opakovat, že máme zavřít pusu a být zticha, stejně nebudeme vědět, jak na to.
Když vydávám tyhle zvuky , je to, jako bych dýchal- prostě se to děje samo.

STARÁ PRAVDA STÁLE PLATÍ

25. října 2017 v 7:57 | Marie Blankytná |  Zdraví
Vědci objevují staré pravdy...NENÍ NAD HORKOU POLÉVKU:
Rozhodně stojí za přečtení!

Tak zase je všechno jako vždycky: Nejnovější americké výzkumy objevily Ameriku. Vědci "odhalili" něco, co naše babičky a maminky dobře znaly. Když si ti starší mezi námi vzpomenou - co byla první věc, kterou dostali, když byli nemocní? Nikoli paralen - ale horkou polévku.
Tak za prvé: vědci přišli na to, že vývar z kostí "inhibuje migraci neutrofilů". Méně učeně řečeno ovlivňuje pohyb bílých krvinek, čímž snižuje vedlejší účinky zánětu v organismu napadeného chřipkou nebo podobným virovým onemocněním. Takže - vám prostě bude lépe s polévkou, než bez ní.

Za druhé: lékaři, kteří se "polévkovědou" zabývají, s překvapením zjistili, že vývar z kostí, obsažený v polévce, pomáhá "nakopnout" imunitní systém. Něco důležitého, co běžně neděláme, však přece jen pochopili: Důležité je vařit polévku pomalu.Jedině velmi pomalý var - může trvat i několik hodin - totiž způsobí, že se z kostí a šlach, které na polévku použijeme, uvolní léčivé látky. Mezi nimi najdeme kolagen, ale i esenciální aminokyse liny jako prolin, glycin a glutamin. Právě ty příznivě působí na naše zdraví, psychiku.
Tekutá lékárnička
Kromě toho kostní dřeň a minerály v kostech obsažené napomáhají regeneraci krevních buněk, včetně již zmíněných bílých krvinek, které jsou zodpovědné za obranyschopnost organismu. Když navíc přidáte do polévky zeleninu,uvolňují se z ní další důležité výživné látky, které přidávají svůj účinek k celkově antivirovému a antibiotickému působení vývaru.
I jinak mají látky, obsažené ve vývaru další pozoruhodné účinky:
Kolagen a želatina podporují růst vlasů, regeneraci a zdravý vzhled kůže a pomáhají udržovat pevné nehty.
Glutamin je důležitou aminokyselinou pro imunitu (a při zátěži se spaluje několikrát rychleji, než aminokyseliny jiné). Kromě toho jde o "lék" na syndrom dráždivého tračníku.
To je oblíbený název "mysteriózní nemoci" moderní doby, která ztěžuje řadě lidí život. Jde o nespecifické bolesti břicha, nadýmání a poruchy stolice, o kterých západní medicína netuší, z čeho vlastně pocházejí.Zato však ví, že glutamin, obsažený v důkladném vývaru z kostí, je jednou z látek, schopných poskytnout úlevu osobám, které na podobné projevy trpí.
Glycin přirozeně detoxikuje tělo. Kromě toho podporuje zažívání a správné vylučování žaludečních šťáv.
Prolin příznivě působí na zdraví kůže. Také je důležitý pro udržení správné hladiny krevního tlaku, zvláště u osob, které mají tlak vyšší.
Želatina podporuje zdravé trávení, například tím, že chrání a zaceluje žaludeční výstelku.Pomáhá i trávení ostatních živin. To z něj činí další výborný lék na "moderní" dráždivý tračník a věčné nadýmání s ním spojené.
Kostní dřeň je plná výživných látek. Podporuje činnost imunitního systému.
Minerály:Kosti čtyřnožců a ptáků jsou plné vápníku, hořčíku, sodíku a fosforu. Rybí kosti kromě toho obsahují jód. Bez těchto minerálů není uzdravení těla možné - jejich nedostatek vede ke zhoršení imunity i nervových funkcí, křečím a dalším nepříjemným projevům. A při pocení a horečce se samozřejmě vyplavují z těla rychleji.
Proti osteoporóze - i rakovině
Fakt, že vývar z kostí je téměř zázračným lékem, podporují desítky vědeckých studií.
Nejde totiž zdaleka jen o chřipky a nachlazení, či pěknou pokožku.

Mrkev raději vařte!
Pokud do polévky přidáme další potraviny, které podporují imunitu, dále její léčivý účinek zvýšíme. V takovém případě je však dobré, aby zelenina a další potraviny byly co nejzdravější. Pokud nemáte domácí, určitě vsaďte na některý ověřený zdroj "bio" či "organických" potravin. Důležitými součástmi našich polévek by měly být například:
Houby, které obsahují mnoho bioaktivních látek, včetně polysacharidů, glykoproteinů, ergosterolů, terterpenů a dokonce antibiotik.
Mrkev. Nejde jen o beta-karoten, který se v průběhu trávení přemění na vitamin A, jenž má nejen účinky na náš zrak, ale může pomoci dokonce i proti rakovině.
Dalšími látkami, obsaženými v mrkvi, jsou kromě vlákniny, jež prospívá trávení,také vitamin K, sodík, foláty, mangan, fosfor, hořčík, vitamin E a zinek. Jedna studie z roku 2000 dokonce prokázala, že vařená mrkev má - kupodivu - vyšší obsah beta-karotenu a kyseliny fenolové, než ta syrová.

Česnek je jedno z nejzdravějších jídel na světě. Vyplatí se ho však přidat do polévky syrový. Syrový česnek je totiž přírodním antibiotikem a likviduje i viry a plísně.

Celer - je důležitým zdrojem antioxidantů a flavonoidů. Studie ukázaly, že snižuje riziko zánětů i srdečních chorob, podporuje imunitní systém a naopak brzdí růst rakovinných buněk.

Červená řepa - hovězí vývar hezky obarví. To ale není všechno. Červená řepa totiž obsahuje dusičnany, které jsou dobré nejen na snížení krevního tlaku - uvolňují a rozšiřují cévy, což se hodí i při horečce.

Zázvor - antibakteriální a antivirové účinky zázvoru jsou dobře známy.

Koření - určitě přidejte mořskou sůl (nebělenou).

Pepř pomáhá zlepšit zažívání, ale je také antioxidantem a pomáhá proti baktériím, kromě toho působí diureticky (tedy odvodňuje).

Kurkuma je opět v podstatě všelékem.

Tymián pomáhá udržet zdravé ledviny, srdce a mozek a je dobrým zdrojem manganu.
A tak bychom mohli pokračovat velmi dlouho.

V podstatě je zřejmé jedno: pokud uvaříme poctivý vývar z kostí a kořenové zeleniny, doplněný čerstvým či sušeným kořením (nejlépe vlastní"výroby"), uděláme pro své zdraví mnohem více, než kdybychom do sebe ládovali drahé léky, které beztak naši imunitu spíše oslabují.

Čínskou polévkou ke zdraví?
Naše babičky to věděly již před sto a více lety. Nejsou však samy. Jiné medicínské systémy než ten náš, jako je například tradiční čínská medicína, znají a používají léčivé vlastnosti vývarů již tisíce let - a také pro ně mají vlastní teoretická zdůvodnění, která rovněž místní lékaři znají již po staletí.
"Vědci na Západě vlastně přišli v posledních letech na něco, co čínská medicína zná snad již od dob legendárního Žlutého císaře," říká terapeutka čínské medicíny Jana Hollanová. "Vývar z kostí posiluje ledviny - v nichž má lidský organismus uloženu základní životní energii - a kosti. Proto se v praxi tradiční čínské medicíny používá, kdykoli je organismus výrazně oslabený: nejen při chřipkách, ale i únavovém syndromu,
EB viróze a zotavování po těžkých chorobách obecně , a také i při jakýchkoli chronických nemocech, po porodu a v přechodu.
Pro mimořádně oslabené osoby se do polévky navíc přidává speciální směs koření, kterou seženete na klinikách tradiční čínské medicíny. Vzhledem k posilujícímu účinku polévky je logické, že pomáhá i osobám s rakovinou, které jsou často těžce vyčerpané."
Takže příště, než si naordinujete hormonální kůru proti osteoporóze, či než dětem dáte pátá antibiotika v řadě, protože jsou už zase nemocné,zkuste trochu změnit kurz: uvařte raději opravdu pořádně silnou polévku.
Jsou to totiž podobné "banální" recepty, které "mohly" za relativně dobré zdraví našich předků.
A mohou pomoci i nám.
Tak vzhůru do polévek !

A PROTO SKÁČU.........

23. října 2017 v 16:13 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
NAOKI HIGAŠIDA /1992/ - A PROTO SKÁČU

..............................................................................................................................................

Naoki Higašida je japonský chlapec,který je autorem více než dvou desítek knih z oblasti beletrie a non-fiction.
V šesti letech mu byl diagnostikován autismus a vzdělával se ve speciálních školách. V jedenácti a pak ve dvanácti vyhrál první cenu v literární soutěži Bratří Grimmů.
Anglický překlad jeho mimořádně otevřené zpovědi - A proto skáču, původně vydané v roce 2007 byl vyhlášen knihou roku.
Kniha se stala bestsellerem.
Naoki žije v japonském městě Kimicu.

................................................................................................................................................

Unikátní knihu objevil v Japonsku britský spisovatel David Mitchell, sám otec autistického syna, společně s manželkou ji přeložili do angličtiny a tak niterné svědectví tohoto chlapce proslavil po západním světě.
"Představte si, že se nacházíte v místnosti s dvaceti radiopřijímači. Všechny jsou puštěny a naplno se z nich line hudba a hlasy. Nejde je vypnout ani ztlumit a místnost nemá okna ani dveře, takže jedinou úlevu vám přinese až naprosté vyčerpání",
přibližuje v předmluvě Mitchell pocity lidí s autismem.

Chlapec v předmluvě ke své knize říká:
.........................................."Proč jen to nedokážu"?
Celé dny jsem se trápil a přemýšlel jsem , občas mne napadlo, jaké by to bylo, kdyby byli všichni jako já ,kdyby nás ostatní brali jako jeden z osobnostních typů, asi bychom se my , lidé s autismem cílili o mnoho lépe.. Občas sice působíme lidem potíže, ale ve skutečnosti jen chceme žít, být šťastní a mít nějaký výhled do budoucnosti.
Nedokážu sice konverzovat, ale díky paní učitelce Suzuki a mamince se dokážu dorozumět prostřednictvím tabulky. A teď můžu dokonce psát na počítači.
Jenže spousta autistických dětí nemá žádný prostředek, který by jim umožňoval, co cítí.
Tím pádem je tu i spousta rodičů , kteří vůbec netuší, co si jejich dítě myslí. A proto bych si moc přál, aby vám tato kniha jen trochu pomohla pochopit, co se v nás odehrává.
.....................................................................................................................................................

Pomocí vybraných ukázek, odpovědí chlapce na dotazy, si přiblížíme vnitřní svět těchto dětí, které mají mnohem dokonalejší vnímání světa než mnozí z nás. Naším nepochopením jejich světa mnozí promrhají svůj talent, svoje nadání, protože jim to nedokážeme umožnit. Snažme se porozumět jim. M.M.

SEN - PANÍ ZA DVEŘMI

18. října 2017 v 6:49 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
Tento sen mi poslala paní, která žila odděleně od svého druha, otce jejich dcery. Nyní v důchodovém věku se společně nastěhovali do většího bytu, kde mají každý svoji část v tomto větším bytě.

......................................................................

Sen :
"Jsem v pokoji , " obouvám si " ponožky, je tam ještě její druh a paní, která s nimi spolupracovala já je oba zdravím - oni odcházejí někam ven.
Za dveřmi je slyšet křik dítěte a jeho matky a voda, která teče na zem. Dveře jsou pootevřené, jdu se tedy podívat a tam stojí cizí žena. "
....................................................................

" ANO, mohu sen vysvětlit.
Pokoj , v němž se nachází, tam se cítí doma, to je její domov.
Obouvání ponožek - zabezpečuje svoje zdraví a svoje postavení v životě všeobecně.
Přítomnost dalších dvou lidí, kteří jsou přítomni v jejím pokoji - domově - považuje je za součást svého života.
Ona je zdraví - chová se k nim vstřícně, ale oni odcházejí.
Křik dítěte - to je její vnitřní křik, je to protest vnitřního dítěte, které se zlobí, pláče nad jejich vzdalováním se jí - začíná jim nevěřit.
Pootevřené dveře - škvíra vhodná k útěku z toho nového prostředí, které si vybrala k dalšímu životu.
Cizí žena za dveřmi - věšla do něčeho nepoznaného, vešla svým rozhodnutím do další neznámé etapy svého života, neví , zda může počítat s těmi, jímž dosud poskytovala záštitu.
Pochybuje o správnosti svého rozhodnutí. "

...................................................................

ZAJÍMAVÁ BESEDA

8. října 2017 v 6:48 | Marie Blankytná |  Zdraví

MUSÍME BÝT STÁLE POZITIVNÍ = MÝTUS ?

7. října 2017 v 6:16 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
JAKÁ JE TEDY PRAVDA ?

ANITA MOORJANI - CO KDYŽ JE TO NEBE ? / úryvek z kapitoly /

UVAŽUJETE O TĚCHTO MOŽNOSTECH :

- ńemůžeme zabránit negativním myšlenkám, když se je snažíme potlačovat, nezmizí, nanejvýš je dočasně schováme,
-je v pořádku cítit bolest, vztek, smutek, frustraci,strach a podobně.Jsou naší přirozenou součástí,
- když prožíváme tzv. negativní emoce, neznamená to, že jsme selhali nebo že nejsme dostatečně duchovní,
- přijetí bolesti nám umožňuje přijmout její dary, které přicházejí až bolestí projdeme na druhou stranu,
- z negativních myšlenek neonemocníme, ale jestliže se nemilujeme takoví, jací jsme, velice výrazně ovlivníme své zdraví,
- když máme rádi sami sebe, je o hodně snazší být optimisty. Optimismus je mnohem mocnější stav, než když se pokoušíme být pozitivní, protože vychází z hluboké lásky,
- události a okolnosti si do života přitahujeme nejen na základě svých myšlenek a postojů, ale hlavně podle toho, kdo jsme a jak moc to přijímáme a vyjadřujeme.

TIPY A CVIČENÍ :

-UVĚDOMTE SI, ŽE KDYŽ MÁTE NEGATIVNÍ MYŠLENKY, NEZNAMENÁ TO, ŽE JSTE NEGATIVNÍ, ANI ŽE SI UBLIŽUJETE - ZNAMENÁ TO, ŽE JSTE ČLOVĚK
- když cítíte strach a negativitu, neperte se s tím a neodsuzujte se za to. Přiznejte si všechny emoce a plně je prožijte, abyste jimi mohli projít a nezůstali v nich uvězněni.
- naučte se milovat sami sebe a dopřát si radost, aby to pro vás bylo přirozené / a nemuseli jste se do radosti nutit, což se vám stejně nepovede,
- jestliže máte problém cítit radost, začněte tím, že přijmete to, co cítíte právě teď, potom hledejte v současné situaci klid. Odtud je snazší přejít ke vděčnosti a od vděčnosti lehčeji přejdete k radosti. Radost vychází z toho, že jsme nanejvýš vděční a oceňujeme stav svého života v přítomném okamžiku,
- podívejte se zpět na některé bolestné události a pokuste se zjistit, co jste z těchto zkušeností získali, věci větší i maličkosti a buďte za ně vděční,
- dovolte ostatním cítit to, co cítí, mějte soucit s tím, co prožívají a neodsuzujte je za to.

OTÁZKY PRO VÁS :

- VYJADŘUJI SVOU PRAVDU ZE SRDCE, NEBO JSEM UVÍZL V HLAVĚ A SNAŽÍM SE VYMYSLET, JAKÝ BYCH MĚL BÝT, ABYCH POTĚŠIL OSTATNÍ ?
- CÍTÍM, ŽE JE PRO MNE BEZPEČNÉ ZAŽÍVAT I NEGATIVNÍ EMOCE? POKUD NE, CO POTŘEBUJI, ABYCH SE CÍTIL BEZPEČNĚ, KDYŽ VYJADŘUJI, KDO DOOPRAVDY JSEM?
- KDYŽ SOUDÍM SVÉ MYŠLENKY A ČINY, Z JAKÉHO STRACHU MOJE POSUZOVÁNÍ VYCHÁZÍ ? JAKÉ BY TO BYLO, KDYBYCH TO POSUZOVÁNÍ PUSTIL Z HLAVY ?
- DOKÁŽU RESPEKTOVAT BOLEST OSTATNÍCH A UMOŽNIT JIM, ABY BYLI AUTENTIČTÍ A NEMUSELI SE BÁT, ŽE SE NĚJAKÝM ZPŮSOBEM ZTOTOŽŇUJI S ILUZÍ DUÁLNÍHO SVĚTA ?

VÍM, ŽE SE PŘIJÍMÁM SE VŠÍM VŠUDY, VČETNĚ MYŠLENEK A POCITŮ, KDYŽ :

-se nesnažím potlačovat negativní myšlenky, ale kdykoli se objeví, dovolím si je přiznat a procítit
- se starám o to, co si myslím, že ostatní chtějí, abych si myslel nebo cítil- miluji a přijímám všechny své emoce jako součást sebe - bez posuzování,
- jsem schopen vyjádřit své pravé já tak, že se spojím s tím, co mi přináší nejvíce radosti a nadšení, místo, abych se snažil vymýšlet, kdo bych podle svých představ měl být.
......................................................................................................................................................

E G O

4. října 2017 v 6:32 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
ANITA MOORJANI - CO KDYŽ JE TO NEBE ? / ÚRYVKY Z KAPITOL/

..........................................................................................................................................


Jaký máte názor - co je to EGO ?
Kathy : "Mně bylo řečeno, že si mám na svoje ego dávat pozor, protože jinak budu namyšlená, budu si o sobě moc myslet. Mít zbytnělé ego znamená mít o sobě vysoké mínění, což je považováno za špatnou věc. "
"Děkuji Ti za vysvětlenou. Kdysi jsem to viděla úplně stejně, ale po NDE se to změnilo.
Pochopila jsem, že mám-li prosperovat v tomto světě, nutně potřebuji všechny součásti sebe samé - včetně svých emocí, své mysli a ega. Ego nám poskytuje pocit individuality, identity.. Umožňuje nám poznat kdo jsme jako jedinci a vyjadřovat naši jedinečnost. Kdybychom ego nepotřebovali, nenarodili bychom se s ním.
Sice jsme všichni propojeni- jsme jedno, ale ego nám dává určité možnosti rozpoznat, kde končím já a kde začíná někdo jiný. Potřebujeme ego, abychom uměli rozlišovat , stejně jako se učíme poznat zelenou od červené, vanilku od čokolády. Kdybychom neměli schopnost rozlišovat, na základě rozdílnosti a porovnávání, pak by ve skutečnosti na tomto světě nic neexistovalo.

EGO JE NÁŠ NEJLEPŠÍ PŘÍTEL !!!

Co je špatného na tom, mít o sobě vysoké mínění, tak jak i o jiných. To se navzájem nevylučuje
Po pravdě řečeno, když máte o sobě nízké mínění- komplikuje vám to vztahy s jinými.
Věřit tomu, že ego musíme popírat, má úplně opačný účinek. Pokud se soustředíte na ego tak, že ho stále kontrolujete, potlačujete, znehybňujete, odstrkujete, nutí vás to všelijak se křivit, brání vám to vyjádřit a poznat, kdo opravdu jste.
Ego nám umožňuje poznatek, kdo jsme odděleni od ostatních.
Když přijdeme do těla máme vědomí a máme ego- proto tomu říkáme stav duality - dvojnosti.
Ale ve stavu nedvojnosti jsme čiré vědomí- to znamená, že existuje pouze jednota. V tomto stavu nemůžeme poznat rozkoš- protože tamneexistuje bolest.
Nemůžeme tam poznat radost - protože tam neexistuje utrpení.
Zde ve fyzickém světě můžeme poznat radost, protože známe jaké to je necítit ji.
Cítíme bolest, protože známe pocit, jaké to je být bez bolesti. Máme kontrastní referenční body.
Ve stavu nedvojnosti žádné referenční body nejsou- najsou tam žádné opaky, protiklady
Existuje tam pouze jednota.

PŘEDEVŠÍM POZNEJTE SAMI SEBE !

Ego nám pomáhá poznat kdo jsme, proč jsme na tomto světě, který je tvořen protiklady
Nikdo nemůže znát naše pravé já než my sami.. Jen my máme přístup do našeho nitra, kté části, která opravdu ví, kdo jsme, proč tady jsme, co potřebujeme, abychom žili lépe.
Společnost nám bere odvahu klást si tyto otázky.
Když začneme chodit do školy, začnou nás učit, že zabývat se poznáním sebe sama je zbytečné, je to ztráta času. Zajímat se o sebe je egoistické. Výsledkem je to, že mnozí z nás touží po poznání sama sebe, ale přestanou se o to pokoušet, protože se bojí odsuzování. Potom potlačujeme to, čím jsme sem přišli být a jsme stále víc v nerovnováze.
Obojí - ego i uvědomění je nezbytné
Uvědomovat sisám sebe je to nejlepší jak pro sebe, tak pro společnost.
Znát sám sebe- to znamená - vědět- co mne dělá spokojeným- šťastným a co ne.
Znamená to, mít dostatek uvědomění, abychom si vybrali cestu, která nás dovede k většímu pochopení lásky pohody
Také to znamená uvědomit si, že jsme daleko expanzivnější, mocnější, úžasnější bytosti, než nás učili věřit

MĚSÍC ŘÍJEN A NAŠE ZDRAVÍ

1. října 2017 v 6:44 | Marie Blankytná |  Zdraví
PODLE LÉČITELE ING.J.JANČI

..............................................................................................................................................

ŽALUDEK :

JE I NYNÍ NEJVÍCE OHROŽENÝM ORGÁNEM MĚSÍCE ŘÍJNA. především však po stránce psychiky. Hlavním důvodem bývá nesprávné složení žaludečních šťáv, především přebytek kyselin. V samotném případě je příčina jinde. Nehledejte ji v žaludku, ale posilujte sliznice a trávení.
Potíže se projevují hlavně "pálením žáhy", což je přebytek kyseliny solné a nedostatek alkalických látek, tlakem v levé části a středu hrudníku dole, a pak psychickým stavem - strachem z rakoviny žaludku. I v takovém případě je vhodné zahájit léčbu.

ZEMĚ :

se v tomto období obrací tou lepší stranou ke slunci i k nám a její vliv je tedy kladný.

ŽLUTÁ

už je zase světlá a v této době pracuje k našemu dobru.

STAROST

se nám vlivem blížící se zimy rozrostla do neúnosných rozměrů ,takže ji musíme soustavně utišovat.

TKÁŇ

je opět snadněji ovlivnitelná, nezapomeňme ji patřičně zásobovat a eventuálně ošetřovat.

ÚSTA

potřebují také péči, v tomto období i doplňování vitamínu B2 a ošetřování- třeba propolisem.
Měli bychom nyní posilovat žaludek, ale spolu s tím musíme uklidňovat i podrážděnou sliznici Proto doporučuji-provádět reflexní terapii na ploškách žaludku zvýšeným tlakem.
/ horní část břicha- na nártech obou nohou- v oblasti klínových kostí, hlavně k vnitřní straně nártu,
žaludek - záprstní kůstka palce- vnitřní strana nártů obou nohou./

Pokud se projevuje zápach z úst, což je nepříjemná skutečnost- je to vada slinivky, užívat Carbo vegetabilis v prášku.
Imuniru /játra/ posílíme kořenem černého rybízu. Nastrouháme asi 1 lžíci kořene-povaříme 3-5 minut v 0,3 litru vody a užijeme 3 krát denně tak, že půl dávky vypijeme před jídlem a půl po jídle.

.....................................................................