Listopad 2017

INFORMACE

29. listopadu 2017 v 6:50 | Marie Blankytná |  Kontakt
Vážení přátelé, čtenáři stránek tohoto blogu.

Byla jsem upozorněna na tu skutečnost, že z rubriky zmizela současná emailová adresa, pomocí které můžete požádat o duchovní radu.
Pokud chcete duchovně pracovat na určení příčiny určitého problému, můžete použít tuto mailovou adresu:

.....................................m.magdalka@seznam.cz..............................................................

Pokud chcete sami tuto adresu někomu doporučit, prosím, doporučte mu nejdříve, aby se seznámil s náplní těchto našich stránek. Aby se nestalo, že bude očekávat rady, které mu nebudu schopná zprostředkovat. Seznámením se s problematikou stránek se vyvarujete zklamání.
Pomocí rad duchovních ochránců se učíme nahlížet do své duše, učíme se rozmlouvat s vlastní duší, učíme se zjišťovat, co naší duši dlužíme, učíme se odstraňovat "staré dluhy" a tím se pokoušíme odstraňovat prvotní příčiny nemocí fyzického těla.
Uzavřela bych to asi tímto - nejsem ta, která Vás má očistit a tím uzdravit.
Pokouším se být tím, kdo Vám s pomocí mých duchovních učitelů poskytne rady, pokud je dostanu, jak a co je potřeba udělat, abyste se začali uzdravovat tím, že uzdravíte energie vlastní duše.
Pokud zjistíte, že Vám tento způsob očisty pomáhá zvládat i fyzické potíže a ptáte se, jak splatit "dluh", který cítíte, porozhlédněte se kolem sebe a rozhodněte se sami, komu pomůžete.
Sama jsem za tento dar penězi neplatila, proto je ani nepřijímám. Děkujte modlitbou . Finančně tomu, koho uznáte za hodna pomoci.
Přeji Vám hodně štěstí. M.

DĚDICTVÍ VĚČNOSTI

25. listopadu 2017 v 6:58 | Marie Blankytná |  O naší duši
SDĚLENÍ K OTÁZCE - CO ZNAMENÁ SLOVO - AMEN - PRO ŽIVOT ???
........................................................................................................................................

" HLEDEJTE BOHA V SOBĚ - K TOMU ŽIJETE.
REALIZUJTE SE SAMI VE SVÉM ŽIVOTĚ.
SLOVO - AMEN - TO JE OBDOBÍ MEZI PRVNÍM NÁDECHEM A POSLEDNÍM VÝDECHEM. TOTO JE OBDOBÍ K REALIZACI ŽIVOTA NA ZEMI.
V TOM ŽIVOTĚ VYUŽÍVEJTE INFORMACE , KTERÉ MÁTE V SOBĚ.
TYTO INFORMACE ZÍSKÁVEJTE KOMUNIKACÍ VAŠEHO DUCHA S VAŠÍ DUŠÍ.
TO JE VAŠE DĚDICTVÍ VĚČNOSTI. "
............................................................................................................................................

SEN O MASÉRCE

22. listopadu 2017 v 6:26 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
Žena se ve snu rozhodla, že navštíví známou masérku, protože cítila bolest na temeni hlavy a na zádech mezi levou lopatkou a páteří. Jela automobilem a byla přítomna i její vnučka.
Nevěděla proč veze v kabelce dva tvarohy..
Masérka byla brzy hotová, , provedla akupresuru na zmíněných místech těla a bolest se zmírnila.
Žena jí chtěla zaplatit, ale měla jenom bankovku - 1000 Kč. Masérka se napřed ošívala, říkala, že je to moc, ale nakonec si ji vzala a nic ženě nevrátila.
.........................................................................................................................................................

" ANO, mohu tento sen vysvětlit.
Tento sen to byla útěcha a pomoc. Je třeba zapamatovat si tyto body a bude-li ženě zase tak zle, ať si je namasíruje sama
s myšlenkou :
" TYTO DOTEKY JSOU LÉČIVÝMI DOTEKY DUCHOVNÍCH LÉČITELŮ A POMÁHAJÍ MI V MÉM NYNĚJŠÍM ÚDĚLU. "
Tvaroh může být použit k obkladům.
Vnučka - vnímavá a citlivá dívka. "

....................................................................................................................................................

UVĚDOMIT SI BOLESTI.........

19. listopadu 2017 v 6:01 | Marie Blankytná |  Motto dne
CLEMENS KUBY - ZÁZRAK V NÁS / OBJEVOVÁNÍ PROCESŮ SAMOLÉČENÍ./
...................................................................................................................................

UVĚDOMIT SI BOLESTI ZNAMENÁ ZBAVIT SE JICH.

KAŽDÁ BOLEST, KAŽDÁ NEMOC A KAŽDÝ ÚRAZ MÁ ZA ÚKOL CHRÁNIT MĚ PŘED MÝM VLASTNÍM NESPRÁVNÝM JEDNÁNÍM.

VŠECHNO, CO BOLÍ, MI ŘÍKÁ"

...................................." ZMĚŇ SVÉ JEDNÁNÍ "

BOLEST SLOUŽÍ JAKO SEISMOGRAF PROCESU UVĚDOMOVÁNÍ. VĚDOMÍ SE ROZVÍJÍ ÚSPĚŠNĚ S TÍM, JAK DOKÁŽEME ROZLUŠTIT

PŘÍBĚH, KTERÝ SE UKRÝVÁ ZA KAŽDOU BOLESTÍ.

...................................................................................................................................

A PROTO SKÁČU ...V.

18. listopadu 2017 v 6:47 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
NAOMI HIGAŠIDA - A PROTO SKÁČU /na otázky odpovídá autistický chlapec /
..........................................................................................................................................

OTÁZKA ???PROČ SKÁČEŠ ???
JAK MYSLÍTE ,. ŽE SE CÍTÍM, KDYŽ OBČAS POSKAKUJU A TLESKÁM PŘI TOM RUKAMA ?
Asi vám připadám náramně šťastný a dosčista bezstarostný.
Když skáču moje srdce se upíná k obloze. Tolik si přeju s ní splynout, až jsem z toho celý pryč. Při skákání si uvědomuju svoje nohy a při tleskání ruce a vůbec celé tělo. Což mi dělá moc dobře.
A proto tedy skáču, ale před nedávnem jsem si uvědomil, že je tady ještě jeden důvod.
Moje tělo silně reaguje na pocity štěstí nebo smutku. Když se mi něco takového přihodí, je to pokaždé, jako by mne zasáhl blesk. - Okamžitě celý ztuhnu. Tím nemyslím, že se přestanu hýbat. Spíše se najednou nedokážu hýbat tak, jak chci. Takže, když začnu poskakovat, je to, jako bych ze sebe setřásal provazy, které mne svazují. Když skáču, připadám si lehčí.. K nebi se možná upínám při tom tolik proto, že se snažím stát se ptákem a odletět někam daleko.
V jednom kuse svazujeme sami sebe, nebo jsme svazováni někým jiným.. Jsme jako ptáci v kleci, kteří nemohou než pípat a poskakovat.
Chtěl bych letět modrou oblohou někam daleko a mávat křídly ze všech sil.

OTÁZKA ??? PROČ JSI TAK VYBÍRAVÝ V JÍDLE ???
Mezi lidmi s autismem je mnoho těch, kteří dokážou jíst jen určitá jídla. Pro mne to sice neplatí, ale docela chápu, že někdo není schopen pořádně jíst. Možná je to tím, že sice jíme pravidelně 3 jídla denně, ale mít na talíři pokaždé něco jiného je pro některé lidi nepříjemné.
Různá jídla mají různou chuť, barvu i tvar. Pro normální lidi je to nejspíš zdrojem potěšení, ale člověku s autismem mohou připadat jedlé jen některé věci, zatím co o jiných není schopen přemýšlet jako o jídle. Je to pro něj věc bez chuti a bez zápachu, jako když jsme si jako malí hráli s plastelínou.
Proč to tak je ? Můžete říct, že jde o poruchu smyslového vnímání, ale co když je to veskutečnosti tak, že těmhle lidem trvá déle, než poznají, že něco chutná dobře.
Pokud je někdo schopen jíst jen některé věci, asi to není velký problém.. Já si však myslím, že jídlo není důležité jen z hladiska výživy - jídlo je i jednou z životních radostí. Když jíme - žijeme.
A proto je podle mne důležité trénovat a zkoušet různá jídla, třeba jen kousek po kousku.

...................................................................................................................................................

OČISTA NEGATIVNÍCH ENERGIÍ POMOCÍ SOLI

15. listopadu 2017 v 6:17 | Marie Blankytná |  Zdraví
CO SE STANE, POKUD SI DO LOŽNICE POLOŽÍTE MISKU SE SOLÍ A OCTEM?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toto se stane, pokud si do ložnice položíte misku se solí a octem. Od té doby, co znám tento trik, všechny mé problémy jsou vyřešeny!


Pokud se Vám už stalo, že jste u někoho viděli pohár se solí a v duchu jste nechápavě nadzvedli obočí, dnes se dozvíte důvod. Jde o velmi užitečný a prospěšný trik, který do domu přináší štěstí a prosperitu. A nejsou to žádné babské pověry.
Sůl je totiž nejsilnějším komponentem při čištění energií v domě. Pokud Vás trápí chronická únava, pochmurná nálada, smutek, či dokonce apatie, je velmi pravděpodobné, že máte v domě nahromaděnou negativní energii. Donést Vám ji mohla klidně i návštěva z předminulého týdne. Celkem postačí, že Vám někdo závidí hoc i nejmenší drobnost.

Jak si vyčistit dům?
Smíchejte polévkovou lžíci vody, polévkovou lžíci octa a čajovou lžičku soli. Sůl nerozpouštějte, pouze ji do tekutiny nasypte a nechte klesnout ke dnu. Měla by zůstat viditelná. Někteří lidé v jiných zemích čistí dům i tak, že skleněnou misku naplní solí a pokapou ji octem.
Pokud jste se však rozhodli pro solnou směs s vodou a octem, dejte ji do skleněné misky, nebo sklenice a postavte nádobu do místnosti, kde trávíte nejvíce času. V ložnici, obýváku, nebo kuchyni, nádoba se solí by měla být na světlém místě. Pokud se cítíte špatně v celém domě, klidně rozložte nádobky se solí v každém pokoji.
Po 24 hodinách se podívejte, zda se sůl vynořila na povrch poháru. Pokud je sůl nahoře, vše vylijte a postup opakujte. Opakujte ho tolikrát a tolik dní, dokud sůl nezůstane na dně poháru. Tehdy si můžete být jisti, že Váš příbytek je vyčištěn od negativních energií a uvidíte, že lépe se budete cítit i Vy. Tento postup lze opakovat kdykoliv a dokonce i preventivně několikrát za měsíc.

Má vědecké vysvětlení
Pokud se divíte a kroutíte hlavou se slovy, že jde o nesmysly, zadržte. Čištění energií solí má totiž vědecké vysvětlení, podložili ho už desítky let dozadu. Sůl nasycuje vzduch negativními ionty a ty následně vytvářejí pozitivní vibrace. Je to vynikající metoda, která Vám pročistí dům i v případě, že se cítíte docela v pohodě.
Na pročištění domácnosti slouží i aromaterapie nebo zářivá energie, kterou vydávají ze sebe některé druhy rostlin a téměř všechny druhy zvířat. Nejznámějšími polykači negativní energie jsou kočky, ale nejsou jediné. Totéž Vám v domácnosti udělá jakýkoliv chlupáč. Nečekejte to pouze od rybiček, hadů a terarijních zvířat. Kromě toho jsou na takové účely stále dovážené i originální solné kameny, úlomky ze solných dolů. A to už celé věky.

ENERGIE PRO DEN - NEDĚLE - 12.11.

12. listopadu 2017 v 7:12 | Marie Blankytná |  O naší duši
PRO TENTO DEN BYLA VYBRÁNA ENERGIE ÚČINKU SLOV - PIJ VÍCE VODY

................................................................................................................................................

Zdravotnímu stavu by prospěl zvýšený příjem vody.
Zdá se, že došlo k dehydrataci, která snižuje vaši energii a způsobuje nerovnováhu. Bude jenom dobré, když se nad vodou, kterou se chystáte pít, pomodlíte, abyste ji tak nabili léčivou energií.

MOŽNÉ KONKRÉTNÍ VÝZNAMY :

-vyhýbejte se látkám, které vás odvodňují, jako je sůl, alkohol, kofein nebo sušené ovoce
- nahraďte sladké a perlivé nápoje vodou
- začněte používat kvalitní pitnou vodu
- pijte vodu v průběhu celého dne, ne jenom nárazově
- cvičte, nebo navštěvujte saunu, abyste zbavovali tělo snadněji jedů pocením.

MOJE MODLITBA

Milý archanděli Rafaeli,
............................děkuji ti, že mě motivuješ a vedeš k tomu,
................................................................................abych pil/a/ více vody a aby tak moje zdraví, energie a chuť k jídlu každý den zůstávaly na té správné úrovni.

....................................................................................................................................................


A PROTO SKÁČU...IV.

11. listopadu 2017 v 6:15 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
NAOKI HIKAŠIDA - A PROTO SKÁČU / odpovědi na otázky /

........................................................................................................................................................

??? JAK TO , ŽE NESNESEŠ SEBEMENŠÍ SELHÁNÍ ???
..............................................................

Když mi něco nejde, úplně se mi z toho zatmí před očima. Brečím, řvu a vyvádím, prostě nejsem schopný rozumně uvažovat. Může jít o úplnou maličkost, ale pro mě je to, jako kdyby se celý svět obrátil vzhůru nohama.
Například nesnesu, když mi při nalévání vody do skleničky trochu ukápne. Je mi jasné, že ostatní nechápou, proč je to pro mě taková tragédie. Já si to přece také uvědomuju, že se nic tak hrozného nestalo. Jenže ten pocit není snadné překonat.
Když v něčem selžu, napřed si to uvědomím a to poznání mě zaplaví jako přílivová vlna. Potom se úplně zhroutím, stejně jako stromy, které přílivová vlna vyvrátí z kořenů. V takové chvíli si vůbec neuvědomuji, co smím a co nesmím. Vím jen, že tomu musím uniknout, jinak umřu. A abych tomu unikl dělám všechno možné. Nejenže pláču a křičím, ale také házím věcmi a mlátím lidi kolem sebe..
Za nějakou dobu se uklidním a pomalu se zase stávám sám sebou.
Po přílivové vlně ani památka- až na trosky, které zbyly po mém řádění.
V takovou chvíli se hrozně nenávidím.
....................................................................

??? CO TĚ NEJVÍC TRÁPÍ ???
...................................................................
Nejhorší je , že si nikdo neuvědomuje, jak nešťastní dokážeme být.
Nejspíš si myslíte, že lidé, kteří se o nás starají to mají těžké. Přitom si ale nedokážete představit, jak je to hrozně smutné, když sami nic nedokážete a pořád jste ostatním jen na obtíž.
Kdykoli něco provedeme, ani se nedokážeme omluvit a ostatní se na nás jen zlobí nebo se nám smějí. Prostě je to k uzoufání.
V takových chvílích se sami sebe ptáme, proč jsme se narodili jako lidé ?
Těm z vás, kteří stojí při nás, bych chtěl říci, aby se kvůli nám netrápili. Když se trápíte, připadá nám, že bychom raději neměli existovat, ztrácíme chuť do života.
Nejvíce ze všeho nás mrzí, že jsou kvůli nám smutní jiní.. Vlastní smutek nějak sneseme, ale pocit, že jsou kvůli nám smutní a nešťastní lidé z našeho okolí, to je k nevydržení....

.............................................................................

NAOMI HIKAŠIDA - III.

8. listopadu 2017 v 6:51 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
NAOMI HIKAŠIDA - A PROTO SKÁČU ..../ odpovědi na otázky /

................................................................................................................................................

??? PROČ SE PŘI HOVORU NEDÍVÁŠ LIDEM DO OČÍ ??

................................................................

My se lidem do očí nedíváme..Já sám to pořád ještě nedokážu, i když mi neustále říkají, abych to dělal.
Když se mám při hovoru lidem dívat do očí, mám strach a nejraději bych někam utekl.
Kam se tedy dívám místo toho?
Nejspíš si myslíte, že zírám do země nebo někam za člověka , se kterým zrovna mluvím. Jenže já ve skutečnosti sleduju jeho hlas. Ne že bychom ho doopravdy viděli. Prostě ho jen vnímíme všemi smysly. Když se ze všech sil soustředíme, abychom pochopili, co nám kdo říká , zrak nám úplně vypne. Oči samozřejmě fungují, ale nic z toho nemáme, protože to nevnímáme, takže je to, jakobychom oslepli.
Potíž je v tom, že si všichni myslí , že když se na ně budu koukat, tak jim budu lépe rozumět.
Kdyby stačilo takhle málo, tak bych byl dávno zdravý.
.....................................................................

??? LIDÉ S AUTISMEM SE NARADI DRŽÍ ZA RUCE ???

......................................................................

Mně osobně to nijak zvlášť nevadí. Jen když mě něco zaujme , tak se může stát , že pustím ruku a jdu se na to podívat. Ale v timchvíli si ani neuvědomuji, že jsem tu ruku pustil.
Vždxcky je mi smutno, když slyším, jak někdo říká, že se s ním nechci vést za ruku, protože je mi to nepříjemné. Nedokážu vysvětlit, že to tak není, a protože pro mě vážně není lehké neustále se někoho držet, nedorozumění je hned na světě.
Problém není v tom, že by nám byl ten dotek nepříjemný nebo že se nechceme s někým konkrétním vést za ruku.
Prostě jen pořád někam odbíháme, a to je to, s čím musíme něco udělat.
.........................................................................

??? PROČ PŘI LOUČENÍ MÁVÁŠ RUKOU SMĚREM K SOBĚ ???
........................................................................

Když jsem byl malý a měl jsem někomu zamávat na rozloučenou , vždycky jsem mával dlaní k sobě. Také jsem nebyl schopen koordinace pohybů při tanci nebo v tělocviku. To proto, že je pro nás těžké někoho napodobovat. A také si plně neuvědomujeme některé části těla, takže, když se je učíme ovládat, daří se nám to nejprve u těch, které při tom můžeme sledovat. Když mi říkali, že musím mávat rukou na opačnou stranu, vůbec mi to nedocházelo.
Pak jsem se ale jednou uviděl mávat v zrcadle a konečně mi došlo, že mávám sám sobě.

......................................................................

ENERGIE PRO TENTO DEN - NEDĚLE 5.11.

5. listopadu 2017 v 13:29 | Marie Blankytná |  O naší duši
PRO DNEŠNÍ NEDĚLI BYLA VYBRÁNA ENERGIE SLOVA - V Ě Ř
............................................................................................................................

Tímto se vám připomíná léčivá síla víry.
Ježíš jakožto boží léčitel a učitel nás často učil a vzkazoval nám, že s vírou je možné cokoli.
Ježíš a archanděl Rafael mohou posílit vaši důvěru a víru , pokud právě prožíváte nelehké období. Můžete si jejich dokonalou víru vypůjčit, abyste si připomněli, že je skutečně všechno v pořádku, přestože se zdá, že to, co se právě děje, je v rozporu s touto duchovní pravdou.
Tato energie vás nabádá, abyste byli připraveni na zázraky, které se mohou dít neočekávaným a překvapivým způsobem.
Neustále odevzdávejte všechny své obavy Bohu a naslouchejte vnitřnímu vedení ohledně toho, co máte udělat.
..............................................................................................................................

MOŽNÉ KONKRÉTNÍ VÝZNAMY :

- máte dobrý důvod k optimismu
- modlitba pomáhá zatímco obavy situaci zhoršují
vytvořte si vlastní program zvládání stresu
- vyhýbejte se negativistům a naslouchejte pouze pozitivním sdělením
- důvěřujet svým čistým ochráncům
.................................................................................................................................

MOJE MODLITBA :

Milý Ježíši a archanděli Rafaeli

.......................................děkuji vám, že posilujete moji vvíru

................................................................abych mohl/a/ věřit na zázraky.

.........................................................................................................................................

A PROTO SKÁČU....II.

4. listopadu 2017 v 6:20 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
NAOMI HIKAŠIDA : A PROTO SKÁČU / odpovědi na otázky /

................................................................................................................................................

??? jak to, že i přes opakované vysvětlení nerozumíš ???

" Jak to, že nerozumíš ? Vždyť jsem ti to řekl snad stokrát ?" Tak tohle slýcháme často. Já sám se k vůli tomu také často zlobím. Možná to vypadá, že se takto chovám schválně, ale tak to není. Když mne hubují, tak si opravdu vyčítám. Jenže příště to provedu zase, protože si nevybavím, jak to dopadlo minule. prostě mám takové nutkání.
Všichni si asi myslí, že schválně hrajeme hloupé. Chápeme, že jsou znechucení nebo smutní, ale ani tak toho nedokážeme nechat.
BEZ VAŠÍ POMOCI SE NEOBEJDEME, A TAK S NÁMI PROSÍM MĚJTE TRPĚLIVOST.

................................................................................................................................................

??? Proč ti tak trvá, než odpovíš na otázku ???

Všichni mluvíte neuvěřitelně rychle. Na to , abyste si rozmysleli, co chcete říct, a následně vypustili slova z úst, vám stačí pouhá chvilinka.
To nám přijde vážně podivné.
U nás to je jinak. Že by za to mohla nějaká zvláštnost nervové soustavy ? Tato otázka nám všem leží na srdci, ale odpověď nikdo nezná.
Když nám někdo něco řekne, vždycky si dáváme s odpovědí hodně načas. Není to ovšem proto, že bychom nerozuměli tomu, co jsme slyšeli. Prostě se nám jen to, co chceme říct, vypaří z hlavy. Myslím, že normální lidé nemohou toto pochopit.
Když se nám něco vypaří z hlavy, už si na to nedokážeme vzpomenout. Úplně zapomeneme, co nám ten druhý říkal i co jsme na to chtěli odpovědět. A otázky se na nás valí jedna za druhou.
Celí zmatení se topíme v záplavě slov a jen tak tak se držíme nad vodou.

..........................................................................................................................................

SEN O PENĚZÍCH

4. listopadu 2017 v 6:09 | Marie Blankytná |  Sny a jejich výklad
KRÁTKÝ SEN :

Žena šla do bankomatu, aby si vybrala ze svého účtu nějakou sumu na potřebný nákup. Transakce vždy proběhla bez problémů, ale v tomto okamžiku se nemohla ke svým úsporám dostat. Nakonec zjistila, že na účtu žádné úspory nemá, že je zřejmě někdo vybral bez jejího vědomí.

.................................................................................................................................................

ODPOVĚĎ ZNĚLA
" ANO, MOHU K TOMU ŘÍCI PÁR SLOV.
KAŽDÁ KRÁDEŽ JE SVĚDECTVÍM O TOM, ŽE PATRNĚ S NĚČÍM ŠPATNĚ HOSPODAŘÍTE. ŽE NĚCO ŠPATNĚ HLÍDÁTE, NĚCO SNADNO A BEZ KONTROLY VYDÁVÁTE - ROZDÁVÁTE A NEVIDÍTE DŮSLEDKY.
O TOMTO VŠEM PŘEMÝŠLEJTE .
NEMŮŽETE SE ROZDAT .
OSTATNÍ SE MUSÍ NAUČIT DOBŘE HOSPODAŘIT SAMI ZA SEBE A ZE SVÉHO. "

................................................................................................................................................

MĚSÍC LISTOPAD A NAŠE ZDRAVÍ

1. listopadu 2017 v 6:35 | Marie Blankytná |  Zdraví
PODLE ING. J. JANČI
-------------------------------------------------------------------------------------
PLÍCE:

-se v tomto období projevují už znatelněji, protože ovlivňují jednat psychiku a jednak pokožku. Zde působí druhotně.Proto si v tomto období vyžadují posilování jednak pohybem a pak prostředím. Velice rozumné je ověřovat si jejich stav nejen na reflexních ploškách plic, ale také stavem pokožky.
Potíže se nyní začnou projevovat spíše v nedostatečnosti plic samotných, většinou špatným dýcháním, ruku v ruce se zřejmým narušením sliznic, a pak v přehnané citlivosti pokožky.
K tomu zde obyčejně přistupují poruchy lymfatického systému, zejména v oblasti hrudní kosti . Lymfatický systém je tedy nutno posilovat.

VÍTR:

-vzduch je nyní znamením očisty celé přírody a tím i nás, a jeho vliv je v této době pozitivní.

BÍLÁ:

-je stále ještě barvou smutku, ale pokud se něčím přibarvuje , ztrácí svůj negativní vliv.

TRUCHLIVOST:

-se v tomto období přenáší z přírody na nás a my se musíme s touto psychickou potíží vyrovnat, bojovat s ní.

POKOŽKA:

-je v tomto období ohrožena méně, ale přesto ji musíme hlídat, právě prostřednictvím plic. Je třeba dbát na prostředí v němž se pohybujeme, brát inhalace a podobně.
Při zpětné vazbě pokožky na plíce jsou ohroženy oba systémy, takže v této době doporučuji:
-provádět většinu toho, co v první období listopadu, především ale nasadit dietu a upravit vliv páteře
-zkontrolovat stav žeber I. až IV. v horní části hrudníku, v případě bolestivosti hrudník zreponovat
-intenzivně pracovat na úpravě funkcí lymfat. systému
-pít čaj pro látkovou výměnu, jehož součástí musí být přeslička nebo jiná křemičitá bylina.

REFLEXNÍ PLOŠKY
překrývají shora i zdola celé plošky nártů.
V tomto období po předchozím uvolnění páteře a hrudníku či žeber, můžeme masírovat plochým palcem plochu plic silně.
Kromě toho bychom měli posílit také slezinu a slinivku.

KOSTIVAL LÉKAŘSKÝ-
je jednou z nejstarších léčivých bylin vůbec a má neobyčejně široké možnosti uplatnění. Všechny části byliny se používaly proti nemocem, úrazům, na hojení ran všeho druhu, proti žaludečním vředům, na potíže se sliznicemi, ale hlavně na pohybový systém.
Sbírá se většinou kořen na podzim a na jaře. Snadno se pozná, protože je celý černý.
Umyje se studenou vodou, rozkrájí a suší kdekoliv při teplotě do 40 stupňů. Způsobů použití je velmi mnoho. Kořen se zpracovává výhradně zastudena.
Dá se použít i čerstvý list byliny, nejlépe s listem mochny husí v poměru 2:1. Směs se rozmixuje, smíchá se s vepřovým sádlem. Je to výborná mast na zlomeniny, vykloubeniny,menisky a pod.

AKNÉ VULGARIS

je velmi nepříjemná záležitost, která trápí především mládež.
JE TO NEMOC LEDVIN !!!
Proto je třeba především upravit jejich funkci. Můžeme si ovšem pomoci i jinak.
Umyjeme a nastrouháme najemno křen selský a dáme jej do 2/3 výšky láhve, pak jej zalijeme pravým ovocným vínem, nebo ovocným octem a vše necháme 10 dní stát.
Během té doby ocet odebere křenu štiplavost.
Postižená místa se potom navlhčí vodou, na to se přidá obklad křenového octu a nechá se 10 minut působit. Pak se místa omyjí nejdříve teplou a pak studenou vodou
Dobrá je také mast s velkým obsahem vitamínu B6. Na 1 gram masti se musí přidat až 50 mg vitamínu B6. Pokud je možno, doporučuji nosit z této masti obklad.

.........................................................................................................................................