Květen 2019

POSLEDNÍ KVĚTNOVÝ DEN

31. května 2019 v 6:02 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
JAPONSKÉ PŘÍSLOVÍ

" ŽIVOT JE STEJNĚ DLOUHÝ, AŤ UŽ HO PROZPÍVÁME , NEBO PROPLÁČEME . "

SENECA

" V ŽIVOTĚ SE NEDÁ JEN ČEKAT , AŽ PŘIDE BOUŘKA .................................JE TŘEBA NAUČIT SE TANČIT I V DEŠTI."

CHALÍL DŽIBRÁN

" ČÍM HLOUBĚJI SE DO VÁS ZARYJE ŽAL,
..................................................TÍM VÍC RADOSTI BUDETE MOCI POJMOUT."

.....................................................................................................................................................

DEN 30. KVĚTEN

30. května 2019 v 15:41 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
ARISTOTELES

" BÝT ŠŤASTNÝ NEZNAMENÁ, ŽE JE VŠECHNO PERFEKTNÍ.

.....................zNAMENÁ TO, ŽE SES ROZHODL UŽÍVAT SI ŽIVOT I PŘES VŠECHNY JEHO NEDOKONALOSTI. "
....................................................................................................................................................

O Č I

26. května 2019 v 6:29 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů

NEMOCI A SOUČASNÉ A TRADIČNÍ LIDOVÉ LÉČITELSTVÍ

26. května 2019 v 6:24 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů

Závěrem explicitní poučení pro život každého jedince:
Pro každý případ noste si vždy sebou něco sladkého, kostku cukru, nebo nějaký bonbon (jaký, kdo má rád), či kousek čokolády, tatranku, či jinou sladkou sušenku, kterou v případě traumatického stresu ihned zkonzumujte. Organizmus potřebuje ihned palivo - glukózu, kterou si ze sacharózy umí sám ihned udělat (pomoci hormonu glukokortikoidů). Anebo sladké ovoce, které obsahuje fruktózu, která je ihned je schopná okamžitého vstřebávání, jako glukóza.


K POSTUPU NA DUCHOVNÍ CESTĚ

19. května 2019 v 6:47 | Marie Blankytná |  MeditacePOMOC K MEDITACI - SPOJENÍ SE ZDROJEM- AUTOR jANA MICHAELA, KTERÉ DĚKUJI. M.


ENERGIE ČAKER

12. května 2019 v 6:46 | Marie Blankytná |  MeditacePRO SLUNCE V DUŠI

1. května 2019 v 6:34 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů

AŤ VÁS VŠECHNY ŽIVOTEM PROVÁZÍ LÁSKA, ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ. OBDRŽELA JSEM , TAK I VÁM PŘEDÁVÁM KRÁSU VE SLOVECH A TÓNECH. DĚKUJME I TVŮRCI TOHOTO SNÍMKU. M.

PŘÍBĚH NA ZAMYŠLENÍ

1. května 2019 v 6:23 | Marie Blankytná |  Moudrosti od různých autorů
Profesor na univerzitě položil svým studentům otázku:

Je všechno, co existuje, stvořené Bohem? Jeden ze studentů nesměle odpověděl: - Ano, je to stvořené Bohem - Stvořil Bůh všechno? - Zeptal se profesor - Ano, pane! - Odpověděl student. … Profesor se tedy zeptal: - Pokud Bůh stvořil všechno, to znamená, že Bůh stvořil i zlo, které existuje. A díky tomuto principu, naše činnost určuje nás samotné, Bůh je zlo. Jakmile to slyšel student, tak ztichl. Profesor byl sám se sebou spokojený.
Najednou zvedl ruku jiný student:

- Pane profesore, mohu Vám položit otázku? - Samozřejmě, - řekl profesor. Student se postavil a zeptal: - Existuje chlad? - Co je to za otázku, samozřejmě že ano, tobě nikdy nebylo chladno? Studenti se zasmáli otázce spolužáka, ale ten pokračoval: - Ve skutečnosti, pane, chlad neexistuje, v souladu se zákony fyziky je ve skutečnosti chlad pouze nepřítomnost tepla. Člověka a předměty můžeme popsat a určit jejich energii na základě přítomnosti, nebo vytvoření tepla, ale nikdy ne na základě přítomnosti či vytvoření chladu. Chlad nemá svou jednotku, v níž ho můžeme měřit. Slovo chlad jsme si vytvořili my lidé, abychom popsali to, co cítíme v nepřítomnosti tepla. Student pokračoval:

- Pane profesore, existuje tma?

- Samozřejmě, že existuje - odpověděl profesor. - Znovu nemáte pravdu, tma tak stejně neexistuje. Ve skutečnosti je tma díky tomu, že je nepřítomnost světla. Můžeme zkoumat světlo, ale ne tmu. Světlo se dá rozložit, zkoumat paprsek za paprskem, ale tma se změřit nedá. Tma nemá svou jednotku, v níž ji můžeme měřit. Tma je pouze pojem, který si vytvořili lidé, aby pojmenovali nepřítomnost světla. Následně poté se mladík zeptal:

- Pane existuje zlo?

Tentokrát profesor nejistě odpověděl: - Samozřejmě, vidíme to každý den, brutalita ve vztazích, mezi lidmi, trestné činy, násilí, všechno toto není nic jiného než projev zla. Na to student odpověděl: - Zlo neexistuje, pane. Zlo je pouze nepřítomnost dobra, tedy Boha. Zlo je výsledek nepřítomnosti lásky v srdci člověka. Zlo přichází tehdy, jako když přichází tma, nebo chlad - tedy v nepřítomnosti světla, tepla a lásky. Profesor si sedl ….

Ten student byl mladý Albert Einstein.

.....................................................................................................................................................